Ugrás a kommentre

Párbajok



Ajánlott hozzászólás

És mondd meg nekem milyen rangú jedi mondja ezeket a szavakat???

Egy jedi. Egy szimpla Ki-adi-mundi...

egy tanácstag.

Nem Yoda, vagy Mace.

Mace is ellenzi, de Yoda tudhat valamit..Sőt....Ti érdekes, mindig egy elméletnél ragatok le...Ez olyan furcsa:)) :):)

 

Ebből most egy kukkot sem értek. Elöszőr is Ki-Adi-Mundi pont olyan Tanácstag, mint Yoda vagy Windu... semmivel sincs hátrébb és ő semmiféle elméletet nem közöl, hanem a szimpla tényt: 1000 éve nem tüntek fel sithek. Ez egy reagálás Ki-Adi részéről arra, hogy Qui-Gon állitolag sithel bunyozott. Senki sem cáfolja... ez teljesen nyilvánvaloan egy tény.

 

Mace is ellenzi

 

Mármint micsodát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodát sem villámozták mégis simán visszaverte kézzel.

 

Nem mindíg. Nézd meg az avataromat. :)

 

Úgy értettem, hogy Sidious elött nem látott Sith-et.Ergó nem is gyakorolhatott villámok ellen.Szerintem nagyon mélyen kell merülni az Erőben és védhető a villám.Obi-Wan is simán kivédte Dooku villámait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JMY: Ne akarjuk már Yodát a sithek nagy irtójának beállítani, amikor még meg sem született. :) A tudásáról szólva, 850 évesen lehetett neki tapasztalata. Ráadásul azokat is ismerhette, akik a sithek ellen háborúztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a Sith-ek ezer éve eltűntek, mindig egy óriási kerekítés volt. Nyugodtan lehetett 817 év, aki normál emberöltőt képes csak megéni az simán rámondja, hogy az ezer év szép kerek.

 

Szerintem Yoda simán lehetett Sith írtó, én szivesen állítom be annak.

 

Azért simán az ep1nél is rámondják, hogy ezer év, meg az ep2ben is nem azt mondják(igaz itt az hangzik el, hgy 1000 éve nem háborúztak, de addig nekem a Sith-ek kiírtása lesz a háború, amíg nincs más, vagyis az utolsó háború=utolsó Sith.), hogy 1010. Ebből az jön le, hogy ez marha nagy kerekítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy kerekítés, de Yoda maga mondja, hogy 900 éves (A Jedi visszatér) - ebben szerintem nem kerekít - és kerekítés színtjén, kis jóindulattal is maximum padawan lehetett. Akkortájt pedig a Sith hatalmas volt, nem hiszem, hogy Yoda túl sokat tett el láb alól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: Jó de ennek ellentmond minden ami eddig SW cimen kijött. Nekem van egy hivatalos Timeline-om és azon is ugy van jelőlve, hogy Yoda azután született, miután a sitheket leverték... söt állitolag nagy esély van rá, hogy lesz egy TV sorozat ami ezer évvel a filmek eseményei elött játszodik és kicsit az esély, hogy lesz benne Yoda is... de szerintem ezen fölösleges is filozni, mert egyelőre semmi nem támasztja alá az égatta világon, hogy Yoda a sithek ellen harcolt volna/ irtotta volna őket (még a sokat emlegetett pletyka se támasztja alá, mert a pletyka is csak annyit mond, hogy feltünt volna egy ifjú padawan Yoda... de aztán már tudjuk, hogy ennek a pletykának semmi komoly alapja nincs).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy kerekítés, de Yoda maga mondja, hogy 900 éves (A Jedi visszatér) - ebben szerintem nem kerekít - és kerekítés színtjén, kis jóindulattal is maximum padawan lehetett. Akkortájt pedig a Sith hatalmas volt, nem hiszem, hogy Yoda túl sokat tett el láb alól.

 

Jaja, én is ezért érzem erőltetettnek a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt az ezer évet szerintem is nagyvonalúan kell kezelni. Mi itt a Földön is hajlamosak vagyunk régi dolgokra rámondani, hogy ezer éve történtek.

