Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

  • 5 hónappal később...

vannak még SWTOR játékosok ?? ( bár remélem azért van ha a frissítés is szóba jött :lol: ) esetleg van valakinek kedve majd?? vagy guild vagy group?? :peace: Most kezdtem el nem rég szóval van mit behozni de nagyon tetszik egész.. tényleg olyasmi mint a WoW meg ilyenek csak ez SW és sokkal jobb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam sajnos Coruscantnál durván beszaggatott a gépem annak idején, lebutítani meg nem akartam a felbontást, mert úgy élvezhetetlen volt, így a TOR alapvetően kimaradt az életemből. :(

 

Sokan játszanak még vele világszerte?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam sajnos Coruscantnál durván beszaggatott a gépem annak idején, lebutítani meg nem akartam a felbontást, mert úgy élvezhetetlen volt, így a TOR alapvetően kimaradt az életemből. :(

 

Sokan játszanak még vele világszerte?

 

öö igen vannak azért úgy átlagban egy bolygón kb 50-en.. volt ahol csak 30-an volt ahol 100-an tehát azért vannak csak jó volna magyarokkal így összeülni egy kicsit TeamSpeak csinálni stb :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én sem bánnám, csak egy ilyen minőségű animáció egy percét kb. ugyanannyiba kerül megcsinálni, mint egy egész TCW epizódot (ami olyan 1 millió dollár körül mozog). Szerintem ennek a 6 perces cinematicnak az ára nem sokkal van a Rebels első évadjának költségvetése alatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látványosnak valóban látványos, de kontextus nélkül se füle, se farka. Kik voltak ezek a figurák, akik belemeditálták a kiscsajba a Sötét Oldalt? Meg kitagadták a másik csajt, mert... Miért? Meg miért kapcsolja le valaki a fénykardját a fénykardpárbaj kellős közepén és vált át botra? Mintha harc közben a golyószórót átállítanád muskéta üzemmódba... Szóval a szokásos trailer minőség - annak persze kiváló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem bánnám, csak egy ilyen minőségű animáció egy percét kb. ugyanannyiba kerül megcsinálni, mint egy egész TCW epizódot (ami olyan 1 millió dollár körül mozog). Szerintem ennek a 6 perces cinematicnak az ára nem sokkal van a Rebels első évadjának költségvetése alatt

Nyilván nem véletlenül nem így néz ki egy TCW vagy Rebels rész. :) Értelemszerűen költségesebb lehet egy ehhez hasonló animáció, de idővel talán pont a Disney/Lucasfilm az, amelyik megengedhetné ezt magának (pl. évadonkénti 10 résszel számolva), szélesebb kört megnyerve az animációs műfajnak. Egyébként nem teljesen világos a látvány/ár összefüggés... mert egy TCW rész állítólag 1 milla USD körül mozog, addig a kb. másfél órás Resident Evil: Degeneration (ami szerintem nem néz ki rosszul, még ha nem is a lentebbi cinematic minőség) 45 millió japán yen volt, ami átváltva még 430 ezer USD sincs, vagyis sokkal olcsóbb egy 20 perces TCW résznél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem is tudom hányszor néztem meg, nem bírok betelni vele. A karaktereket illetően én se voltam képben, utána kellett néznem.

Animációs sorozatban is jó lenne, mg akkor is, ha nem ütné meg grafikailag ezt a szintet.

Remélem Pablo Hidalgo-nak igaza lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

vannak még SWTOR játékosok ?? ( bár remélem azért van ha a frissítés is szóba jött :lol: ) esetleg van valakinek kedve majd?? vagy guild vagy group?? :peace: Most kezdtem el nem rég szóval van mit behozni de nagyon tetszik egész.. tényleg olyasmi mint a WoW meg ilyenek csak ez SW és sokkal jobb :D

Én 2011 óta SWTOR-ozom, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Éppen nemrég húztam fel 50-esre a Sith Inkvizítoromat.

 

Örülök, hogy tetszik. :) Figyelmedbe ajánlom az időrendben előtte játszódó két Knights of the Old Republic játékot is.

