Ugrás a kommentre

3x18 - The Citadel


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18. rész - The Citadel / A Fellegvár

 

epguide318.jpg

 

Írta: Matt Michnovetz

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Lola Sayu, Coruscant

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Even Piell - Blair Bess

Wilhuff Tarkin kapitány - Stephen Stanton

Osi Sobeck - James Arnold Taylor

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Fives közlegény - Dee Bradley Baker

Echo közlegény - Dee Bradley Baker

Plo Koon - James Arnold Taylor

Charger közlegény - Dee Bradley Baker

Longshot közlegény - Dee Bradley Baker

K2-B4 - Ashley Eckstein

OOM-10 - Matthew Wood

C-3PO - Anthony Daniels

Erk Zallis - ???

R2-D2

 

Történet

Even Piell mestert és embereinek egy részét foglyul ejtették a szeparatisták a Fellegvár nevű börtönben, amit a Jedik fogva tartására építettek. Anakin és Obi-Wan egy kisebb klón osztag élén mentőakciót szervez, ám a küldetés több veszélyt is rejt magában.

 

Érdekességek

- A karbon fagyasztást Anakinék már használták a Star Wars: The Clone Wars Volume 1: Shipyards of Doom című képregényben, de mivel az epizódban azt mondják, hogy először fagyasztják le őket, a képregényt semmissé tették.

- Az ugnaught Erk Zallis csak ebben az egy epizódban szerepel, és a neve nem hangzik el. Csak a starwars.com Clone Cards-án olvasható a neve.

S03E18a.jpg

 

- Osi Sobeck egy phindian. Ezt a fajt az EU-ból emelték át, először a Jedi növendék: Sötét vetélytárs (Jedi Apprentice: The Dark Rival) című kisregényben tűntek fel. Az első képet róluk a The Essential Guide to Aliens Species című 2001-es könyvben közölték, az alkotók ezt vették figyelembe Sobeck megalkotásakor.

- James Arnold Taylor Christopher Walken jellegzetes beszédstílusát utánozva szólaltatta meg Sobecket.

- Ashley Eckstein is megkapta a maga taktikai droid szerepét, ő szólaltatta meg K2-B4-et. Előtte James Arnold Taylor, Matt Lanter, Tom Kane, Corey Burton, Cara Pifko, Phil LaMarr, és Gary Scheppke is "bújtak már bele" ilyen droid bőrébe.

- K2-B4 mintázatát a Los Angeles Lakers kosárlabda csapat színei ihlették. Nevét pedig Kobe Bryant-ről kapta, aki a 24-es számú mezt viseli.

- A Fellegvár külső falait úgy textúrázták, hogy az messziről a Halálcsillag felszínére emlékeztesse a nézőket. Ugyanígy a belsejében is számos utalás van a birodalmi csodafegyverre.

- Dave Filoni rendező és Henry Gilory író már az első évad óta szerették volna használni a karbonit fagyasztásos taktikát, de sosem nyílt rá lehetőségük. Gilroy ugyan később felhasználta a Shipyards of Doomhoz, de végre a képernyőt is használhatták.

- A Lola Sayu körül keringő aszteroidák egy részét újrahasznosították a készítők. Korábban a Mortisnál vagy Iegonál láthattuk őket.

- R2 kapitány hajójának a típusa egy B osztálytípusba tartozó kísérőkomp.

- Even Piell mester először az ep1-ben bukkant fel a Jedi Tanácsban. Apró mérete és nagy fülei miatt néhány rajongó úgy gondolta, hogy lehet valami kapcsolat közte és Yoda között. Éppen ezért szokták rózsaszín Yodának is hívni. Valójában nincs kapcsolat, mert Yoda faja még mindig ismeretlen, míg Piell a lannik fajba tartozik. Továbbá Piell ugyan férfi, de az ep1-ben egy nő, Michaela Cotrell alakította.

S03E18b.jpg

 

- Az ep3 óta most először tűntek fel biztonsági (bordó színű) OOM harci droidok.

- Az epizód elején látható a Bad Kitty nevű LAAT/i csatahajó, mely még a Landing at Point Rain című második évadosban jelent meg. Érdekessége, hogy akkor le is lőtték, de a rész végén - valószínűleg egy baki folytán - újra megjelent. Mivel ez a rész egyértelműen a második geonosisi csata után játszódik, már biztos, hogy nem a Bad Kitty-t lőtték le.