Ha elfogadjuk Yodától, hogy ő 900 éves, akkor azt is elfogadjuk, amit a Birodalomban mond, hogy 800 éve tanítja a Jedi-lovagokat, tehát életének kb. 100. évétől már biztos mesteri rangja volt. Tehát simán részt vehetett a Sith-háborúk végében mint képzett lovag, ha azok nem pont ezer éve voltak, hanem valamivel később.

Én úgy képzelem, hogy mesterével együtt harcolt az utolsó Sith-ekkel, majd a háború végén után lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt az ezer évet szerintem is nagyvonalúan kell kezelni. Mi itt a Földön is hajlamosak vagyunk régi dolgokra rámondani, hogy ezer éve történtek.

Még sose hallottam, hogy valaki teszem azt a I. világháborúra mondta volna, hogy már 1000 éve volt, de még azt se, hogy 100 éve (pedig lassan annyira lesz, szóval jöhetne a nagyvonalú kerekítés). Ez egy történelmi adat, amit nem szokás nagyvonalúan kerekíteni, teszem azt lefaragni 100 évet (ami még Yoda életében is életének egykilenced része).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt az ezer évet szerintem is nagyvonalúan kell kezelni. Mi itt a Földön is hajlamosak vagyunk régi dolgokra rámondani, hogy ezer éve történtek.

Még sose hallottam, hogy valaki teszem azt a I. világháborúra mondta volna, hogy már 1000 éve volt, de még azt se, hogy 100 éve (pedig lassan annyira lesz, szóval jöhetne a nagyvonalú kerekítés). Ez egy történelmi adat, amit nem szokás nagyvonalúan kerekíteni, teszem azt lefaragni 100 évet (ami még Yoda életében is életének egykilenced része).

Én már hallottam, mikor potikai ellentétekről beszélgettem a II.VH kapcsán, VHval érveltem Jött a vűálasz, ugyan már, az ezer éve volt, azt már elfelejtették...

 

Mivel idén vagyunk a IIVH végének 60-dik évfordulóján ezért manapság azt halljuk: 60 Éve. :evil:

 

De azért ez a IIVH Dolog nem összetéveszthető a Sith-ek kiírtásával. MErt míg tudtuk napra pontosan mikor volt a 2dik VH, addig a Sith-ekről, csak nagy vonalakban tudjuk, hogy nagyából 1000 éve látták az utólsót(Nem pedig napra pontosan 1000 éve). Az az 1000 év lehet, 1025 vagy 1200, vagy 817, vagy 938...

Ha majd valakinek pontos dátuma lesz és előttem van, hogy BBY akkor meg leszek győzve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MErt míg tudtuk napra pontosan mikor volt a 2dik VH, addig a Sith-ekről, csak nagy vonalakban tudjuk, hogy nagyából 1000 éve látták az utólsót

Honnét tudod, hogy Ki-Adi-Mundi nem tudta napra pontosan? Mi nem tudjuk, de ez nem is a mi történelmünk, hogy naprapontos adatokkal szolgáljunk. Pontos dátum sosem hangzik el Star Wasban, mégis mindig tudjuk, mennyi év telt el két rész között (ep2-ben is csak kerekítés volt a 10 év?).

Yoda is mondhatta volna, hogy "Ha megélsz ezer évet...", de ő pontos adatot mondot. Nem kerekített.

A lényeg, jobb, ha Yoda nem harcolt semmiféle Sith háborúban. Különben is, arra utaltak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MErt míg tudtuk napra pontosan mikor volt a 2dik VH, addig a Sith-ekről, csak nagy vonalakban tudjuk, hogy nagyából 1000 éve látták az utólsót

Honnét tudod, hogy Ki-Adi-Mundi nem tudta napra pontosan? Mi nem tudjuk, de ez nem is a mi történelmünk, hogy naprapontos adatokkal szolgáljunk. Pontos dátum sosem hangzik el Star Wasban, mégis mindig tudjuk, mennyi év telt el két rész között (ep2-ben is csak kerekítés volt a 10 év?).

Yoda is mondhatta volna, hogy "Ha megélsz ezer évet...", de ő pontos adatot mondot. Nem kerekített.

A lényeg, jobb, ha Yoda nem harcolt semmiféle Sith háborúban. Különben is, arra utaltak volna.

 

 

Engem valahogy nem nyűgözött le se az Ani&Obi illeteve a Yoda&Sidius párbaj de az Obi & Grini párbaj nagyon bejött.

