Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Én meg is vettem a Republic Commandót (ez már megvolt korábban orosz földről eredetiben) és a Starfightert. Így már csak az Empire at War (ez 412 Ft volt volt) és a The Clone Wars: Republic Heroes hiányzik a Steames kollekciómból. Ha holnapig kapok pénzt, ezt a kettőt is bezsákolom, aztán akkor megvan minden SW játék, amit a Steamen árulnak (igazán felkerülhetne ide a maradék SW játék, pláne az X-Wing Alliance, a Racer és a Rogue Squadron).

 

Viszont kár, hogy nincs HD kiadásuk, a Republic Commandót így külön macera elindítani HD monitoron. A többi régi SW játékot még nem próbáltam, azokat csak a laptopomon nyúzom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Én mostanában a Battlefront-ot nyomatom. Tudom, nem mostani játék, és már kezdem unni... :3 Azt hiszem, belekezdek valamelyik másik SW-játékba.

Ajánlom a Force Unleashedet. Legjobb SW játék. De elég nagy a gépigénye sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már nem igazán számít egyik Force Unleashed gépigénye sem nagynak, csak irtó bugosnak, legalábbis az első rész mindenképpen (a tényleg szörnyű). A legjobb Star Wars játék meg az X-Wing Alliance. Na jó, ha akcióról van szó, akkor az X-Wing Alliance. De ha muszáj embert vezetni, akkor a Knights of the Old Republic, esetleg, ha feltétel a TPS, akkor a Jedi Knight 2: Jedi Outcast. Amúgy meg az X-Wing Alliance. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KotOR előzmény:

YE 5000-ben a Nagy Hiperűrháborúban a Galaktikus Köztársaság és a Sith Birodalom először csap össze. A háború a Sith birodalom bukásával kezdődik, melynek következtében a köztársasági erők elpusztítják Korribant és a többi bolygót, amik a Birodalom alá tartoztak. Azonban néhány túlélő Vitiate nagyúr vezérlete alatt el tud menekülni az ismeretlen régiókba, hogy ott újjáépíthesse a Birodalmat. Ennek a fővárosa lett Dromund Kaas. Továbbiakban Igazi Sith Birodalomként hivatkozok majd rá.

YE 3996: Exar Kun jedi mester Korribanra látogat ahol megrontja az Erő sötét oldala, saját Sith Birodalmat alapít és hadat üzen a Köztársaságnak, amit később a Nagy Sith Háborúnak hívnak majd. A háború a Köztársaság győzelmével, és az Exar Kun féle birodalom bukásával zárul, azonban a harcok nagyon meggyengítették mind a Köztársaságot, mind a Jedi Rendet.

YE 3976-3960 Vitiate nagyúr kapcsolatba lép Mandalore-ral a Végsővel (Ultimate) a Mandaloriak vezetőjével, és arra buzdítja, hogy hódítsa meg a még mindig gyenge Köztársaságot. A mandaloriak először csak a Köztársaság határterületein lévő rendszereket támadták, majd végül magát a Köztársaságot, ami később a Mandalori Háborúkként híresült el. A Jedi Rend nem vett részt a csatákban, ugyanis féltek tőle, hogy a háború megrontaná a jedik egy részét, ami újabb jedi polgárháborúban teljesedne ki. A mandaloriak győzelmet győzelemre halmoztak, amíg 2 fiatal lovagnak Revannak és Malaknak elege nem lett a Jedi Tanács tétlenségéből és néhány jedivel csatlakoztak a Köztárasság oldalához. Revan brilliáns stratégának bizonyult és segítségével visszakergették a mandaloriakat az Ismeretlen Régiókba.

A Tanács utasításának ellenére Ravan követte őket és ott felfedezte a Vitiate féle Igazi Sith Birodalmat. Revan és Malak egyedül próbálják meg megölni Vitiate nagyurat, ám ez nem sikerül és a sith megrontja az elméjüket és azzal a feladattal küldi őket vissza, hogy szerezzék meg neki az ősi Rakata Birodalom óriási hajógyárát a Csillagkohót.

Revan és Malak végül megtalálják, azonban arra használják, hogy saját flottát építsenek és ezzel igázzák le először a Köztársaságot, majd pedig a Sith Birodalmat.

YE 3959 Revan és Malak egy flottával tér vissza a Köztársaságba, sitheknek kiáltják ki magukat és szinte ellenállás nélkül hatolnak egyre beljebb a Köztársaság szíve felé. Egyik csata alkalmával egy Bastila Shan nevű jedi vezérlete alatt egy kisebb csapat rajtaüt Revan zászlóshajóján és párbajba keverednek vele. Ezt látva Malak tűzparancsot ad volt mestere zászlóshajójára, aminek következtében Revan a jedik fogságába esik.