- Új LAAT/i a Bantha Poodo, melynek igen vicces festést adtak.

S03E18c.jpg

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Azon túl, hogy elfogadom Darth Sky és Ody véleményét a Carbon-fagyasztásról, miszerint van helye a TCW-ban,

akkor is meg kell említenem, hogy nem vesztették el a látásukat egy percre sem tőle.

Jó, 22 percben nincs idő 10 percet vakoskodni, de meg lehetett volna oldani, hogy valaki azt mondja; várjunk egy kicsit míg visszatér a látásunk, és közben egy jelenet a fellegvár vezérének zsörtölődéséről.

Vagy egy klón járhatott volna így, hitelt adva Han tüneteinek, hogy ne legyen olyan egyedi.

- de várom az elméleteket! ;)

Fura volt továbbá, hogy Anakin nem akarta vinni Ahsoka-t, mert nem padawannak való hely:

-én nem féltenék olyasvalakit, aki helyt állt már Grievous és Ventress ellen is 2 évaddal korábban, nem beszélve más húzós helyzetekről.

 

Amúgy tetszett a rész, kellett már egy ilyen is.

Jó akciók, főleg a mágneses részek.

Szép tőlük, hogy már 7 rész! lement zsínórban.

És üresjárat sincs köztük, rákapcsolt a 3. évad.

Mondjuk ezt el is vártam a mandalore-i üdítőzés és a coruscanti tortadíszítés után!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részben hangosan felnevettem, amikor Ashoka úgy kelt ki a fagyasztásból, mintha mi sem történt volna. :D Utána meg hatalmas az oltás Obi-vantól, amit Anakin kap az oktatási módszereivel kapcsolatban. :P

 

Legalább nem felejtették el Anakin kezét sem, amikor a mágnesesség megragadta. Látványos elem volt. :rock:

 

A rész egyetlen logikai hibája, hogy egy félig-meddig éppen elpusztuló / darabokra hulló bolygónak, hogyan lehet légköre? :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló volt! :yes:

Nálam a Heroes on the Both Sides és a Monster holtversenyben a listavezető, de ez is dobogós annyi szent.

Plo Koon jelenléte jó húzás volt, rég láttuk őt.Megnéztem volna őt is akcióban, de kicsit sok Jedi lett volna már egy kupacon, ha ő is megy.

A fagyasztás szerintem nem ütközött, a mindannyiunk számára ismert filmbéli fagyasztással.Ugnaught pajtás szerepeltetése pedig megint hatalmas piros pont. :hehe:

A bolygó mondanom se kell nálam Raxus után a második kedvenc.

Anakinék terve is ravasz volt, mondhatni simán bejutottak a börtönbolygóra.

Osi Sobeck.Úgy gondolom, hogy a neve kis utalás Szobek egyiptomi istenre.Maga a karakter kinézete nekem bejött és ügyesen próbálta meg alázni a köztársaságiakat.

A leszállás után nekem az jött le, hogy ha nem is vakultak meg, azért eléggé betett nekik a fagyasztás.

Ahsoka is majdnem kidobta a taccsot, a klónok meg ott fetrengtek a sarokban. :yes:

Nagyon nagy fejlődésnek érzem, hogy szerepeltettek festéssel rendelkező DROIDOKAT!

Eddig hiányoltam, hiszen a filmben is egyfajta rendezettséget adott, az olykor kicsit butuska gépeknek.

Even Piell. :clap:

Imádom, ezeket a filmben mellőzött, de itt szinte főszereplőként jelenlevő, nem-ember Jediket. :yes:

Mégis akármilyen sebhelyes feje van, nekem valahogy inkább aranyosnak tűnt. :cool:

Legviccesebb momentum, mikor Obi leszedi a mestert az energiacelláról.Kicsit olyan volt, mikor egy anyuka a kisbabáját emeli a magasba.

Félreértés ne essék, Piell mester nem a komikuma volt a résznek, hanem egy kicsit aranyosabb karaktere.

Azért azt is megmutatta, miért is tagja a Tanácsnak.

Tarkin felbukkanása inkább volt érdekes, mint lényeges.A következő részben szerintem több szerepet kap.

 

Ui:Ahsoka miért csak 1 karddal harcol ?

