Ugrás a kommentre

Űrcsaták


Dzséjt

Melyik a kedvenc űrcsatád?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc űrcsatád?

    • Naboo-i csata
      0
    • Coruscanti csata
      1
    • Yavini csata
      4
    • Endori csata
      2
    • Scarifi csata
      14
    • D'qari csata
      0


Ajánlott hozzászólás

Nagyon belejöttél ebbe, Rog:)

OFF

Régóta szerettem volna valami saját kreálmányú SW-témájú dolgot berakni a fórumba és ez a Youtube-lejátszási lehetőség épp kapóra jött. :)

ON

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:pfff: ismét egy nagyon jó összeállítás.

ezt az űrcsatát jó volt így egyben megnézni. örülök, hogy Jar Jarék ünneplése is benne van :lol:

 

A nabooi űrcsata szerintem egész jó, csak kicsit túl rövid, és szinte kizárólag Anakin és R2 trükközéseire koncentrál

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :pfff:

 

OFF

Most próbálom a szárazföldit 12 és fél percről 11 perc alá csökkenteni mert Jar-Jarékat és Padméékat is egybe akarom rakni, aztán még Anakin robbantásáról is kell valami hogy átvezessen gunganék ünneplésébe.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő "feladat" Rog számára, hogy összeállítson egy Best of csillagrombolós videót, párhuzamba állítva a Best of Venator hajóosztállyal. :(

Ha már egyszer ilyen jól belejött, hát legyen némi kíhívás neki :P

 

Mondjuk Lenci te meg egy fasza kis klipet is vághatnál össze valami ütős zenére :D

Amúgy nagyon jók lettek a videóitok :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Nekem az endori jön be leginkább, jó azért ami a III. (igen, megtanultam) rész elején van is nagyon látványos, de valahogy a befejező részben pont az a legpozitívabb, hogy befejező rész és olyan...felemelő. Meg az is, amikor Luke-ot győzködik, hogy ugyan legyen már rossz és a háttérben meg éppen a barátai harcolnak az életükért...remek látvány és igazi izgalmak.

Amúgy nem lehet a neten olyan videót találni, ahol ezek rendezetten, egymás után vannak? Tehát nem a youtube tömegmegosztóra gondolok, hanem valami egyéb megoldásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hát nekem dvd-n van meg, de ha már mindenféle mixek, meg összevágások vannak, tök hülye témákból is, pont ezt ne csinálták volna meg? Leszedtem egy THX 5.1 setup and testing DVD-t és nagyon durva. 10filmből mutat be jeleneteket, főleg akciót és miután precízen beállítottam a cuccot, eléggé ütős volt. Persze, hogy az egyik demo a III. rész nyitó csatája, addig a pontig, hogy bejutnak a hajóra. Mutatnak részeket még az Indiana Jones-ból is, eddig egyik részét sem láttam végig, de most valahogy megtetszett, már keresem is őket, ha jól értem 4 van.(igen, neten keresem rá, a hivatalos infókra :P)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Mivel az ep8-ban úgy tűnik, egy újabb látványos űrcsatával gazdagodunk, gondoltam, rangsorolom magamban az eddig látott, filmbeli űr-ütközeteket (a TCW-t és a Rebelst most kihagyom, bár tény, hogy azokban is van pár ütős darab, nem is kell messzire néznünk). Tehát akkor:

 

5. Naboo-i űrcsata

Az alibi űrcsata. A történetben igazán nincs hangsúlya ennek az űrcsatának, annak ellenére, hogy a teljes naboo-i csata végül az űrben dől el. Az az érzésem, hogy Lucas csak azért tette bele, mert azért egy ep1-ből mégse maradjon ki a Star Wars egyik jellegzetessége, plusz Anakinnal nem tudott mit kezdeni a felszínen. Az mégsem lehet, hogy a Saga főhőse az egész ütközetet csak végigülje. A naboo-i űrcsata lényegtelenségét mi sem ábrázolja jobban, hogy Amidala eredendően nem is tervezett ezzel. Csak mintegy hirtelen jött ötletként dobja be, mikor Qui-Gon felhívja a figyelmét arra, hogy sok gungan meghalhat a felszíni csatában. Az ütközetben résztvevő pilótákkal sem foglalkoznak sokat, és még akkor sem kapcsolunk át sokszor vagy hosszan ide, amikor Anakin is becsatlakozik. Látványos, de felejthető ütközet.