 

A KotOR sztorija: kétségbeesésükben a Jedi Tanács kitörli Revan minden emlékét, új személyiséget adnak neki és újrakezdik a taníttatását. Őt és Bastilát elküldik, hogy keressék meg azt a dolgot, amit a háború előtt Revan és Malak is keresett. Ahogy végig mennek a Revan és Malak által is meglátogatott bolygókon egy kisebb csapatot is maguk köré gyűjtenek(Canderus Orda, Jolee Bindo, Juhani, Mission Vao, Zaalbar, Carth Onasi, HK-47 és T3), közben Malak felfedi az igazságot Revannal kapcsolatban és még Bastila is átáll a sötét oldalra. A végső ütközetben Revan tudatja a Köztársasági flottával (legalábbis a maradékéval), hogy hol a Csillagkohó. Egy kisebb csapattal bejut a Csillagkohóra, visszatéríti Bastilát és legyőzi Malakot ezzel végetvetve a Jedi Polgárháborúnak.

 

Ezután jön a Revan könyv első felének a sztorija. Ha időm lesz legépelem majd ezt is a KotOR 2 sztorijával együtt, de most csak ennyire futotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Ajánlom a Force Unleashedet. Legjobb SW játék. De elég nagy a gépigénye sajnos.

Köszi. :D Az első részével játszottam PC-n, de nem tetszett, mert akadazott. (Bár egy laptoptól nem várok el sok mindent.) A második részét XBOX 360-on nyomattam. Szerintem nagyon szép a grafikája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Úgy tudom, hogy a The Force Unleshead-ben, vagy valamelyik SW játékban Darth Vader megöli Shaak Ti-t. De hogy ölheti meg Shaak Ti-t, amikor őt Grievous szúrta le a fénykardjával Obi-wan és Anakin szeme láttára az Episode III-ben egy kivágott jelenetben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, hogy a The Force Unleshead-ben, vagy valamelyik SW játékban Darth Vader megöli Shaak Ti-t. De hogy ölheti meg Shaak Ti-t, amikor őt Grievous szúrta le a fénykardjával Obi-wan és Anakin szeme láttára az Episode III-ben egy kivágott jelenetben?

 

Most, hogy egyedül csak a filmek illetve a TCW a kánon, na meg a Son of Dathomir, így a kérdés lényegtelen(amúgy Vader tanítványa Starkiller öli meg), mondjuk az ilyen kivágott-kimaradt jelenetek is kánon kategóriások-e azt nem tudom.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben, ha a kivágott jelenet nem mondott semminek ellent, akkor kánonnak számított (ergo a Shaak Ti-s jelenet már akkor sem volt kánon, mivel a film szerint Anakin és Grievous először az Invisible Hand hídján találkoznak, nem egy random folyósón).

A jelen állás az, amit Cupsy is írt alattam: a jelenleg kiadott SW művek közül egyedül a 6 film, a TCW mozifilm, a TCW sorozat és a 4 részes Son of Dathomir képregény a kánon (és a mostantól kiadott művek mind kánonba tartoznak majd - leszámítva azokat, amik ugye eleve non-canonnak készülnek (suttogják, hogy ilyen lesz az új Battlefront kampánya és a Detours - ha valaha látunk majd valamit belőle))

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...(és a mostantól kiadott művek mind kánonba tartoznak majd - leszámítva azokat, amik ugye eleve non-canonnak készülnek (suttogják, hogy ilyen lesz az új Battlefront kampánya és a Detours - ha valaha látunk majd valamit belőle))

 

Remélem azért nem nagyon fogják erőltetni, hogy valamit non-canonnak készítenek ezután, ha már egyszer letarolták az idővonalat igenis figyeljenek a jövő termékeire (akár film,képregény,játék, könyv stb.), hogy ne üssék egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azért nem nagyon fogják erőltetni, hogy valamit non-canonnak készítenek ezután, ha már egyszer letarolták az idővonalat igenis figyeljenek a jövő termékeire (akár film,képregény,játék, könyv stb.), hogy ne üssék egymást.

A Battlefrontról olyanokat hallottam, hogy egy "mi lenne ha" története lesz, a Detours meg eleve egy paródia, ergo azt a hülye se fogja komolyan venni, (már ha valaha kijön). Szóval szerintem figyelnek majd egymásra, de lesznek ilyen szándékosan non-canon művek, hogy nagyobb szabadságot kapjanak a készítők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Battlefrontról olyanokat hallottam, hogy egy "mi lenne ha" története lesz, a Detours meg eleve egy paródia, ergo azt a hülye se fogja komolyan venni, (már ha valaha kijön). Szóval szerintem figyelnek majd egymásra, de lesznek ilyen szándékosan non-canon művek, hogy nagyobb szabadságot kapjanak a készítők.