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ui:Ahsoka miért csak 1 karddal harcol ?

Szerintem nem akarják erőltetni, hogy 2 legyen folyton használatban.

Meghagyják ezt Ventress-nek és Galen Marek-nek.

Ahsoka-é nem második fénykard, hanem másodlagos.

Fénykardpárbajban azért jó hasznát veszi, de mégis csak padawan. Alapból fura egy kicsit a készítők ötlete.

Főleg egy Jedi-nek "adni" kettőt, hiszen ők annak a hívei, hogy a kevesebb=több, és nem az eszköz számít, hanem a tudás.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Csolival abban, hogy végre igazán beindult az évad. Az eleje nekem nagyon nyögvenyelős volt, de az előző 2 trilógia, és a mostani rész alapján, ez is nagyot fog ütni.

Én nem térnék ki az apró hibákra amikről már volt szó, és itt is felhoztak már párat, mert én ezek felett általában elsiklom, és próbálom élvezni a részt és nem azon agyalni, hogy miért nem tart tovább a fagyasztásból a "feléledés" stb. Szóval ezeket leszámítva, csak jó dolgokat tudok mondani a részről.

A bolygó, valami eszméletlenül szép volt, ahogy a Citadel ötlete is hatalmas. Kicsit egyszerre volt Halálcsillag és Mustafar érzésem. Meg kell vallani, hogy nem semmi kis előkészületeik és csapdáik voltak a folyosókon. Az elektrosokkolók jól működtek. Azt hiszem lejjebb már írta valaki, de amikor Anakin fennragadt a plafonon és ki kellett szabadítania magát, az olyan volt mint Genndy CW utolsó részében mikor kiszedte a kristályt. Nagyon durva volt.

Tarkin felbukkanása külön öröm volt. Nagyon el lett találva a kinézete is, ahogy a személyisége is. Tuti fogja még kicsit a sz-rt keverni és remélem lesznek még a jövőre vonatkozó beszólásai is. :D

Piel mester meg egy állat. :D Megy, aprít, és őt aztán kínozhatják, nem szól egy szót se.

 

Összessgében talán egyedül a zenével nem voltam mindenhol megelégedve, de a látvány, az akciók, az új karakterek és a történet nálam megér egy 9/10et mindenképpen és várom a folytatást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt bár ezt igazán úgy lehetne értékelni hogyha nem csak gy lecsapták volna a rész végét.

A szénfagyasztás számomra még mindig ellentmondásos de a vakság hiányát be tudom annak hogy ebben az epizódban csak pár napig(talán még csak pár óráig) voltak karbonitban még Han ha jól tudom több évig volt befagyasztva, és ha már karbonit, Han is produkált minimális életjeleket, itt meg semmi. Miután kikeltek jó volt Obi beszólása Anakinnak a tanítási módszerekről. A bolygó szép volt, az akciók jók voltak, Tarkin pedig pont olyan mint a Halálcsillagon lesz

 

8,5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piel mester meg egy állat. :D Megy, aprít, és őt aztán kínozhatják, nem szól egy szót se.

 

Érdekes, hogy Eeth Koth és Bolla Ropal is majdnem meghaltak az elektrorúd kínzásától, Piell cimbora meg szinte ugyanúgy ugrált azután is, hogy megcsiklandozták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt! Volt itt minden, ami Star Wars rajongó szemnek s szájnak ingere. Először is, a Citadella tök jól idézte a Halálcsillag börtönblokkját, ami már adott egy hangulatot a sztorinak. A kihangosítók, a fali lézerek, az ajtók, a cellák, a konzolok, minden tiszta ep4 volt :)

Aztán, a klónok. 501-es légió, 212-es légió, tengerészek, ARC katonák. Ráadásul itt volt Rex, Cody, Echó és Fives is. Na és persze a jó öreg Tarkin. Nem mehetek el szó nélkül Stephen Stanton mellett, aki bámulatosan utánozta Peter Cuching beszédét. És Tarkin megismerkedése Obi-Wannal és Anakinnal kellemes adalék az ep4-hez. Most már biztos vagyok benne, hogy Tarkin is azon kevesek közé tartozik, aki tudja, hogy Darth Vader egykor Anakin Skywalker volt. Eddig volt némi bizonytalansági tényező, de most, hogy már tudjuk, Tarkin ismerte Obi-Want is, és Vader nyíltan mondja neki az ep4-ben, hogy ő volt az egykori mestere, 100%, hogy Tarkin ismeri Vader igazi múltját.

