Ugrás a kommentre

3x20 - Citadel Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

20. rész - Citadel Rescue / Menekülés a Fellegvárból

 

epguide320.jpg

 

Írta: Matt Michnovetz

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Lola Sayu, Coruscant

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Even Piell - Blair Bess

Wilhuff Tarkin kapitány - Stephen Stanton

Osi Sobeck - James Arnold Taylor

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Fives közlegény - Dee Bradley Baker

K2-B4 - Ashley Eckstein

OOM-10 - Matthew Wood

Dooku gróf (Darth Tyranus) - Corey Burton

Plo Koon - James Arnold Taylor

Adi Gallia - Angelique Perrin

Kit Fisto - Phil LaMarr

Saesee Tiin - Dee Bradley Baker

Mace Windu - Terrence "TC" Carson

Yoda - Tom Kane

Coburn admirális - Dee Bradley Baker

Wolffe parancsnok - Dee Bradley Baker

Comet közlegény - Dee Bradley Baker

R2-D2

R4-C9

R6-H5

 

Történet

A súlyos veszteségek dacára a menekülők még mindig próbálnak kijutni a Fellegvár poklából. Szorítja őket az idő, hiszen Plo Koon és flottája, több más Jedivel a kíséretében már úton van, hogy kimenekítse őket. Ha nem érnek időben a kivonási pontra, nem lesz esélyük a túlélésre.

 

Érdekességek

- A 3x01 Clone Cadets-ben látott Fellegvár szimuláció erről a Fellegvárról szólt. Ironikus, hogy míg azt sikerült veszteségek nélkül teljesíteniük - legalábbis a második körben -, addig itt Echo meghalt.

- Cody az egyik rákdroidot úgy intézi el, hogy felugrik a fejére és onnét lövi agyon. Az ep3-ban Cody egyik embere hasonlóan végez egy ugyanilyen droiddal az Utapaun.

S03E20a.jpg

 

- Az EU szerint Even Piell túlélte a klón háborúkat és csak a Birodalom első napjaiban halt meg. Ezt most a TCW felül írta.

- A forgatókönyv korai verziójában még Tarkin ölte meg Sobecket. Hidegvérrel lelőtte volna

- Saesee Tiin utal a Régi Köztársaságra, mely az ezer évvel korábbi háborús időkre vonatkozik. A Sithek legyőzésével és reformok bevezetésével ebből alakult ki a Galaktikus Köztársaság.

- Tiin vadásza ugyanolyan mintát visel, mint Ahsokáé, csak más a színe. Hasonló a helyzet Adi Gallia vadászával, mely Plo Koon gépének mintáját viseli magán.

- Ebben az epizódban is hallható a híres Willham sikoly, mely számos Star Wars műben feltűnt már.

- Újra feltűnik a Plo's Bros LAAT/i csatahajó, melyet a Holocron Heistben láthattunk először. Ez az első eset a TCW-ben, hogy az űrben láthatunk egy ilyen hajót.

- Az anoobák valójában egy az ep1-hez készített koncepciós rajz alapján készültek, melyet Terryl Whitlatch alkotott. Ezek a lények a Tatooine-ról származnak.

S03E20b.jpg

S03E20c.jpg

 

- Az anoobák ketrecét a Jurassic Park című film elején látható velociraptor ketrec ihlette.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nagyon tetszett ez a rész.

Igazán látványos akciók voltak benne, jó zene,

és az alkotók tovább folytatják tettlegességüket; ezúttal egy nevesebb Jedi halálát merték elkövetni.

Nagy piros pont érte!

Apróságok:

-jó volt, hogy Obi-wan stap-szerzésben rá tudott tenni egy lapáttal Anakin technikájára,

-klassz volt a búcsú Even Piell-től,

-a leereszkedős jelenet előtt a képsor, mikor együtt fut a már nem sokáig 14 fős brigád,

-Ahsoka gyors és hidegvérű megmozdulása, hogy Tarkint megmentse

-végül és nem utolsó sorban Tarkin és Anakin kapcsolata -Óriási :clap:

Nálam 9,5/10 lett a végeredmény, ezzel együtt nagyon jó lett maga a Citadel-trilógia is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt!