 

Az Ani&Obi-nál aszt nem szerettem benne hogy túlságosan elcsépelték.

Sokszor éresztem és vehettuk észre ,hogy kihagytakvalamit vagy máshogy is lehettett volna.

 

A Yoda&Sidius -nál az volt a helyzett ,hogy ügyan itt is kihagy tak csomó dolgot.Köszönhető ez George-nak ami miatt kevésbé tedszett ez a párbaj.

 

Egyépként szerintem mindenképp Yoda győzőt volna mert ha Yoda lett volna belül Sidius helyett a villámlásnál a szét utés követkesztében szerencsésebben járt volna.

 

Off.: egyépként észrevettétek hogy amikor elkezdenek zuhanni Sidiust figyeljétek.Esésnél nincs korlát de mikor kapaszkodik é felhúzza magát akkor van. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én már hallottam, mikor potikai ellentétekről beszélgettem a II.VH kapcsán, VHval érveltem Jött a vűálasz, ugyan már, az ezer éve volt, azt már elfelejtették...

 

Ez az "ezer éve volt", csak egy mondás nálunk. Az angolban nincs ilyen. Ha Ki Adi azt mondta, akkor az bizony akkor is volt. PErsze lehet eltérés, de nem sok. +-10 év.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  az Obi & Grini párbaj nagyon bejött.

 

Imho az volt a "leggyengébb" párbaj a filmbéliek közül. Nekem is tetszett, de a sithek és Jedik végső csatája azért magasan jobb volt szerintem. Már csak az érzelmi töltése miatt is. :evil: De persze ízlések és pofonok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  az Obi & Grini párbaj nagyon bejött.

 

Imho az volt a "leggyengébb" párbaj a filmbéliek közül. Nekem is tetszett, de a sithek és Jedik végső csatája azért magasan jobb volt szerintem. Már csak az érzelmi töltése miatt is. :evil: De persze ízlések és pofonok.

 

Nem aszt mondom nem volt jó,rendesen felvolt építve az egész csak az esett rosszul hogy fontos dolgokat kihagytak mindegyikből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem aszt mondom nem volt jó,rendesen felvolt építve az egész csak az esett rosszul hogy fontos dolgokat kihagytak mindegyikből.

 

Milyen fontosabb dologra vágysz, minthogy Obi levágja Anakin kezét lábát? És annál, hogy lezuhan Yoda tíz emeletnyit és elmenekül? Ezek a lényegek, a többi csak körítés, ami szerintem jól sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szerintem sem harcolt a Sithek ellen.Pontosítva, szerintem az első Sith akit látott az Dooku volt(kösz Ody a kiigazítást).Ha harcolt volna a Sith háborúban akkor utaltak volna rá az EP 1-ben.Pl valamelyik tanácstag biztos megkérdezte volna, hogy "Yoda mester te harcoltál ellenük az utolsó háborúban.Mi a véleményed?".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, arról lövésem sincs, hogy Yoda harcolt-e a Sith-ek ellen, de az legalább figyelemre méltó, hogy egy rend eltűnéséről beszélünk. ÉS ugye, mint ilyet, figyelembe kell vennünk, hogy el kellett telnie egy kis időnek, mire eltűnésről beszélünk, tehát ha azt mondja Ki-Adi, hogy 1000 éve eltűntek, akkor az nem lehet pontos adat, hiszen senki sem tudja, hogy az volt-e az utolsó Sith akit kinyírtak, vagy néhány még utána is élt, csak nem mutatkozott. Szóval szerintem nem mondhattak pontos adatot - ezer év távlatából meg pláne nem - ezért én úgy vélem, hogy ez csak kerekítés

 

Továbbá úgy vélem, hogy Yoda is kerekít, amikor azt mondja, hogyha megéred a 900 éves kort... meg amikor azt mondja, hogy 800 éve tanítom a Jediket. Mert szerintem ezek is kerekítések. Ezért csodálom, hogy néhányan készpénznek veszik, hogy Yoda valóban 900 évet élt...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyet ehhez a kerekítős dologhoz. Ezt én hoztam fela kerekítést és szerintem a Sitheket illetően kerekítenek sokat, de Yodáról konkrétan évre pontosan tudjuk hány éves. Azt hiszem az ep2 alatt 867.