Jópofa volt a phindiant is berakni, nem éppen a Star Wars univerzum legismertebb lényei, szóval viszont elég ijesztőek.

Jó volt Even Piell-t is látni, bár nem sokat akciózott. De a ruszki akcentusa nagyon üt :lol:

Jó ötlet volt bevenni a karbonitba fagyasztást is, és mekkora poén volt, mikor Ahsoka is előjött (bár van egy olyan gyanúm, hogy Koonnal nem egészen egyezett meg :)). Főleg Obi-Wan reakciója volt jó. De tetszett Fives benyögése is, hogy nem akar fali dísz lenni :) Hát ő nem, de a parancsnoka veje majd egyszer az lesz :D Ráadásul most már legalább tudjuk, hogy Vader honnan vette az ötletet Han és Luke fagyasztására.

Az egyetlen, ami nem tetszett, az a vége. Kicsit faramucin hagyták abba, szó szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon túl, hogy elfogadom Darth Sky és Ody véleményét a Carbon-fagyasztásról, miszerint van helye a TCW-ban,

akkor is meg kell említenem, hogy nem vesztették el a látásukat egy percre sem tőle.

Még jó hogy nem, jó, ha pár óráig hibernáltak voltak. Solo azért vesztette el, mert hónapokig volt karbonitban, és ezt mondja is Leia: "Ez a hosszan tartó hibernálás utóhatása."

 

Fura volt továbbá, hogy Anakin nem akarta vinni Ahsoka-t, mert nem padawannak való hely:

-én nem féltenék olyasvalakit, aki helyt állt már Grievous és Ventress ellen is 2 évaddal korábban, nem beszélve más húzós helyzetekről.

Asajj-jal még csak-csak elbírt, de speciel Grievous-szal nem igazán.

 

A rész egyetlen logikai hibája, hogy egy félig-meddig éppen elpusztuló / darabokra hulló bolygónak, hogyan lehet légköre? :cool:

Ez nem logikai hiba, a Star Warsban egyszerűen ilyenek a bolygók. Hogyan lehetne légkör egy olyan bolygón, ahol csak víz van (Kamino), vagy ahol csak homok (Tatooine), vagy ahol csak láva (Mustafar)? A Star Wars bolygói - mivel az SW távolról sem sci-fi - fantasy világok.

 

Ui:Ahsoka miért csak 1 karddal harcol ?

Ezt a kérdést én is feltettem már magamnak. Teljesen felesleges eddig a második kard, egyszer használta csak, ott sem sokáig.

 

Szerintem nem akarják erőltetni, hogy 2 legyen folyton használatban.

Meghagyják ezt Ventress-nek és Galen Marek-nek.

Ahsoka-é nem második fénykard, hanem másodlagos.

Fénykardpárbajban azért jó hasznát veszi, de mégis csak padawan. Alapból fura egy kicsit a készítők ötlete.

Főleg egy Jedi-nek "adni" kettőt, hiszen ők annak a hívei, hogy a kevesebb=több, és nem az eszköz számít, hanem a tudás.

Ezzel az elmélettel van egy-két baj. Ha nem akarják erőltetni, nem kellett volna belerakni. Másrészt, számos Jedi használt már két kardot, kettő a filmekben is, szóval szóba sem jöhet a "meghagyják Galen Mareknek és Asajj Ventress-nek". Eleve, mire ezt a két karaktert kitalálták, már rég voltak két kardot használó Jedik és Sithek.

 

még Han ha jól tudom több évig volt befagyasztva

Csak pár hónapig, de igen, ez a vakság hiánya.

 

Han is produkált minimális életjeleket, itt meg semmi.

De Han életjeleit is csak a karbonit tömbön lehetett érzékelni ;)

 

Érdekes, hogy Eeth Koth és Bolla Ropal is majdnem meghaltak az elektrorúd kínzásától, Piell cimbora meg szinte ugyanúgy ugrált azután is, hogy megcsiklandozták.

Ropal sokkal nagyobb adagot kapott, mint Koth és Piell együtt véve, nem csoda, hogy belehalt. Koth is valószínűleg kicsit jobban meg lett kínozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Solo azért vesztette el, mert hónapokig volt karbonitban, és ezt mondja is Leia: "Ez a hosszan tartó hibernálás utóhatása.""