Gondoltam, hogy a sorozat folyamán láthatjuk majd egy-két olyan tanácstag halálát, aki a 3. részben nem szerepelt, de Piell mester elmúlása nagyon ledöbbentett. Nagyon jó karaktert csinált a TCW az először ep1-ben feltűnő "Yodaszerű" mesterből, és emlékezetessé tették.

Jó volt végre hallani is Tiin mestert a sok "cameo-ja" után, meg kell hagyni, jól bánik a vadászgépével az öreg.

Tarkin és Anakin kapcsolatának alakulását jó volt látni, mint kiderült mindketten a kancellár bizalmát élvezik. Osi Sobeck halála kísértetiesen hasonlított az Anakin által elkövetett gyilkosságokhoz, ezért is éreztem ironikusnak Tarkin megjegyzését. Anakin valóban átadta "megkérdőjelezhetö" elveit is.

És ne feledjük, hogy ez volt az első alkalom, hogy Ahsoka megölt valakit.

A rész végi csattanó, az információ két felének sorsa is remek húzás volt, mintegy szimbolizálta a Köztársaságban rejlő széthúzást, illetve előrevetítette azt a Palpatine és jedik között kialakuló kettős játszmát, aminek a kiteljesedése a ROTS-ban Anakin tanácstaggá nevezése a kancellár által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a résszel számomra a Citadel trilógia letaszította a trónjáról az eddig kedvenc Geonózis és Christophsis szálat.

Elképesztően jó rész volt. Az első ami különösebben tetszett az a mozdulat amit Fives csinál miután eldobja a gránátot, vagy 6x néztem vissza mer nem hittem a szememnek. Utána ott van Dooku mondata hogy "A jó híreknek nem kéne meglepetésnek lenniük"-jó kis megmosolyogtató mondatra sikeredett. A következő nagyszerű jelenet amikor a droidok feláldozzák magukat("Megtiszteltetés volt önnel szolgálni" :lol: ).Bár azok a kuytyaszerű valamik túl kutyásra sikeredtek(rakhattak volna rájuk még pár lábat vagy valamit) a vadászat feelinghez pont ez kellett. Aztán ott van Ahsoka Anakin és Obi-wan beszélgetse, itt amikor Anakin mondja hogy "Mi nem katonák vagyunk hanem békefenntartók" egyből Satine jutott eszembe. A "kutyák" lemészárlását egy kicsit erősnek éreztem főleg amikor Obi hosszában kettévágta az egyiket. Piell mester halála pont olyan megrázó volt mint amilyen váratlan, mert ha jól tudom a 66-os alatt halt meg, de így talán jobb is neki mert nem kellett látnia ahogy az egyik bajtársa leradírozza a jedi rendet a galaxisról nemmellesleg szebb temetést is kapott. És végre nem kell azon vitatkozni hogy volt -e engedélye Ahsokának. Saesee Tiin meg nem kicsit volt bezsongva a csata miatt("Nem volt ilyen csata a régi Köztársaság óta"), és ha már itt vagyok akkor az űrcsata örömlányosan jóra sikerült, és jó hogy elsütötték a Wilhelm sikolyt. A börtönigazgató halála várható volt amikor nagyképűen csatlakozott a támadáshoz(itt mondjuk küldhettek volna több STAP ot). És végre kezd kiéleződni a Tanács és Palpatine között. Az amikor meg Plo megvédi Ahsokát megmosolyogtatóra sikerült. És az utolsó párbeszéd a két lovag és Tarkin között elgondolkodtató, és mindannyiuknak igaza van.

 

9,9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszméletlen rész volt. Simán 9/10es de talán még kicsit jobb is annál. Sokkal jobb rész volt amint előző kettő, pedig azok is jók voltak nagyon. Nem tudom, hogy a záró 2 rész felül tudja majd ezeket múlni, mert hát azért volt pár nem semmi trilógia most.

A látvány valami csodaszép volt, folyton azon gndolkoztam közben, hogy ezt moziban, 3dben kéne megnézni.

És azok a csaták...omg. A földi, de még az űrcsaták is. Hát nagyon kitettek magukért.

