Ugrás a kommentre

Így készült a "Birodalom visszavág"


Ajánlott hozzászólás

Kershner is részt vett Lucas és Kasdan hosszú értekezletein San Anselmóban. Amikor a forgatókönyv elkészült, Kershner meg a pontos jelenetvázlatot, ami végül egy húsz centi vastag kötetet eredményezett. Hatvannégy különböző díszletre volt szükség, plusz külső felvételekre Norvégiában. Ez utóbbi a filmbeli jégbolygót. a Hoth-ot volt hivatott megjeleníteni, Leia hercegnő és lázadó társai búvóhelyét.

Kershner a vázlatkönyv egy példányát Lucasnál hagyta. ?Így bármikor felhívhattam, ilyesmik miatt, hogy: ŤGeorge, a 2FBL-ben inkább az előtérre játszanék.ť"

A szokásos napi musztervetítés helyett Lucas videokazettán kapta meg a felvett anyagot, melyet már a vágóasztalon játszottak át neki fekete-fehérben.

?Ez aztán az önbizalom!" - jegyezte meg Kershner nemrégiben.

Amikor a dollár árfolyama esni kezdett a fonthoz képest, a rendező figyelmeztette Lucast, hogy túl fogják lépni a költségvetést az angliai stúdiómunkák miatt. ?George azt mondta: ŤCsak csinálj tovább mindent úgy, ahogy eddig csináltad.ť" , meséli Kershner. ?Ő közben levetített néhány jelenetet egy bankárnak Bostonban, és kapott tőle annyi kölcsönt, amennyiből befejezhettük a filmet.

Az emberek azt hiszik, amiért folytatásról volt szó, változatlan szereplőgárdával, nekem meg volt kötve a kezem. Pedig ez nem igaz, rengeteg mindenben szabadon dönthettem, és ezt George-nak köszönhetem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a Han-Leia csókos jelenet tetszett neki? Nem azért morgott egy csomót, hogy nem ilyennek akarta?

De igen. És nem is pont erre gondoltam. Amit én írtam, abban izzadtságszagúbban mentek a dolgok. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom visszavág újra hatalmas sikert aratott a mozikban - és a kritikusoknál is, akik pedig meggyőződéssel vallják, hogy egy folytatás sem lehet jobb az eredetinél. A trükkök csodálatosak voltak. Még a lézerkarddal vívott párbaj is új, realisztikusabb kivitelezést kapott. Mégis, mint azt Lucas is többször hangsúlyozta, az effektusok, bármilyen látványosra sikeredtek is, nem öncélúak voltak, valamennyi a történetet segítette előre.

A figurák, a cinikus Han Solo, az idealista Luke Skywalker és az elszánt Leia hercegnő, pszichológiailag jóval érdekesebb háromszöget alkottak, mint az első filmben, veszekedéseik pedig olyan híres hármasokat idéztek, mint Clark Gable-é, Spencer Tracyé és Myrna Loyé az Új bálványok-ban.

?A három epizód közül ez ért véget a legmegoldatlanabbul" , meséli Robert Watts. ?Mindenki tudta, hogy még egy felvonás hátra van. Ez volt egyben a legkomorabb is. Márpedig ilyen környezetben lehet igazi mélységet adni a karaktereknek."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új film valóban azt az érzést keltette - sokkal inkább, mint az első -, hogy csupán egyetlen fogaskerék egy nagyobb szerkezetben. Az elejefőcím úgy definiálja, mint ?Ötödik epizód" , a befejezés pedig egyszerre megnyugtató és mégis megoldatlan, hiszen a trió egyik tagja nagy bajban van. Ez a struktúra és Yoda - Luke

Skywalker bölcs, szomorú szemű öreg mestere - bemutatása bárkit meggyőzhetett Lucas képzeletének kifogyhatatlan gazdagságáról. Yodát, akit az egyik kritikus csillagközi koboldként jellemzett, ugyanaz a Frank Oz mozgatta, aki a Breki és a tőbbiek-ben Röfi kisasszonyt is életre keltette.

