Ugrás a kommentre

3x22 - Wookiee Hunt


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem erről van szó.

Ahsoka szerepét úgy értelmeztem mindig is, hogy amikor meghal, Anakin közelebb sodródik a sötét oldalhoz.

Ahsokának éppúgy meg kell halnia a TCW végén, mint ahogy Dookunak, Grievousnek, és Padménak is meg kellett halnia az EP3-ban.

Szerintem ezt bízd inkább a forgatókönyvírókra, mert nem biztos, hogy úgy alakulnak majd a dolgok, ahogy elképzeled. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt bízd inkább a forgatókönyvírókra, mert nem biztos, hogy úgy alakulnak majd a dolgok, ahogy elképzeled. ;)

Sajnos lehet, hogy így lesz.

Ebben az esetben viszont nem sok értelme volt Ahsoka karakterét behozni a sorozatba.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Azért a háborús hősségnél és egy padawan kiképzésénél egy kicsit több kell hogy valaki bekerüljön a tanácsba. Ott olyan döntéseket hoznak amik akár több évtizedre meghatározhatják a rend jövőjét. Anakin túl forrófejű volt és igaz hogy Ahsoka egy kicsit nevelt rajta de szerintem akkor még bőven nem állt készen rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Azért a háborús hősségnél és egy padawan kiképzésénél egy kicsit több kell hogy valaki bekerüljön a tanácsba. Ott olyan döntéseket hoznak amik akár több évtizedre meghatározhatják a rend jövőjét. Anakin túl forrófejű volt és igaz hogy Ahsoka egy kicsit nevelt rajta de szerintem akkor még bőven nem állt készen rá.

A mesteri címet sem érdemelte volna meg, és egy "átlagos" mester is még messze van attól, hogy tanács tag legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Azért a háborús hősségnél és egy padawan kiképzésénél egy kicsit több kell hogy valaki bekerüljön a tanácsba. Ott olyan döntéseket hoznak amik akár több évtizedre meghatározhatják a rend jövőjét. Anakin túl forrófejű volt és igaz hogy Ahsoka egy kicsit nevelt rajta de szerintem akkor még bőven nem állt készen rá.

Szerintem meg igen, megérdemelte volna.

Meg aztán ha a Tanács megadta volna neki a mester címet, talán csökkent volna az esélye, hogy a sötét oldalon kössön ki.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg igen, megérdemelte volna.

Meg aztán ha a Tanács megadta volna neki a mester címet, talán csökkent volna az esélye, hogy a sötét oldalon kössön ki.

Mire föl? Mik az érveid mellette Ahsoka tanításán túl? Hol mutatott Anakin olyan bölcsességet, vagy bármit a pilóta vagy vívótudásán túl, ami feljogosítja arra, hogy a Rend sorsát, vagy annak döntésein keresztül a Köztársaság és a galaxis sorsát befolyásolja?

Ha mesterré választják csak még önelégültebb lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire föl? Mik az érveid mellette Ahsoka tanításán túl? Hol mutatott Anakin olyan bölcsességet, vagy bármit a pilóta vagy vívótudásán túl, ami feljogosítja arra, hogy a Rend sorsát, vagy annak döntésein keresztül a Köztársaság és a galaxis sorsát befolyásolja?

Ha mesterré választják csak még önelégültebb lett volna.

Nem hiszem. Ha megadták volna a mester címet megerősödött volna a bizalma Jedikben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Ne viccelj már. Anakin teljesen alkalmatlan volt mesternek. A legutolsó lett volna akire gondolnék ha mester kell. Tulajdonképpen Jedinek is necces volt amilyen nézeteket vallott.

 

Ashoka ellenben a színtiszta Jedi. Ezután a tette után még próbára sem küldeném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: Ne viccelj már. Anakin teljesen alkalmatlan volt mesternek. A legutolsó lett volna akire gondolnék ha mester kell. Tulajdonképpen Jedinek is necces volt amilyen nézeteket vallott.