Piel mestert sajnáltam :( De amit még jobban hogy Fisto mester megint csak a háttérben operál. Kaphatna már egy újabb főszerepet valamilyen részben. Viszont helyette volt Tiin mester, aki meg szintén egy állat. Nagyon jó volt.

Anakin és Tarkin kapcsolata pedig szintén el lett találva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát egy újabb nagyszerű részen vagyunk túl, remélem utolsó 2 rész is ilyen nagyszerű lesz :D

 

Amúgy észrevettétek, hogy mikor az egyik klón ráugrik a rákdroidra és lelövi, az ugyanaz mint az Ep 3.-ban az Utapaui csatánál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg remek rész volt. Jó befejezés.

Szegény Piell mestert sajnáltam. Elég drámai lett a halála.

A csaták elég jól kidolgozottak voltak. Egy újabb szepi gonosztól mondhattunk búcsút, pedig belőle lehetett volna valamit még kihozni a későbbiek folyamán.

Összességében egész jó trilógia, a legjobbak közé sorolható.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Giganto rész volt...most sem részletezem külön a miértet, megtették már elöttem néhányan.

A rész végén Tarkin és Anakin kézfogása és alatta a megfelelő zenei téma überkirály lett. Amikor Tarkin kijelentette, hogy csak a kancellárnak jelent, azzal az ismert okokon túl még degradált is nem keveset a lovagok teljesítményén és szerepén. - Ti csak harcoltok, de semmik vagytok. Yoda megjegyzése, hogy akkor Ő most megy a kancellárhoz, szinte könyörgésnek hangzott.

Nem tudom, én szomorúan vettem tudomásul, hogy a Jediket ennyire semmibe veszik....mondom az ismert okokon túl.

 

Szerintem ez egy érdekes gondolat...mert a Jedik válalása a háborúban több mint amit amúgy a rendnek tennie kell. És mégis, a szenátus az EPIII-ban üdvözli Palpatine bűnbaktaláló szavait, már ami a Jedik szerepét illeti az ellene irányuló merényletben. De vajon a galaxis népe miként ítélte meg a Jedik kiírtását? Ez a szegmens máig nem lett felfedve.

 

Tarkin nézőpontja tehát, hogy csak a kancellárnak jelent, egyúttal lekövet egy nagyobb nézőpontot is, hogy a Jedik szerepe a háborúban elhanyagolható, velük nem is kell külön foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csatlakozok a táborhoz, hatalmas rész volt! Az egyik legjobb. Mintha harmadik részre tartogatták volna a puskaport a készítők, viszont azt mind el is lőtték. :clap: Most megnézem a web-dl végre, és írok majd hosszabban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszméletlen rész volt!

A 3. évadban egymást múlják felül a részek.

Nagyon mozgalmasan kezdődik az eleje is, de az anoobák kiengedésétől kezdődik az igazi móka.

Artu csapata nagyon megmosolyogtatott és érdekes volt látni, hogy feláldozzák magukat a Köztársaságért.

"Megtiszteltetés volt ön alatt szolgálni uram!" :lol:

Piell mestert valami elképesztően sajnálom.Tipikus harcos a jedik közt.Szerintem ő jobban érzi magát ha harcolni kell, mint békét őrizni. :yeah:

A halála pedig éppoly váratlan volt, mint amennyire megható és hősies.Ennyire nem sajnáltam még szereplő elvesztését.

Tiin mester szerintem kicsit elkalandozott, azért nem volt ez egy nagy csata.Inkább kockázatos, de bejött.

Tarkin itt már jobban kibontakozott és a végére nagyon betett a jediknek.

Yoda remélem nem könyörögni megy Palpinak, hanem érvel és cáfol az információ megszerzéséért.

Kicsit csalódnék az öregben.A Wilhelm sikoly nekem is bejött, remélem egy ágyú-ágyú ellen típusú csatát még beraknak a TCW-be, olyat mint a ROTS elején Coruscant fölött.

Fives túlélte, valószínűsítem, hogy a 4. évadra is ott ficánkol majd a frontvonalon. :rock:

Sobeck tök fanatikus, az előző két részben ennyire nem adta jelét, de most a saját bőrét is vásárra vitte.

A temetést ki is felejtettem, nagyon szomorú rész volt, Anakin, Obi, sőt még Tarkin is elérzékenyült szerintem.Sok kalandon lehettek túl Piell mesterrel.