Legjobb pilóta: Anakin Skywalker

Legjobb hajó: N-1

Legjobb pillanat: az N-1-esek megszórják torpedóval a droidvezérlőt

 

4. Endori űrcsata

Ha döntenem kéne, melyik szakasza jobb az endori csatának, én az űrcsatát választanám. Ott azért mégsem mynockok állnak a Szövetség oldalán. Bár ennek is kisebb jelentősége van a film keretein belül, mint az ezután következő ütközeteknek, a Birodalom és a Szövetség mindent eldöntő űrcsatája szolgáltatja az ep6 másik drámai vonalát. Ugyan a pilóták itt sem kapnak nagy szerepet, sőt az első női lázadó pilóta durva mód férfi hangot kapott, azért itt jobban érzékelhető a csata kétségbeesettsége. Hullanak a gépek, a hadihajókat tizedeli a Halálcsillag II., Lando és Ackbar kétségbeesett manőverre szánják el magukat emiatt, és amikor felrobban a pajzsgenerátor, Landóval együtt örülhetünk, hogy végre megindul az a roham, amiért eredendően ideérkeztek.

Legjobb pilóta: Wedge Antilles

Legjobb hajó: T-65B X-szárnyú

Legjobb pillanat: hit & run a Halálcsillag II-ben

 

3. Coruscanti űrcsata

George Lucas sosem tudta megismételni azt, amit a yavini csatával letette az asztalra, de talán soha nem is volt szándékában. Ugyanakkor simán alkotott olyat, ami felér hozzá. A yavini és a coruscanti űrcsatában egy a közös: mindkettő szerves, nem kiegészítő része a történetnek. Értem ezalatt, hogy míg minden más csatában a fontos dolgok egy párhuzamosan futó szálon történnek, addig a yavini és a coruscanti csata esetében nincs másik szál. A cselekmény az űrcsata körül bonyolódik. És bár Lucas a coruscanti csatában sem hozta a pilóták személyes vonalát, látványában és komplexitásában az egész csata a Star Wars Saga egyik legjobbja. Ez itt egy valódi háború csatája. Nem maroknyi felkelő és egy galaktikus birodalom adok-kapokja, itt bizony érezhető, hogy két galaktikus állam csap össze. Mindenfelé hatalmas hadihajók, ARC-170-esek, V-szárnyúak, keselyű droidok, tri-vadászok, és még két Eta-2-es is befigyel. Ahogy a geonosisi csata, ez is a csillagok igazi háborúja.

Legjobb pilóta: Anakin Skywalker

Legjobb hajó: ARC-170

Legjobb pillanat: a vágás nélkül első néhány perc, az ember szinte keresi a joysticket

 

2. Yavini űrcsata

Sokáig volt ez a kedvenc űrcsatám. Az 1990-es évek legelejétől 2016 végéig tartotta magát. Itt minden erről a csatáról szól. A második világháború dogfight-jait ez adja vissza a legjobban. Lucas ezt nagyon elkapta. Nem ugrunk el máshová, és a résztvevők nem arctalan figurák. Mindenki emlékszik Wedge-re, Porkinsra, Vörös 1-re, Arany 1-re, Biggsre. Tudjuk, hogy Vörös 2 ne bámuljon, hogy Porkinsnál csak kis bökkenő, míg szétesik alatta az X-szárnyú. És az árokbeli futam máig az egyik legfeszültebb pillanat a Star Warsban. És persze a filmtörténelem egyik legszebb űrvadászgépe debütál itt.

Legjobb pilóta: Wedge Antilles

Legjobb hajó: T-65B X-szárnyú

Legjobb pillanat: Wedge megmenti Luke-ot

 

