Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Pláne, hogy ez nem a Forstbite 3, hanem egy előre renderelt animáció. ;)

Akkor csak hirtelen kaptam rá a névre a leírás alapján, hiába no, nem mindennap hall ilyen jó híreket az ember, főleg a kedvenc SW játékom folytatásáról lévén szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból indultam ki, hogy az utolsó kettő Battlefront csak PSP-re és Nintendo DS-re jött ki

De a Renegade Squadron, a Mobile Squadrons és a Elite Squadron (yep, az az utolsó kettő valójában három :D) egyike sem teljes értékű játék. Egyszerű vadhajtások, semmi több, mint a Mass Effectnek a Galaxy vagy az Inflitrator, vagy a Dead Space-nek az Extraction és az Ignition. Gondolod, hogy a DICE leül kézikonzolos sz*rokat gyártani, amikor AAA játékokon nevelkedtek? Na meg hogy azt az E3-on fogják egy komplett EA konferencia alatt bejelenteni?

 

A KotOR 3 és TOR témához.

Én úgy tudom elhangzott olyan kijeklentés, hogy a TOR nem egyszerűen a KotOR 3, hanem a KotOR 3-12, mert nagyon sok történetet pakoltak bele.

A Revan írása közben Karpyshyn felhasználta a tervezett KotOR 3 történetének anyagait, mert úgy informálták, hogy nem lesz KotOR 3.

Na mert olyan nehéz új történetet kitalálni. ;) Az meg csak szimplán reklámduma, hogy az a 3-12. rész. Baromság, nincs abban ennyi történet, ha így lenne, 600-10000 órányi játéknak kéne lennie... Nekem ehhez képest negyven óra alatt sikerült kivinnem, ami még az első KotOR-tól is rohadt messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Renegade Squadron, a Mobile Squadrons és a Elite Squadron (yep, az az utolsó kettő valójában három :D) egyike sem teljes értékű játék. Egyszerű vadhajtások, semmi több, mint a Mass Effectnek a Galaxy vagy az Inflitrator, vagy a Dead Space-nek az Extraction és az Ignition. Gondolod, hogy a DICE leül kézikonzolos sz*rokat gyártani, amikor AAA játékokon nevelkedtek? Na meg hogy azt az E3-on fogják egy komplett EA konferencia alatt bejelenteni?

A Mobile Squadrons még viccnek is rossz, ezért nem számoltam bele, a DICE munkásságát nem ismerem, és a lenti tartalomtól csak hemzsegő videó alapján ebből még bármi kisülhet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek felhasználják majd a törölt BFIII elemeit?

Az elég jó lenne :)

Mikor is törölték a BF3-at? Csak mert a válasz nagyban függ ettől is. Ha csak nemrég és erre a motorra kívánják építeni az új részt is, akkor minden bizonnyal felhasználják.

Amúgy szerintem leginkább a Battlefield játékokból indulhatunk ki a várakozásaink terén. A SW BF és BF2 már igencsak régiek, aligha alapul vehetők. A Battlefield széria viszont virágzik, komoly sikere van és rendkívül mutatós is. Multi terén pedig lényegileg mindent kipróbáltak, így tudják mivel lehet nagy sikert aratni.

Ez a vonal egyébként rendkívül biztató, ugyanis szinte garantált a különféle járművek garmadája, ami kulcsfontosságú lesz, ahogyan az űrcsaták megoldása is. Utóbbi volt a BF2 legnagyobb erénye.

 

