Ugrás a kommentre

Párbajok



Ajánlott hozzászólás

Egészen pontosan azt értette ez alatt, hogy Anakinnek két választása van: vagy kiugrik a part szélére, és megég a hőségben, vagy megpróbálja átugorni Obi-t, de ahhoz ugye akkorát kell ugrania, hogy ne legyen fénykard távolságban, ami még az Erővel is igencsak nehezen kivitelezhető lett volna, ezt láttuk is. Mivel Anakin mindenáron el akarta pusztítani Obit, így Kenobi volt "jobb helyzetben".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek kellett Vadernek figurázni? Csak simán kipattanhatott volna a földre és nem kellett volna átugrania dupla-tripla hiper-szuper forgást háromnegyed cukahara mozdulattal. :) A robotra ugráskor bezzeg ment neki az Erővel ugrás nagy távolságra és mintha a lávafolyó fölött is át ugrotta volna egyszer Obit emlékeim alapján és még meg is billent a peremen a végén. Akkor most miért nem tudta? :P

 

A Grievous tábornokos párbajnál a négy pörgő lézerkard egy csöppet szemzavaró... Utálom az ilyen vadul pörgő-vibráló fényeket. A logika akkor is a tábornok sikere mellett szólt volna, mert ha ügyesebben bánt volna a kardokkal, akkor egyszerűen lehetetlen négyet eggyel kivédeni. De fogjuk rá, hogy Obi gyorsabb és képzettebb volt, míg G. beleesett az önhittség csapdájába, hogy nem engedte a többi droidnak lemészárolni a Jedit. Azt már csak mellékesen jegyezném meg, hogy itt a filmben a szakadár vezetők túl könnyedén el tudtak menni a bázisról, miközben a G-O jelenet végén már meg is jött az ellentámadás. Arról az aprócska tényről nem is beszélve, hogy Obi hallhatta a Mustafar szót, így később sejthette volna, hogy Vader is odament.

 

A Darth Maulos párbajban szintén a mesés zene dob rengeteget a jeleneteken. A kedvenc pillanatom, amikor elkezdi magát dobálni a levegőben és közben még egy alkatrész mozgatásával ki is nyitja maga mögött az ajtót. Látványos. A 2:1 elleni harc a Jedik részéről meg etikátlan... :)

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen pontosan azt értette ez alatt, hogy Anakinnek két választása van: vagy kiugrik a part szélére, és megég a hőségben, vagy megpróbálja átugorni Obi-t, de ahhoz ugye akkorát kell ugrania, hogy ne legyen fénykard távolságban, ami még az Erővel is igencsak nehezen kivitelezhető lett volna, ezt láttuk is. Mivel Anakin mindenáron el akarta pusztítani Obit, így Kenobi volt "jobb helyzetben".

Szerintem ez kicsit túlbonyolítása a dolognak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez benne volt a pakliban, hiszen pont ez a lényege. Ha Vader Obi-Wan elé ugrik, halott, hiszen ott nem párbajozhatott volna, mert Kenobinak elég lett volna leszorítania, a kék-erőtér nélkül Anakin azonnal megfőtt volna. Ha mögé ugrik... nos, láttuk mi lett. De nyilván, ha Obi-Wan nem ismerte volna a saját trükkje kivédésének receptjét, akkor Vader akár meg is verhette volna ugyanúgy, mint Obi Mault. Vagy a párbaj még zajlott volna pár órán át, az a másik lehetőség. Szóval szerintem erősen benne volt Obi-Wan célzása az ep1-re.

 

Ráadásul Obi-Wan már akkor is megpróbálta lecsapni Anakint ugyanígy, mikor az a platformra ugrott (amit Platschu leírt). Kenobi ott is suhintott, csak ott Vader elég nagy ívet tudott leírni, hogy ex-mestere ne érje elé (ezért is esett majdnem le). Ott még nem volt Anakin vert helyzetben. Ugyanezt - gondolom a szintkülönbség miatt - Anakin már nem tudta áthidalni a domboldalon (illetve talán még az is közre játszott, hogy a lávafolyam sodrásával ellentétesen mozgatta, majd stabilan tartotta a platformot, így talán nem koncentrált eléggé az ugrásra, miközben még dühöngött is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Obi-Wan már akkor is megpróbálta lecsapni Anakint ugyanígy, mikor az a platformra ugrott (amit Platschu leírt). Kenobi ott is suhintott, csak ott Vader elég nagy ívet tudott leírni, hogy ex-mestere ne érje elé (ezért is esett majdnem le). Ott még nem volt Anakin vert helyzetben. Ugyanezt - gondolom a szintkülönbség miatt - Anakin már nem tudta áthidalni a domboldalon (illetve talán még az is közre játszott, hogy a lávafolyam sodrásával ellentétesen mozgatta, majd stabilan tartotta a platformot, így talán nem koncentrált eléggé az ugrásra, miközben még dühöngött is).

