Ugrás a kommentre

A kedvenc epizód


Ody Mandrell

Melyik a kedvenc epizódod?  

33 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc epizódod?

    • The Phantom Menace
      1
    • Attack of the Clones
      4
    • Revenge of the Sith
      17
    • A New Hope
      3
    • The Empire Strike Back
      5
    • Return of the Jedi
      4


Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Én azért nem félek, mert nem volt alkalmam moziban látni az akkori filmeket, mivel még nem igazán tudtam értékelni a dolgokat 1 évesen... nem az fog érdekelni, hogy júj, mennyire 3D-s lesz, sokkal inkább az, hogy gyerekkorom kultusz filmje milyen 5.1-ben, baromi nagy vásznon, moziban... hidd el, az embereket vagy a nosztalgia, vagy az újdonság élménye, de be fogja csalogatni. Ezért is örülök, hogy történetileg sokkal jobbak a régi részek, nem a CGI-ról szólnak, így elnyűhetetlenek és unokáink is látni fogják!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Klasszikus Trilógiát elsősorban én is a nagy vászon miatt várom.... de hogy történetileg jobbak-e abban már nem vagyok ennyire biztos (a magam részéről) erre épp a múlt heti 2 napos házi Star Wars maratonon döbbentem rá úgy igazán. Ezzel persze egy másodpercig sem becsmérelem a Klasszikus Trilógia erényeit, távol álljon tőlem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nagyon nem értek egyet. Elég szűklátókörűség azt mondani, hogy az új részek a csak a cgi -ról szólnak. Ez a hülyék kifogása. Szerintem Te se szeretnéd őket ha csak üres filmek lennének. Na de ennyi erővel a régiekre meg rá lehetne sütni, hogy csak a festményekről szólnak. És ha egyszer kiszúrja őket az ember, akkor baromi zavaró tud lenni. Sokkal inkább mint a cgi. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de engem sokkal jobban lenyűgöz, hogy 1980-ban egy olyan 30perces kezdést raktak elénk, ami 3D-től függetlenül még ma is annyira odaver, hogy az hihetetlen. A birodalom visszavág kezdő fél órája, szerintem lenyűgöző. Izgalmas, egyedi, jól összerakott és klisé mentes. Ellentétben az első rész Naboo-i csatájával, ami, lehet csak az én szememben, de a korához képest nem nagy eresztés, nem is izgalmas és baromi kiszámítható...

Bárki bármit is mondd, én a régi részeket mindig is jobban fogom szeretni, valahogy egyszerűbbek, gyerekesebbek, mégis bennük van az a varázslatos mese jelleg, aki kiemeli a többi film közül és nem arról szól, hogy CGI hadsereg legyak egy másik CGI hadsereget, ezt meg néha megszakítja egy kevésbé színvonalas történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, amikor Blu-Rayről néztem meg az EPI-et aztán 3D-ben moziban épp az fogalmazódott meg bennem, hogy hiába 13 éves a film, technikailag a mai szuperprodukciók színvonalával vetekszik. Történetileg is bejön a teljes Prequel Trilógia... és kezdi egyértelműen átvenni a vezetést, pedig korábban igyekeztem egységesen egy nagy filmként kezelni mind a 6 részt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pod-race 13 éves, de én annál látványosabb, intenzivebb versenyt még nem láttam mozifilmben.

 

Az pedig elég nagy baj lenne szerintem ha a naboo-i harc lenyomná a régi részek csatáit mondjuk izgalomban, hisz ez kb. egy kocsmai verekedés ahhoz képest amiről a régi trilógia szól. Az ep.1 végén a hangsúly a sith-jedik összecsapáson van és az speciel nem egy aspektusában le is nyomja rendesen a korábbi filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a CGI baromságot csak azok hangoztatják, akik nem tudnak mit kezdeni a film jeleneteivel. Kérdem én miért rosszabb valami ha bábú helyett CGI? Egyszerűen le kell írni, hogy AZ A csata nem jött be a végén, és mellőzni a CGI -s, kínos sallangokat. Sokkal hitelesebb lenne a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mátrixot én is szívesen megnézném 3D-ben újra nagy vásznon, az egész trilógiát! De a Baljós árnyakkal nem hasonlítom össze. :) A maga nemében mindkét '99-es film kiváló alkotás!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mátrix első része is 1999-es, történetben, látványban, kb. szinte mindenben odaveri az említett SW filmet. Ha bárki megkérdezi, melyik filmet nézném meg inkább 3D-ben, tuti a Mátrixot választanám....

