Ugrás a kommentre

Darth Plagueis és Anakin Skywalker


Ajánlott hozzászólás

SimonZ rávilágított egy nagyon lényeges pontra. Mert eddig még nem beszéltünk arról, hogy miképpen menti meg Anakint. És lehet, hogy tényleg a Plagueises féle képességgel! Ez állati! És eddig elkerülte a figyelmemet... igen, kezdek egyetérteni azokkal, akik azt mondják Palpatine is ismerte a titkot...

 

Donát.

 

Ha ez igy van, akkor Obi-Wan is ismeri a Plageuis-i képességet. Elvégre ő is pont úgy gyógyitgatja meg Luke-ot az ep.4-ben a buckalakó támadás után, ahogy a Császár Anakint :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy őszinte legyek, a filmben szerintem Palpatine nem használja az Erőt, amikor Anakin fejéhez ér. Nekem az úgy tűnik, mintha egy közeli ismerős tragédiájával érezne együtt. "Jajj, fiam, mit tettek veled..." Kb. ilyesmi. Én a siklóban képzelek el egy olyan jelenetet, ami a filmben nem is lett volna egyáltalán. Félhomály, gépek villognak a mentőkapszula mellett, Palpatine pedig ott áll Anakin feje mögött, és kezét Anakin feje fölé tartja, miközben az Erőre koncentrál. És azt a képességét használja, amiről azt hazudta, hogy nem ismeri. De most meg kell mentenie a tanítványát. Ez ledöbbentené a nézőt, hiszen eszerint Palpi nem hazudott, és Plagueis rájött valamire, amiről a Jediknek fogalmuk sincs. Ez is a Sith-ek egyik bosszúja lehetne. Lám, ők többet tudnak az Erőről, megtanultak valamit, amire a Jedik nem képesek. De aztán jön a visszavágás: Qui-Gon szelleme elmondja, hogy érhető el az örök élet a Jedik számára, fizikai test nélkül. A Sith-ek végső célja, ugyebár. Ez a két jelenet egymás után szerintem remek ellentéti párt tudna képezni, és tovább mélyítené a Sith-Jedi filozófiai különbségeket.

OFF

Most egy bő hétig nem leszek itthon, addig is jó fórumozást mindenkinek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon szelleme elmondja, hogy érhető el az örök élet a Jedik számára, fizikai test nélkül. A Sith-ek végső célja, ugyebár.

Az örök élet igen, de testben: hisz a Sithek a szenvedélyeikből merítik az erőt. Test nélkül hova lenne, az erőforrás?

Bár ezek mind következtetések.

ANAKIN: The Sith rely on their passion for their strength. They think inward, only about themselves.

 

A film óta tépem magam a Plagueis legenden, hiába olvastalak el titeket pár napja, nem tisztult le….

 

Az origótól elindulva, a legszűkebb értelemben vett vonatkozó párbeszédek:

 

A prófécia

 

EP1:

 

YODA : A vergence, you say?

 

MACE WINDU : Located around a person?

 

QUI-GON : A boy... his cells have the highest concentration of midi-chlorians I

have seen in a life form. It is possible he was conceived by the midi-chlorians.

 

MACE WINDU : You're referring to the prophesy of the one who will bring balance

to the Force...you believe it's this boy??

 

EP3:

 

OBI-WAN: With all due respect, Master, is he not the Chosen One? Is he

not to destroy the Sith and bring balance to the Force?

 

MACE: So the prophecy says.

 

YODA: A prophecy . . . that misread could have been.

 

 

Ez sima ügy. A legkézenfekvőbb : a filmben szanaszét darabokban benne van, mit mond ki a prófécia.

 

Eljő a kiválasztott, ki a midik ivadéka, elpusztítja a Sithet és egyensúlyt hoz az erőbe.

Obi van meg is erősíti ezt az EP3 végén egy kis csúsztatással. Az nincs benne, hogy nem állhat a Sithek közé.