 

Én is erre gondoltam. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

miközben még dühöngött is

Amikor éppen elkezd elégni, akkor a szemében elég veszedelmes fény gyúlt. Félelmetes, hogy mennyire eltorzult a tekintete. :angry:

 

Azt sem értettem, hogy minek hagyta ott Obi a testét. Legalább végzett volna vele normálisan. Azt sem értem, hogy a Sith Nagyúr minek rohant oda megmenteni? Ez annyira idegen a Sith lovagoktól, bár nem ismerem olyan mélységben az elveiket, mint ti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan képtelen volt megölni Anakint. Szerette. Még akkor is képtelen volt, hogyha tudta: a fiú többet szenved így, mintha megölné.

 

Palpatine meg azért mentette meg Vadert, mert a) 13 évet ölt a Srác megszerzésébe b) épp most irtotta ki szinte az összes Erőhasználót, szóval nem lett volna könnyű új tanítványt szereznie...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondoltam. :angry:

Egyet is értettem vele :D

 

Amikor éppen elkezd elégni, akkor a szemében elég veszedelmes fény gyúlt. Félelmetes, hogy mennyire eltorzult a tekintete. :o

 

Azt sem értettem, hogy minek hagyta ott Obi a testét. Legalább végzett volna vele normálisan. Azt sem értem, hogy a Sith Nagyúr minek rohant oda megmenteni? Ez annyira idegen a Sith lovagoktól, bár nem ismerem olyan mélységben az elveiket, mint ti.

Obi-Wan szerintem nem tudta megölni. Mondta is Yodának, hogy képtelen rá. Ezért szvsz nem lehet hibáztatni. Otthagyta a sorsára, elég kevés esély látszott arra már, hogy túlél egy ilyen súlyos sérülést. De inkább rábízta az Erőre. Plusz, ha megöli, nem lett volna ep4-5-6 :o

 

Sidious esete tényleg talán kicsit furcsa, de szüksége volt Vaderre. Hiszen ő volt a trófea, plusz reményei szerint a valaha létezett legnagyobb Sith. 13 évet gürizett érte, lehet nem akarta olyan könnyen elveszteni, mint ahogy elvesztette Mault (végül is, őt sem igazán akarta feláldozni, hitte, hogy legyőzi a Jediket) és Tyranust.

 

Szerk.: Donát, ma nagyon egy rugúra jár az agyunk :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obitól ez nem túl kedves. A megmaradt három ép végtagjától is megfosztotta, aztán hagyta összesülni... Bezzeg a fénykard elvétele roppant fontos volt. Félt, hogy búcsúzóul az Erővel még megdöfi? :angry:

 

Sidiousnak meg csak várnia kellett volna, amíg új tanítvány nő fel, aki méltó erre. Bár ezt sem értem, hogy minek neki mostantól tanítvány, mert Dooku és Vader elvégezte az aljamunkát, ő abszolút vezér lett. S a titkolt történelmi statisztikák szerint egy Sith képzésével csak a saját vesztét sürgette, hiszen az utód általában felülmúlta a mestert... Na mindegy, csak elmélkedtem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Platschu: Te megtudnád ölni azt, akit szeretsz? Abban az esetben, ha szenvedne? Én nem biztos...