A kettő filmet nem lehet összehasonlítani. Teljesen más vonulat, stílus, stb. Egyébként a Mátrix remek, nekem is bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mátrix első része is 1999-es, történetben, látványban, kb. szinte mindenben odaveri az említett SW filmet. Ha bárki megkérdezi, melyik filmet nézném meg inkább 3D-ben, tuti a Mátrixot választanám....

Körtét az almával esete ez szerintem. A Mátrix története minden Star Wars filmnél bonyolultabb, ahogy a Keresztapában is mindenki jobb szinészi alakitást nyújt bármelyik SW filmes alakitásnál. A Star Wars a leghagyományosabb meseszövés mentén halad: pont ezért mert ebben is hűek maradtak a régi filmekhez nem annyira nagy teljesitmény ezen a téren lekörözni. Az már egy másik dolog, hogy egy a felszinen egyszerűnek tűnő történetet azért nem könnyű jól elmesélni.

 

Lábjegyzet, de az ep.1 nagy előnye a Mátrix-al szemben hogy két remek folytatásnak ágyazott meg. A Mátrix viszont nem ágyazott meg semminek. Mestermű önmagában, a folytatásai csak ad-hoc marhaságok. És ilyen szempontból ügyesebb az ep.1 sztorija, mert képes jól erősiteni/támogatni a későbbi filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok erről új vitát nyitni és szerintem felesleges is lenne, amíg nem láttuk, hogy a régi részek milyenek lesznek 3D-ben. Lucas embereire sok mindent lehet mondani, de az igénytelent adok ki a kezem közül, semmiképpen nem igaz, tehát, én nem félek, Az új reményre már most megvenném a jegyet, ha nem lenne 3D-s, akkor is. Egyszerűen van egy varázsa, hangulata, ami még régi Orion TV mellett is átjött és nem egyszer néztem meg őket kazettáról, felújítás, extra cuccok nélkül. Az új részekre ez kevésbé jellemző, az első kivételével, a másik kettőt kb. 4* láttam azóta. Nekem valóban a gyerekkorom alap filmjei voltak, a Silent Hill és a Die Hard 3. mellett az időrendben utolsó 3 rész az, amit 7-nél többször megnéztem már. Egyszer sem untam magam közben, pörgettem bele, vagy mertem kimenni WC-re.

 

UI: nem összehasonlítom a két filmet, de az valóban igaz, hogy az EP1 alapozásnak remek, de ennél nem több. Míg a Mátrixban a CGI a vonalvezetést segíti elő és teljesen szükségesnek, minőséginek érzem ( a filmben szereplő kb. 100 baki ellenére), addig az SW-ben néha csak időhúzásra és "vicceskedésre" használják...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindamellett, hogy természetesen nagyon szeretem a régi filmeket (hisz azok tettek rajongóvá a nyolcvanas évek közepén), ma már az újakban jobban el tudok merülni. Ennek persze ezer és egy oka van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyermekkorom meghatározó élménye volt nekem is a Klasszikus Trilógia... nem csak a Star Wars-t szerettem meg nagyon, hanem a filmeket úgy alapból. Lehet ha nincs az SW, akkor ma nem kifejezetten lennék film kedvelő, bár ki tudja.

 

Nem nagyon értem a CGI problémádat az új SW részekkel kapcsolatban, de ez legyen az én bajom.

 

Ody, ahogy már pár napja említettem, dettó ugyan így vagyok ezzel, ahogy Te!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul az EPI az a film, amiben összesen több modell van, mint a régi három filmben együtt. :)

 