Komolytalan lenne: és nem állhat a Sithek közé.

:water:

Sötét időkben: nem az elején, hanem az lesz a vég és a kezdet kétszer.

A jóslat szó szerint beteljesül, csak az időfaktor és a hogyan változók.

 

És jött a

Sith legenda:

 

Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful

and so wise he could use the Force to influence the midi-chlorians to

create life ... He had such a knowledge of the dark side that he could

even keep the ones he cared about from dying.

 

Lucas az örületbe kergeti a rajongókat ezzel…bedob egy mondatot, amit sokféleképp lehet összefűzni a próféciával. Pár példa

 

1. Palpi mindig igazat mond. Plagueis-ról is és akkor is, amikor azt mondja csak Plagueis tudta legyőzni a halált. Azt sose mondta, hogy ő tudja tehát nem hazudott egyszer sem.

Ettől még az archívumban lehet valami róla. Ankakin erre apellál.

Bár úgy látszik inkább nem volt ott semmi.

 

Valaki biztos lenyúlta a Sith legdeneket és eldugta. Ha Sith határozat: nehogy a Csúzen van megfejtse a titkot, mert akkor lesz nagy kampeca. Ez esetben viszont:

2. Palpi másodszor lódít, eltitkolni a Kiválasztott elöl a titkot, különben beteljesül a Jedi jóslat.

Palpi ismerte a jóslatot és tudta a titkot is, csak azt nem tudni mennyire ismerte, mert lehet, hogy csak egy részét és így:

 

Kétarcú prófécia, ez komplikált:

 

Mindkét oldal Anakinra számít és ettől kétarcú, mert mindkét részjóslat beteljesül csak nem úgy, ahogy ők képzelik. Először a Sith, aztán a Jedi próféci.

És a kettő valójában egymást egészíti ki egyé, de ők csak egy részét látomásolták meg. Pont a másik hiányzik mindkettőből, hogy pontosan tudják, mi a teljes jóslat.

 

A Sith mende-mondát így tudom elképzelni:

 

A Sith varázslat hozza el a Kiválasztottat, aki Jedik közé keveredve indul útnak. Elpusztíthat minket, ha megtudja a varázst, ám opció: hosszú fáradságos melóval és a varázs ígéretével áttéríthető és így eljő a bosszú ideje, a Jediknek bealkonyul.

 

A Sithek aktív, a Jedik passzív szereplői a jóslatnak, úgy vélem.

Talán még ilyen is volt: Használati utasítás a Kiválasztotthoz, a vég elkerülésére a Jedik ellen fordítása és pórázon tartása....:)

Az ellenséged tartsd magad mellett!

 

 

Van ez az elmélet a távnemzésre, ami lehet akár közelről is, lehettek egy térben a Sith és a donor, vagy a két Sith együtt humbugoskodott és azt hitték ők teremtik a CsoZenVant, aki hatalmas Sitté formálható. Vagyis lesz vele munka vazze, de megéri!

 

Az midikkel való játék, A Sith varázs, képessége mellesleg olyan, amit csak másokon lehet alkalmazni. Egy kicsit zombis.

 

It's ironic he could save others from death, but not himself.

 

Még erre is gondolt Lucas :)

 

Ha számolunk sötét Jedi jelenséggel, akkor ez volt az egyetlen járható út a Kiválasztott számára, hogy megteremtse az egyensúlyt. Vagyis mindkét oldalt szolgálja egy darabig aztán ellene fordul. Na bumm! :56:

 

A Kiválasztott Sith teremtmény?