1. Scarifi űrcsata

Míg Lucas a coruscanti csatával megismételte azt, hogy egyetlen szálon futtatva a sztorit az ütközet körül bonyolódjon a cselekmény, Gareth Edwards azt tudta megismételni, amit én a legjobban csíptem a yavini csatában: nem személytelenek a pilóták. Összességében a scarifi csata a Star Wars filmek legjobb ütközete. Nincs még egy ilyen drámában gazdag, több szálon futó, földi, légi és űrcsatát felvonultató, ráadásul kifejezetten hosszú összecsapás. Itt nem tudnám meghatározni, mit élvezek jobban, de az biztos, hogy az űrcsata hihetetlen jól sikerült. Már az hatalmas, hogy a Vörös 1 és az Arany 1 itt van a yavini csatából, hogy itt a Ghost, hogy vannak Hammerhead hajók, hogy aktív szerepet kap egy tábornok, hogy láthatjuk a Luke előtti Vörös 5-ös végzetét... Ráadásul itt is azt érzed, hogy igen, ez háború. Még ha nem is akkora ütközet, mint a coruscanti, a Szövetség legközelebb ennyi hajót csak öt év múlva mozgósít. Ráadásul ezúttal a Birodalom sem garasoskodik, száznyi TIE-t ereszt rá a Lázadókra. És akkor ott a hihetetlen jól megválasztott kamerakezelés. Már az ep7-ben is nagyszerűen megújították ezt az elemet (Lucas eléggé maradian kezelte a dolgot, igazán vakmerő húzásai nincsenek, ellenben Abrams és Edwards nem cicózott). Ugyanakkor szerintem a Rogue One-ban van igazán az az érzése az embernek, hogy bizony ott ül a csatában. Ahogy lekövetjük a bombázásra induló Y-szárnyúakat és X-szárnyúakat, az páratlan. Apropó, ez az első film, amiben tényleg bombázóként használják az Y-szárnyúakat, és már ez is egy nagyszerű pillanat. A csata végkifejlete pedig igazán ötletes és bitang látványos: egymásnak tolni két csillagrombolót, hát ez álmomban sem jutott volna eszembe.

Legjobb pilóta: Hera Syndulla, a Ghost szinte minden snittjében lelő egy TIE-t

Legjobb hajó: T-65B X-szárnyú

Legjobb pillanat: az Intimidator és a Persecutor összecsókolózik

 

A szavazást újraindítottam, kiegészítve a scarifi csatával.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik a Scarif tarol. :D

 

Egyébként a Naboo-i csata értékelésével nem értek egyet! Anakin ott nagyon fontos szerepet játsziik, hisz ő lövi ki a droid kontroll hajót ami lehetővé tette, hogy nyerjenek a felszínen. Mint tudjuk a droidok leverték a gungákat, szóval ha nincs Anakin... Plusz az egy szép párhuzama is Luke Halálcsillag pukkantásának.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban jó összeállítás!

 

A rangsorunk is hasonló, bár én inkább EpI - EpIII - EpVI - RO - EpIV sorrend mellett török lándzsát.

 

1. Abban egyetértünk, hogy az EpI a leggyengébb, nem nagyon van súlya az egésznek. Az EpIII viszont számomra nem sokkal van előrébb. A látvány mind a kettőben jó, de igazából ennyi. Azzal sem feltétlen értek egyet, hogy lenne közös pontja a IV-es és a III-as csatának, de azzal meg pláne, hogy a történet szerves része lenne a III. részben mutatott csata. Anakin és Obi-wan repkedése igen, de a csata maga szinte teljesen elkülönül a főcselekmény száltól. Nem látjuk, hogy ki nyert, hogyan nyert, kik haltak meg, kik maradtak életben, és a csata egész második fele igazából rejtve marad azután, hogy Anakin és Obi-wan berepülnek az Invisible Handbe. Persze lehet következtetni: Dooku meghalt, Grievous elveszti a zászlóshajóját, és egy másik szeparatista hajóba menekül, miközben elveszik értékes túszukat, szóval a szeparatisták itt megfutamodnak a végén. De ha az EpI-ben nem volt személyre szabottság, itt pláne nincs - a klónok közül nem nagyon van kit sajnálni, jellemző az egész csatára, hogy amikor Anakin megmentené az egyik bajbajutott klónt, akkor Obi-wan lebeszéli róla. Ami jogos, de nem igazán szolgálja a csata "érdekeit". Az egész űrcsata egy háttérelem, aminek a célja, hogy Anakin és Obi-wan látványosan jusson el a Handre, majd az valami miatt lezuhanjon (ugye addig lövik, mígnem nagyon komoly károkat szenved a hajó). De utána nem igazán foglalkozunk a csata alakulásával, nincsenek szimpatikus elhullott karakterek, sem semmi. Szóval nekem ez maximum a IV. hely, de az EpI-et se sokkal előzi meg.

