Ugrás a kommentre

Így készült a "Birodalom visszavág"


Ajánlott hozzászólás

Akkor nem vagyok gyakorlott néző, mert nem szúrom ki :D Még ha itt nincs is ilyenről szó.

Szép munka volt összehozni az aszteroidás üldözést, nagyon szeretem, most már legalább tudom azt is, hogy mennyi munkájuk fekszik benne a készítőknek :D

Azárt ki lehet azt szúrni, pl a régi autósüldözést is tartalmazó filmekben, amikor a sofőr mögött szépen látható a vetítés.

De pl A Bolygó neve: halálban meg nem mondanám, hogy háttérvetítést használtak minden tágas tér esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warren Franklin az optikai részleg egyik asszisztenseként kezdte az Industrial Light and Magicnél, amikor a cég Van Nuys-ból a kaliforniai San Rafaelbe költözött 1979-ben. Ekkor kezdődtek meg A Birodalom visszavág előmunkálatai. Így emlékszik vissza: ?A legnagyobb kihívást a Hoth bolygó havas jelenetei jelentették. A hagyományos ?bluescreen"-technika és a Csillagok háborújá-hoz kifejlesztett újabb is a fekete űr hátterével működött legjobban. Ott elvesztek a képkivágás vonalai, és egyáltalán, minden nagyon valóságosnak hatott. Úgy éreztük, George ezúttal a lehető legnehezebb környezetet választotta ki -a víztől eltekintve."

A forgatás kezdetekor az ILM még mindig nem végzett a költözéssel. ?Emlékszem, az optikai részleg helyiségében ültem, körülöttem pedig filmesdobozok álltak toronyban. Semmit nem csinálhattunk a nyersanyaggal, mert a berendezéseink egy része még nem érkezett meg. Végig kétséges volt, egyáltalán elkészülnek-e itt a trükkmunkák" , mondja Franklin, aki most már a Lucasfilm tanácsadója, az ILM és az ahhoz kapcsolódó kisebb műhelyek feje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ted Moehnke, aki Lucasszal először a THX 1138-on dolgozott mint kellékes, azt a mocsári jelenetet idézi fel a Birodalom-ból, amelyikben egy szörny vetődik ki az iszapból, hogy elkapja R2-D2-t. A jelenetet valójában Lucas félig kész úszómedencéjében vették fel, San Rafaelben. ?Az egész stáb belegázolt a sáros vízzel feltöltött medencébe, és George maga kezelte a kamerát. Nagyon élveztük!"

A közönséget leginkább talán a hómezőn végigvonuló robotmamutok, a lépegetők nyűgözték le. Ezek a valóságban körülbelül félméteres modellek voltak, melyek mozgását a munkaigényes ?stop-motion" technikával vették filmre, aztán később összekopírozták a hómezőn rohamozó élő szereplők képével.

Lucas, akit csak tudott, újra összegyűjtött a Csillagok háborúja alkotógárdájából, köztük Norman Reynoldsot, a produkciós tervezőt, és Ralph McQuarrie illusztrátort. A film az előzőénél is bonyolultabb akció-trükk keverékének organizálására, vagyis rendezőnek Irvin Kershnert nyerte meg, aki már korábban is rendezett egy folytatást, A Ló nevű ember visszatér-t. Ez Lucas véleménye szerint jobban sikerült, mint az eredeti. Ő maga ismét a prudukcióvezetői teendőket vállalta magára, producerként pedig Gary Kurtzot, USC-s iskolatársát és régi barátját alkalmazta. A produkciós felügyelő megint, mint a Csillagok háborúja esetében, Robert Watts lett, ezúttal azonban mint ?segéd-producer".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő ez a medencés megoldás. Annyira jól megcsinálták, hogy álmomban sem jutna eszembe, hogy egy "szimpla" medencében vették fel. Az meg pláne nem, hogy Lucaséban :) Mindenesetre ez is jelzi a film iránti elhivatottságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem?

Mert ha már annyi lóvét szántak Dagobahra Londonban, akkor nehogy már máshol építsék meg Dagobah tavát. MIÉRT? Amúgy meg pont Lucas medencéjében? Naná...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha már annyi lóvét szántak Dagobahra Londonban, akkor nehogy már máshol építsék meg Dagobah tavát. MIÉRT? Amúgy meg pont Lucas medencéjében? Naná...

Kellett nekik egy medence a Dagobah-s jelenetekhez.Mivel nagyon takarékosnak kellett lenniük, kitalálták hogy egy már meglévő medencét alakítsanak át.Menjenek és béreljenek ki egy úszodát?Na ne.De itt a megoldás, Lucasnak épp most épül egy medencéje!Így még pénzt is spórolnak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul még kész sem volt, nem sok kárt tudtak benne tenni. Na jó, tudtak volna :) De nem egy tükörfényesre suvikolt vadonat medencét kellett összesarazniuk. Lehet, hogy még csak a beton alap volt meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kershner így emlékszik vissza az első megbeszélésre, amely Lucas otthonában zajlott le: ?Bevitt a dolgozószobájába, és ott az összes falat a Skywalker Ranch tervei borították. Azt mondta: ŤEzért csinálom meg a második részt. Ha sikere lesz, megépítem belőle ezt. Sőt, akkor tovább folytatom a sorozatot! Persze, ha nem lesz sikere, akkor mindennek vége.ť" Lucas még hozzátette, hogy a filmbe a saját vagyonát fektette bele, amitől Kershner csak még inkább megérezte a rendezőként rá nehezedő nyomást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép dolog hogy a saját vagyonát fektette bele a filmbe.Sokat jelentett neki ez a film(na és a pénz ;) ).

Hát ez az, ha a pénzre hajtana (ahogy sokan állítják), akkor nem a saját pénzét tette volna föl rá. Mint ahogy most is. Igaz, akkor ha bukik a film, gebasz, most már ez nem nagyon állt fenn (se a bukás, se az esetleges bukással járó gebasz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A veterán Leigh Brackett írta meg a Birodalom első vázlatát Lucas ötlete alapján, aztán rákban meghalt. Lucas és Spielberg éppen akkor vett fel egy fiatal írót, Lawrence Kasdant, hogy dolgozzon Az elveszett frigyláda fosztogatói forgatókönyvén. Őt kérték hát fel A Birodalom visszavág végső változatának megírására.

?Elvittem neki a Frigyláda forgatókönyvét Marinbe" , emlékezett vissza később Kasdan, ?és megkérdeztem: ŤNem akarod előbb elolvasni?ť Mire George azt felelte: ŤHa este átnézem, és nem tetszik, még mindig visszavonhatom a megbízást. De a megérzéseim sosem csalnak.ť És ez így igaz, neki mindig minden bejön. George-ot sok mindenben mentaromnak tartom. Az ötletei sokat segítettek nekem, és még most is igyekszem az ő elvei szerint dolgozni." Lucas egyik legfontosabb elve volt, hogy egy film vezetó munkatársait részesítse a befolyt haszonból. Kasdan viszonylag keveset kapott a forgatókönyvért, de részesedése annál többet hozott neki a konyhára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.