 

Utána néztem ennek a Detours-nak várós kis cucc :) nyilván az ilyet nem is lehet kánonnak venni, mint ahogy a Yoda krónikáit meg egyéb Lego SW műveket sem, de ami komoly hangvételű mű azt illesszék be az idővonalba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben, ha a kivágott jelenet nem mondott semminek ellent, akkor kánonnak számított (ergo a Shaak Ti-s jelenet már akkor sem volt kánon, mivel a film szerint Anakin és Grievous először az Invisible Hand hídján találkoznak, nem egy random folyósón).

Az még egy dolog, de Shaak Ti később látható a Kashyyykon a holo-tanácsülésen. Elég furcsa lenne a jelenléte, ha napokkal korábban meghalt volna. A TFU-s megjelenésének eltörlését viszont sajnálom, baromi dögösen festett. :D

(Azt azonban érdemes nem elfelejteni, hogy Yoda látta Ti halálát a TCW-ben, szóval akár az is lehet, hogy a második halálváltozatát kanonizálták, vagyis Vader ölte meg a Templombeli mészárlás során. Persze, mivel az egy látomás volt, ezért biztosra nem lehet venni, amíg nem mutatják meg, tényleg hogyan halt meg.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha jól látom, akkor ezek nem a most készülő játékot mutatják be, hanem amit még évekkel ezelőtt elkaszáltak. Látszik is, hogy minden rendkívül gyermeteg mondjuk egy BF4-hez képest (lásd grafikai motor) és ez nemcsak a pre-alpha mivolta miatt van. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Az még egy dolog, de Shaak Ti később látható a Kashyyykon a holo-tanácsülésen. Elég furcsa lenne a jelenléte, ha napokkal korábban meghalt volna. A TFU-s megjelenésének eltörlését viszont sajnálom, baromi dögösen festett. :D

(Azt azonban érdemes nem elfelejteni, hogy Yoda látta Ti halálát a TCW-ben, szóval akár az is lehet, hogy a második halálváltozatát kanonizálták, vagyis Vader ölte meg a Templombeli mészárlás során. Persze, mivel az egy látomás volt, ezért biztosra nem lehet venni, amíg nem mutatják meg, tényleg hogyan halt meg.)

erre is kivancsi lennek egy mese reszben grives olte meg aztan ugye a TFU ban halt meg aztan volt egy torolt resz a SW IIIban ahol ismet Grives szurta le akkor most mi is a hivatalos

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

erre is kivancsi lennek egy mese reszben grives olte meg aztan ugye a TFU ban halt meg aztan volt egy torolt resz a SW IIIban ahol ismet Grives szurta le akkor most mi is a hivatalos

 

Régen láttam már, de a rajzfilmben( Clone Wars) nem öli meg, úgy rémlik csak jól ellátja a baját(lehet rosszul emlékszem :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

erre is kivancsi lennek egy mese reszben grives olte meg aztan ugye a TFU ban halt meg aztan volt egy torolt resz a SW IIIban ahol ismet Grives szurta le akkor most mi is a hivatalos

Ha a Clone Warsra gondolsz, ott tényleg nem halt meg Shaak Ti, Grievous csak elbánt vele. A filmből kivágott halálai után végül a TFU-ban látott maradt hivatalos, bár csak a Legendsben ami viszont már nem kánon. Tehát, a Legendsben a TFU-ban látott halála a "hivatalos", míg a Kánonban egyelőre nem tudjuk a sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Most a Humble Bundle-n akciósak a SW játékok. A rendszer úgy működik, hogy te választod meg hogy mennyit fizetsz értük: ha 11,26 dollár alatti összeget, akkor megkapod a KotOR-t, a Jedi Academy-t és a Dark Forces-t; ha 12 dollár alatt akkor ez előbbiek mellé megkapod még a Republic Commando-t, a Battlefront II-t és a KotOR II-t; ha több mint 12 dollárt fizetsz, akkor ezekhez hozzácsapják az Emipire at War-t és a The Force Unleashed mindkét részét. Ezenfelül te választhatod meg, hogy mennyit szánsz a fejlesztőknek, mennyit a HB-nek és mennyit a Force Change alapítványnak. Így potom 4000 forintért be lehet zsebelni 9 SW játékot.

 

Szerk.: Egyébként ha valakinek kell egy BFII vagy egy RC termékkód (csak be kell lépni Steam-re, majd a termékkód aktiválásához be kell másolni, és máris tiéd a játék) ingyen az írjon nekem, mert ezek már korábbról megvannak

 

Szerk. 2: Azóta kínálat bővült még a Star Wars Starfighter-rel, a Jedi Outcast-tel és a Dark Forces II-vel, és ezek is a második kategóriába tartoznak (amiért mostmár 11,46 dollárt kérnek el), illetve aki korábban kifizette ezt az összeget utólag magkapták az új 3 játékot is.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.