 

öö igen vannak azért úgy átlagban egy bolygón kb 50-en.. volt ahol csak 30-an volt ahol 100-an tehát azért vannak csak jó volna magyarokkal így összeülni egy kicsit TeamSpeak csinálni stb :D:)

Úgy tudom vannak magyarok pl. a Red Eclipse szerveren. Ezt személyesen is tanúsíthatom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Na újra játszok a kotor játékkal. Hát baromira jó még mindig. Ha végigvittem jön a 2 is meg elolvasom újra a Revant. Kíváncsi vagyok így milyen élmény lesz. Szerintem még 10 év múlva is simán előveszem, ha lesz gép ami futtatja :D

Többen írták, hogy ma már elavult meg nem bírnak vele játszani. Nos én más RPG-vel nem nagyon játszottam azóta se mert nem érdekeltek, szóval nem tudom milyenek a mai RPG-k. És mivel nincs mihez viszonyítani így jó. :D

Persze zavaróak, hogy nincs befolyásom a harcra, melléüt meg mellé lő a karakter, meg majdnem mindenki ugyanúgy néz ki. De ezek megszokhatók.

A világ, a karakterek meg sztori kárpótól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Végigvittem a Shadows of the Empire játékot! 99-ben kezdtem el játszani vele és 18 év után ma végre befejeztem. :D

 

99-ben nem tudtam megcsinálni a vonatos pályát, most viszont pár hete újra nekiálltam és médium fokozaton csalás nélkül megcsináltam. Voltak a játékban izzasztó részek. Már nagyon régi a grafikája, de a játékmenet és az élmény még mindig parádés.

A SOTE olyan hiányosság volt a gamer életemben, amit muszáj volt bepótolnom. Jó ég, 99-ben még csak 17 éves voltam! Akkor kapott a tesóm egy Pentium 3-as számítógépet, így tudtam vele játszani. Nekünk nem volt Nintendo 64-es készülékünk, a PC portra viszont amúgy is várni kellett, hiszen PC-re 1997 szept. 17-én (európai megjelenés 1998) adták ki a játékot.

 

Most, hogy elmeséltem az életem történetét, mehettek sétálni egyet! :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hiszem, valamikor pont '99 tájékán játszottam ki. Jó kis játék volt, de valahol azon a környéken untam meg a Hoth bolygót és a hoth-i csatát. Vagy a Jedi Academy-nél? A franc se tudja. :)

 

Én nagyon szeretem az egész SOTE mítoszt! :)

 

Tudom, hogy nem kapcsolódik ehhez a topikhoz, de a SOTE játék kapcsán írtam ki a következő retrospektív visszatekintést az FB oldalamra. Talán te értékelni fogod a következő sorokat.

 

