Ugrás a kommentre

Barbara Goodson interjú


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ma egy interjút olvashattok Barbara Goodsonnal, aki Talzin Anyának kölcsönözte a hangját.

 

goodson.jpg

A Talzin Anya alakításod nagyon egyedi
A klónok háborúja
univerzumában.

 

Igen, azt akarták, hogy olyan hangot kölcsönözzek neki, mint egy romániai boszorkány. Nem emlékszem a karakter pontos elemzésére, de nagyon erős érzéseim vannak Maria Ouspenskayaról, akiről nem sokan tudják kicsoda, kivéve az 50-60 év körüliek. Ő szerepelt azokban a fekete-fehér vérfarkasos filmekben még Lugosi Béla idejében. Ouspenskaya azt mondta (erős román akcentussal) “Vigyázz a vérfarkas harapására.”.

 

Jól utánozod!

 

Tudod, ha valamit gyerekként ismersz meg, befogadod, mint egy szivacs. Ouspenskaya volt a legédesebb szürke hajú hölgy, de ó, milyen hangja van! [Ouspenskaya hangját meghallgathatjátok
itt
.]

 

Az eddigi szerepléseid közül szerinted melyik karakter hasonlít legjobban Talzin Anyára?

 

Hm, talán Rita császárnő (Rita Repulsa) a
Power Rangers
ből, de ő több volt egy
Én szeretlek Lucy
boszinál. Sikítozott és dühöngött, szóval úgy hiszem ő az aki hasonlít. Sokszor játszottam Szörnyellát a Disney jégműsorokban és játékokban. Ez az összes sötét, finoman baljóslatú nő egybeolvadt egy bizonyos ponton.

 

Mit gondolsz a kinézetéről?

 

Ó, felséges! A járása fenomenális, szinte siklik. És a piros! Egyik barátom nézte velem a részt és azt mondta, “Ez csak smink rajta vagy ilyen a bőre?”, mire én: “Nem tudok rá válaszolni”. Ez annyira jó.

 

Most nőies leszek, de olyan mintha vér lenne az ajkán. Nagyon jól megrajzolnak mindent, de az ajkak olyan furák. Kicsit hasonlítanak Jokerre [Heath Ledger Jokeréről van szó]. Én biztos vagyok benne, hogy nem volt szándékos, de ha ez én lennék, letörölném az ajkaimat…

 

Mit gondolsz a visszhangról Talzin hangja mögött?

 

Úgy gondolom, ez egy jó választás volt. Ha olyan ember lennék – alapvetően halhatatlan, igen -, akkor nagyon is visszhangzana a hangom. Ősi energiák áramlanak bennem. Hasonló az
Ördögűző
höz, ahol próbameghallgatáson voltam, a korai 20-as éveimben. Olyan embert kerestek, aki Linda Blair másik énje lenne, és elég idős ahhoz, hogy trágár szavakat mondhasson. 16 évesnek néztem ki, de idősebb voltam, ők egy hasonmást kerestek, végül Mercedes McCambridge kapta meg a szerepet.

 

Láthatjuk majd még Talzin Anyát valamely epizódban a közeljövőben?

 

Úgy hiszem, igen…

 

 

Teljes cikk megtekintése

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.