Coburn admirális személyében újabb admirálist ismerhettünk meg, ő is kellemes színfoltja volt az epizódnak.

És végül megemlíteném, hogy az űrben is változatos volt a szeparatista sereg összetétele.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát egy újabb nagyszerű részen vagyunk túl, remélem utolsó 2 rész is ilyen nagyszerű lesz :D

 

Amúgy észrevettétek, hogy mikor az egyik klón ráugrik a rákdroidra és lelövi, az ugyanaz mint az Ep 3.-ban az Utapaui csatánál?

Igen ezt el is felejtettem írni. Azonnal feltűnt! Nagyon tetszett! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nézzük akkor bővebben. Először is, ilyennek kell lennie egy trilógia záró darabjának! Már az előző kettő se volt gyenge, de ez a rész nagyon kitett magáért. Lola Sayu még jobban nézett ki, a sziklák és a láva együttese igazi darkos hangulatot árasztott. Az alsó megvilágítás is bejövős, kicsit Mustafar feeling, de csak egy kicsit... A mentőakció tervén eléggé mosolyogtam, hisz annál nehezebb helyet keresve se találhattak volna, mint egy lávató közepén álló kis sziget. :D

 

Osi Sobeck beszélgetése Dooku -val nagyon jó, mert kiderül belőle, hogy vagy megtalálja a szökevényeket, vagy meghal (a hírre a szeme egyre jobban remegett :D ). Sok választása nem volt, így amikor a csapat után indul már én is biztos voltam benne, hogy meg fog halni. De hogyan!? :o Ahsoka hátulról szúrja le, pont úgy ahogy Anakin ölte meg Merrick -et. Jól írtátok, ez Ahsoka első ilyen hidegvérű gyilkossága. Persze nem volt sok választása, de akkor is elgondolkodtató. Ha tudná, hogy mi lesz Tarkinból... A harcok egytől egyig kiválóak! Az űrcsata messze a leglátványosabb amit eddig a sorozatban láttunk! Tényleg már-már mozifilm szintű. Ami még erre emlékeztetett az a párhuzamosság; űrben és levegőben is harcolnak. :) Tiin mester végre meg is szólal, de néha úgy viselkedik, mintha először lenne csatában. :D A felszíni csatákban az tetszett, hogy hullámokban következtek, és mindegyik szakaszban volt valami emlékezetes. Örültem a rák droidok ilyen mérvű feltűnésének, a legtetszetősebbek a végén voltak, amikor ellepték a kis szigetet. A karakterépítés továbbra is mesterfokon működött. Tarkin egyre ellenszenvesebb, míg a fejtegetések Obi-Wan Anakin és Ahsoka között nagyon élvezetesek. Jó látni, hogy annak a problémának a gyökere, ami majdan Anakin és a Jedik között létrejön, már most megvan. Most még csak beszélgetnek ezekről, de mi tudjuk, hogy a gondolatok szintjén áthidalhatatlan különbségek vannak. Nem véletlen, hogy Tarkin olyan jól megérti magát Anakinnal. A végén az a kézfogás (ráadásul Anakin robotkezével) és a birodalmi induló....ütött rendesen! Tarkin egyúttal alkalmat teremtett arra is, hogy behozzák a Jedik és Palpatine között fellépő feszültséget. Ebből a szempontból óriási jelenet volt a végén az a párbeszéd! Ellenben érdekes, mert ha Palpi megtudja az útvonal terveket, akkor az EPIII -as támadást nyugodtan előkészítheti. De ez még persze odébb van. :)

 