Tán pont ettől alkalmas tökéletesen a Sith ellen. Saját sírásó. :)

 

Bármily abszurd is, mindkét oldal tudása hiányos ahhoz, hogy uralják a kiválasztottat és az erőt. Hogy miért mondom, hogy ural, mikor nem Jedis dolog uralni valamit magunkon kívül? Hát úgy látom, össze-vissza rángatják a Kiválasztottat, a Sith finoman hangolja. Nem csoda, ha becsavarodik, és beadja a derekát. :(

 

(Ha kinézünk az űrbe az arány elég suta: a sötétség magában foglalja a fényt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvelem ezeket a szisz gigamixeket. :) Lassan Boss Nass örökébe lépsz. Egyébként pedig szépen összefoglaltad a dolgot.

 

Mindkét oldal Anakinra számít és ettől kétarcú, mert mindkét részjóslat beteljesül csak nem úgy, ahogy ők képzelik. Először a Sith, aztán a Jedi próféci.

És a kettő valójában egymást egészíti ki egyé, de ők csak egy részét látomásolták meg. Pont a másik hiányzik mindkettőből, hogy pontosan tudják, mi a teljes jóslat.

 

Ez nagyon tetszik, és még nem is gondoltam rá! Mindkét oldal irányítani akarja a fiút, de az elpusztítja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvelem ezeket a szisz gigamixeket. :) Lassan Boss Nass örökébe lépsz. Egyébként pedig szépen összefoglaltad a dolgot.

 

Nem ismerem a fickót, ha fickó.

 

Órákat izzadok ezekkel, közben meg élvezem. Ez meg amúgy is annyira hatalmas...hacsak Lucas elő nem jön a verziójával, életünk végéig fejtegethetjük.

Tudom túlbonyolítjuk. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ismerem a fickót, ha fickó.

 

Fickó.

 

hacsak Lucas elő nem jön a verziójával, életünk végéig fejtegethetjük.  

Tudom túlbonyolítjuk. :26:

 

Minden aspektusból meg kell vizsgálni a dolgot. :wink: Érdekes adalékokat írtatok már eddig is erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon tetszik, és még nem is gondoltam rá! Mindkét oldal irányítani akarja a fiút, de az elpusztítja őket.

 

Pontosítanám: a Sith irányítani akar, a Jedi vár, ami majdem elvár.

Obi monológjából is ez jön le, mintha Anakinnak az lett volna a hívatása, hogy kiszolgálja a galaxist és meghozza az egyensúlyt.

Neki meg tele lett a hócipője... :x

A különbség, hogya Jedik szolgálnak azzal, hogy vezetni próbálják.

A Sith úr, s nem szolga.

 

Már gondoltam arra is, hogy ott balfékeskedték el, hogy éreztették vele a súlyát annak, hogy ő más eset és közben megpróbálták elnyomni, mintha egy alvó vulkánra ültek volna rá. :roll:

 

Milyen már amikor egy Rendnek folyton körülmélyesen kell eljárni egy neveltjével.

Az a gond, hogy Obi gyakrabban szerette a háta mögött, mint szemtől szemben. Folyton szeretettel beszélt róla. Anakin totálisan rosszul érzékelte Obit: köd hullott a szemére. :vfuckoff:

 

A könyvben így szól Palpatin Őapasága (megvágva):

 

...egész végig a megfelelő pillanatra vártam, erre a pillanatra, amikor végre készen állsz, hogy megértsd: ki is vagy valójában, és hol az igazi helyed a galaxis történelmében.

- A Kiválasztott...

- Pontosan, fiam. Pontosan. Te vagy a Kiválasztott. Én választottalak ki.

 

- Nézz ki Anakin! Több milliárd lény, csak ezen a bolygón...És mind közül téged választottalak, Anakin Skywalker, hogy örököse légy hatalmamnak. Mindannak, aki vagyok.

- De ez nem...nem így szól a jóslat. A Kiválasztott próféciája...

- Ez akkora probléma neked, nem az a küldetésed, hogy megtaláld a módját a prófécia megdöntésének? - Gondolod, hogy a Sithek nem ismerték a jóslatot? Gondolod, hogy egyszerűen aludtunk...várva, míg beteljesedik?(Hoppá)

 

- Meg kell értened ezt, anakin. Ez a jedi-behódolás a sosnak..ez nem a Sith-ek útja. Nem az én utam. Nem a te utad. Soha nem is volt az. És nem is kell annak lennie.

