Ugrás a kommentre

Így készült a "Birodalom visszavág"


Ajánlott hozzászólás

Én drágábban vettem annak idején azt hiszem 4000 volt.

Lucas filmjeiről szól.

a főiskolás vizsgafilmjétől Electronic LabyrinthTHX-1138:4EB(Ez nem a sima THX, annak utána csinálta meg a mozi változatát.)Azt hiszem az utolsó Az ifjú Indy sorozat. Az összes filmjéről írnak benne, aminek csak az ötletét Adta, pl a Howard a Kacsa, meg aminek csak még producere alig volt.

De van benne marketing, SW, Indiana Jones, trükkök, ILM.

 

Szerintem Ody Te imádnád, Nekem akkora élmény volt kb mint a cinemás zsebkönyv. Minőségi kiadvány.

Gyönyörű kemény borításban, gyönyörű lapokra színes képekkel.

 

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

 

De igyekezni, nehogy lecsapjátok egymás kezéről, itt csak egy van ez egy antikvárium.

Majd írjátok meg, ha valaki megvette közültetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én karácsonyra kaptam anno a nővéremtől. Ari tesóm van nem? Odafigyel. :)

Jó hogy még lehet kapni, bár az EP1 már nem van benne, mert még hamarabb készült...vicces, hogy évek óta elő sem vettem, most meg olyan hévvel ástam bele magam minden otthoni régi SW-s könyvbe, mintha új lenne. Már elkezdtem OCR-ezni a szövegét :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elérkezett az idő, amikor Lucas úgy érezte, bele kell avatkoznia, mert azt a pazarlást, ami az Elstree-ben ment, nem engedhette meg magának. Az is idegesítette, hogy Gary Kurtz nem fogta rövidebb pórázon Kershnert, mire Kurtz csak annyit mondott: "Egy rendezőnek meg kell tennie, amit meg kell tennie"

Lucasnak most nagy szüksége volt Kershner belátására és segítségére ahhoz, hogy be tudják fejezni a filmet. Gyakarabban jelent meg Londonban a forgatáson, hogy a kellő pillanatban megfelelő nyomást tudjon gyakorolni rendezőjére.

Újabb csapást jelentett John Barry halála. Barry a Star Wars művészeti vezetője volt, és az Empire-nél átvette a második kamerateam vezetését. Távozása súlyos veszteség volt a produkció számára, kiváló képességeire igen nagy szükség lett volna.

Időközben 60 órás küzdelem után a rendelkezésre álló anyagból Paul Hirschnek sikerült egy nyers verziót összevágnia. Lucas megtekintette, és ugyanazok a félelmek kerítették hatalmukba, mint a Star Wars esetében. A film egyszerűen nem akart összeállni. Lucas tajtékzott. Túllépte a költségvetést, szinte egy fillérje sem maradt, s olyan filmet tartott a kezében, ami teljesen használhatatlannak tűnt.

Lucas mindig is büszke volt arra, hogy jól tud vágni, maga vette hát kézbe az ügyeket, és a film nagy részét kivágta. Valami egészen rendkívüli dolognak kellett történnie ahhoz, hogy ne tudja megmenteni a filmet. Kershner kétségkívül jó filmet akart, csakhogy sokkal jobbat, mint amilyet Lucas kívánt violna, s ezért az árat Lucasnak kellett megfizetnie.

Lucas változatát nemhogy nem fogadták ovációval, hanem egyenesen rosszabbnak találták, mint amilyen volt. Kershner megjegyezte, hogy szerinte túl gyorsra vágta, mire Lucast elöntötte a düh. Paul Hirsch megpróbálta csitítani, de próbálkozása nem járt sikerrel. "Ez az én pénzem, az én filmem, és úgy fogom megcsinálni, ahogy én akarom!" - ordította Lucas.

Kiborulásában bizonyára nagy szerepet játszott a súlyos anyagi felelősség. Az Empire napi 100 ezer dollárjába került Lucasnak. A hollywoodi Bank of America 15 milliós költségvetéshez adott hitelt, ám ez az összegmég a forgatás megkezdése előtt 18,5 millióra emelkedett, Norvégiából visszatérve pedig már 22 milliónál tartott. Lucas újabb hat milliót kért a banktól, de közölték vele, hogy egy fillért sem kap, s amikor arra hivatkozott, hogy a filmnek még csak a felét forgatták le, a válasz így hangzott: "Nagyon sajnáljuk."