A végére hagytam Even Piell halálát! Epikus volt, mindamellett kegyetlen durva! :o Én csak lestem, hogy ezt így bevállalták. Innen tényleg már csak egy lépés lett volna, hogy széttépje az a dög, de még megmaradtak ezen kereten belül. Számomra ezek a nagyszerű jelenetek mind azt mutatják, hogy lehet úgy is feszültséget teremteni, hogy nem folyik el több hektó vér. Egyébként remekül megkomponált volt a jelenet, ugyanis Piellt váratlanul, harc közben és oldalról, talán kicsit hátulról támadta meg az anooba, ráadásul olyan gyorsan, hogy azt egy Jedinek is szinte képtelenség lereagálni. De ahogy aztán dobálta és a nyakát átharapta a kutyus....döbbenetes volt! :o Sajnos ebbe az infóba megint belefutottam még a rész megtekintése előtt, ezen valahogy változtatnom kellene. :D A temetésnek súlya volt, átérezhető a fájdalom is amit egy Jedi tanácstag elvesztése jelent. Anakin majd pont az ő helyét foglalja el az EPIII -ban. Viszont azt már megfigyeltem, hogy Yoda mindig olyan rezignált az ilyen tragikus események után. Nem azt várom, hogy sírva fakadjon, de azért mutathatna több érzelmet is néha.

 

Remek kis trilógia volt ez is. Darkos, komoly és univerzumbővítő. Már csak két rész van vissza sajnos. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód guide külön említi ezt a jelenetet. Én magamtól nem vettem észre. :)

 

Én mikor először néztem (Ep guide elolvása előtt) akkor feltűnt, hogy mintha láttam volna már ezt az Ep 3.-ban. Visszatekertem, gondoltam hátha rosszul láttam, de másodjára megnézve is szakasztott olyan volt, majd Ep guideban olvastam utánna, hogy ez ugyanaz a jelenet. Szerintem jó ötlet volt berakni, kérünk majd még ilyeneket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klón felugrása a pók droidra:

 

Azért jó egy az egyben viszontlátni ilyen jeleneteket a sorozatban, mert az ember így kap teljesebb képet a sorozat technikai fejlettségéről. Azont túl, hogy érdekes, kapsz egy összehasonlítási alapot, hogy a használt 3D technika mennyire képes lekövetni, leutánozni a nagyfilmek real CGI jeleneteit. Amikor nézem a TCW-t, azon szoktam filózni, hogy egyes modellek részletessége, vagy kidolgozottsága megtévesztően magas színvonalú, így akár a nagyfilmekben is lazán elférne mint háttér, vagy egyéb kompizit elem. Főleg az űrhajók kidolgozottsága olyan, hogy ha átemelnék a nagyfilmbe...nem is egy komplett jelenetet csak egy modellt, gyakorlatilag teljesen belesimulna. Nyilván ez nem igaz a szereplőkre, de bizonyos esetben igaz a klónokra. Ha elég távol vannak a kamerától, akkor az EPIII tömegjeleneteibe kis csalással beilleszthetők.

 

Jelenleg ez a pók droidos akció sikerület a legrealisztikusabban, hiszen itt már tényleges összehasonlítási alappal rendelkezünk.

 

Az emberi mozgás leutánzása a legnehezebb, sokszor (legtöbbször) a filmekben a CGI karakter súlytalan. Még ha tökéletesen is van kidolgozva a modell, az emberi agyat nagyon nehéz átverni, a mozgás mindent elárul. Szerintem ebben is nagyon sokat fejlődött a TCW, kezd a karaktereknek súlya lenni, persze ez nem egy valósághű CGI sorozat, a karakterek mozgása meglehetősen puha, de néha, mint ebben a jelenetben is, már súrolják a rendes film színvonalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidok beszólása, hogy :"Egy mindenkiért, mindenki....." meg tiszta EPIC :D

Az űrcsatánál beugrottál. Arra gondoltam, hogy na ez neked biztos tetszeni fog. :D A droidok pedig megint halálosak voltak. Nem tudom ki programozta át őket, de volt humorérzéke az biztos. Sajnáltam a csapatot, és szerintem R2 is elejtett pár szomorú pittyegést.

 

Nem tudom, én szomorúan vettem tudomásul, hogy a Jediket ennyire semmibe veszik....mondom az ismert okokon túl.

 

Szerintem ez egy érdekes gondolat...mert a Jedik válalása a háborúban több mint amit amúgy a rendnek tennie kell. És mégis, a szenátus az EPIII-ban üdvözli Palpatine bűnbaktaláló szavait, már ami a Jedik szerepét illeti az ellene irányuló merényletben. De vajon a galaxis népe miként ítélte meg a Jedik kiírtását? Ez a szegmens máig nem lett felfedve.

