Ugrás a kommentre

Űrcsaták


Dzséjt

Melyik a kedvenc űrcsatád?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc űrcsatád?

    • Naboo-i csata
      0
    • Coruscanti csata
      1
    • Yavini csata
      4
    • Endori csata
      2
    • Scarifi csata
      14
    • D'qari csata
      0


Ajánlott hozzászólás

A Star Wars filmek nagyrészére jellemző, hogy részt vehetünk egy űrcsatában. Ezek mindegyike egyedi, tartogatnak újdonságot, látványosak és pergősek. Személy szerint az én nagy kedvencem a yavini csata a személyessége és a feszültsége miatt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez egy nagyon nehét kérdés, hiszen mindegyik monumentális és a maga nemében egyedülálló. De én mégis az Endori csatára szavaztam, mert az akármilyen régi is, de teljesen megállja a helyét még most is. Teljes mértékben. Na nem mintha a Yavini nem, de az egy más tészta. Abba a képbe mikor a falcon belsejéből mutatják hogy özönlenek szembe a TIE vadászok, az hátborzongató. Megpróbálták ezt a csatát visszadni a ROTSban, de hát azért ez marad a favorite, akár van 5 perc repülés vágás nélkül, akár nincs. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nállam ha csak egy hajszállal is,de a Coruscant-i a nyerő :roll: .Ahogyan megérkeznek abba a pokolba majd a csodabogár osztaggal átvágnak a keselyűkön aztán a kullancsdroidok amint megpróbálják szétkapni Obi vadászát és végül a hangárban a landolásuk.Számomra felejthetetlen élmény volt. :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogyan megérkeznek abba a pokolba majd a csodabogár osztaggal átvágnak

Od Ball (Csodabogár) az a klón pilta neve volt, nem az osztag neve. Az inkább vörös osztag lehetett, már csak Obi-Wan Vörös Vezér megnevezése miatt is.

 

Számomra a csúcspontja a Coruscanti csatának a hangárba való landolás. Attól a pillanattól, hogy Obi-Wan és Anakin talajt fog, aztán Obi kiugrik, meg még a zene és a kardok villogása, totális SW érzés kerít hatalmába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözletem! Három hét távollét után, végre ismét itt lehetek!

 

Valóban nehéz kérdés, de ha nem kezdek el gondolkozni, ésszerűsködni hanem azt nézem mi jut eszembe először a kérdés hallatán, hát akkor a Yavin-i ütközet mellett voksolok! A lázadók elindulnak hangárjaikból, s mi az űrben végigtekinthetünk rajukon: számomra felemelő pillanat! Aztán elhangzik a parancs - S szárnyakat támadóállásba - ami megindít egy csodálatos jelentsort, mely nálam ezt az űrcsatát az első helyre helyezi! Igaz, meglehetősen szegényes a látványvilága - a többi részhez mérten mindenképp - amit ugyan az SE némiképp kiküszöbölt, de mégsem érne semmit a személyessége miatt! És ami még nagyon fontos, a 6 rész közül ez az 1 helyezi a klasszikus értelemben vett "csúcspontba" az űrcsatát! Szóval én nagyon bírom, no!:roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a csúcspontja a Coruscanti csatának a hangárba való landolás.

 

Számomra pedig az, amikor a csillagromboló és az invisible hand lövi egymást. Hatalmas feeling. :shock:[/quote

 

Számomra amikor a droidok cserélik a lőszert, és lövik a klónokat...na meg a klónok a drodiokat!

Na egyben megegyezünk ody, nem ugy mint Y. vs S. ben:))) :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Yavini csatára szavaztam. Csak a személyessége győzte le aZ Endori Csatát, és a Coruscanti csata gondoltam úgyis kap majd elég szavazatot. :(

 

Az ep3-as csatának az az egyetlen negatívuma, hogy a Jedi vadászok nem lőnek le senkit :P . Ezt olyan szívesen néztem volna. Csak Anakin lövöldöz, de nem ellenségre, csak Obi-Wanra :D Na jó, még a pajzsot is szétlövi. De legalább egy keselyűt szétlőhettek volna. Vagy legalább Obi lőtt volna egyet a vakvilágba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmüen a Coruscanti csata.Nem tudok kiemelni semmit, minden másodperce remekmű.Annyira érezni benne a kétségbeesett küzdelmet, a félelmet, az aggódást.

 

:D jól szóltál! És laza humort is ami ellentmond és mégsem.

 

A Yavini felemelő és és....nehéz döntés..egyenlőre nem döntök..majd az idő eldönti. Olyan zöld voltam még mikor láttam, hogy jóformán ez az egyetlen dolog maradt meg bennem: az űrcsata. Sóhaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hát én a Coruscant-i és a Yavini közt vaciláltam. Végül a jelentőssége miatt utóbbi nyert. Elvégre a klónháború csak színjáték volt, a végén játszódó csata is. Viszont a Halálcsillagos harc kőkeményen arra ment, hogy vagy elbukik a lázadás, vagy folytatódik. A feszültség is besegített a döntésbe, de végül is: Yavin.