"Életem legszebb időszaka volt az 1996-97-es év. Ha visszamehetnék az időben (bárcsak így lenne), bizonyára oda teleportálnám magamat egy DeLorean DMC–12 vezetőülésében terpeszkedve. 1997-ben jött el a mozikba a Star Wars felújított változata és annak előtte jelent meg Amerikában a Birodalom árnyai. Természetesen a hazai könyvkiadás késlekedett picit, amiért is a hype hozzánk nem úgy ért el, ahogy és amilyen intenzitással az végigsöpört Amerikán. Lucas csodásan időzített, ugyanis a két projectet (SOTE és Special Edition) alig egy év eltéréssel futtatta. De miért is volt olyan különleges a Shadows of the Empire? Azért, mert teljesértékű filmes projectként építették be az LFL marketingesei a köztudatba. Úgy is nevezték a tervezőasztalon, hogy a film nélküli film. Nézzük a kronológiát! 1995-ben a Kenner ismét útjára indította a 3,75 incses Star Wars figurák gyártását. Borzalmasan felpumpált figurák születtek, ugyanakkor a rajongók rettentően boldogok voltak, hogy a kedvenc hőseik ismételten megjelentek a boltok polcain. Futott persze a Star Wars Galaxy és a Star Wars Insider Monthly magazine is, de az korántsem volt elég. Akkor persze már tudtuk, hogy Lucas gőzerővel dolgozik az előzmény filmeken, sőőőt....az esedékes felújítás is beharangozásra került. (Édesapámmal a kőbányai piacra jártunk ruhát venni, ott láttam először ezeket a figurákat.) 1995 volt tehát a start dátum, amikor is megindult a Lucas éra második aranykora. És eljött az 1996-os év, az év ami egy új szupergonosszal és megannyi többé kevésbé pozitív szereplővel, illetve csodálatos helyszínnel gazdagította szeretett galaxisunkat. Xizor herceg, a Black Sun syndicate, Guri, Dash Rendar és egy brutálisan összetett történet adott okot az örömünknek. Egy történet, ami méltó módon fésülte össze a Birodalom visszavág és a JEdi visszatér eseményeit. A marketinggépezet addig soha nem látott támadást intézett a rajongók tudata ellen. Először is nem volt egyértelmű, hogy pontosan mi is a Shadows of the Empire project! Ez egy hihetetlen húzás volt az LFL részéről, hogy lebegtették a koncepciót egy hatalmas termékpalettára vetítve. Könyvek, figurák, Nintendo 64 játék, képregény (a könyvtől némileg eltérő verzióban), micromachine figurák, D6-os forráskönyv, Making of könyv (amit addig csak a filmekhez adtak ki) és filmzene album!!! Nem beszélve arról a tényről, hogy felbérelték Greg és Tim Hildebrandot, hogy azok készítsenek portfólió festményeket, amik később a Topps kártyákon is megjelentek. Ráadásul az ILM - Lucas Art közösen dolgozott az animációkon amiért is a rajongók azt hitték, hogy a Lucas Film elkészített egy új Star Wars filmet. Ezer irányból jöttek a meg nem erősített hírek, az ILM ugyanis nem csak a SOTE munkálataiba segített be, hanem már javában dolgozott a felújított változaton is, aminek a kibővített Mos Eisley jelentéhez felhasználták a játék intrójához renderelt Outrider hajót, illetve a Swoop Bike járműveket is. (az a motoros fickó, aki elrobog a dínó CGI előtt) A rajongókat tehát szándékosan homályban tartották, ami persze rettentően nagy izgalommal járt. Én pedig az egyik kirakatban csodálhattam meg először a csodálatos Outrider űrhajót, illetve Xizor herceg duál pakkos kiadású figuráját, amihez még egy képregényt is mellékeltek. Pénzem nem volt, de jóleső érzéssel töltött el a tudat, hogy szeretett galaxisom újra életjeleket produkál. Még nem is sejtettem, hogy a felújított változat új zarándoklatot fog elindítani. Ott ballagtam az utcán és gyermeki fejjel (meg persze ma is) arra gondoltam, ha nekem sok pénzem lenne, a boltoknak után kéne rendelniük a felhalmozott készletüket, még azt a dobozt is megvettem volna, amiben a figurák érkeztek. Nekem persze nem volt Nintendo 64-es konzolom, mert mi nem voltunk tehetősek, de amikor megkaptam az első Pentium számítógépemet (illetve, amikor a tesóm megkapta az övét), bepótoltam a súlyos mulasztást és neki is estem Dash Rendar kalandjainak. Amikor kijött a könyv, még aznap kértem anyukámat, hogy adakozzon szegény Lucas bácsi cégének pár száz forintot. Talán az első randi lehet ilyen, de szerintem ez még annál is jobb volt. Úgy tettem magamévá a könyvet, hogy az teljesen szervesült az elmémmel. Amikor 97-ben kijött a felújított változat, a Corvin mozi aulájában mérhetetlenül sok pénzért meg lehetett vásárolni a Shadows of the Empire forráskönyvet is. Xizor zöld feje volt rajta, amit persze a felgyülemlett tömeg miatt esélyem sem volt fellapozni. Annyi csudát láttam ott és akkor, hogy eldöntöttem, egy nap mindet megszerzem. Ez tényleg nagyszerű időszak volt és baromira fáj kimondani, hogy 20 év borzalom következett utána. Az volt a Star Wars második aranykora, az életről alkotott legnemesebb illúzióim kora, a pubertás kezdete, amikor még annyi terve van az embernek. 96-97 ugyan soha többet nem jön vissza, de 3 hónap múlva újra lesz Star Wars film a mozikban. És talán megint lesz egy fiatal srác, aki ott áll majd a kirakatok előtt és pont arra fog gondolni, amire én gondoltam 96-ban. Mert bár én megöregszem és lassan kiveszek a világból, de ez az érzés generációról generációra átöröklődik és nagy terveket fogan és tervezésre, alkotásra sarkalja a hozzám hasonlókat. Ha még nem olvastad a Birodalom árnyait, éppen itt az ideje, hogy pótold ezt a hiányosságodat!"

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigvittem a Shadows of the Empire játékot! 99-ben kezdtem el játszani vele és 18 év után ma végre befejeztem. :D

 

99-ben nem tudtam megcsinálni a vonatos pályát, most viszont pár hete újra nekiálltam és médium fokozaton csalás nélkül megcsináltam. Voltak a játékban izzasztó részek. Már nagyon régi a grafikája, de a játékmenet és az élmény még mindig parádés.