 

Tarkin nézőpontja tehát, hogy csak a kancellárnak jelent, egyúttal lekövet egy nagyobb nézőpontot is, hogy a Jedik szerepe a háborúban elhanyagolható, velük nem is kell külön foglalkozni.

Valóban érdekes, mert most láthattunk először példát arra, hogy a vezérkari tisztek közül valaki nyíltan kritizálja a Jediket. Tarkin mellett biztos vannak még akik hasonlóan vélekednek, és az EPIII -ig egyre több ilyen lesz. Viszont a Jedik szerepe a háborúban éppen, hogy nem elhanyagolható. A módszereik azok amik ellenszenvet váltanak ki a kemény vonalas vezetőkben, mert nem elég hatékonyak. Mondjuk a Jedik már megkapták ezt pl. Lama Su -tól is, aki szerint túl könyörületesek. A lovagok körül szépen alakul át a világ és ennek most egy szép példáját láthattuk. Obi-Wan utolsó szavai viszont nagyon találóak: a becsület mindennél előrébb való.

 

Klón felugrása a pók droidra:

 

Azért jó egy az egyben viszontlátni ilyen jeleneteket a sorozatban, mert az ember így kap teljesebb képet a sorozat technikai fejlettségéről.

Szerintem nem kell filmes szintet elérni. Ez egy animációs sorozat a maga jellegzetességeivel, ami persze fejlődjön de csak a saját keretein belül. Amúgy ennek a résznek lélegzetelállító látványa volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az űrcsatánál beugrottál. Arra gondoltam, hogy na ez neked biztos tetszeni fog. :D

Jaja, szuper volt, bár kicsit amolyan egykaptafának tűnik már. Szinte ugyanazt a sémát követik és ez részben szerintem az idő rövidsége miatt van. Változatosabb párbeszédeket várnék el a pilótáktól és a kapitányoktól. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, szuper volt, bár kicsit amolyan egykaptafának tűnik már. Szinte ugyanazt a sémát követik és ez részben szerintem az idő rövidsége miatt van. Változatosabb párbeszédeket várnék el a pilótáktól és a kapitányoktól. :)

Hátha lesz olyan rész majd ami csak erre épít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighter: A számból vetted ki a szót. Annyival egészíteném ki, hogy valójában az új trilógiában és így a sorozatban sem látunk igazi űrcsatát. Amit úgy érzékelünk, hogy az események (kamerakövetés stb.) egy kaptafára történnek, az valójában az interakció hiányának tudható be. Még mielőtt valaki Quarronsággal illetne, szerintem baromi jók az űrös jelenetek, de igaz, ami igaz, a régi trilógiához mérhető űrcsatát 30 éve nem láttunk. És hogy mit is jelent ez pontosan, azt Oldfighter nagyszerűen megfogalmazta....nincs interakció és drámaiság. Illetve van, de nem úgy mint mondjuk az EPIV-ben.

 

Nagyon profán dolog, de az új részekben sosem látjuk, hogy az dirrektbe ARC-k lelőnék a droidvadászokat. Lelövik őket, de nem úgy mint a régi trilógiában, amikor az X szárnyú gépek pilótafülkéjéből, egyfajta belső nézetből követtük a TIE-ok szét mészárlását. Szóval az űrcsaták nagyon dinamikusak, de nincs bennük meg az egyéni látásmód, hiányzik belőle a pilóták interakciója, vagy nagyon minimális.

 

Én ezt annak tudom be, hogy a sorozat 22 perces időkerete ennyit tesz lehetővé. Persze sokkal több van emögött....megváltoztak az igények. Még gyorsabb vágás, még több robbanás, rövid kis snittek. Én ezt elfogadom, de azért hiányzik a Jedi visszatér gigantizmusa. Olyan űrcsatát (pedig nem hosszú) még egy filmben sem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPIV -ben az űrcsatára épült az egész film. Az volt a nagy durranás. Egy TCW -n ezt számon kérni szerintem nem lehet. Szerintem jó, hogy minden csata más.