 

II. Az EpIV-et nálam nem tudja letaszítani az RO. No nem azért, mert az RO-ban mutatott komplex csata nekem nem tetszene - nonszensz, fantasztikus! - de az én egyéni ízlésemben a csata igazi hangulatát pont az a feszes, végsőkig kiélezett vágás és nem utolsó sorban az a szempont az elsődleges, hogy a IV-ben tényleg az utolsó 10-15 perc kizárólag az űrcsatáról szól. Ezért is vitatkoztam fentebb veled: az EpIV-ben valóban szerves része a csata a történetnek, mi több, az egész rész erre van kihegyezve. Itt nincs szó arról, hogy háttérelem lenne, vagy csak az elejébe látunk bele, netán, hogy párhuzamosan több szál futna, mint az RO-ban vagy az EpVI-ban. Nem, itt minden az űrcsatáról szól, és olyan súlya van minden mozzanatnak, ami egészen elképesztő. A többi részben is van, hogy nagy súlya van pl. EpVI vagy RO, de mivel itt ez az egyetlen szál, ezért hatványozottan rakódik az emberre a tét. Számomra a IV. minden tekintetben etalon az űrcsaták terén, és amíg nem lesz még egyszer ilyen kivételezett helyzete egy jövőbeli űrcsatának - magyarán, hogy egyedül csak azt követjük nyomon és hatalmas téttel bír - addig nem valószínű, hogy nálam ezt bármi ledöntené.

 

3. Az EpVII csata. Bár nem klasszikusan az űrben játszódik, de az EpVII csata mellett is kár lenne elmenni szó nélkül. Alapvetően az EpI és III előtt van nálam szóval a III. helyre tenném, mert itt is van azért tét, és fontosabb szerepe van, mint az imént említett kettőnek, jobban ki is van dolgozva, mint pl. az EpI-es. Viszont itt sajnos - nálam - már túl sok az EpIV feeling, ami ront az élvezeti értékéből. Ennek az élét JJ úgy próbálta elvenni, hogy csak párhuzamos eseménysorozattá "degradálta" le a csatát - szemben a IV-gyel - de aki elolvasta a fenti soraimat, az most már tudhatja, hogy ezzel nálam épp hogy nem fog javulni a csata megítélése. :)

 

4. Az egyéb kergetőzések: én idevenném még az egyéb fogócskákat, mint pl. a két aszteroida üldözést, amiből nekem egyértelműen a Jango vs. Obi-wan tetszik jobban, bár nem szó szoros értelemben csata, inkább űrpárbaj. Nálam pl. simán megelőzi az EpI-EpIII-EpVII hármasát, és közvetlenül ott bandukol az EpVI mögött, noha nyilván sokkal rövidebb de annál intenzívebb.

 

5. Kedvenc jelenetek: az I-ből a kedvenc jelenetem onnan kezdődik, hogy beindul a "Tide turns" zenei szám, és elkezd belülről felrobbanni a droidvezérlő. Az Ep II-ből egyértelműen a szeizmikus töltet hangja. Az EpIII-ból a dobok és a csatába való belecsöppenés. Az EpIV-ből az egész. Na jó, nem, amikor a Halálcsillag "megtermékenyül" (ergo beszippantja a két protontorpedót a hőelvezető nyílás. :D). Az EpV-ből amikor egy furán forgó aszteroida lenyiszálja a Tie-fighter egyik felét. Az EpVI-ból amikor az Executor beleáll a II. Halálcsillagba. Az EpVII-ből pedig amikor Poe kijelenti, hogy amíg van fény, addig él a remény.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyrészt egyetértek Donát érveivel. Nekem egy dolog van ami a Yavini ütközetet lehúzza és ez a csata léptéke. Az RO tükrében nagyon fura, hogy egy ekkora űrállomásnak ennyire kevés harcrakész Tie vadásza van. Nemrég egymás után megnéztem a két filmet és ez most jobban szemetszúrt mint valaha. Mindig furcsáltam a vadászok alacsony számát, de most így pláne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Bomarr írta:

Nagyrészt egyetértek Donát érveivel. Nekem egy dolog van ami a Yavini ütközetet lehúzza és ez a csata léptéke. Az RO tükrében nagyon fura, hogy egy ekkora űrállomásnak ennyire kevés harcrakész Tie vadásza van. Nemrég egymás után megnéztem a két filmet és ez most jobban szemetszúrt mint valaha. Mindig furcsáltam a vadászok alacsony számát, de most így pláne.

Ezt egy csatákkal foglalkozó enciklopédiában azzal magyarázzák, hogy Tarkin annyira hitt a Halálcsillagban, hogy külön megtiltotta a vadászok kiküldését (mellesleg ezért sem kísérte egyetlen csillagromboló sem az állomást). Azt a századot, amit végül látunk a filmben Vader saját szakállára küldi ki.