 

Ashoka ellenben a színtiszta Jedi. Ezután a tette után még próbára sem küldeném.

Ehhez képest azért a Nadhar-hoz hasonló forrófejű padavanokat is lovaggá avatták.

De ott van Mace Windu viselkedése is, amikor Palpatine ellen mentek az EP3-ban. Elvileg letartóztatni mentek oda, de Mace mégis inkább megölte volna, ahelyett, hogy bíróság elé állítanák. Persze tudom egy Sith-tel mást nem nagyon lehetne csinálni. Szóval Mace akkori viselkedése sem illett éppen egy minta Jedihez, pedig ő a Tanács tagja volt.

Szóval ilyen körülmények között elvileg belefért volna az is, hogy Anakinnak megadják a mester címet. Egy kicsit több bizalmat kellett volna adniuk neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álomszép volt a bolygó kidolgozottsága. Mintha az Avatárt láttuk volna sorozatba oltva! :D

 

Chewbacca beszédétől viszont rövid úton agyvérzést kaptam. Szörnyű. Ezt már a mozifilmekben is nehezemre esett elviselni. Hozzá képest Jar Jar legalább szórakoztató figura, de még az általam szintén a rém idegesítő kategóriába sorolt C3P0 is jobb. Úgyhogy nem kellene a vukikat erőltetni a jövőben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Mace akkori viselkedése sem illett éppen egy minta Jedihez, pedig ő a Tanács tagja volt.

Azért Anakin reakcióját sem éppen tanácstaghoz méltó ;)

Egyébként nem tudom te mit csináltál volna ha melletted mészárol le 2 tanácstagot. Ez lett volna a legbiztosabb megoldás

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, aminek minden percéből valósággal sugárzott a Star Wars-feeling, mely révén méltón zárta le a csakugyan remek évadot. Leginkább a karakterközpontúság tetszett, főleg mivel egy nagyszerű és sokoldalú karakterről volt szó, aki talán a sorozat legkedvesebb eleme számomra. De róla még majd írok.

A másik nagy pozitívum és a hatalmas SW-érzés egyik legfőbb forrása természetesen Chewbacca, akinek a feltűnése nagyon jól sikerült. Amint felbukkan a félhomályba borult hajóroncsok közül, majd felcsendül a jól ismert téma... kiváló jelenet.

A rész eleji kis hajóostrom szintén tetszett, amint a 3 Jedi félelmet nem ismerve lerohanta a trandoshai szállítót. Látszott, hogy egyenként nem ellenfelei a gyíkoknak, de sokszor még összefogva sem igazán. Kiemelendő, hogy Ahsoka milyen pozitív hatással volt O-Mer-re és Jinx-re, akik viselkedéséből sokszor kiérződött a reményvesztett pesszimizmus, és a "már minden mindegy" hozzáállás. Persze ebben közre játszhatott Kalifa halála is, aki addig a vezetőjük volt. Minden esetre a két ifjonc nagyon hasznos tagja volt a csapatnak, én azt se bánnám, ha később esetleg még viszont láthatnánk őket.

Egyébként amikor a lövész Ahsokára célzott, egy pillanatra megállt bennem az ütő, hiszen a legtöbb szereplővel ellentétben, neki nincs életbiztosítása. :D De mivel az a két epizód egyfajta "próba" volt a számára, biztos voltam benne, hogy nem esik komolyabb bántódása.

Chewie egyébként hatalmas volt, ahogy a roncsokból összeeszkábálta az adóvevőt, mindemellett nagyon jellemző is rá. Talán Hant is ő tanította (fogja tanítani), nem fordítva.

A tartalékterv is ötletes volt, eleinte nem értettem, mi értelme van a trandoshai életben hagyásának. Az elemetrükk előtt is le a kalappal, ifjonc létére nem ment rosszul a gyereknek.