 

-Leia nem ezt mondja, hanem: "You have hibernation sickness...Your eyesight will return in time."

tehát nem esik szó a hibernálás hosszáról.

 

"Asajj-jal még csak-csak elbírt, de speciel Grievous-szal nem igazán."

 

-Jó akkor azt mondom, hogy keményebb helyzet például Geonozis második ostroma, és ott volt helye padawannak.

 

"Másrészt, számos Jedi használt már két kardot, kettő a filmekben is.."

 

-most segíts: kikre gondolsz? -Anakinra, mikor Dooku ellen 6,5 másodpercre kettőt használ? (ep2 és 3?) vagy az arénában azokra a Jedikre, akik a holtakét használják?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Jó akkor azt mondom, hogy keményebb helyzet például Geonozis második ostroma, és ott volt helye padawannak.

 

Azért a Mortison történt egy apró momentum amit nem szabad elfelejteni.Ahsoka tulajdonképpen meghalt.

Jó felélesztették, de Anakin ettől kezdve egy kicsit jobban féltheti a padawanját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Mortison történt egy apró momentum amit nem szabad elfelejteni.Ahsoka tulajdonképpen meghalt.

Jó felélesztették, de Anakin ettől kezdve egy kicsit jobban féltheti a padawanját.

 

Ez jogos. Tényleg kár, hogy nem lesz lehetőségünk meghallgatni, mit beszéltek (volna) egymással a dolgokról.

Letisztultabb lenne, hogy milyen irányban gondolkodjunk.

Én reménykedtem, hogy ennek e résznek az elején kapunk egy kicsit ebből, de hát naív voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm....megkell mondjam,piszokjó részt láthattunk.

Azért a Mortison történt egy apró momentum amit nem szabad elfelejteni.Ahsoka tulajdonképpen meghalt.

Jó felélesztették, de Anakin ettől kezdve egy kicsit jobban féltheti a padawanját.

 

Hát ez tényleg így lehet/van,ha ez a rész eredetileg is a Mortis-trilógia után játszódik :)

 

Még a résszel kapcsolatban: Elkezdtem nézni,nézem,nézem és egyszercsak hopp hopp hopp,már vége is...Ez csak számomra volt ilyesmi élmény?Igaz,egy ilyen piszokjó ötletből nem lehet 22 percnél többet kihozni egy részben,ja,de még jön hozzá a két rész :yes:

 

Skacok,részemről ennyi...ha netalántán még valamit fontosnak vélek,leperkálom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai rész csoda jó volt. Mindig rácsodálkozom, hogy 22 percbe mennyi történet és kreatív megvalósítás fér el. Mindegyik CW rész nagyszerű, de nem mindegyikben van ilyen szépen adagolva a történés.

Eddig a 3. évadból ez a rész áll a legközelebb a régi trilógia hangulatához. Nagyon tetszett.

 

Even Piell-t Obi tényleg úgy emeli le az Anti gravitációs mezőről mint egy kisbabát...ultracool. (külön kiemelendő, hogy a hangja mennyire karakteres lett, kicsit orosz az akcentusa, mellesleg olyan az egész kisember, mint egy törpe a Gyűrük Urából.)

Tarkin szinkronhangja és arcmimikája félelmetesen emlékeztet a néhai Peter Cushing-ra, külön öröm, hogy erre fokozottan ügyeltek.

Karbonfagyasztás...minden tekintetben tökéletes. Főleg a kiolvasztás effekt...vakság ugyan nincs, de Obi viccesen megemlíti, hogy biztos a hibernáció hatása, hogy Ashokát látja. Tehát a hibernálás szemre gyakorolt hatását megemlítik. Ráadásul a klónok is dülöngélnek rendesen.

R2 kapott egy osztagot...aranyos megoldás.

A folyosók, csapdák, kamerák és hangosbeszélők mind az EPIV oda vágó jeleneteit idézik. Még az elején a "romboló" felé siető keselyű bombázok is Birodalmi hatást keltenek.

 

Különösen tetszett a Bantha felfestése az egyik gunshippen...imádom ezeket a felfestéseket.

