Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?  

38 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a negyedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

Na, ma megnéztem az EpIV-et ,és...

 

Valami elképesztő, hihetetlen hálás vagyok Lucasnak! Csak pár példa:

 

Amikor Obi-wan beszél Luke-nak Anakinről (Nem volt nála jobb pilóta a galaxisban... ... Jó barátok voltunk) egyből Obi-wan búcsúzása ugrott be, az EpIII-ból (May the Force be with you...)

Amikor átadta a fénykardot eszembe jutott, amint felvette a mustafari parázsról, és megrohamoztak az emlékek

Amikor elmosolyodik Obi-wan, és készen áll a "halálra", megjelenik előtte Qui-Gonn képe, plussz az EpII-es mondata (Anakin, Anakin, noooo!) és Yoda monológja a mester-tanítvány viszonyról (EpIII vége).

 

Be kell vallanom, most láttam először az EpIV-et az EpIII óta (kövezzetek meg, de olyan jó a memóriám, hogy nekem ennyi minimum kell két nézés közt) és valami hihetetlen hatással volt rám.

 

Annyira de annyira jó, hogy elkészültek a prequelek!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmasat lökött a 4-5-6 -on a ztuti. Egyébként én kívülről fújom a filmeket, és nem akkor nézem, ha már nem emlékszem a részletekre. :) Talán most hétvégén lesz egy EPIV-es tekintés.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Be kell vallanom, most láttam először az EpIV-et az EpIII óta (kövezzetek meg, de olyan jó a memóriám, hogy nekem ennyi minimum kell két nézés közt)

Én sem nézem túl sűrűn a filmeket, és bár az SW-ket láttam a legtöbbször életem során, de még így is el vagyok maradva sok mindenkitől.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek .Szerintem is ezen dobott a legtöbbet a prequel,de furcsa módon "vett" is el belőle.A párbaj alatti "beszélgetés" Obi és Vader között, a zene hiánya miatt nem olyan súlyos mint első nézésre volt.Ez a jelenet ennek a két ember kapcsolatának a lezárásának kell lennie.Míg nem volt a ROTS végi csata kettejük köztük addig nem éreztem a hiányát az energikus dinamikus zenének,most viszont igen.A végén meg mikor levágja Obit szerintem nem odaillő az a zene.Bennem nem kelt olyan érzést,hogy itt a vége,itt a lezárása annak a 30 akárhány évnek ami összekötötte a két volt Jedit.

Kipróbáltam úgy hogy a párbaj alá alájátszottam a Hero falls-t a végén mikor Obi meghall azt a gyönyörű gyászzenét ami a ROTS végén van mikor meghal Padme és megszületik Vader.Egyből elkezdtek pörögni az emlékképek:

Obi kezet fog Anakinnal a Tatooinon a Nabooi hajón

Obi lenéz Anakinra Qui Gon búcsúztatóján és azt mondja Jedi leszel Ígérem

Ketten kisétálnak Padme lakosztájának az erkélyére

Obi megszeppenve ül a siklóban miközben Anakin kajánul vigyorogva követi a fejvadászt

Mikor vállvetve harcolnak a Geonosison

Mikor landolnak a "láthatatlan kéz"en

Mikor megküzdenek Dookuval

Mikor a Jeditemplom folyosóján sétálnak

Mikor Obi elköszön Anakintól a felszállópáyán

Mikor a Mustafaron Obi lesétál a hajó rámpáján

Mikor Anakin megcsonkított teste felett kifakad

Mindezt abban a pár másodpercben.Hihetetlen volt mintha valahogy ezzel a zenével egy kicsit más lett volna ez a jelenet.Ajánlom mindenkinek.Nekem nagyon bejött

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbaj alatti "beszélgetés" Obi és Vader között, a zene hiánya miatt nem olyan súlyos mint első nézésre volt.Ez a jelenet ennek a két ember kapcsolatának a lezárásának kell lennie.

Szerintem a kapcsolatuk egyáltalán nincs lezárva. Egyrészt Obi-Wan a szó klasszikus értelmében nem halott. Másrészt az ep6 végén újra együtt vannak, tehát a kapcsolatuk nem szakadt meg. Ez inkább egy új állapotba kerülése a barátságuknak, amihez illik ez az egész szerintem. Ez azt is mutatja, hogy Obi-Wan már annyira tisztában van (Qui-Gon által) a halhatatlanság trükkjével, hogy számár olyan ez, mintha átsétálna egy ajtón. Könnyed, illik Kenobi stílusához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, én egy lépéssel előrébb jártam, Kenobi levágására gondoltam :)

Már utólag Én is rájöttem,bocsi.Szóval nekem hiányzik egy kis zene a párbaj alatt.Így olyan olyan.Az igazsághoz hozzátartozik,hogy nem kimondottan ezzel a résszel lettem rajongó,így egy kicsit kritikusabb vagyok az új reménnyel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy JW se tudott volna ide mit beszerezni. Vagy csak nem akart. Vagy George nem akart ide zenét. Fura lenne vele.

Így van. A jól bevált verzió az igazi.

 

lipi! Gondoltam, hogy álmatlan éjszakáid nem lesznek emiatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zenetelenséghez még annyit, hogy nekem azért is jön be, mert ez olyan "visszatartom a lélegzetem" érzést kelt bennem. Aztán jön a zene, Obi-Wan elmosolyodik és megrökönyödésónkbe kifúlyhatjuk az összes levegőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a részlet azért is zenétlen, mert Ben Burtt szokott kapni néhány olyan percet, ahol az ő effektjei "muzsikálnak". Ez meg gyakorlatilag, az egyik ilyen első alkalom, volt, ahol a fénykardok hangjai olyan istenigazából hallhatóak. Filmtörténeti szempontból is oda én nem raknék semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmasat lökött a 4-5-6 -on a ztuti. Egyébként én kívülről fújom a filmeket, és nem akkor nézem, ha már nem emlékszem a részletekre. :D Talán most hétvégén lesz egy EPIV-es tekintés.

Szerény véleményem szerint tartalmilag-történetileg (nem filmtörténetileg!) az EPIV a leggyengébb láncszem (amolyan szimpla, látványos űrkaland) , ezért nagyon nagy szüksége van a prequelre., mert az EPI-II és főleg III korábban érthetelen vagy észrevehetetlen momentumokat töltött fel erős tartalommal (pl. Obi-Wan mosolya halála előtt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.