Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

történetileg talán ez a legegyszerűbb rész, de mégis ez adja a szépségét. a Halálcsillag elpusztításánál mindig Yoda szavai jutnak eszembe a TESB-ből, hogy a méret nem számít. Obi és Vader megjelenése a ROTS ismeretében szinte katartikus

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért kap tőlem 4-est, mert ezt szeretem a legkevésbé (értsd: hajszálnyival kevésbé szeretem, mint az ep2-t, amit a legjobban szeretek). Az évek során a különböző átalakításoknak hála ma már a legtöbb trükk beéri az ep1-et, néha meg maga mögé is utasítja (nekem a Cantina jelenetek máig hatalmasak, hiába maszkok azok). Nagyon szeretem az új Jabbás részt is (DVD), vagy úgy alapból egész Mos Eisleyt. Na és persze a film végi űrcsata a legjobb űrcsata, amit valaha láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez az a film amit akármikor meg tudok nézni. Akármilyen a hangulatom. Meg tudom nézni kétszer egymás után vagy akár többször. Volt is rá példa nem is egyszer. Mindig fel tud vidítani. Ez egy olyan monumentális mérföldkő, hogy leírhatatlan. Minden szempontból. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "nagy" öreg.Evvel a filmel lettem rajongó.Az Ep 3 ismeretében meg szinte mintah új filmet néznék.Nagyon sok többletet rak bele az EP 3.Minden jelenete nagyon kedves számomra.Az igaz, hogy technikailag már kicsit elavult, de amikor 1981-ben elöször láttam akkor maga volt a csúcs.Nagyon sokáig egyetlen film sem tudta megközeliteni technikai fejlettségben.

De nekem így tetszik.Nekem nem baj ha így maradnak a fénykardok.

Én 4-est adtam neki mert egy hajszállal elmarad nálam a többinél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nagyon kicsi voltam, amikor elöszőr láttam, igy már nem is emlékszek az első nézésre... az első konkrét élményem a Star Wars-ról, egy rémálom, melyet inkább most nem mesélek el :D

Mivel otthon ez volt meg elöszőr kazettán ezért valoszinüleg ezt láttam a legtöbbször. Általános iskolás koromban volt, hogy minden nap legalább egyszer megnéztem kaja idő közben. Emlékszem anno annyira izgultam a filmen, hogy mikor Luke-ot elkapja a dianoga és lehuzza a viz alá én is visszatartottam a lélegzetemet, hogy vajon kibirnám-e addig mint Luke :)

A film végi fénykard-párbajt -melyet mostanában jó néhány negativ jelzővel illettünk- egyszerüen imádtam. Számomra az volt a film csúcspontja. Az űrcsata már nem is érdekelt utána annyira.

 

Persze azóta már jópár év eltelt és az ep.4 ázsiója kicsit (nagyon kicsit!)csökkent a szememben (ugyanakkor nagyon örülök a felujitott űrcsatának!), ennek ellenére mindig is esszenciális SW lesz. Amellett, hogy egy remek alkotás, kicsit mindig nosztalgia-film is marad, ami majd a gyerekkoromat juttatja eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nagyon kicsi voltam, amikor elöszőr láttam, igy már nem is emlékszek az első nézésre... az első konkrét élményem a Star Wars-ról, egy rémálom, melyet inkább most nem mesélek el  :)

 

Meséld el!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nagyon kicsi voltam, amikor elöszőr láttam, igy már nem is emlékszek az első nézésre... az első konkrét élményem a Star Wars-ról, egy rémálom, melyet inkább most nem mesélek el  :D

 

Meséld el!!! :D

 

Erre én is kiváncsi lennék. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben ezvolt a kedvenc filmem.De mostmár kicsit esett a szememben.Nemnagyon szeretem benne a desgin-t.

 

Énis nagyon szeretem benne az Obi vs. Vader párbajt.