- Én nem...állok az ön oldalán. Én nem vagyok gonosz.

- Ki beszél itt gonoszságról? Én békét hozok a galaxis számára. Ez talán gonoszság? Felajánlom neked a hatalmat, hogy megmentsd Padmét. Ez gonoszság? Megtámadtalak? Kényszerítetelek? Megkínoztalak? Fiam, én pusztán kérlek. Arra kérlek, hogy tedd azt, ami a helyes.  

 

- Ez a kérdés amit fel kell tenned fiam. Hogy a hűséged a Jedik vagy a Köztársaság irányába kötelez.

- Lehet, hogy inkább az a kérdés, vajon jobban szerted-e Obi-vant a feleségednél.

 

Íme hogyan fordítsuk a próféciát a Jedik ellen!

 

:twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy Obi gyakrabban szerette a háta mögött, mint szemtől szemben. Folyton szeretettel beszélt róla. Anakin totálisan rosszul érzékelte Obit: köd hullott a szemére.  :vfuckoff:

 

Példákat hoznék az EPIII-ból, ami ennek ellentmond.

 

"Sorry, old friend. Let us not forget that you rescued me from the Buzz Droids. And you killed Count Dooku. And you rescued the Chancellor, carrying me unconscious on your back, and you managed to land that bucket of bolts safely . . . . . . the endless speeches . . . Anakin, let's be fair. Today, you are the hero and you deserve your glorious day with the politicians. "

 

"You are strong and wise, Anakin, and I am very proud of you. I have trained you since you were a small boy. I have taught you everything I know. And you have become a far greater Jedi than I could ever hope to be, and you have saved my life more times than I can remember. But be patient, Anakin. It won't be long before the Council makes you a Jedi Master."

 

Mik ezek ha nem dícséretek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mik ezek ha nem dícséretek?

 

Nem mondtam, hogy nem dicsérte, csupán a háta mögött, Qui-gon halála után, mindig megvédte. Akkor is amikor szemtől szemben nem mutatta ki, eléggé kötődött is hozzá. Szemtől szemben szigorúbb volt. Amiket felhoztál pont kivételek. Végül is kigyűjthetjük az összest, ha gondolod, egy másik topicba. :D

Az sem igaz teljes mértékben, hogy Ani nem látta Obit, csak sokszor megvakította a féltékenység. :x

 

Más:

Szó volt arról, hogy Vadernél használja-e a varázslatot Sidius a Mustafaron. Van olyan, hogy erőátvitel, amit a Jedik is alkalmazhatnak, mint a legerősebb gyógyítóvarázslatot. Amit Obi használ Lukeon az nem mérhető össze ezzel, az alapelv hasonló, csak Luke csöppet jobb állapotban van, mint Vader, mikor kapja.

:?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont biztos, hogy Vadernek nem sikerült megtanulnia ezt a képességet, mert az EPVI végén, maga mondja, hogy a halált már nem tudja elkerülni. A sors ajándéka, hogy a jó tettével mégis eléri a halhatatlanságot, amit Sidious nyilván irigykedve nézett a pokolból. :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont biztos, hogy Vadernek nem sikerült megtanulnia ezt a képességet, mert az EPVI végén, maga mondja, hogy a halált már nem tudja elkerülni.

 

Mert mint mondottam volt ezt csak másokon lehet alkalmazni. Van öngyógyítás is, de szerintem Vader ott már elhasználta a testét annyira, hogy nagyon....meg az a test Vaderé, újra Anakinként semmi szükség rá többet.