Volt azonban valaki Hollywoodban, aki természetesen szívesen kölcsönzött volna Lucasnak pénzt, vagy vállalt volna kezességet érte: a 20th Century Fox. Csakhogy Lucas inkább tönkrement volna, semhogy azt a megaláztatást elszenvedje, hogy könyörögnie kelljen segítségért. Ellenszolgáltatásként ugyanis a FOX új megállapodást akart kötni, amit Lucas kategórikusan elutasított. Ám amikor a bankok megtudták, hogy a további hitelért a FOX nem vállal kezességet, szóba sem akartak állni Lucassal. Pénzt csak akkor adnak neki, ha a FOX kezeskedik érte. Lucasnak nem maradt más választása, kezességet kellett kérjen a Foxtól. Szorult helyzetben volt. A tárgyalások olyan sokáig elhúzódtak, hogy a bank már kezesség nélkül is adott pénzt, a Foxnak azonban sikerült a korábbinál sokkal előnyösebb szerződést kötni az Empire-re és a trilógia harmadik részére. A totális anyagi csődöt akkoriban Lucas természtesen Kershner számlájára írta.

Másoknak viszont, különösen az Empire szereplőinek, nagyon jó véleményük volt a rendezőről. Harrison Ford el volt ragadtatva Kershner munkamódszerétől. Kershner az a fajta rendező volt, aki folyton szem előtt tartotta a színészek igényeit, és folyton arra bátorította őket, hogy hozakodjanak elő nyugodtan a saját ötleteikkel. Mindez odáig fajult, hogy a színészek megváltoztatták a dialógusokat. Harrison Ford például amellett kardoskodott, hogy Han Solónak olyan nagy hatású szöveget kell mondania, mielőtt befagyasztanák, ami bevésődne a nézők emlékezetébe. Az ő ötlete volt, hogy a hercegnő vallomására ("Szeretlek") így válaszoljon: "Tudom". Kershner jónak találta az ötletet, Lucas, aki a vágóasztalon találkozott ezzel a változattal először, kevésbé volt elragadtatva. "Ez egyszerűen röhejes. Szerintem ennek komoly, drámai jelenetnek kellene lennie, amibe nem illik ez a szöveg" - vélekedett.

Ford és Kershner azonban nem tágított, s végül Lucas morogva belenyugodott: "Oké, maradjon."

Mire befejezték a forgatást, az Empire költségei 33 millióra emelkedtek. Hollywood történetében ez volt a legdrágább film, amit független filmes készített. Lucast lázálmok gyötörték, arról vizionált, hogy az Empire megbuki, és ő élete végéig nyögheti a kamatokat.

A FOX nme volt elragadtatva a kész filmtől. A stúdió vezetői még mindig úgy érezték, átverték őket, Lucas a világ minden pénzét be fogja zsebelni, a stúdión meg egész Hollywood röhögni fog. Lucas azonban nem zavartatta magát. Minden szálat a kezében tartott. Ő fogja meghatározni a film reklámkapányát, nem pedig a FOX, s ezúttal a reklámnak a film romantikus vonásait kell hangsúlyoznia. A statisztika ugyanis azt mutatta, hogy a fiatal lányokat nehezen lehetett rávenni a Star Wars megtekintésére.

A Star Wars sikerének köszönhetően a Fox pénzt tudott kicsikarni a mozitulajdonosoktól, mielőtt egyáltalán sor került volna az Empire bemutatójára. A mozitulajdonosoknak előre kellett fizetniük, ekképpen biztosítva maguk számára egy kópiát, s ez a Foxnak már a hivatalos bemutató előtt 26 millió dollár bevételt jelentett. Három nappal a bemutató előtt a Star Wars hívők sátrakat vertek fel a hollywoodi Egyptian Theather előtt, s ahogy közeledett az első előadás időpontja, hatalmas tömeg kezdte meg a hangos visszaszámlálst. Mire a Fox-logo végre megjelent a vetítővásznon, a moz iúgy rengett-remegett, mintha földrengés rázta volna.

Három hónappal később Lucas visszanyerte 33 milliós befektetését. A birodalom visszavágra szerte a világon több mint 300 millió dollár értékben vásároltak jegyet, s ezzel a Star Wars után a második legsikersebb film lett, 51 millió dollár nyereséget hozva a Lucasfilmnek. A Fox a végén 40 millió dollár forgalmazási díjat könyvelhetett el, s ez elég tisztességes eredmény egy olyan filmnél, amelynél úgy érezték, átverték őket.

 

 

Vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas mindig is büszke volt arra, hogy jól tud vágni, maga vette hát kézbe az ügyeket, és a film nagy részét kivágta. Valami egészen rendkívüli dolognak kellett történnie ahhoz, hogy ne tudja megmenteni a filmet.