 

Amúgy ugyanebben az enciklopédiában azzal magyarázzák a trench run szükségességét, hogy a fedélzeti számítógép csak így tudta kiszámolni a sikeres lövéshez szükséges paramétereket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Bomarr írta:

Nagyrészt egyetértek Donát érveivel. Nekem egy dolog van ami a Yavini ütközetet lehúzza és ez a csata léptéke. Az RO tükrében nagyon fura, hogy egy ekkora űrállomásnak ennyire kevés harcrakész Tie vadásza van. Nemrég egymás után megnéztem a két filmet és ez most jobban szemetszúrt mint valaha. Mindig furcsáltam a vadászok alacsony számát, de most így pláne.

Szerintem is az lehet amit Nabo is írt. Egyszerűen nem képzelték, hogy kárt tehetnek a Halálcsillagban. Főleg nem 30 kis gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" -Elnézést a közbeszólásért uram, de mit tehet egy ember egy ilyen monstrum ellen?

  - Na igen egy egyszemélyes gépet a birodalmiak sem tartanak számottevő ellenfélnek, különben védekeznének ellene."

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nem rossz magyarázatok. Valamennyire el tudom őket fogadni, de azért picit kilóg a lóláb. Tarkin hogy tervezte: mit akart csinálni a Yavin IV felrobbantása után? Addig hagyta volna, hogy az X-wingek lövöldözzék a Halálcsillagot amig meg nem unják és elmennek? Hogy aztán máshol akár más birodalmi objektumokban tehessenek kárt? Ha ott parkoltak százával a Tie fighterek akkor az egész csata lemehetett volna öt perc alatt. 

Persze az SW csatákban gyakran vannak fura húzások, ezért nincs vele igazán komoly bajom. Viszont a scarifi csata nagy előnye, hogy ott nincs szükség ilyen magyarázatokra. Ott tényleg a lázadók és a birodalom is mindent igyekszik beleadni. Az tényleg egy nagybetűs űrcsata.

 

Cupsy: ott arról van szó, hogy a Halálcsillagnak nincsenek olyan ágyúi amik könnyen lekapják az egyszemélyes gépeket. De arról nincs szó, hogy ha a lázadók feltűnnek akkor nem akarnak semmit csinálni. Eleve az ágyúk, mégha nem is erre vannak kitalálva csak elkezdik lőni a gépeket. Végülis csak le akarták szedni az X-wingeket, Tarkin parancsa ide vagy oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt szerintem megint csak a Birodalmi arroganciával van dolgunk mint annyiszor már (a Rebelsben gyönyörű példák vannak rá: Constantine, Skerris). Tarkin csak feljött melléjük. :) Eleve lenézően beszél róluk az egész EPIV-ben, még a tisztet is lecseszi amiért megzavarja önmaga és a gépe imádatában. Szerintem azt se tudja akkor, hogy Vader kint harcol az űrben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Ody Mandrell írta:

Itt szerintem megint csak a Birodalmi arroganciával van dolgunk mint annyiszor már (a Rebelsben gyönyörű példák vannak rá: Constantine, Skerris). Tarkin csak feljött melléjük. :) Eleve lenézően beszél róluk az egész EPIV-ben, még a tisztet is lecseszi amiért megzavarja önmaga és a gépe imádatában. Szerintem azt se tudja akkor, hogy Vader kint harcol az űrben.

Igen, valószínűleg az a magyarázat, hogy úgy volt vele Tarkin, hogy úgy se tehetnek kárt a Halálcsillagban, és előbb robbantsák fel a bolygót, aztán majd foglalkoznak az X-Szárnyúakkal. Még azt is el tudom képzelni, hogy a bolygó felrobbantás után valahogy élve fogatta volna el őket, hogy a) örömködjön a szenvedésükön, hogy sok társukat épp most lőtték szét b) kivallassa őket, hogy van-e máshol még támaszpont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Bomarr írta:

Cupsy: ott arról van szó, hogy a Halálcsillagnak nincsenek olyan ágyúi amik könnyen lekapják az egyszemélyes gépeket. De arról nincs szó, hogy ha a lázadók feltűnnek akkor nem akarnak semmit csinálni. Eleve az ágyúk, mégha nem is erre vannak kitalálva csak elkezdik lőni a gépeket. Végülis csak le akarták szedni az X-wingeket, Tarkin parancsa ide vagy oda.

