Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

A csillagrombolós amellett, hogy nagyon szép, kicsit túl pozolós... legalábbis nekem jobban bejön a felső kép, amin a züllöt arcú fejvadászok láthatók (vagy valami olyasmik).

Talán kicsit túl züllöttek is... :)

Vader meg olyan a középső képen, mint egy tigris amelyik éppen ráveti magát az áldozatára. Nem lenne rossz ezeket háttérképnek, szép felbontásban megszerezni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Hogy állsz Ody?

Hol tartassz?

Az első öt perc után abbahagytam. :D

 

Mostanában inkább a Photoshop rejtelmeivel ismerkedem, és a fórumot csinosítom. Sok SW cucc várakozik a gépemen, amit el kellene olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
TPM se indul el XP alatt ugyan arra a softverre épül

Ugyan arra a szoftverre nehezen épülhetne, mivel két különböző szoftver (ugye szoftver alatt a programot értjük). Max ugyan arra a grafikus motorra, ami meg nem igaz. A racer más motorral van megáldva, ami nem csoda, hiszen a TPM motorja nem lenne képes kezelni a Racer fizikáját (nézd meg a TPM-ben a fogatos részt, sokkal gagyibb a fogatok mozgása), míg a Racer motorja nem tudna annyi emberkét, és lézert és miegymást elkezelni, mivel nem arra készült. Hasonlóak külcsínyre, ez azért van, mert akkoriban a LucasArts minden játékot ilyen gagyira csinált.

Amúgy a TPM nekem is elindul XP alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan arra a szoftverre nehezen épülhetne, mivel két különböző szoftver (ugye szoftver alatt a programot értjük). Max ugyan arra a grafikus motorra, ami meg nem igaz. A racer más motorral van megáldva, ami nem csoda, hiszen a TPM motorja nem lenne képes kezelni a Racer fizikáját (nézd meg a TPM-ben a fogatos részt, sokkal gagyibb a fogatok mozgása), míg a Racer motorja nem tudna annyi emberkét, és lézert és miegymást elkezelni, mivel nem arra készült. Hasonlóak külcsínyre, ez azért van, mert akkoriban a LucasArts minden játékot ilyen gagyira csinált.

Amúgy a TPM nekem is elindul XP alatt.

Van benne valami :) de máshogy is van megcsinálva

a Podracer ben a versenyzésben van a hangsúly (mert erről szól a játék)

a TPM ben meg a filmet kell végigjátszani a bizonyos szereplőkkel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne valami :) de máshogy is van megcsinálva

a Podracer ben a versenyzésben van a hangsúly (mert erről szól a játék)

a TPM ben meg a filmet kell végigjátszani a bizonyos szereplőkkel

És a két játék éppen ezért igényel két különböző motort, éppen ezért nincs köztük semmilyen összefüggés motortanilag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig bármelyiket próbáltam ki, csalódást okozott... a Galactic Battleground-al azért néha eljátszatogatok :)

De azzal is csak azért mert a jó öreg Age of volt, csak sw köntösben. Gyakorlatilag az a játék csak egy skincsere, de én bírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azzal is csak azért mert a jó öreg Age of volt, csak sw köntösben. Gyakorlatilag az a játék csak egy skincsere, de én bírtam.

Pontosan! De attól még el lehetett vele szórakozni! :)

 

EaW: Nagyon jó...az elején. Aztán egyre unalmasabb lesz szerintem, pedig pont hogy fel kéne pörögnie, ahogy tellik az idő. :P De azért lekötötte a figyelmem egy jó ideig. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Best of Forcecommander :yeah:

Érdekes gragikai megvalósítás, egyedi irányítás, überelhetetlen hangulat és a zene is mesés :)

 

Amúgy nekem az Empire at War tetszett a legjobban, csak megelégedve nem vagyok vele. Hol vannak a Venatorok? A B-Wingek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW és stratégia... :(

 

Galactic Battlegrounds-ot még én is előveszem néha. Apróbb koromban a kedvencem volt. :yeah:

 

Force Commander: jajj :P

 

Empire at War: :)

Hát ebben nagyot csalódtam. Persze azért eltöltöttem vele jópár kellemes órát, de sokkal nagyobbak voltak az elvárásaim annál amit kaptam.