 

...van még egy csomó nagyszerű dolog a részben, de majd más leírja....most megyek, megnézem a WEB-DL-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Leia nem ezt mondja, hanem: "You have hibernation sickness...Your eyesight will return in time."

tehát nem esik szó a hibernálás hosszáról.

Akkor erre rosszul emlékszem (vagy a szinkronra emlékszem... Vagy az Aliensre?).

Tök mindegy, szerintem adja magát, hogy az időtartam játszik közre.

 

-Jó akkor azt mondom, hogy keményebb helyzet például Geonozis második ostroma, és ott volt helye padawannak.

Egyrészt ott van az, amit lent is említettek, vagyis a Mortison történtek. Másrészt, még koránt sincs vége a sztorinak, rejthet még veszélyeket ez a világ.

 

-most segíts: kikre gondolsz? -Anakinra, mikor Dooku ellen 6,5 másodpercre kettőt használ? (ep2 és 3?) vagy az arénában azokra a Jedikre, akik a holtakét használják?

Igen, Anakinra, meg azokra a Jedikre, akiknek alapból két kardjuk volt. A háttérben legalább három különböző Jedi flangál két karddal, plusz ott van az a kettő is, akik odadobják a kardjaikat Obi-Wannak és Anakinnak.

Az EU meg aztán nyüzsög a cifra kardforgatóktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, a múltkori leszereplése után, új erőre kapott a sori nálam. Bár ezzel a szénfagyasztós dologgal nem vagyok kibékülve, de annyi volt az emlékezetes filmbéli dolgok átvétele, hogy azon vettem, hogy élvezem az egészet. Artu hatalmas mint boss, jó a Fellegvár környezete, akciók is elfogadhatóak voltak, űrhajókat is látni lehetett. Tarkinnál kicsit többet vártam, de majd csak kiteljesedik a csontarc. :D

Egy szó mint száz, ebben már volt Csillagok háborúja utánérzés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor erre rosszul emlékszem (vagy a szinkronra emlékszem... Vagy az Aliensre?).

Ja, az Aliens kavarhat be! :lol:

 

 

Igen, Anakinra, meg azokra a Jedikre, akiknek alapból két kardjuk volt. A háttérben legalább három különböző Jedi flangál két karddal, plusz ott van az a kettő is, akik odadobják a kardjaikat Obi-Wannak és Anakinnak.

 

Anaikin szerintem nem számít ide, a háttérben flangálókról meg mintha egy kommentárból, vagy doksi-filmből emlékeznék, hogy mondta valaki,

hogy hallott társaik fegyvereivel nyomulnak. És én a magam részéről azokat a fegyvereket, amiket kapnak Anakinék mindig is kölcsön-vésztartaléknak gondoltam, illetve elismerem,

bele sem gondoltam, hogy duplakardos jedik mondanak le a "fél életükről" Ani és Obi kedvéért!

Az EU-ról meg most nem volt szó.

Szóval a szememben mozgóképen Ahsoka az első és ráadásul padawan! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom írtátok-e már korábban, de... Ez a fagyasztásos történetszál eredetileg a Destroy Malevolence részét képezte volna, de mivel nem csinálták meg, ezért a Shipyards Of Doom képregényben használták fel ezt. (Ezért van az, hogy a két sztori eleje kísértetiesen hasonlít.) És ott az elején említik is, hogy nem lesznek olyan hosszú ideig befagyasztva, hogy a hibernációs betegségek jelentkezzenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt.

Öröm volt látni, ennyi klasszikus elemet. Ezek a karbonit fagyasztók másmilyen gépezetek lehettek, mint az ep5-ben voltak. Azokat csak szénfagyasztásra használták addig. A vakság hiánya számomra is a fagyasztás rövidségével indokolható.

Tarkint és Piell mestert.

A bolygó elég látványos lett. A csaták úgyszintén. Tarkin, Anakin és Obi-van találkozója nagyon jó lett.

Elég jó epizód, bár az előző 6-hoz képest kicsit gyengébb volt. Azt a két trilógiát nem lehet überelni.

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt! Igazi szórakoztató móka. :) Tök jó volt látni Echo –t és Fives –ot ARC trooperekként. Ráadásul már az új sisakjuk volt, ami nyilván Colt kapitány légiójának jellemzője lehet. Az elején azt is megtudtuk, hogy Kaminon miért vizsgáznak a fellegvárküldetéssel a klónok. Az egyik legbiztosabb szeparatista börtön, szinte bevehetetlen.