SZERK: ja és imádkozz Flóri, hogy Dzséjt ide ne találjon. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW-vel az a legnagyobb baj, hogy nincsen hasonlítási alapja. Nincsen még egy olyan széria, ami popularitásban és rajongó táborban ütné ezt a szintet. Hiába jönnék azzal, hogy az első Rémálom az Elm utcában 1984-es és Remake 2010-es mindenki leszólna, hogy az teljesen más téma. Vagy a jó öreg Jason 1980ból és újra éledve 2009-ben megint tök más... Persze más stílus, más megközelítés, mégis, ezek a filmek abból merítettek, amitől a régiek sikeressé váltak. Nekem pont az olyan kedves és elnyűhetetlen mellék szereplők hiányoznak, mint Chewbacca, Boba Fett, Lando Calrissian, Jabba, vagy Ackbar Admirális, akik keveset beszéltek, esetleg mellék szerpelők voltak, mégis okoskodás, meg nagyot mondó szövegek helyett cselekedtek, taktikáztak és többségük megérte (érdemelte), hogy több epizódban is visszatérhessen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudod a két trilógia egész más korszakot ölel fel, más a perspektívája, mások a szereplők. A régiekben egy paraszt fiú, meg egy csempész a főszereplő, az újakban meg szenátorok, főkancellárok és a galaktikus kormány. Hogy lehet ugyanúgy mesélni egy béka meg egy herceg életéről? Ettől független számomra az SW érzés (ami szerintem mindenkinek kicsit mást jelent), áthatja az egész SW sorozatot. Ezért is tudok egy egészként tekinteni a hat részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a fura, hogy Grievous, mint karakter teljesen jelentéktelen volt, egészen a sorozatig. Aztán rájöttem, hogy kegyetlenségben és taktikában Vader utol sem éri, Palpi meg inkább egy otton ülős nagypapa, mint sem egy igazi vezető ,vagy tábornok, aki megy, gyak, hátolról betámad, halott Jedi ereklyéket gyűjt... Mindegyik filmnek, sőt még sorozat résznek is jelentősége, egyénisége van. Mindegyik önmagában megállja a helyét és képvisel valamit. De, akkor vegyük úgy, hogy a Baljós Árnyak számomra Frenkie... :) Ezzel szerintem mindent elmondtam! :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem félek, mert nem volt alkalmam moziban látni az akkori filmeket, mivel még nem igazán tudtam értékelni a dolgokat 1 évesen... nem az fog érdekelni, hogy júj, mennyire 3D-s lesz, sokkal inkább az, hogy gyerekkorom kultusz filmje milyen 5.1-ben, baromi nagy vásznon, moziban... hidd el, az embereket vagy a nosztalgia, vagy az újdonság élménye, de be fogja csalogatni. Ezért is örülök, hogy történetileg sokkal jobbak a régi részek, nem a CGI-ról szólnak, így elnyűhetetlenek és unokáink is látni fogják!

Mondjuk, ha ennyire oda meg vissza vagy az ep4-5-6-ért, miért nem mentél el rájuk 1997-ben? Ott volt a lehetőség. Bár ha nekem most kiderül, hogy akkor voltál egy éves, ki fog nyírni engem a röhögőgörcs. :)

Engem akkor nem igazán érdekelt a Star Wars, mint moziban megtekintendő filmek, szóval én is ezért várom azokat picit jobban. Mert most már bánom, hogy akkor nem mentem el rájuk (mit most, már a VHS-ek megérkezésekor bántam), szóval egyedi élmény lesz (bár láthatnám így az Alient, az Alienst, az Alien3-at és a Jurassic Parkot is).

Viszont a nosztalgia és az újdonság élménye, pláne ez utóbbi az új filmeknél is adott. A 3D viszont a régieket lazán taszíthatja is, hiszen pont az ortodox Star Wars fanatikusok azok, akiknek már attól habzani kezd a szája, hogy filmszalagról korongra kerültek a filmek. Oks, ez pöppet túlzás, de akik Lucas babákat égetnek '97 óta, azokat tuti nem a 3D fogja meggyőzni arról, hogy most nekik a moziba kell vonulniuk. (Annak ellenére, hogy szerintem ők a leghűségesebb moziba járók. :evil: )

Hogy az új részek csak a CGI-ról szólnának? Ehh... Hadd próbáljak meg erről a ritka nagy baromságról úgy véleményt fogalmazni, hogy az ne legyen sértő:

3055046_700b.jpg

Tipikusan annak a megnyilvánulása, hogy a kommentelő A) vagy hergelni akarja a népet, B) megy a divatfika csúszós nyoma után. C) Mindkettő. A helyes válasz tetszés szerint bekarikázandó. Ráadásul szegénységi bizonyítványt állít ki egyebek mellett arról, mennyire nem vágja a filmet. Mert ahogy Ody is írta, az ep1-hez baromi sok modell készült (bár én úgy tudom, hogy az ep3 az, amelyik túlszárnyalta az ep4-5-6-ot, de lényegében ez lényegtelen, mert mind a hat részhez baromi sok modell készült). Csak hát ezek feltárása ugye könnyebb, mint mondjuk az életünkből rászánni pár órát az utánajárásnak. Mert ugye akkor kiderülne, hogy nem minden CGI, ami fénylik. Mert ugye Theed jelentős része megépült életnagyságban, a maradék miniben, és sóból van a vízesés. A Mos Espa Aréna miniatűrben, ahol a nézők fülpiszkálók. A podok mindegyikét felépítették életnagyságban, a vihar meg jól lerombolta mindet. Hogy a harci droidok mindegyike, amit lelőnek, levágnak vagy csak felborul, életnagyságú modell. Hogy a felrobbanó űrhajók szintén modellek. Hogy Jar Jart is játszotta élő szereplő. És a többi, és a többi, és a többi... Persze tudom, a te szemedben ez fikarcnyit sem ér, amíg én mondom, hiszen "azt írok amit akarok, nem kell elhinned, és nem is fogod, tök leszarod, mi alapján okoskodom". Szóval mondja már valaki más helyettem, hogy súlya legyen a szónak. :cool:

Na de hátha ez a videó meggyőz, ebben benne van, hány helyszín lett nem megvalósítva. :) Csak ízelítő.

http://www.youtube.com/watch?v=821pEHbaoZg&feature=channel&list=UL

Ami viszont számomra is örök rejtély marad, az a CGI utálat gyökere. Nem értem, miért rosszabb egy műanyag hatású CG effekt, mint egy béna gumimaszk, egy szaggatottan mozgó stop motion figura vagy egy szegényes mozgáskultúrával megáldott báb. Tény, hangulatosak, de a CG is az. Sokszor mondják, hogy mert a CG nem valós, nem érezni, hogy meg lehet fogni. Nos, ezzel sem tudok kibékülni, mert egyrészt, legfeljebb azok tudnak teszem azt egy gremlit megfogni a mezei pockok közül, akik vesznek egy figurát, másrészt, a CG-hez előbb el kell ám azt a dolgot készíteni modellben. Azokról készül a 3D scene. Legjobb példa az Avatar, melynek aztán tényleg nincs kékpkockája, amihez ne nyúlt volna az egér, de még a böszme AMP suitokat is megcsinálták kicsiben és életnagyságúban is.

Eme képen éppen Leia húgicáival pózol:

37710134053289963680130.jpg

Szerintem eléggé kézzelfoghatóak... és ott az AMP Suit. :D

 

Arról pedig, hogy unokáink mit fognak látni, szerintem ne nyissunk vitát. ;)

 

Bárki bármit is mondd, én a régi részeket mindig is jobban fogom szeretni, valahogy egyszerűbbek, gyerekesebbek, mégis bennük van az a varázslatos mese jelleg, aki kiemeli a többi film közül és nem arról szól, hogy CGI hadsereg legyak egy másik CGI hadsereget, ezt meg néha megszakítja egy kevésbé színvonalas történet.

tumblr_lrfw8d3Rc61qi9qre.png

Gyerekesnek, egyszerűnek titulálod az ep4-5-6-ot, aztán meg színvonaltalannak az ep1-et... Oké...

 

A Mátrix első része is 1999-es, történetben, látványban, kb. szinte mindenben odaveri az említett SW filmet. Ha bárki megkérdezi, melyik filmet nézném meg inkább 3D-ben, tuti a Mátrixot választanám....

Én meg tuti nem. Mindkettőre elmennék, mert mi a fütykösért válasszak két egymástól homlokegyenest eltérő film között? De legalább megint sikerült egy tökéletesen rossz példát hoznod, bár mindkettő látványfilm, és mindkettő pofátlanul lopkod, ezen az alapon valóban összevethetőek. De témájukat, céljukat tekintve annyira távol állnak, mint a Aprajafalva lakói Godzillától.

 

UI: nem összehasonlítom a két filmet, de az valóban igaz, hogy az EP1 alapozásnak remek, de ennél nem több. Míg a Mátrixban a CGI a vonalvezetést segíti elő és teljesen szükségesnek, minőséginek érzem ( a filmben szereplő kb. 100 baki ellenére), addig az SW-ben néha csak időhúzásra és "vicceskedésre" használják...

Továbbra is megpróbálsz összeerőszakolni két olyan dolgot, ami nem párosítható. Amúgy nem tudom, miért nem célszerű idegen világok és lények megvalósításához a CGI. Ha valamihez, hát pont ehhez találták ki. Hogy szegény hős lovag ne ugyanannak a díszletnek a hatféle átépítésén mászkáljon végig (annak ellenére, hogy ezt a trükköt a mai napig használják, például a Star Trek 11-ben a Narada - a romulan hajó - minden helyszíne ugyanaz a díszlet volt, csak mindig átalakították a paneleket).