 

Palpatine-nak szüksége volt egy tanítványra, mert:

 

a) Talán meg akarta találni Plagueis titkát

b) Szüksége volt valakire, akit ugráltathatott

c) Szüksége volt valakire, aki helyette is megvívta a párbajokat

d) Szüksége volt valakire, aki rajta kívül is érzi az erőt, s így fel tudja kutatni a megmaradt Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De minek, ha már a csúcsra eljutott? Több száz év után megint Sithként ő uralkodott... Inkább hozott volna össze egy kazal gyereket és ezzel egy saját rendet. :angry:

Mert nem volt a csúcson, hiszen nem volt örökéletű, és ha egyszer meghal, akkor a Sith vele halt volna, neki meg azért fontos volt az, hogy a halála után - már ha nem sikerül meglelni az örök élet titkát - akkor továbbra is a Sith uralkodjon. Ezt csak egy tanítvány útján érhette el. Plusz dilettáns birodalmi tisztekkel nem hajkurászhatott Jediket, nem bízhatta rájuk a lázadók kergetését. Még nagyon sok feladat volt, amihez egy Sith tanítvány kellett. Az olyan munka, amihez kevés egy Birodalmi tiszt, vagy rohamosztagos. Pl.: Jedi lovagok keresése. Ne feledjük, az ep4-5-6-ban Vader találta meg a lázadókat és Luke-ot, nem a birodalmiak, és nem is Palpatine. Az ep4-ben, ha nincs Vader, Tarkin kivégeztette volna Leia-t, majd Hant, Luke-ot és Chewbaccat, a droidok meg a hulladékzúzóban végezték volna. Senki nem helyezett volna el a Falconon nyomkövetőt, és nem hagyták volna Hanékat elszökni. Pofára esés.

Az ep5-ben, ha Ozzelen múlik, sose mennek el megnézni, mi is van valójában a Hothon, megint csak pofára esés. Ha Pietten múlik, sose alkalmaznak fejvadászokat, és Boba Fett nem vezeti el a birodalmiakat a Falcon előtt a Bespinre. Pofára esés.

Az ep6-ban Vader nélkül a lusta birodalmiak nem lettek volna készen az állomással a tervezett időre. Pofára esés maximálisan. És, Luke nem ment volna fel önszántából a II. Halálcsillagra, ha nincs az apja, ami szintén több okból pofára esés, nem beszélve arról, hogy Palpatine még azt sem érezte meg, hogy Luke az Endoron van. Vagyis, a holdon Hanék egy Jedivel harcoltak volna, akkor viszont valószínűleg ewokokra sem lett volna szükség, és a lázadó flotta már egy alapból deaktivált pajzsú Halálcsillag elé érkezett volna (ami még csak nem is működik, hiszen ha nincs a Sith tanítvány, azaz Vader, akkor senki sem megy oda, hogy ösztönözze azt a lusta bagázst). Maxinagy pofára esés. Na, ezért kell az Uralkodónak egy jobb kéz, aki dolgozik is, és dolgoztatja a balfácánokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon egyetértek. Amúgy a lávafolyónál azt is lehetett volna hogy Anakin (!) egy kicsit odébb viszi a platformot, és biztonságosabb helyen száll "partra". Csak ugye Vaderként ez nem sokat forgott a fejében. Ja, meg még tovább húzódott volna a párbaj, amit ugyan mi egyáltalán nem bánnánk, de.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Grievous tábornokos párbajnál a négy pörgő lézerkard egy csöppet szemzavaró... Utálom az ilyen vadul pörgő-vibráló fényeket. A logika akkor is a tábornok sikere mellett szólt volna, mert ha ügyesebben bánt volna a kardokkal, akkor egyszerűen lehetetlen négyet eggyel kivédeni. De fogjuk rá, hogy Obi gyorsabb és képzettebb volt, míg G. beleesett az önhittség csapdájába, hogy nem engedte a többi droidnak lemészárolni a Jedit.

 

Azt ne feledd, hogy Grievous nem volt Jedi, csupán eltanulta a vívástechnikát a főnökétől, de az Erőt nem tudta használni :D Erő-használat nélkül pedig, nem lehet úgy vívni, mint pl. egy Obi-wan :D

 

Sidious esete tényleg talán kicsit furcsa, de szüksége volt Vaderre. Hiszen ő volt a trófea, plusz reményei szerint a valaha létezett legnagyobb Sith. 13 évet gürizett érte, lehet nem akarta olyan könnyen elveszteni, mint ahogy elvesztette Mault (végül is, őt sem igazán akarta feláldozni, hitte, hogy legyőzi a Jediket) és Tyranust.

 

Tyranus-t inkább eldobta, mint elveszítette.