 

(viszont hozzáteszem, hogy amit az első másodpercekben átélek a Coruscant-i csatában a moziban, az leírhatatlan - ezért morfondíroztam olyan sokat!)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én a Coruscant-i és a Yavini közt vaciláltam. Végül a jelentőssége miatt utóbbi nyert. Elvégre a klónháború csak színjáték volt, a végén játszódó csata is. Viszont a Halálcsillagos harc kőkeményen arra ment, hogy vagy elbukik a lázadás, vagy folytatódik. A feszültség is besegített a döntésbe, de végül is: Yavin.

 

Érdekes amit mondsz. :39:

Ettől nekem a Coruscanti, sőt az egész klónháború, csak még hátborzongatóbb.

Nem mintha eddig nem tudtam volna hogy színjáték :? .

Amikor kifejezetten ezzel a szemmel nézem a csatát leesik az állam: ezek milyen pancserek mind :P

Jobb mint a Hamlett színháza...és a színházas jelenetben ez csak tovább gyűrűzik. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a résztvevők számára nem volt színjáték, ők úgy tudták, hogy élesben megy minden. Csak Palpi és a nézők tudják az igazat :?

Igazi csatának tekintem ezt is, mert a szembenálló feleknek az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a résztvevők számára nem volt színjáték, ők úgy tudták, hogy élesben megy minden.

 

Szerintem élesben is ment annyiban, hogy a Köztársaságot tönkretette,, a Jediket pedig elvonta attól a feladattól, hogy tovább nyomozzanak a Sith lord után. Tehát ennek a háborúnak igenis volt értelme és haszna. Persze csak egy ember számára, és az Sidious. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem tudom, miért de számomra az ep6-os csata mindmáig überelhetetlen. Ahogy a Falcon vezeti a vadászgépeket, hogy a Halálcsillag belsejében kavirnyásznak, szóval nem tudom miért, de a teljesen látványos ep3-as csatánál is jobban bejön. Lebilincselően zseniális.

Senki sem voksolt az ep1-esre, pedig az is jó. Pedig, ha valamelyik csata mellékszál, akkor az ep1-es, hiszen egyszerre folynak a történések a palotában, a gunganok és a droidok között, no meg a zseniális 3-as lézerkardcsata.

Az ep6-osnak is osztoznia kell az endori macis csatával, meg a tróntermio eseményekkel, nem úgy mint az ep3, ep4, ahol kizárólag a csata történik.

Mindenesetre: endori űrcsata a lieblingem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.1-es űrcsata ellen föleg az szól, hogy csak egy sokadik mellék-szálként szerepel. Elnyomja a gungák ütközete, a palotán belüli akció illetve föleg és elsősorban a fénykard-párbaj. Az ep.1 vége föleg erről szól. Nálam emiatt nem lett első az ep.6 űrcsatája... ettől még mindkettő nagyon jó of course.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenci ajánlom az aranyfénykard díjátadó tanulmányoását, űrcsatailag. Abban benne van a közízlés. :)

 

Egyébként nálam az EPIII űrcsata az űber, mert ami a landolásig történik, az páratlan!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenci ajánlom az aranyfénykard díjátadó tanulmányoását, űrcsatailag. Abban benne van a közízlés. :)

 

Egyébként nálam az EPIII űrcsata az űber, mert ami a landolásig történik, az páratlan!

Csak páratlanul rövid is, az a meghírdetett 10 perces űrcsata.Ugyen a véleményem az Anakin - Obi-Wan párbajról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nálam az Endori csata az überelhetetlen :clap: Ebben minden benne van! Lenci jól írta korábban. Azt kell, hogy mondjam tökéletes! A Coruscanti csta az messze alúlmerad ettől szerintem. Ott mégcsak vadász-vadász harcot se láthattunk. Annyit mutattak majdhogynem ahogy a két jedivadász ellavirozik a hadihajók között...oszt kész. De itt az Endorinál igazi közelharc volt a nyilt űrben ugyanugy mint a Halálcsillag belsejében. Lehet, hogy a trükkök már megkopottak, de a feeling az viszont hatalmas :D

Ha legalább az EP III-ban meghagyták volta azt amikor Anakin-t üldözik a keselyűdroidok akkor oks, jobbnak tekinteném azt az űrcsatát a jelenlegi véleményemhez képest, így viszont csak egy elkapkodott jelenetsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az a kedvencem. Emlékszem mikor először láttam csak lestem amikor a Falcon hiperűr előtt beszáll a képbe és közelre oldalazik és vissza. Most már ugyan nem lesek akkorát rajta de még mindig nagyon tetszik. Meg az egész csata is jó akciós, szinte mindig lőnek.

Meg ott van még amikor Nien Nunb felkiált a Halálcsillagban hogy "Jaj ne!", vagy ilyesmit. Na ezen jókat vigyorgok. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPIII űrcsatájában az volt a lényeg, hogy eljussanak Grievous hajójára. Az EPVI-osban nagyobb teret kaphatott az űrharc, hisz a lényeg nem ott játszódott, hanem más helyeken. Kiegészítése volt a többi eseménynek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.