 

De vissza a Párbajokhoz.

Az Obi-Grivi párbaj mennyire lehetett szétvagdosva. Mármint ez volt az eredeti koncepció amit a filmben láttunk, vagy csak megkurtították.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Obi-Grivi párbaj mennyire lehetett szétvagdosva. Mármint ez volt az eredeti koncepció amit a filmben láttunk, vagy csak megkurtították.

 

Biztos vágtak belőle. Ha megfigyeled Obi mozgását, amikor rá támadnak a magna guardok, akkor feléjük mozog, a következő vágásnál pedig inkább visszafelé halad. Tehát már elvileg innen is kivágtak egy részt. Valószínű így járt Obi és Grivi harca is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magna Guardoknál vágtak az tuti, mert túl simán elintézi őket, azzal, hogy a fejükre ejti azt a vackot. Ott volt rendes koreográfia, egyik making of-ban látszik belőle egy kevés, kb 3 másodperc.

 

3-an mennek Obi-ra jobbról balról szemből, és akkor jobboldalit lerugta közben hadonászik a karddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3-an mennek Obi-ra jobbról balról szemből, és akkor jobboldalit lerugta közben hadonászik a karddal.

 

Én is emlékszem erre. Egy nagy zöld paca volt az egész jelenet. :D Nem is baj, hogy vágtak belőle. Kicsit uncsi lett volna még a magnakkal is harcolni. Az már megvolt az invisible hand fedélzetén. Viszont az Obi vs. Griviből mit vágtak ki, azt nem tudom... :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3-an mennek Obi-ra jobbról balról szemből, és akkor jobboldalit lerugta közben hadonászik a karddal.

 

Én is emlékszem erre. Egy nagy zöld paca volt az egész jelenet. :D Nem is baj, hogy vágtak belőle. Kicsit uncsi lett volna még a magnakkal is harcolni. Az már megvolt az invisible hand fedélzetén. Viszont az Obi vs. Griviből mit vágtak ki, azt nem tudom... :39:

Azt én sem mondtam, hogy baj, kicsit pörgősre kellett ott venni a filmet. Nem gond.

Remélem azért a DVD extrára rárakják, legalább azt a zöldes részt, egészben ha már nem csinálják meg hozzá az effekteket.

Érdekes lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Grivi csata koncepcióján meg azt értem, hogy tényleg így akarták azt a párbajt, hogy egyből 4 karddal kezdi Grivi?!

 

Nem akarták olyasmire, mint a CW-ben.

Hogy mondjuk először két karddal kezdi, aztán 3, majd egy váratlan pillanatban szétnyitja a karjait és hopp, 4 kardja van. Aki nem látta a CW-t ez akkora meglepetés neki a vásznon, hogy menekül meg ebből a drága Kenobi Mester.

Növelné Grivi egoját, nem lenne ekkora lúzer és Kenobi is még profibb lenne.

De viszont vinné a drága játékidőt is.

 

Lehetséges, hogy valami ilyesmi volt az eredeti elképzelés, csak mikor fogyott az idő eza 4kardos lett a végleges változat, hogy még rövidítsék a filmet. Vagy eredetileg is ilyen 4kardos kezdést akartak és ezt a csataváltozatot meghagyták a Clone Wars-ra és Grievous menőségének bemutatását is inkább arra hagyták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous a CW-ben nagyon jól vív. Akár több Jedi ellen is! A ROTS-ban viszont nem zavar sok vizet. Ezért EU a CW. :lol:

 

Persze ettől függetlenül, Grievous a kedvenc mellékszereplőm az EPIII-ból! :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem viszont a ep3ban is ugyanolyan jól vív grivi, mint a cw-ben. Csakhát a CWben nem éppen az elit JEdikkel találkozik, illetve nem találkozott a legnagyobbakkal vagyis Yoda Windu Kenobi Anakin. Ayla, Shaak Ti és Ki-Adi volt a legnagyobb, de ők is kikaptak, a többi meghalt. Ez nekem reális, hogy aki nem elég menő megpusztul Grivi ellen. Sőt ahogy Windu kicsit odapiszkított Grivinek egyből tüdőbeteg lett.

 

Nálam, hogy könnyen elintézi Grivit Obi, nem Grivit viszi lejjebb, hanem Obit sokkal feljebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.