 

Ezeken azért érdekes elgondolkodni. Most akkor hogy is volt ez? Lucas mentette meg a filmet? :D Mondjuk ha kivágott cuccok a wampa támadás szintjén mozogtak, akkor nem is baj. A gyors tempó viszont Lucas sajátja. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nagyon jó volt ezeket olvasni, köszi azt a sok-sok infót melyet azalatt a félóra alatt szereztem amíg tüzetesen átvizsgáltam a topic két oldalát!

 

Remélem, akkor tényleg jelentkezel az ANH és a RotJ topicban is hasonló irománnyal! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas mindig is büszke volt arra, hogy jól tud vágni, maga vette hát kézbe az ügyeket, és a film nagy részét kivágta. Valami egészen rendkívüli dolognak kellett történnie ahhoz, hogy ne tudja megmenteni a filmet.

 

Ezeken azért érdekes elgondolkodni. Most akkor hogy is volt ez? Lucas mentette meg a filmet? :D Mondjuk ha kivágott cuccok a wampa támadás szintjén mozogtak, akkor nem is baj. A gyors tempó viszont Lucas sajátja. :cry:

 

Hát, Kershner rendezése állítótag tele volt következetlenségekkel és teljesen szükségtelen részekkel, így a nyersanyag nagyrésze nem volt használható (ami viszont igen, az mint tudjuk zseniális). Szóval így a források után úgy tűnik, ez a Lucas-Kershner határozta meg végül az TESB valóját

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval így a források után úgy tűnik, ez a Lucas-Kershner határozta meg végül az TESB valóját

 

Szerintem is így történhetett. Enyhén nevetséges, amikor a Lucas utálók mindig azzal jönnek, hogy Kershner az isten, és Lucasnak köze nem volt az EPV-höz. :D Éppen hogy Lucas tette olyanná, amilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval így a források után úgy tűnik, ez a Lucas-Kershner határozta meg végül az TESB valóját

 

Szerintem is így történhetett. Enyhén nevetséges, amikor a Lucas utálók mindig azzal jönnek, hogy Kershner az isten, és Lucasnak köze nem volt az EPV-höz. :D Éppen hogy Lucas tette olyanná, amilyen.

 

Ez nagyon jó mondat és Én is így gondolom.A kettejük "kombinációja" = The Empire Strikes Back. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval így a források után úgy tűnik, ez a Lucas-Kershner határozta meg végül az TESB valóját

 

Szerintem is így történhetett. Enyhén nevetséges, amikor a Lucas utálók mindig azzal jönnek, hogy Kershner az isten, és Lucasnak köze nem volt az EPV-höz. :oops: Éppen hogy Lucas tette olyanná, amilyen.

 

Ez nagyon jó mondat és Én is így gondolom.A kettejük "kombinációja" = The Empire Strikes Back. :wink:

 

Egyetértek.

Ody mester: Ha van kedved hozzá, folytasd az EP 4 és 6-tal.Köszi az eddigieket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
Lenne egy kérdésem.

Mivel a Birodalom visszavágos (és a Jedis is) rész sokkal rövidebb, mint a New Hope-os ezentúl rövidebbekkel, vagy ritkábban jelentkezzek?

Szerintem inkább legyen rövidebb, de többször. De azokat is lehet ritkábban, úgy még lassabban fogy el :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor kezdjük is.

A BIRODALOM VISSZAVÁG [1980]

A Birodalom visszavág előtt szinte teljesíthetetlen kihívás állt a trükkök terén felülmúlni a Csillagok háborújá-t. Steven Gawley, aki az első rész idején közvetlenül iskolái elvégzése után lépett be a Lucasfilmhez mint modellkészítő, nemrég így nyilatkozott: ?Valahányszor az embernek sikerül elhitetnie a közönséggel a látottakat, egyúttal arra ösztönzi őket, hogy legközelebb még többet várjanak A következő alkalommal már jobban odafigyelnek, így az embernek is gondosabban kell dolgoznia. A gyakorlott néző egyből kiszúrja a gyengébb modelltrükköket vagy a háttérvetítést. "

A Birodalom visszavág körülbelül kétszer annyi trükkfelvételt tartalmazott, mint a Csillagok háborúja. Az egyik jelenethez például - amelyben Harrison Ford ?Millennium Falcon" nevű csillaghajója berepül egy aszteroidamezőbe, hogy lerázza üldözőit - nem kevesebb, mint kétszáz felvételt készített, és ezek összekopírozása egy teljes hetet vett igénybe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyakorlott néző egyből kiszúrja a gyengébb modelltrükköket vagy a háttérvetítést. "

Akkor nem vagyok gyakorlott néző, mert nem szúrom ki :D Még ha itt nincs is ilyenről szó.

Szép munka volt összehozni az aszteroidás üldözést, nagyon szeretem, most már legalább tudom azt is, hogy mennyi munkájuk fekszik benne a készítőknek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.