 

Kedvenc jeleneteim:

-Nyitójelenet

-Obi-Wan mesél a régi köztársaságról

-Jabba(DVD változat)

-Obi-Wan vs. Darth Vader

-Film végi ünneplés

 

A kedvenc zeném az erő téma benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült egy olyan probléma egy másik topicban, hogy az Ep 4-en kivül(1984-ben), leadott e más Star Wars filmet az MTV?100 %-ra állíthatom ,hogy nem.Magyarországon elöször Star Wars film '84-ben volt karácsonykor(Ep 4).Aztán nagyon sokáig semmi, pedig vártuk '85-ben, hogy leadják az EP 5-öt, de nem tették.Legközelebbi Star Wars film a 84-es után, ha jól emlékszem az EP 1 volt 2002-ben az Rtl Klubon.De ebben nem vagyok biztos.Ugye a kereskedelmi tv-k 1997 őszén indultak.Hogy 97-2002 között volt-e Star Wars film az Rtl-en nem tudom.Az oka egyszerü.Utálom a kereskedelmi tv-ket és sosem néztem a müsort.

Azonban az 100 %, hogy '84-től napjainkig az MTV nem adott le egyetlen Star Wars filmet sem.Ennek szerintem utána lehet nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a film, ami megalapozta a kultuszt, ez az, ami ha anno sikertelenül sül el, akkor most nincs ez a topik, és nincs miről beszélgetnünk. De ez a film jól sült el, nagyon is jól sült el, ergo ez ez 1 kurva jó film. Viszont az osztályzata nálam is csak 4-es, és valszeg azért, mert a többihez hasonlítom/hasonlítjuk. Ez volt az első sw film, tehát szeretni kell, bár a képzeletbeli rangsoromban (teszem hozzá mindegyik filmet imádom) mégis az uccsó helyért vetexik karöltve a baljóssal.

 

csúcsjelenet a filmben: Obi1hez kell kell csatlakoznom, amikor Obi-Wan mesél a régi köztársaságról és a jedikről és Vaderről, mint extanítványáról. Hát igen, ezek azok a szavak, amiket mindig is sokra tartottam, de az ep3 óta teljesen új megvilágításba kerültek. A saga egészének kontextusában nézve viszont nagyon hiányzik a filmből 2 karakter: palpi és Yoda, de sebaj....Mint már írtam ez az a film, ami megalapozta a kultuszt.....szeressük tehát....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.Magyarországon elöször Star Wars film '84-ben volt karácsonykor(Ep 4).Aztán nagyon sokáig semmi, pedig vártuk '85-ben, hogy leadják az EP 5-öt, de nem tették

Nekem viszont Tuti, hogy mtvről van meg, az a változat 88-92 környékén mégegyszer leadták az ep4et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csúcsjelenet a filmben: Obi1hez kell kell csatlakoznom, amikor Obi-Wan mesél a régi köztársaságról és a jedikről és Vaderről, mint extanítványáról. Hát igen, ezek azok a szavak, amiket mindig is sokra tartottam, de az ep3 óta teljesen új megvilágításba kerültek.

 

Hatalmas jelenet! Főleg amikor beugrik az agytekervénybe, hogy Obi ott volt a szülésénél, és karjában tartotta az ikreket. Fenomenális... Most lett igazán súlya ennek a jelenetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.Magyarországon elöször Star Wars film '84-ben volt karácsonykor(Ep 4).Aztán nagyon sokáig semmi, pedig vártuk '85-ben, hogy leadják az EP 5-öt, de nem tették

Nekem viszont Tuti, hogy mtvről van meg, az a változat 88-92 környékén mégegyszer leadták az ep4et.

 

Lehetséges, hogy igazad van.Akkor viszont én emlékszem rosszul.Hiába öregszem :) .A te változatodban is Vader hangja Kristóf Tibor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csúcsjelenet a filmben: Obi1hez kell kell csatlakoznom, amikor Obi-Wan mesél a régi köztársaságról és a jedikről és Vaderről, mint extanítványáról. Hát igen, ezek azok a szavak, amiket mindig is sokra tartottam, de az ep3 óta teljesen új megvilágításba kerültek.