A minőség is vitatható, mert mindkét filmben akad bőséggel jelenet, amikor kilóg a lóláb. Az időhúzás meg a Mátrix pedig kéz a kézben járhatnának a sok felesleges lassításnak (mely pont kilógatja azt a nyihahalábat) hála.

 

SZERK: ja és imádkozz Flóri, hogy Dzséjt ide ne találjon. :lol:

1408158960_ce7f05ed19.jpg

 

Az SW-vel az a legnagyobb baj, hogy nincsen hasonlítási alapja. Nincsen még egy olyan széria, ami popularitásban és rajongó táborban ütné ezt a szintet.

[...]

Nekem pont az olyan kedves és elnyűhetetlen mellék szereplők hiányoznak, mint Chewbacca, Boba Fett, Lando Calrissian, Jabba, vagy Ackbar Admirális, akik keveset beszéltek, esetleg mellék szerpelők voltak, mégis okoskodás, meg nagyot mondó szövegek helyett cselekedtek, taktikáztak és többségük megérte (érdemelte), hogy több epizódban is visszatérhessen...

Mondandód első szakaszára ott a tökéletes és egyetlen példa: Star Trek. Popularitásában és rajongó táborában lazán felér a Star Warshoz, karrierjében pedig túl is szárnyalja azt (most nem a Trekker szólott belőlem, ez csak egy rideg tény: több Trek mozi és sorozat készült, pedig csak tíz év van köztük).

A második szakaszra pedig: Jango Fett, Bail Organa, Dooku, Grievous, Windu, Gunray, szerintem ők is elég sok fejben megragadtak.

 

 

Az ep1-2-3 az én szívemhez is közelebb áll hangyányit, mint az ep4-5-6, ennek oka viszont nálam abban keresendő, hogy én ezekkel lettem rajongó és ezeket láttam moziban. Ami olyan élmény lehetett (megközelítőleg), mint anno az """""öregeknek""""" az ep4-5-6. No meg számomra sokkal jobban bejön a nagyobb perspektívában bemutatott Galaxis, mint a személyesebb mesélési mód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egy egészként tekintek a hat filmre, de talán, ha választanom kell, akkor a klasszikus trilógia tetszik jobban, de tényleg minimális a különbség. Viszont azt mondani, hogy a prequel trilógia történet nélküli CGI-halmaz lenne, elég nagy marhaság. Egyrészt, ahogy a Dzséjt által mellékelt videó is mutatja, komoly díszleteket építettek fel pl. a Tatuin esetében. Másrészt az előzmény trilógiának pont a története az erőssége, főleg az eredeti trilógia tükrében.

 

A Star Wars Saga úgy jó ahogy van. Nem is célszerű összehasonlítani a két trilógiát, hiszen ez a hat rész együttesen alkot egy kerek egészet. Minden egyes epizódban fellelhetőek azok a dolgok, amiért én anno a 90-es évek közepén nagy rajongó lettem. 6 évesen láttam először VHS-en a 4. részt és már akkor megfogott, ezután már nem volt megállás. Az újabb részek csak tovább növelték szeretetemet Lucas mesterműve iránt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az Ep1-el lettem fan, még '99-ben, ami sokat elárul arról, gyenge filmnek tartom-e, vagy sem. Sok szép emlék fűz hozzá, bár moziban csak az Ep3-at (és az Ep1 3D-t) láttam. Emlékszem, hogy béna kis képregényekben képzeltem el, miként zajlik Anakin áttérése, és hogy jutunk el az Ep1-beli állapottól az Ep4-ig. Akkor még 2 láncszem hiányzott, így elég gyermeteg lett az elgondolásom, de egy 8 éves gyerektől ez talán nem is baj. :D

Az viszont már ekkor tudatosult bennem, hogy az Ep1 számomra nem csak egy film a sok közül. A suliban is hódított az SW, gyakorlatilag az osztály összes fiú tagja azzal foglalatoskodott szünetben, hogy matricákat cserélgetett az albumba. Bár a legtöbbjük számára ez csak átmeneti rajongás volt, én szerencsére megmaradtam a fanok soraiban.