De ha már annyira nem érdeklik őket a kisebb vadászok, hogy védekező rendszert építsenek ellenük, akkor valószínűleg annyira sem, hogy több száz gépet küldjenek ellenük, ami mellesleg felesleges is lett volna, mert ez a pár gép is leaprította a 30 fős vadászgép rajt. Tipikusan a nem lövünk verébre ágyúval esete.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Az EpVII csata. Bár nem klasszikusan az űrben játszódik, de az EpVII csata mellett is kár lenne elmenni szó nélkül.

A topik címe Űrcsaták, a listám űrcsatákról szólt, az ep7-ben nemhogy klasszikus, semmilyen értelemben vett űrcsata sincsen. Légi csata van kettő is. Külön kategória, ide nem való, ezért nem foglalkoztam vele. Mindkettő az egyik legjobb légi csata a Star Warsban, de az űrcsatákhoz abszolút semmi közük sincs.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Azzal sem feltétlen értek egyet, hogy lenne közös pontja a IV-es és a III-as csatának, de azzal meg pláne, hogy a történet szerves része lenne a III. részben mutatott csata.

Azzal egyetértek, hogy inkább háttérelem, bele is akartam írni a szövegbe, de kimaradt. IJ. Ugyanakkor a csata az oka, hogy Palpatine-nal nem léptek le azonnal, szóval de, a történet szerves része. A csata az oka, hogy Anakinék egyáltalán eljutottak a Handre. Máskülönben nem így mentették volna meg a kancellárt.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Az egyéb kergetőzések: én idevenném még az egyéb fogócskákat

Azok meg még csak nem is csaták. Eszembe sem jutna őket egy űrcsatával foglalkozó listára venni egy Űrcsaták című topikban. Egy autósüldözés szintjén vannak, csak itt űrhajós üldözésről van szó.

 

A Halálcsillaghoz: nyilván itt inkább a kor technikája játszik közre, ha Lucas a 2000-es, vagy csak a '90-es években csinálja meg az ep4-et, sokkal több TIE röpködött volna. Ha az vesszük, az ep6-ban sem látni túl sok TIE-t, se túl sok lázadó vadászgépet. Az endori csatában sem látni 30 lázadó gépet. Inkább csak érzékeltetni próbálják, hogy sok van. Ebbe valóban belerondít az RO azzal, hogy ott mutatják is, hogy egy század rajzik elő, de sajnos ezen már csak akkor lehetne segíteni, ha Lucas rendesen belenyúlna az ep4-be.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ideveszem őket, mert számomra az a fontos, hogy űrhajók harcolnak egymással. Ha neked nem tetszik, hát ignoráld. Számomra ha nem felszíni járművek (pl. Hoth), hanem űrutazásra képes és arra használt gépek alias űrhajók csapnak össze, akkor az idekívánkozik. Felőlem nyugodtan fókuszálj csak az űrcsatákra ha szeretnél, de szerintem ez felesleges leszűkítés. Vegyük a Scarifi csatát. Miért kéne külön kezelnünk az űr hadszíntért, amikor az összehasonlításkor a Scarifi csata alatt úgy is mindenki a teljes - légi hadszíntért is ideértve - légi harcot veszi figyelembe. Nem mellesleg ezek miatt fölösleges egy "Légi csaták" topik, hogy szétszedjük és külön beszélgessünk arról, ami egybe tartozik.

 

Amúgy meg két vagy több (pl. 5) űrhajó csatája is csata, még ha nem is nagy kiterjedésű. A két (vagy több) űrhajó csatája. Azok meg ráadásul még az űrben is játszódnak. :) Amire te gondolsz, az inkább űrháború. Szerintem kár ezt ennyire szigorúan nézni, mindig csak a szőrszálhasogatás... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Én ideveszem őket, mert számomra az a fontos, hogy űrhajók harcolnak egymással. Ha neked nem tetszik, hát ignoráld. Számomra ha nem felszíni járművek (pl. Hoth), hanem űrutazásra képes és arra használt gépek alias űrhajók csapnak össze, akkor az idekívánkozik. Felőlem nyugodtan fókuszálj csak az űrcsatákra ha szeretnél, de szerintem ez felesleges leszűkítés. Vegyük a Scarifi csatát. Miért kéne külön kezelnünk az űr hadszíntért, amikor az összehasonlításkor a Scarifi csata alatt úgy is mindenki a teljes - légi hadszíntért is ideértve - légi harcot veszi figyelembe. Nem mellesleg ezek miatt fölösleges egy "Légi csaták" topik, hogy szétszedjük és külön beszélgessünk arról, ami egybe tartozik.