Zombi lenne. :46: Kedves, de zombi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jókat írtok.Nekem eszembe jutott valami.Lucas nem szokott "lógva hagyni" semmit.A prequelle ugye kör bezárulLáttuk, hogy minden mindennel összefügg.Kiderült, hogy C3PO-t Anakin rakta össze, Boba Fett klón, akinek az "apja" szolgált mintaegyedként a későbbi rohamosztagosnak, Obi-Wan az SW történelem minden fontos mozzanatánál ott volt.Tehát minden szempontból bezárultak a körök.

Kivéve Anakin születését.

 

EP 1:

 

Qui-Gon: Ki volt az apja?

Shmi: Nem volt apja.Csak úgy megfogant.

 

EP 3: Darth Plaqueis olyan hatalommal bírt, hogy tudta irányítani a midichlorianokat, hogy életet teremtsenek.

 

Véletlen lenne, hogy Lucas ezeket a mondatokat adta Palpatine szájába?Nem hinném.Ahogy Lucas eddigi munkáiból kiderül, minden mondatának súlya van, főleg a Star Wars-ban.Megtehette volna, hogy valami ,hogy olyasmit meséltet el Palpatine-nal, hogy egy halott embert feltámasztott Plaqueis, és akkor nem lett volna semmi filózni való rajta.Anakinnak olyan képesség kellett, hogy vagy megmenti Padmét a haláltól, vagy a már halott Padmét feltámasztja.Hihető lett volna ez a változat is.És egyszerübb

Lucas mégis a nehezebb utat választotta.De miért?Szerintem azért mert evvel akarta Anakin fogantatását megmagyarázni, mármint ha feltételezzük, hogy Lucas nem hagy semmit a levegőben lógva.Én azt a következtetést vonom le ebből, hogy Anakint vagy Plaqueis, vagy Palpi teremtte.A végeredmény szempontjából tök mindegy melyikük.

Azért legyen még mit filózni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas nem szokott "lógva hagyni" semmit.

 

Pedig van pár dolog, ami nincs megmagyarázva és én örülök is neki, mert ez adja az SW világ misztikumát. Például miért uralja a Sötét oldal a Dagobah-i barlangot? Mi is volt pontosan a jóslat, ami Anakin eljövetelét megjövendölte?

Van pár dolog, amiről biztosat nem tudunk és ez jó, mert van miről spekulálni. Ilyen ez a Darth Plagueis-es rész is :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például miért uralja a Sötét oldal a Dagobah-i barlangot? Mi is volt pontosan a jóslat, ami Anakin eljövetelét megjövendölte?

 

Én úgy tudom, hogy az ep5 audiokommentárjában lelövi a barlangos poént.

 

Szerintem az utóbbi kérdést meg az ep3DVD-n fogja megmagyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Lucas mit magyaráz utolag az számomra érdektelen

 

Csak ő csinálta, szóval hallgatni kellene rá. :)

 

És amit a képen látunk, az azt akarja megmutatni, amit George magyaráz.

Más kérdés mennyire sikerül.

 

Mindenesetre mindenkinek megvan a saját verziója, egyik sem tökéletes, de Lucaséra és speciel kíváncsi vagyok.

 

Bomarr: Ha nem érdekel Lucas mit magyaráz, akkor az miért érdekel, amit mondjuk én magyarázok. Az övé kicsit hitelesebb, közelebb áll, ahoz, amit meg akart mutatni.

Ja és lehet, hogy egyikünké sem oldja meg a barlang titkát. De Lucas legalább azért tette bele a filmbe, amit elmond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Ha nem érdekel Lucas mit magyaráz, akkor az miért érdekel, amit mondjuk én magyarázok. Az övé kicsit hitelesebb, közelebb áll, ahoz, amit meg akart mutatni.

 

Van egy adott mű, aminek számtalan értelmezése van. Érdekes meghallgatni mások értelmezéseit és elbeszélgetni róla... Lucas-sal is szivesen dumcsiznék erről, de erre nincs lehetőség. Természetesen az ő értelmezése is érdekes, de nem sokkal jobban, mint bárki másé...