 

Először esik szó Coruscant megtámadásának lehetőségéről! Anakin szájából hangzik el, és a titokzatos Nexus útvonalhoz köthető. Úgy gondolom a háború további menetére nagy hatással lesz ez a tudás, és itt már látszik a sorozat vége is! A küldetésre való felkészülés kellemes, mert ismét tanúi lehetünk Anakin féltésének amit Ahsoka irányában táplál. Az igazán veszélyes küldetésekre nem meri elvinni. Az átprogramozott rohamdroidok nagyon jópofák voltak. :D Az Iegon látottak után ők a második ilyen széria, akiket megbuheráltak. :) Az külön poén, hogy R2 a parancsnokuk. C3PO meg egy vicc. :lol: A már előre sokat vitatott szénfagyasztással pedig nincs semmi baj. Jól megcsinálták, ráadásul hatalmas feeling van benne. :) Szerintem kár problémát kreálni ott ahol nincs. A Jedi templomban nyilván emberi hibernálásra alkalmas tárolókat tartottak, míg a Bespinen nem. A vakság elmaradása se lehet véletlen, hisz Solo nagyságrendekkel több időt töltött el befagyasztva, ráadásul egy speciális tömbben. De Leia beszél is erről a Jedi Visszatérben, úgy hogy lapozhatunk. :P Echo beszólásán, hogy nem akarja fali díszként végezni, szakadtam. :lol:

 

A felvezetés után megérkezünk Lola Sayu –ra. Kedélyes hangzása ellenére igen pokoli bolygó, főleg mert a fele hiányzik. :D Az egyik legeredetibb planéta az SW univerzumban, máris egyértelmű kedvencem! A börtön és a vezetője számomra kisség Fortress feelinget árasztott, de nem hivalkodóan. Osi Sobek –nek nagy önbizalma van, ami nem baj, de a végén szerintem ez fogja okozni a vesztét is. :) Szerintem kiváló karakter. Aztán jön az újabb droid poén. Az ellátmány: utánpótlás és mirelit étel. :lol: De ez a kaja meg fogja ülni majd a gyomrukat. :P A fellegvári akció nagyon hangulatos, köszönhetően a remek helyszínnek. Ahsoka feltűnése meglepetés, de a kellemesebbek közül, ráadásul több ilyet is el tudnék képzelni a sorozatba. A kiolvasztás is remek, mert látszik, hogy alig voltak befagyasztva, így nem is viselheti meg őket túlságosan a művelet. A fal megmászása parás, de itt eszembe jutott a kiképző pálya ahol Echo és Fives kadétokként vizsgázott, most pedig élesben ARC troperekként mászik. Nagyszerű ez a párhuzam és a karakterfejlődés. Mindig rossz látni egy klón halálát, így voltam Ágyús zuhanásával is. Fura, hogy a ROTS után mennyire utáltam ezeket a katonákat, érzelemmentes gépeknek tartottam őket, erre ez a sorozat eljutatott oda, hogy szomorkodjak, ha elhullik egyikük, legyen akármilyen jelentéktelen is.

A folyosókon zajló fogócska szokásosan jó és szórakoztató, de amire a legkíváncsibb voltam az Tarkin behozatala. Szuperül sikerült! Mind a hangja, mind a stílusa remekül eltalált. :) Az Anakinnal való csörtéje pedig egyenese kiváló! Kíváncsi vagyok miként alakul majd a kapcsolatuk a jövőben.

 

A rész vége tényleg hirtelen jött el, de nem baj! Még több várakozást generál az emberben, ami most sajnos két hétig fog mardosni minket. :D Lesz még itt meglepetés!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Even Piell. :clap:

Imádom, ezeket a filmben mellőzött, de itt szinte főszereplőként jelenlevő, nem-ember Jediket. :yes:

Mégis akármilyen sebhelyes feje van, nekem valahogy inkább aranyosnak tűnt. :cool:

Legviccesebb momentum, mikor Obi leszedi a mestert az energiacelláról.Kicsit olyan volt, mikor egy anyuka a kisbabáját emeli a magasba.

Félreértés ne essék, Piell mester nem a komikuma volt a résznek, hanem egy kicsit aranyosabb karaktere.

Azért azt is megmutatta, miért is tagja a Tanácsnak.