 

Amúgy meg két vagy több (pl. 5) űrhajó csatája is csata, még ha nem is nagy kiterjedésű. A két (vagy több) űrhajó csatája. Azok meg ráadásul még az űrben is játszódnak. :) Amire te gondolsz, az inkább űrháború. Szerintem kár ezt ennyire szigorúan nézni, mindig csak a szőrszálhasogatás... :) 

Ebben teljesen egyetértek. Értem egyébként Dzséjt álláspontját is, de szerintem is kár ennyire szétszedni a klasszikus űrcsatákat és a légi csatákat. 

 

A sorrend nálam teljesen másként alakul viszont. Nálam a történet és a karakterek mellett a hangulat is döntő tényező, sőt számomra inkább ez a legfontosabb. A listám továbbá egybecseng azzal, hogy hányszor néztem vissza az adott jelenetet az interneten csak úgy, mert épp olyan kedvem volt.

7. Droidvezérlő elleni támadás, mert jelentéktelenek a szereplői (kivéve Anakin) és... Igazából elég unalmas a megvalósítása is. Lehetett volna ebből jobbat is csinálni, de Lucas szerintem itt egyértelműen a földi eseményekre koncentrált rá. Ez csak amolyan mellékszál volt.
6. Starkiller base elleni támadás, mert szinte teljesen lemásolták az első halálcsillag elleni támadás koreográfiáját. Persze ami működött ott, az működik itt is, de engem az ilyen dolgok borzasztóan zavarnak.
5. Endor mert a csata első fele fantasztikus. Ahogy a Lázadók megérkeznek és összecsapnak a birodalmi vadászgépekkel, az valami gyönyörű még mai szemmel is, pedig nagyon nem mai filmről van szó. Aztán a csata második fele már közel sem izgat ennyire, (a HCs elleni támadás) de ez semmit sem von le az első fél értékéből.
4. yavini csata mert bár nagyszerű a csata forgatókönyve és remek karakterekkel van tele (mennyi Lázadó név és arc) de talán részben a technikai részben pedig az anyagi korlátok miatt, szerintem ez a csata inkább csak "kedves a szívemnek" mintsem igazán ütős. Azt gondolom az endori csata például sokkal jobban öregedett, bár kétségtelen hogy ott már nagyobb volt a költségvetés is. Nekem itt mindig hiányzott hogy valóban legyen valami "csata" és ne csak egy fogócska a szellőzőnyílásig. Nyilván utólag megindokolták, de valójában szerintem egyértelműen az anyagiak miatt nem volt itt nagyobb üsd-vágd.

3. Jango vs Obi, mert szeizmikus töltet. Meg mert ennek a fogócskának tényleg hatalmas hangulata van. Obi és Jango két hatalmas ego akik között az első pillanattól kezdve izzott a levegő, itt aztán rendesen belehúznak. Egyrészt nagyszerűen megkoreografált másrészt tényleg sokat hozzáad a dologhoz a két szereplő viszonya is. Jango arrogáns és fölényes megjegyzései, valamint Obi cinikus megnyilvánulásai. Az egyik kedvenc jelenetem az egész filmsorozatból.

2. Coruscant mert ebben a csatában lehet igazán látni az igazi káoszt. Belülről. Történetileg és szereplők terén sem mondanám erősnek, de szerintem a hangulata nagyon ott van. Imádom ahogy a két Jedi hajója kilép a köztársasági hajó árnyékából és hirtelen elénk tárul ez a többszintes őskáosz, amin aztán szépen belsőkamerás közvetítéssel végig is megyünk. Gyönyörű. Nagyon jó sodrása van. Ráadásul mennyi új járgány van már itt?! Ja és brutál jól néz ki Coruscant a csata alatt.

1. Scarif mert mi más? Ez egy tökéletes űr és légi és földi csata együtt. Még ha a földi részt le is választom, akkor is tökéletes. Onnantól kezdve hogy a Lázadó hajók kilépnek a hipertérből, odáig hogy Vader megérkezik, ennek a csatának története, hősei és hatalmas hangulata IS van. Így kell űrcsatát csinálni. Van egy olyan érzésem hogy sokáig ez a csata marad az én listám csúcsán. 