Mint minden mese, A Birodalom visszavág is a jó és a rossz küzdelmét mutatta be, és olyan erkölcsi kérdésekben foglalt állást, mint a jól végzett munka öröme, az elszántság és az idealizmus. Egyértelművé vált, hogy a film nagyrészt pozitív, biztató üzenetének köszönhette sikerét. A különleges effektusok látványkavalkádja mögött ugyanis a történetben ember állt emberrel szemben, vagy ember a szörnyeteggel szemben. És mint mindig, ezúttal is a mese humánuma számított leginkább a közönség szemében.

 

vége

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A különleges effektusok látványkavalkádja mögött ugyanis a történetben ember állt emberrel szemben, vagy ember a szörnyeteggel szemben. És mint mindig, ezúttal is a mese humánuma számított leginkább a közönség szemében.

Remek gondolat! :P Ha akkor ezt megtudták látni, ma miért nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert sajnos a Star wars Saga alapelvével szemben a világ változott. Gyorsabb lett, felületesebb. Manapság már nincsenek meg azok az értékek, melyek régen. Manapság akkor "jó" egy film, ha van a neve mellett Oscar. Annak idején akkor volt egy film neve mellett Oscar, ha jó volt. Szerintem ez remekül szemlélteti a különbséget.

Manapság a felszines dolgok számítanak, az effektek, a bugyuta poénok, a semmit mondó, de vagány szövegek, persze TISZTELET A KIVÉTELNEK! Az igazán nagy dolog az, hogy meglásd az igazi értéket. Mind a moziban, mind az életben.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Csak én nem értem, mi olyan illúzióromboló ezen? Egyrészt, a kép már régről ismerős, anno azt hiszem a hyperspace-ről lehetett letölteni a "mostnemjuteszembemelyiksorozatkeretében", másrészt, mindjárt sejthettük, hogy nem a Cloud City feneketlen mélysége van a színészek alatt. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én nem értem, mi olyan illúzióromboló ezen? Egyrészt, a kép már régről ismerős, anno azt hiszem a hyperspace-ről lehetett letölteni a "mostnemjuteszembemelyiksorozatkeretében", másrészt, mindjárt sejthettük, hogy nem a Cloud City feneketlen mélysége van a színészek alatt. :cry:
Nem szeretem tudni hogyan készülnek a trükkök. Főleg az ilyen régiek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem tudni hogyan készülnek a trükkök. Főleg az ilyen régiek.

Akkor ne nézz meg egy extra DVD-t se. :cry:

Éppen ettől ilyen fantasztikus. Itt kartondobozokat és matracokat látsz, a filmben meg a büdös nagy semmibe vesző szakadékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mé' nem? :P;)

Hát azért nem, mert az a Bespinen van, a Csillagok háborúját (hű de régen írtam ezt le :cry: ) meg a Földön forgatták! Mint az Egri csillagokban, van egy egri várunk, erre ők építettek még egyet. Gondolj bele, mennyi macerával járt volna, ha a valódi Cloud City-ben lövöldöznek, meg játsszák el az evakuálós jelenetet. A lakók tuti tiltakoztak volna, ráadásul a tibana gáz bányászatot is le kellett volna állítani a Solo fagyasztás leforgatásának idejére. Túl sok macera. Egyszerűbb lehetett egy földi Cloud City-t építeni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ne nézz meg egy extra DVD-t se. :cry:

Éppen ettől ilyen fantasztikus. Itt kartondobozokat és matracokat látsz, a filmben meg a büdös nagy semmibe vesző szakadékot.

Az illúzió mindenekfelett. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért nem, mert az a Bespinen van, a Csillagok háborúját (hű de régen írtam ezt le :cry: ) meg a Földön forgatták! Mint az Egri csillagokban, van egy egri várunk, erre ők építettek még egyet. Gondolj bele, mennyi macerával járt volna, ha a valódi Cloud City-ben lövöldöznek, meg játsszák el az evakuálós jelenetet. A lakók tuti tiltakoztak volna, ráadásul a tibana gáz bányászatot is le kellett volna állítani a Solo fagyasztás leforgatásának idejére. Túl sok macera. Egyszerűbb lehetett egy földi Cloud City-t építeni. ;)
Leborulok a félelmetes logikád előtt...Mester :P

 

 

Amúgy kapaszkodj meg, nyolc évesen rezzenéstelenül kutattam a földrajz térképen Cloud City után :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.