 

Hatalmas jelenet! Főleg amikor beugrik az agytekervénybe, hogy Obi ott volt a szülésénél, és karjában tartotta az ikreket. Fenomenális... Most lett igazán súlya ennek a jelenetnek.

 

Igen ez a jelenet teljesen átértékelődött.Mintha egy új jelenet lenne a filmben.Nagyon érzelemdús a prequelt.Obi-Wan minden szavára eszembe jut valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Time szavazásán az AHN nyert!Nem hagyta el ezt a közel 30 éves filmet az erő!STAR WARS FOREVER! :41:  :41:  :41:  :41:

 

Hát igen!

Szerintem csak bejött a papírforma.

Ha megnézzük az SW-nek sokkal nehezebb ága volt, mint a Keresztapának.

Én szavaztam rá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én is négyest adtam a filmnek, de hajlok az ötös felé.

Együtt láttam először az TESB és ROTJ filmekkel. 79-ben csak 1 éves voltam, így akkor nehezen nézhettem volna meg, és később sem láttam sehol egész gyerekkoromban, sőt még csak nem is hallottam róla soha !!!!! Akkor láttam először, amikor kb.94 vagy 95 táján videót vettünk, és valakitől megkaptuk az egész trilógiát. Hihetetlen jó volt végigizgulni a 3 filmet, de igazából második vagy harmadik nézésre zúgtam bele.

Most lett meg dvd-n, alig várom, hogy úgy láthassam, feliratosan, 5.1-es hanggal, gyönyörű képpel. Még ma sem tudom közömbösen nézni, főleg kedvenc jeleneteimet. Amikor Luke nézi a kettős naplementét, és alatta az Erő téma szól (máig kedvenc témám, és hála istennek, vagyis inkább GL-nek, még sokszor hallhattuk ezután is). Évekkel ezelőtt öcsém telefonján megvolt ez a zene, mert ő is szereti, és amikor lett mobilom, közölte, hogy már nincs meg neki a hang, meg tudtam volna folytogatni. Most ez szól, ha bárki keres telefonon 8)

Kedvenc jelenetem, amikor Obi mesél Luke-nak a Jedikről, az egész jelenet, úgy ahogy van. Most már azért rendesen "kibővült" az egész. Megvan hozzá a háttér. Meg Obi önfeláldozása is kedvenc.

És igen, az első film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is négyest adtam, bár inkább 4/5.

4-esnél rosszabbra, egy SW sem vizsgázott nálam.

 

Én láttam moziban. Hozzánk nem 79-ben jött el, kicsit később, nem?

 

Kristálytisztán arra emlékszem, hogy anyu mondja:

"Megyünk megnézni a Birodalom visszavág-ot."

Az mi?- gondoltam. A címe alapján nem volt bizalomgerjesztő: biztos valami felnőtteknek való háborús film. Aztán anyu kimondta a varázsmondatot: "Tudod a Csillagok háborúja folytatása, amiben..."

Olyan töppedt voltam, mikor láttam a 4.-et, hogy nem tudtam miről szólt, csak mindig olyan dezsvüm volt, mikor láttam egy Luke-ot a tévében, aki egy vájatban repül, aztán lő, ami bemegy egy lukba és felrobban egy műbolygó. Meg egy űrhajó, ami egy órán át kuszik be a vászonba. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam róla, hogy nálunk 79-ben volt a bemutató. Odaát meg 77-ben ugyebár, és a két év késés akkor rekordnak számított. Rekord kevésnek 8) De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

 

Nagyon jól tudod. 8) Akkor még a vasfüggöny nagyon jól szűrt.

 

A zenét amit említettél, neme egyszerűséggel csak Erő témának hívom. :) Még az is lehet, hogy tényleg az a címe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.