 

Egy mű azután, hogy kikerül az alkotója kezei közül önálló életet él. Ha nekem azt mondja a Teletabbies alkotója, hogy ő a Platón-i filozófiát csempészte bele a gyerekmeséjébe; teszek rá, mert nekem akkor is csak egy idióta mese lesz. Egyetlen mű se azért érdekes és fontos nekünk, amiért az alkotója mond valamit, hanem azért, mert maga az alkotás ébreszt bennünk gondolatokat... engem az érdekel, hogy rám milyen hatással van a film és nem arra hogy milyen hatást akartak vele elérni. Az irodalomi művek elemzésénél ma már ez teljesen természetes...

 

Ha Lucas annyira megakarta volna magyarázni a barlangot akkor rakta volna a filmbe... számomra csak és kizárolag azaz SW ami a filmben van. És elég szomorú lennék ha a filmnek csak egyetlen kizárolagos értelmezése létezne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utolsó OFF, de tényleg.

Azért érdekel engem minden műben fokozottan az alkotó véleménye, mert kíváncsi vagyok, hogy amit ő bele akart tenni ezzel és azzal, az nekem magától lejön-e, vagy így gyatra magyarázás után csak. Az a jó alkotó, aki beleviszi amit akar és az úgy is jön le. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utolsó OFF, de tényleg.

Azért érdekel engem minden műben fokozottan az alkotó véleménye, mert kíváncsi vagyok, hogy amit ő bele akart tenni ezzel és azzal, az nekem magától lejön-e, vagy így gyatra magyarázás után csak. Az a jó alkotó, aki beleviszi amit akar és az úgy is jön le. Szerintem.

 

És, hogy folytassam akkor az OFF-ot: Én is igy gondolom. És ezért nem látom értelmét annak, amikor olyasmit magyaráznak ami nincs a filmben. A barlang az csak egy barlang a filmben, amit átjár a sötét oldal. Ne az audio-kommentárban akarják kisütni, hogy az miért olyan amilyen... persze érdekességnek tök jó, de csak annak :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

NA VÉGRE!!!!

 

Gyerekek, kicsit elnyúlt a vakációm :D Már olyan régóta akarok írni, de egymás után háromszor mentem le a Balcsira... hát van mit visszaolvasnom... szóval jelzem mindenkinek: élek, és olvasok, és itt vagyok:)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintem nem Plagueis teremtette Anakint. Az Erő teremtette. Már írtam máshol, hogy olvastam valakitől egy zseniális gondolatot erről. A Sith-ek, konkréten Plagueis elkezdett szórakozni a midikkel, és a teremtéssel, erre válaszul az Erő megteremtett az ő gyermekét, aki majd egyensúlyt hoz. Hogy milyen rögös úton valósult ez meg, azt most hagyjuk, de megvalósult !!!

Egyébként meg ha Plagueis teremtette,és esetleg tudta, hogy hol van, akkor megszerezhette volna mindjárt a születése után, és akkor nem kellett volna vesződni az átállítással, amiben marha nagy a kockázat. Ugyanez áll Palpira is. Ha meg nem tudták, hogy hol van, az szerintem ciki. Mármint ez elég kínos dolog lenne tőlük, életet teremtenek, de még azt sem tudják, hova.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én éppen ezt tartottam fontosnak, hogy nem tudja Palguies hogy sikerrel járt-e a műve. Csinált valami hókusz-pókuszt, de azt nem tudta irányítani. Ha tudta volna, mindenhatónak tünne fel, és akár egy sith sereget is kreálhatott volna. Sidious csak Anakin feltünése után gondolhatta azt, hogy a korábbi mesterének mégis sikerült valakit alkotni a midik segítségével. Tehát az ő szempontjából Anakin lehetett a sith kiválasztott is. Talán ezért mondja neki az EPIII-ban, hogy beteljesítette a sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.