Éppen ez az, hogy nem más. Szinte ugyanazt a sémát játsszák el, csak a helyszín más. Már ha most konkrétan az űrcsatás dolgokra célzol. :) Én nem csak az EP IV-et említeném, hanem -mivel űrhajók is vannak- a Jedi visszatér Endor fölötti ütközetet is. Nincsen meg valahogy az a felfokozott izgalmi faktor, hogy most pl ki kell lőnünk először a pajzsgenerátorait, vadász-vadász elleni küzdelem és még sorolhatnám. Rendszerint eme egy-két perc alatt amit a készítők itt a TCW-ben rászánnak, az arra elég, hogy leszállóhajóstul-vadászgépestül átviharozzanak az ellenséges flottán.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ez az, hogy nem más. Szinte ugyanazt a sémát játsszák el, csak a helyszín más. Már ha most konkrétan az űrcsatás dolgokra célzol. :) Én nem csak az EP IV-et említeném, hanem -mivel űrhajók is vannak- a Jedi visszatér Endor fölötti ütközetet is. Nincsen meg valahogy az a felfokozott izgalmi faktor, hogy most pl ki kell lőnünk először a pajzsgenerátorait, vadász-vadász elleni küzdelem és még sorolhatnám. Rendszerint eme egy-két perc alatt amit a készítők itt a TCW-ben rászánnak, az arra elég, hogy leszállóhajóstul-vadászgépestül átviharozzanak az ellenséges flottán.

Ennyire van idő. Inkább legyen ennyi, mint semmi. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennyire van idő és 22 percben mindent szépen megoldanak, de azért az EPIII nyitó ütközete sem olyan mint az endori csata. Sőt, én az EPIII nyitó jelenetét (ami egyébként kolosszális) nem is nevezném űrcsatának, hiszen nincs benne semmi személyes, nem a pilóták szemszögéből éljük meg a dolgot. Az pusztán Anakin és ObiWan útja, ami egy nagy ütközeten vezet keresztül. Az új trilógia csak egy igazán ütős űrcsatát tartalmaz, Slave I vs Jedi Starfighter. :D Meg kell mondnom, hogy ennek a ténynek viszont örülök. A régi trilógiában az űré a főszerep, míg az új trilógia földközelibb lett, nagy ütközetekkel. És ez így helyes.

 

De azért örülnék neki, ha a TCW egyszert 22 perc elejéig megajéndékozna bennünket egy tényleges űrcsatával. Nem kell, hogy sok hajó legyen benne, mert nem az a lényeg...de mondjuk másolja le az endori scenariót, már ami a feszültséget illeti. Persze nekem mindig a Jedi visszatér űrcsatája lesz az etalon. Annál jobb még nem született és nem is fog soha. Annak minden jelenete tökéletes. Még ma is rácsodálkozok a Halálcsillag belső kialakítására, az egy gigantikus makettes teljesítmény amit soha semmilyen CGI nem fog überelni!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont azt már megfigyeltem, hogy Yoda mindig olyan rezignált az ilyen tragikus események után. Nem azt várom, hogy sírva fakadjon, de azért mutathatna több érzelmet is néha.

876 évesen már hozzászokhatott, hogy a társai idő előtt elmennek. De az Ep3-ban is említi, hogy "Örömmel gondolj azokra, akik eggyé válnak az Erővel. Ne gyászold őket..." stb. Persze ennek ellenére azért látszik, hogy még a Jediket (akiknek nem szabad kötődniük senkihez) is eléggé megvisel egy társuk halála. De szerintem ez a normális. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor leírnám pár észrevételem a résszel kapcsolatban. Először is, az epizód (meg az egész triológia) megfelelő ütemben halad előre, nem szenved a mostani TCW részeknél gyakori időhiánytól (kivétel talán az rész végi űrcsata). Ebben persze sokat segít, hogy a története sokkal egyszerűbb, és sok lehetőséget ad akciózásra, amit könnyű a rendelkezésre álló időkerethez szabni. Én először meglepődtem, mert a rész sokkal többnek tűnt, mint húsz perc. Kissé olyan, mintha egy videójáték egy pályája lenne az epizód.

A másik furcsa dolog, amit megemlítenék, az Piell mester temetésének jelenete. Talán csak a vágás miatt, de furcsamód hosszúnak tűnik egy menekülés közepén, még Obi-Wan figyelmeztetésével is.

Szerintem a rész (a hibák ellenére) 8/10-et ér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.