A Campaign mód minden küldetése egy késszúrás a kontinuitásnak. A játék megjelenése előtt felmerülő kérdésekkel kapcsolatban a hivatalos oldal fórumán a készítők nagyban hangoztatták, hogy nagyon is tisztában vannak azzal, hogy a történetet mihez kell igazítaniuk, erre előállnak olyan dolgokkal mint:

Ackbart Caridán mentik meg a lázadók birodalmi fogságból (egy űrállomásról), miközben az EU egyik ezerszer elrágott csontja, hogy hogyan szabadult el Tarkintól. Az AT-AT-ot épp most fejlesztik ki sokadszorra, a Mon Calamarit megtámadja egy "hatalmas birodalmi flotta", miközben egyértelműen le volt szögezve, hogy ez nem történt meg ebben az időben. A Tantive IV-et egy Mon Cal cirkáló kíséri az ep4 nyitójelenetében...

De ha legalább megérte volan semmibe venni a már létező történeteket azzal, hogy egy színvonalas storyt alkotnak, de a történet egy nagy 0. A birodalmi oldalon megtudod, hogy egy árulót keresel. Aztán legyőzöl egy bolygót de nem találod meg. Aztán legyőzöl mégegyet és kiderül hogy még mindig nem tudod ki az. Aztán mégegyet... Valóban szükség volt ehhez storyra? Aztán Palpyval és 2 testőrével lemészárolhatsz többszáz bothant az egyik küldetésben. Dejóóóóó :P

 

A szárazföldi csatákban a domborzaton kívül nem igazán kell másra figyelned, és a csaták naaaaaaagyon hosszúak tudnak lenni, ami kezdetben nem is baj, de miután a 10. bolygót foglalod el amin az ellenség egységei és a tieid nem igazán változtak, mivel elég kicsi a választék, már eleged lesz az egészböl.

 

Az űrcsata első ránézésre 3D. Aztán hamar rájössz, hogy az csak a grafika, a hajók így is csak két dimenzióban képesek mozogni. Ettől a ponttol kezdve az egész elveszti a realitását. És miért nem csináltak normál 3D űrcsatát? Na miért? Mert a célközönség magába foglalja a fiatalabb korosztályt, akiknek azt túl bonyolult lett volna irányítani. (Ezt a készítők mondták.) :)

 

A játékban arra sincs lehetőség, hogy csak egyetlen csatát játtszunk végig külön, mindenképpen a galaxis elfoglalásának keretében kell csatáznunk. (Van egy olyan lehetőség, aminél 1 rövid csatát kapsz, de ott 2 űrállomás van bezsúfolva minimális területre, és mire néhány látványos egységeket létrehoznál már el is pusztítottad az ellenséget.)

 

A Zene. Nagyon tetszik amikor egy SW játék külön zenét is kap JW dallamai mellett (KOTOR, Republic Commando). De ezért új zenét komponálni... Kár volt!

 

Nehézség:

Őszintén szólva a legegyszerűbb RTS amivel valaha játszottam. Rome: Total Realism után szinte vicces volt játszani vele. 1-2 csata után mindig minden bolygón/űrben ugyanaz ismétlődik. Ha egyszer rájössz a megoldásra, már semmi újat nem kapsz.

 

Forces of Corruption: Az EU megerőszakolása. Valami senkiházi bűnöző ellopja PALPATINE (még meg nem épült) parancsnoki hajóját! Kérték az EU rajongók, hogy N-canon legyen, de nem lesz... :P

Szerkesztve: - Modi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.