 

Sidiousnak meg csak várnia kellett volna, amíg új tanítvány nő fel, aki méltó erre. Bár ezt sem értem, hogy minek neki mostantól tanítvány, mert Dooku és Vader elvégezte az aljamunkát, ő abszolút vezér lett. S a titkolt történelmi statisztikák szerint egy Sith képzésével csak a saját vesztét sürgette, hiszen az utód általában felülmúlta a mestert... Na mindegy, csak elmélkedtem. :D

 

Továbbra is el kell valakinek végezni az aljamunkát (hiszen még életben maradt néhány Jedi lovag + Palpi már tudta, hogy egyfajta lázadás már szerveződik [csak ugye ezt kivágták a filmből]). Ezenfelül a köznép nem tudta, hogy Palpi Sith nagyúr (az ep4-ben Tarkin Vader-t mondja a "vallás" utolsó képviselőjének), tehát lehet rosszul vette volna ki magát, ha a nép megtudja, hogy Palpi nem csak egy mosolygós politikus...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zöld vs. zöld

http://www.youtube.com/watch?v=Uebtz_Zav_4

Ez azért egy picit perverz. :D

 

Vörös vs. zöld

http://www.youtube.com/watch?v=RtuhSQFg4O4

Ez a szín már jobban passzol Vaderhez... :D

 

Sárga vs. sárga - vízbolygó

http://www.youtube.com/watch?v=0CU_8gnFhXc

Ez már kicsit erőltetett volt. :D

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 5 évvel később...

Jobb híján áthoztam ide a témát.

Nekem eddig úgy tűnt, hogy azokat hívjuk párbajnak ahol penge penge ellen ment. Amikor ilyen harcra került sor akkor a felek következetesen nem használtak lőfegyvereket, bombákat stb. A kivételes esetekben pedig -például amikor Grievous lelövi Nhadart párbaj közben- aljas cselnek könyveltük el. Már amig nem láttuk a Gathering Force-t és a cowboy jedi sajátos -ott nem túl hatékony- taktikáját.

Az eddigiek alapján vérbeli sith-jedi egy pengét forgató Erőhasználó ellen pengével megy. Ilyen szempontból Kanan lövöldözése nagyonis rendhagyó. Vagy tudunk még olyan jedit, aki ilyesmit művelt?

Konkrétan lövöldözni nem láttunk (legalábbis most nem ugrik) senkit, kivéve Obi-Wan-t Grievous ellen, bár ott valamennyire rákényszerült a dologra. Ugyanakkor az Erőt rendszeresen használták az összecsapásokban, sokszor nem 1-1 ellen ment a buli és a kardvíváson kívül sokszor egyéb harci eszközt (pl. fojtás, ütés, rúgás) is bevetettek. Aztán ugye Obi-Wan volt híres arról, hogy mindig ügyeskedett valamit. Maul-t, Grievous-t vagy Anakin-t se "tisztán" győzte le. Amúgy is mindig össze-vissza "csalt" mindenki, Ventress pl. gőzölte Luminara-t, a pszichikai hadviselés is játszott stb.. Most arról nem is beszélve, hogy pl. a Maul-Vizsla csörtét is párbajnak tituláltuk, pedig ott is volt aztán minden. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, ugye az megvan, hogy én nem szimpla párbajról beszéltem, hanem TISZTESSÉGES párbajról. Mert feltűnt, hogy a tisztességes szót úgy mellőződ a szavaidból, mintha nem is létezne a szótáradban, és napok óta rugózol ezen, totálisan mellékvágányon járva. Íme az eredeti szöveg:

Ami meg az Inkvizítor vesztét illeti, azért abban nem csak a párbajképességek játszottak szerepet. Sokat számított, hogy Kanan kihasználta a forgó kard tervezési hibáját, meg Ezra kardjának lőfegyveres képességét, utóbbival azt is mondhatjuk, hogy pofátlanul csalt. Színtiszta, tisztességes párbajban nem biztos, hogy legyűri az Inkvizítort.

Nem azt írtam, hogy párbajban vesztett volna Kanan, hanem TISZTESSÉGES PÁRBAJBAN NEM BIZTOS, hogy győzött volna. Elmagyarázzam a kettő közti különbséget?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a korrektség kedvéért (még mielőtt teljesen hülyének néznél ;)) fussuk át a dolgot.