 

Nem ejtettem róla szót, pedig kellett volna. :) Jól leírtad, szerintem is remek volt a kis törpe. Csak most realizáltam milyen pici is. :D Viszont a harcban annál erősebb, és a hangja is remek lett.

 

Ui:Ahsoka miért csak 1 karddal harcol ?

Talán mert itt még csak egy volt neki? :hmm: Lehet, hogy ez az eleme lesz az iránytű, hogy melyik rész mikor játszódik. Ez a trilógia lehet, hogy a Mortis előtt történt.

 

A rész egyetlen logikai hibája, hogy egy félig-meddig éppen elpusztuló / darabokra hulló bolygónak, hogyan lehet légköre? :cool:

Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy miért van hang az űrben? :D

 

R2 vonulása a droidokkal egy nagyon komoly jelenet volt :D

Az tényleg óriási volt. :lol: Nem különben Anakin beszólás a droidnak. :D

 

Azért a Mortison történt egy apró momentum amit nem szabad elfelejteni.Ahsoka tulajdonképpen meghalt.

Jó felélesztették, de Anakin ettől kezdve egy kicsit jobban féltheti a padawanját.

Szerintem a Mortist ne keverjük ide, mert az igazából káprázat volt. Ráadásul ahogy Ágki is írta, lehetséges, hogy ezután jön majd.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom írtátok-e már korábban, de... Ez a fagyasztásos történetszál eredetileg a Destroy Malevolence részét képezte volna, de mivel nem csinálták meg, ezért a Shipyards Of Doom képregényben használták fel ezt. (Ezért van az, hogy a két sztori eleje kísértetiesen hasonlít.) És ott az elején említik is, hogy nem lesznek olyan hosszú ideig befagyasztva, hogy a hibernációs betegségek jelentkezzenek.

Most nézem épp felirattal is. A Shipyards Of Doom egy az egyben szépen át lett húzva ezzel a mondattal, hogy "ez az első alkalom."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mert itt még csak egy volt neki? :hmm: Lehet, hogy ez az eleme lesz az iránytű, hogy melyik rész mikor játszódik. Ez a trilógia lehet, hogy a Mortis előtt történt.

Ezt kicsit benéztem, mert a templomban is látszik, hogy mind a két kard ott lóg az övén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-ról meg most nem volt szó.

Hé, te hoztad fel Galen Mareket, ő a TCW-hez képest is EU. Viszont, ha a mozgóképesnek vesszük, akkor meg ott van Jaden Korr, és még jó pár Sith a Jedi Knight sorozatban :P Szóval teljesen jogos kérdés: miért nem használja Ahsoka a második kardját is? Pláne hasznos lenne, mikor droidokkal vannak körbevéve, hiszen így egyszerre kettő ellenséget is levághatna. De eddig teljesen fölöslegesen vezették be azt a második fényszablyát.

 

Szerintem a Mortist ne keverjük ide, mert az igazából káprázat volt. Ráadásul ahogy Ágki is írta, lehetséges, hogy ezután jön majd.

Attól, hogy "káprázat" volt, Anakinnak, Ahsokának és Obi-Wannak nagyon is valóságos volt. Anakinban bőven elültethette a gondolatot, hogy Ahsoka meghalhat mellette.

Szerintem kizárt, hogy ezután jönne. A készítők maguk mondták, hogy Pursuit of Peace után már minden rész időrendben jön.

 

Ne is mondd... Láttam már olyat is, aki két duplaélű pengét forgatott egyszerre...

Én azt várom, hogy a TCW-ben mikor bukkan fel az első fényostor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eddig teljesen fölöslegesen vezették be azt a második fényszablyát.

Biztos nem droidok ellen használja, azok annyira jelentéktelenek. Komolyabb ellenfelek esetében már nyilván kettős fénykarddal reagál. :)

 

 

Attól, hogy "káprázat" volt, Anakinnak, Ahsokának és Obi-Wannak nagyon is valóságos volt. Anakinban bőven elültethette a gondolatot, hogy Ahsoka meghalhat mellette.

Szerintem kizárt, hogy ezután jönne. A készítők maguk mondták, hogy Pursuit of Peace után már minden rész időrendben jön.

Nem mindegyik, csak a legtöbb. :) De egyébként ezt a történet szálat illetően igazad van, lásd amit alább írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.