A SOTE olyan hiányosság volt a gamer életemben, amit muszáj volt bepótolnom. Jó ég, 99-ben még csak 17 éves voltam! Akkor kapott a tesóm egy Pentium 3-as számítógépet, így tudtam vele játszani. Nekünk nem volt Nintendo 64-es készülékünk, a PC portra viszont amúgy is várni kellett, hiszen PC-re 1997 szept. 17-én (európai megjelenés 1998) adták ki a játékot.

 

Most, hogy elmeséltem az életem történetét, mehettek sétálni egyet! :D

Úristen a a vonatos pálya a rémálmaimban se jöjjön elő többet. :D Nem sokra emlékszem a játékból, de arra igen, hogy az baromi nehéz volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen a a vonatos pálya a rémálmaimban se jöjjön elő többet. :D Nem sokra emlékszem a játékból, de arra igen, hogy az baromi nehéz volt!

 

Pedig utána még csak nehezebb kihívások jöttek! :) Tényleg nehéz volt a vonatos pálya, de később Boba és a Slave I legyőzése az már feleslegesen nehézre sikeredett. Ebben az időben még tényleg kihívást jelentettek a játékok, amik rendesen megdolgozták az ember pszichéjét.

 

A SOTE médium fokozaton játszva is übernehézre sikeredett. Nem is olyan régen adták ki a GOG verziót, ami gond nélül játszható modern rendszereken is. Senkit ne riasszon vissza a régi grafika, mai szemmel is nagyon élvezetes a játékmenet!

 

A testvérem 1999-ben kapott egy 366Mhz-es Pentium II készüléket, a SOTE játékot sok mással együtt azon volt lehetőségem kipróbálni. Akkor még nem volt jelentős az internet penetráció, letöltésről nem is hallottunk, torrent nem létezett, így a játékokat 800 ft/CD áron vettem egy középiskolai segédtanártól. Nos igen, abban az időben az illegális CD írás igen jövedelmező üzlet volt. Rengeteg játékot és Video CD-t vettem, meg persze ment a csere - bere a haverokkal is. PC játékok, video CD (akkor kezdett bejönni a Divx) és persze némi XXX anyag is megfordult nálam abban az időben. :D 98-99 volt a PC-s korszakom kezdő dátuma, hiszen akkor mentem középsuliba, amire hivatkozásul szüleimtől 98-ban megkaptam életem első Pentium számítógépét. 100Mhz és egy igen masszív 1,2 GB-os HDD szolgáltatta az alapot. 98-ban még azon vittem végig a teljes Half Life szériát. Később kapott egy 266Mhz-es CPU upgradet, de gyorsító kártyám (abban az időben a Voodoo és Riva TNT volt a menő) nekem nem volt. A SOTE már nem ment a gépemen, ezért is 99-ig nem tudtam vele játszani. Az első középsulimban ütöttek - vertek, de mire az EPI-et bemutatták, már normális közösségben várhattam a filmet.

 

Most ez egy apró boldogság, hogy végre le tudtam dolgozni a SOTE játékkal kapcsolatos hátralékomat.

 

Tervezem, hogy megveszem a The Secrets of Star Wars: Shadows of the Empire című könyvet. A uk ebay-en használtan 1-2 ezer forintért beszerezhető. Anno a 97 SE bemutatója kapcsán botlottam bele a Corvin mozi aulájában. Ami akkor vágyálom volt, ma már csak pár péksütemény ára.

 

Most pedig a Dark Forces II Jedi Knight GOG játékot tolom. AMD kártyákon alapból nem fut, de van hozzá patch. Ha esetleg valakit érdekel, itt tudja leszedni a patchet, amivel AMD VGA kártyával is játszható a játék.

 

http://steamcommunity.com/app/32380/discussions/0/619574421426511905/

 

(Csak az 1-es pontot kell végrehajtani....a többi az enhanced verzióra vonatkozik!)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A PGO-s Star Wars hét kertében összeszedtem öt kedvenc videojátékos karakteremet. Mivel főleg legendás figurák vannak itt, ezért teszem ide:

https://www.pcguru.hu/hirek/top-5-videojatekban-szuletett-star-wars-karakterek/43561

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Találtam egy pár szórakoztató videót, amik remekül összefoglalják, hogy miért szerették a rajongók annak idején a Republic Commando-t, a Battlefront II-t, a KotOR-t és a Star Wars 3. epizódjának videojáték adaptációját. Meghozzák az ember kedvét újra beüzemelni valamelyik játékot, annyi szent! :D

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.