 

Eredetileg valóban tisztességes párbajról beszéltél, ahogyan azt idézted is. A válaszomban ott is van a tisztességes vagy korrekt szó, úgyhogy szerepel a szótáramban és a mondandód is értettem. :)

Nehéz eldönteni mi tartozik bele egy párbaj kereteibe. Bizonyos szempontból Obi-Wan se Maul (Ep.1), se Grievous, de még Anakin ellen se vívott tisztességes párbajt, de a TCW-ben Maul is volt, hogy hasonlóan tett. Az Ep.2 végén Dooku villámszórása mennyire volt korrekt Anakin-nal szemben?

 

Kard a kard ellen, ennyi, ez tartozik bele egy párbaj keretébe, se több, se kevesebb. A lőfegyverek, az áramszórás, az Erőlökés, de még a pofánrúgás sem tartozik bele. ;)

Amúgy elég szűken értelmezed a (fénykard)párbaj fogalmát, ezek szerint kb. egyetlen ilyet sem láthattunk a Saga-ban. :)

Mi az, hogy én értelmezem ilyen szűken? Kérdezz meg a világon bármilyen párbajozót, mindegyik ezt fogja mondani! Nézz már meg bármilyen párbajt, hát hol látsz te olyat, hogy pisztollyal lövöldöznek egymásra?

Aztán Nálad is kikerült a szótárból egy időre a tisztességesség, tisztaság, korrektség stb.. Szerintem itt egyértelműen általánosságban beszéltünk a párbajokról. Lehet hogy feleslegesen és off-topik, ami az én hibámból fakad, de ez már más kérdés. Meg ugye eléggé összemostad itt már a dolgokat. Ugyan abból indultunk ki, hogy Kanan pisztollyal lövöldözött, de aztán elég sok más eset is előkerült. Csak érdekességképp jegyeztem meg, hogy sok ügyeskedés meg csalás volt más párbajokban is. Te soroltál pár dolgot, ami pedig szinte az összes Saga-ban látott összecsapást a párbaj keretein kívülre helyezi. A lövöldözés egy dolog, ami ráadásul pont a legdurvább az említettek közül, így nem feltétlenül korrekt csak erre kihegyezni az egészet és egy kalap alá venni a többivel. ;)

 

Százszázalékosan tisztességes párbajt egyet láttunk, az ep4-ben. Illetve az ep2-ben, Dooku is csak addig vetett be áramot, amíg elhárította, hogy egyszerre ketten támadjanak rá. Ami ugye megint messze van a tisztesség fogalmától, az más kérdés, hogy így is simán elbánt volna velük.

Na itt visszatért a tisztesség kérdése. Mondjuk ennyire látványosan hagyni az ellenfelet diadalmaskodni (pláne az ok függvényében) nem tudom mennyire tiszta, de ettől elvonatkoztatva valóban ez áll legközelebb az általad említett fogalomhoz. Dooku-ék esete egyértelműen nem tartozik ide, hiszen (ahogy írtad is) eleve ketten mentek volna 1 ellen, aztán Dooku villámokat szór. Ez nem oltja ki a másik oldal inkorrektségét, csak rátesz egy lapáttal és ráerősít a problémára. Aztán pszichikai hadviselés gyanánt Dooku végigpofázza az egészet, a végén meg az Erővel ellöki Anakin-t.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

De nem sok értelme és haszna van már ezen rágódni. Ha elbeszéltünk egymás mellett, akkor is tisztázódott a dolog. Abban mindenképp egyetértünk, hogy Kanan lövöldözése nem fér bele a tiszta párbaj kereteibe, a kiindulási pont meg végül is ez volt. ;)

Amúgy ha már itt tartunk, pl. a látványos ugrándozás (Maul, Ahsoka) vagy a több kard (Anakin, Grievous, Ventress), duplapengés, pörgős kard stb. mennyire férnek bele ebbe a kategóriába? Vagy Sidious és Yoda akrobatikus mutatványai, amik valójában az Erőhasználatból fakadnak? Gondolom semennyire. Párbajban elmennek, de a tisztaságot már kizárják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert nem írom be újra és újra és újra azt a szót, még gondolhatnád, hogy a gondolatom e körül nem változott. :facepalm::roll::pfff:

Egy téma bővítésekor vagy általánosításakor miért gondolnám? Ennyi erővel Te is gondolhatnád, hogy már tágabb értelemben beszélünk valamiről. De mondom, szerintem zárjuk ezt le, mert kár ezen rugózni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.