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Én ideveszem őket, mert számomra az a fontos, hogy űrhajók harcolnak egymással. Ha neked nem tetszik, hát ignoráld. Számomra ha nem felszíni járművek (pl. Hoth), hanem űrutazásra képes és arra használt gépek alias űrhajók csapnak össze, akkor az idekívánkozik. Felőlem nyugodtan fókuszálj csak az űrcsatákra ha szeretnél, de szerintem ez felesleges leszűkítés. Vegyük a Scarifi csatát. Miért kéne külön kezelnünk az űr hadszíntért, amikor az összehasonlításkor a Scarifi csata alatt úgy is mindenki a teljes - légi hadszíntért is ideértve - légi harcot veszi figyelembe. Nem mellesleg ezek miatt fölösleges egy "Légi csaták" topik, hogy szétszedjük és külön beszélgessünk arról, ami egybe tartozik.

Pedig van létjogosultsága szerintem az űrcsata elnevezésnek. Amit írtál annak mentén ide tartozhatna a Takonadai csata is, hisz ott is űrhajók harcolnak egymással. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Én ideveszem őket, mert számomra az a fontos, hogy űrhajók harcolnak egymással. Ha neked nem tetszik, hát ignoráld. Számomra ha nem felszíni járművek (pl. Hoth), hanem űrutazásra képes és arra használt gépek alias űrhajók csapnak össze, akkor az idekívánkozik. Felőlem nyugodtan fókuszálj csak az űrcsatákra ha szeretnél, de szerintem ez felesleges leszűkítés. Vegyük a Scarifi csatát. Miért kéne külön kezelnünk az űr hadszíntért, amikor az összehasonlításkor a Scarifi csata alatt úgy is mindenki a teljes - légi hadszíntért is ideértve - légi harcot veszi figyelembe. Nem mellesleg ezek miatt fölösleges egy "Légi csaták" topik, hogy szétszedjük és külön beszélgessünk arról, ami egybe tartozik.

Akkor hányadik is a takodanai és a geonosisi csata? Őket miért hagytad ki? Eme "űrhajók harcolnak egymással" felfogásba beletartozik az a kettő is. A Nantex és a LAAT/i űrhajók, lőnek egymásra, ergo amíg Dookut üldözik, ott űrcsatát látunk. Meg akkor is, amikor a felszálló gömbhajókra is rálőnek a LAAT/i-k, az is űrcsata. Maz Kanata kastélyát is űrcsatában rombolják le, hiszen ott is űrhajók lövöldöznek egymásra. Sőt akkor ezek alapján a Star Wars Battlefrontban mindig is volt űrcsata, nem is értem, miért panaszkodnak akkor az emberek a játékra. :P Ugyanakkor a te megfogalmazásod alapján a scarifi légicsata szóba sem jöhet, hiszen abban nem űrhajók harcolnak egymás ellen, hanem űrhajók légköri vadászgépekkel, hiszen a TIE Striker repülőgép, nem űrhajó. Kifejezetten légköri ütközetekre hozták létre és egyáltalán nem űrképes.

Az meg engedtessék már meg nekem, hogy a saját személyes listámat a saját személyes preferenciáim szerint írjam meg, és ha valaki ezekre reagál, eme preferenciák alapján adjak rá választ. ;)

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként a Naboo-i csata értékelésével nem értek egyet! Anakin ott nagyon fontos szerepet játsziik, hisz ő lövi ki a droid kontroll hajót ami lehetővé tette, hogy nyerjenek a felszínen.

Nute Gunray fejéhez akkor már sugárvetőt fogtak, szerintem legfeljebb percek választották el attól, hogy maga adja ki a fegyverletételre a parancsot. A tény, hogy Sabé is képes volt eljutni a trónteremig, jelzi, hogy a palotában a droidok többségét felszámolhatták, azt a keveset meg pont ők csalták el, és mint tudjuk, Gunray nem a bátorságáról vagy a kitartásáról híres. :) És Darth Maul elhalálozása sem függött ettől. De azért én is megjegyeztem, hogy a csata végső soron az űrben dőlt el, mert a lövés megelőzte Gunray parancsát (vagyis szükségtelenné tette), ugyanekkor a csatának igazán jelentősége nincsen, a fontos dolgok a földön történnek (Gunray elfogása, Maul kiiktatása). Anakin valóban fontos szerepet játszik, de ez szvsz nem nagy dolog ebben az ütközetben, mert az egyetlen szereplő abban a csatában, akinek szerepe is van. A többi résztvevő csak névtelen statiszta.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.