Én is jobb szeretek egy nagy egészként gondolni a Sagára, de ha mindenképp választanom kéne, akkor a prequel kerülne ki győztesen a 2 trilógia "harcából". Sokkal összetettebbnek, komplexebbnek tartom az 1-3. részt. Nagyobb volumenű, kiterjedtebb, és akkorára bővítette ezt az univerzumot (nem csak helyszíneket, fajokat, vagy járműveket illetően), amit a 4-5-6. rész során talán senki nem gondolt volna.

De mint írtam, ez a történet csak akkor tud igazán jól érvényesülni, akkor jön át legjobban Lucas mondandója, ha a 6 filmet nagy egészként kezeljük. Persze annak ez nyilván semmit nem jelent, akinek a Saga csak 6 film egymás után.

 

Flóri gondját én se értem a CGI-t illetően. Evidens, hogy ami a '80-as években csúcstechnológia volt, azt mára felváltotta egy pengébb, modernebb technika. A tudomány és technika már csak ilyen... fejlődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt abban téved, hogy elolvasom amit írt, mert le van tiltva az amit gépel, szóval lehet neki tapsolni, de már jó ideje nem érdekel a véleménye.... Ez a továbbiakban is így marad, szóval nem tudok reagálni a gondolom igazán frappáns és minőségi írása, így végül marad a :clap: :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ahogy Ody is írta, az ep1-hez baromi sok modell készült (bár én úgy tudom, hogy az ep3 az, amelyik túlszárnyalta az ep4-5-6-ot, de lényegében ez lényegtelen, mert mind a hat részhez baromi sok modell készült). Csak hát ezek feltárása ugye könnyebb, mint mondjuk az életünkből rászánni pár órát az utánajárásnak. Mert ugye akkor kiderülne, hogy nem minden CGI, ami fénylik. Mert ugye Theed jelentős része megépült életnagyságban, a maradék miniben, és sóból van a vízesés. A Mos Espa Aréna miniatűrben, ahol a nézők fülpiszkálók. A podok mindegyikét felépítették életnagyságban, a vihar meg jól lerombolta mindet. Hogy a harci droidok mindegyike, amit lelőnek, levágnak vagy csak felborul, életnagyságú modell. Hogy a felrobbanó űrhajók szintén modellek. Hogy Jar Jart is játszotta élő szereplő. És a többi, és a többi, és a többi...

Ezt azok is tanusíthatják, akik látták 2007-ben Londonban, vagy előtte 2006-ban Párizsban az SW diszleteit, kosztümjeit, makettjeit és a concept art-okat bemutató kiállítást, ahol mindezt a saját szemükkel is láthatták.

 

Ami viszont számomra is örök rejtély marad, az a CGI utálat gyökere. Nem értem, miért rosszabb egy műanyag hatású CG effekt, mint egy béna gumimaszk, egy szaggatottan mozgó stop motion figura vagy egy szegényes mozgáskultúrával megáldott báb. Tény, hangulatosak, de a CG is az.

Ezt én sem értem, az a lényeg, hogy meggyőző legyen a látvány, így vagy úgy, meglegyen az illúzió.

 

Az ep1-2-3 az én szívemhez is közelebb áll hangyányit, mint az ep4-5-6, ennek oka viszont nálam abban keresendő, hogy én ezekkel lettem rajongó és ezeket láttam moziban. Ami olyan élmény lehetett (megközelítőleg), mint anno az """""öregeknek""""" az ep4-5-6. No meg számomra sokkal jobban bejön a nagyobb perspektívában bemutatott Galaxis, mint a személyesebb mesélési mód.

Nekem anno nagyon bejött az Ep4-5-6, de ma már az Ep 1-2-3-at jobban szeretem, pont azért, amit már többen is írtatok, de legutóbb épp lentebb Sky:

 

Én is jobb szeretek egy nagy egészként gondolni a Sagára, de ha mindenképp választanom kéne, akkor a prequel kerülne ki győztesen a 2 trilógia "harcából". Sokkal összetettebbnek, komplexebbnek tartom az 1-3. részt. Nagyobb volumenű, kiterjedtebb, és akkorára bővítette ezt az univerzumot (nem csak helyszíneket, fajokat, vagy járműveket illetően), amit a 4-5-6. rész során talán senki nem gondolt volna.

De mint írtam, ez a történet csak akkor tud igazán jól érvényesülni, akkor jön át legjobban Lucas mondandója, ha a 6 filmet nagy egészként kezeljük.

Pontosan így van. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.