Az egyébként hogy lehet, hogy ennek az új játéknak is csak simán Battlefront lesz a neve? Nem foglalt ez már? Vagy adhatják több játéknak ugyanazt a nevet? Vagy végül nem ezen a néven fog futni? Amúgy is kicsit furcsa, hogy törölték a BF3-at, hogy aztán később kiadhassanak még egy BF-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a játékrészhez, én kifejezetten nem örülök az EA-nak és a BW-nek: az eddigi tapasztalatok nagyon vegyesek. A Mass Effect 'másolásvédelme' kifejezetten öngyilkosság volt, a harmadik résszel kapcsolatos balhék sem használtak senkinek. Az SWTOR katasztrofális: komoly szerverlagok, belépési gondok a hetekig meg nem érkező one-time pw-vel, cartel coins lopások, nulla support a BW részéről, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére az SWTOR népszerű - főleg, mióta ingyenes lett -, a support hiányát meg ki lehet küszöbölni azzal, hogy az életbe többé nem nyúlnak a hülye MMIO-khoz. A Mass Effect 3 balhéja kit érdekel, minden évben van valami balhé - idén már volt az A:CM-mel, és lesz nemsokára egy új a GTA 5 megjelenésével -, most ezért ne aggódjunk már fejlesztők és kiadókat miatt. Sok esetben ez inkább a játékosok sara (konkrétan az ME3-ra gondolok, hiszen a legtöbb nem azért háborgott, mert össze lett csapva a játék legvége - ami jogos volt, de ezt ugye javították is, ingyen, bérmentve -, hanem mert nem tetszett nekik... :facepalm: ). Ennek ellenére a Mass Effect-trilógia iszonyú jó - személyes véleményem szerint a valaha készült legjobb játéktrilógia -, a másolásvédelemmel semmi gond (most komolyan, mi volt azzal a gond? az első kettőben még csak nincs is semmiféle másolásvédelem, a harmadikban meg annyi, hogy fellép az Originre, na bumm, hatvanegynéhány steames játékom csinálja ugyanezt a Steammel, ráadásul egyik-másik amellett még a Games for Windowsban is belép - vagy mi a fene a jelenlegi neve -, amihez képest az Origin az olajozott működés mintapéldája).

Arról nem beszélve, hogy mióta az EA elnöke távozott év elején, rengeteg dologban változtatott az EA (pl. eltörölte az online past).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ME tényleg iszonyat jó volt (bár csak az első résszel játszottam, mert anno vártam a magyarítást a többihez). Az első résznél a securom problémáira gondoltam, nem véletlenül szedték ki végül. A steames verzióban ez már nyilván nincs benne. Ennek ellenére hasonló okok miatt lett bukás az új Simcity.

Ami meg az SWTORt illeti: annyira szvsz nem népszerű, mint kellene lennie, bár tényleg nagyon jó. Az f2p-módban sokan csalódtak a jelentős korlátozások miatt, fizetősen meg be sem lehet lépni. Ezek után hogy bízzon meg az ember az ilyen cégek (EA/BW) következő játékaiban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A LucasArts műhelyében állítólag ilyen játékokat fejlesztgettek, csak aztán bezárt a bazár.

http://www.egmnow.com/articles/news/20-canceled-lucasarts-star-wars-titles-revealed/

 

Megnéztem volna, hogy az SW EPVII Shadows of the Sith hol veszi fel a készülő mozifilm fonalát :hmm:

p3ej.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ME tényleg iszonyat jó volt (bár csak az első résszel játszottam, mert anno vártam a magyarítást a többihez). Az első résznél a securom problémáira gondoltam, nem véletlenül szedték ki végül. A steames verzióban ez már nyilván nincs benne. Ennek ellenére hasonló okok miatt lett bukás az új Simcity.

Ami meg az SWTORt illeti: annyira szvsz nem népszerű, mint kellene lennie, bár tényleg nagyon jó. Az f2p-módban sokan csalódtak a jelentős korlátozások miatt, fizetősen meg be sem lehet lépni. Ezek után hogy bízzon meg az ember az ilyen cégek (EA/BW) következő játékaiban?

1. Hogy szerinted milyen népszerűnek kéne lennie egy játéknak, az hol számít egy játék sikerességénél? Egyéni szociális problémád, milyen elvárásokat támasztasz. De ne ez alapján ítélj már meg egy üzletileg és kritikailag is sikeres játékot, és pláne ne egy komplett kiadót. Az SW TOR, amióta f2p lett, 2 millió új regisztrációt hozott (ebből 500 ezer fizetős felhasználó), összesen nagyjából 10 millióan játszanak vele, és egyre népszerűbb. Összehasonlításul: a WoW népszerűsége csökken és már csak 7,7 millióan játszanak vele. Mit akarsz tehát népszerűség címszó alatt?

 

OFF

2. A Securom bukás volt, nem véletlen lőtték ki minden játékból, és nem alkalmazták soha többé. Ennyi erővel tíz évvel ezelőtti másolásvédelmek miatt is parázhatnál (hogy hogyan jön ide a Steames ME1, azt nem tudom, mert nekem speciel dobozos és Origines verziók vannak, így arról nem tudok beszélni, plusz a Steam általában kiszedeti az ilyen védelmeket, mert maga a Steam a másolásvédelem).

3. Az ME2 már megjelenésekor magyar volt, egyedül a Lair of Shadow Broker és az Arrival jött ki angolul, de azokat szinte azonnal magyarították...

4. Az új SimCity minden, csak nem bukás. 2 milliót adtak el belőle, ami igen szép szám egy csak PC-re kijött építkezős játéktól. A Bioshock Infinite, ami a sokkal népszerűbb FPS kategóriába esik, és kijött PS3-ra és Xbox 360-ra is, "csak" négymillió példányban kelt el. Voltak vele problémák, de azokat egyrészt, kijavították, másrészt, semmi olyan nem volt, ami más kiadóval ne eshetne meg. Csak manapság divat fújni az EA-ra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tűzharc olvasása közben pont azon gondolkoztam, hogy a mai technikával iszonyat jó Rep Com játékot lehet összedobni, merthát jó játék a régi is, csak olyan egysíkú az egész, hogy az mai szemmel nézve az fájdalmas. Magát a taktikát is csak néhány elszórt helyen lehet lehet megválasztani (gondolok itt azokra a helyekre ahol 2-nél több fedezék/löveg van pl. Prosecutor hangárok).

Mit meg nem adnák egy Far Cry 3 stílusú Republic Commando 2-ért

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tűzharc olvasása közben pont azon gondolkoztam, hogy a mai technikával iszonyat jó Rep Com játékot lehet összedobni, merthát jó játék a régi is, csak olyan egysíkú az egész, hogy az mai szemmel nézve az fájdalmas. Magát a taktikát is csak néhány elszórt helyen lehet lehet megválasztani (gondolok itt azokra a helyekre ahol 2-nél több fedezék/löveg van pl. Prosecutor hangárok).

Mit meg nem adnák egy Far Cry 3 stílusú Republic Commando 2-ért

 

Ez csak a Disneyn múlik. Amúgy így 20x végigjátszva tényleg nagyon egysíkú, de így is imádom, főleg hogy most tolom először full grafikával.régi gépen csak minimumom ment, újon meg 1 évig szórakoztam vele mire sikerült elindítani tegnap :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak a Disneyn múlik.

Nem inkább az EA-n, hisz ha jól tudom ők kapták meg a jogot a SW játékok fejlesztésére. De szerintem ha sikeres lesz a Battlefront, elkezdenek majd visszanyúlni a többi sikeres címhez is, köztük a Rep Com-hoz is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem inkább az EA-n, hisz ha jól tudom ők kapták meg a jogot a SW játékok fejlesztésére. De szerintem ha sikeres lesz a Battlefront, elkezdenek majd visszanyúlni a többi sikeres címhez is, köztük a Rep Com-hoz is

 

Tényleg, hirtelen elfelejtettem :D. Battlefront tuti sikeres lesz, szóval lehet számítani szerintem RC 2-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Force Unleashed-nak mikor jelenik meg a harmadik része? Tud valaki mondani erről valamit?

Egyelőre nagy a hallgatás a projekt körül, egyedül Sam Witwer (Starkiller (és Maul) hangja) nyilatkozott róla február közepén, hogy a sztorin még jelenleg dolgoznak (legalábbis akkor még dolgoztak), de ennek ellenére nem valószínű, hogy az ep VII előtt megjelenne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Egy kicsit vicces a Jedi Renden a KotOR 3.-ról írt bejegyzés, de nem feltétlenül jó értelemben. Csak nemrég vettem észre és olvastam el. Szerintem a bejegyzés írójának előbb utána kell néznie bizonyos dolgoknak, mielőtt valótlanságokat állít. (Amelyek nagy valószínűséggel a saját figyelmetlenségéből adódtak, mert szerintem félreértett valamit, amikor KotOR 2.-vel játszott.) Kb. azt is az Obsidian és a KotOR 2. összecsapottságának számlájára írja, hogy állítólag "nem volt eldöntve", hogy Darth Nihilus a Lord Of Pain, vagy a Lord Of Hunger. Pedig szerintem teljesen egyértelműen elhangzott és a jelleméből adódóan ki is lehetett volna következtetni. Darth Nihilus volt a Lord Of Hunger, Darth Sion a Lord Of Pain és Darth Traya a Lord Of Betrayal. Ha valamivel nincs tisztában, akkor legalább ne hozza fel a dolgot, mint hivatkozási alap.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit vicces a Jedi Renden a KotOR 3.-ról írt bejegyzés, de nem feltétlenül jó értelemben.

Egy pillanatra a szívemhez kaptam, hogy lemaradtam a harmadik részről. :) Jaj de jó lenne, ha egyszer elkészülne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Most meg Rivo-nak írták a Roviót. Meg azt állítják, hogy az Angry Birds Star Wars II. megjelenik PC-re, holott nem jelenik meg PC-re, legalábbis szeptember 19.-én biztos, hogy nem. Ki írja ezeket? O.o

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.