A kompon zajló harcok is hangulatosak voltak, főleg azután, hogy megérkezett a vuki felmentősereg, ahol szinte nem győztem kapkodni a fejem az ismerősök láttán. :D Sugi és Seripas csak cameonak ugyan, de tiszteletüket tették - ami kellemes visszatekintés volt a Bounty Hunters-re, akár csak az előző részben látott feluciaiak -, illetve Tarfful, akinek viszont még némi trandoshi aprítás is kijutott. Végre elnyerték méltó büntetésük, amit jó volt látni. :evil: Garnac vége jött be leginkább, aki még a megadás lehetőségét is megkapta, de pechére nem élt vele. Ez a jelenet egyébként tovább csiszolta Ahsoka Jediségét, aki a történtek ellenére továbbra is meg tudta állni, hogy hidegvérrel kinyírja a gyíkarcot.

Ahsoka, Jinx és O-Mer fénykardok nélkül sem tehetetlenek (emlékezzünk csak az 1x22-ben látott Anakinra), amiért jár a piros pont. Főleg annak fényében, hogy hármójuk testi ereje mit sem ért a háromszor akkora trandoshiak ellen, így nem volt könnyű dolguk, még Chewie érkezte után sem. Elvégre a túlerőt és a fegyveres fölényt nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Ahsoka... nála azt éreztem, hogy egy teljesen új szintre lépett, melynek hála a 4. évadban egy még érettebb, még elkötelezettebb és még inkább a Jedik útját járó padawant fogunk látni. Azt hiszem - mesterével ellentétben - az ő Jediségét tényleg nem lehet megkérdőjelezni, a már fentebb említett, illetve az előző részben látott jelenet után - amikor visszaterelte a helyes útra Kalifát, továbbá amikor az egész történet folyamán egyszer sem vesztette el a fejét, higgadt tudott maradni, mely által első számú túlélővé vált és tett másokat. Ragaszkodás és bosszúvágy nyomát sem találni benne, egyszóval egyelőre a legvilágosabb utat járja, meglátjuk később hova vezet ez az ösvény. Abban is egyre biztosabb vagyok, hogy anno, a sorozat elején, illetve a mozifilmben szándékosan debütált gyerekesebb, pimaszabb karakterként, hogy ezt a későbbiekben tudják hova fokozni. Hát itt az eredmény. Hasonlítsuk csak össze az ebben a részben látható és a mozifilmben látható karaktert - és nem csak az animációra gondolok. Az megérne egy külön misét.

Chewie-val való kapcsolata egyébként nagyon aranyos volt, a vuki-nyelvtudásán meg is lepődtem. Ami még bejött - már az előző részhez is írni akartam - az a trandoshiak hörgése. A kinézet illetve ez a hang párosítás nem semmi velociraptor hatást idéz elő. :cool: A kristálykoponya ötlete is hatalmas, bár nekem csak másodszori nézéskor tűnt fel.

A végső jelenet is sok mindent elárult, főleg, ami Yodát illeti. Anno az ő ötlete volt ez az egész Ahsoka-dolog, hogy Anakin mellé kell egy padawan, aki kicsit visszafogja, higgadtabbá, hidegfejűbbé teszi. Ez félig meddig be is vált, ám van hátulütője is, ami már nem egyszer előjött. Mégpedig Anakin félelme, hogy elveszít egy hozzá közel álló személyt. Az Ep3-ban ez okozza a vesztét.

A látvány - mondhatni szokás szerint - lenyűgöző volt, Wasskah zöldes színvilága nagyon bejött. A zene sokat dobott a jeleneteken, főleg a klasszikusból ismert dallamok és az Ahsoka-téma nyerte el a tetszésem. Összességében remek évadzáró volt, remek történetszál, nálam biztos bekerül az évados TOP6-ba. :clap: Várom a következő részt, még ha az kicsit odébb is lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiemelendő, hogy Ahsoka milyen pozitív hatással volt O-Mer-re és Jinx-re, akik viselkedéséből sokszor kiérződött a reményvesztett pesszimizmus, és a "már minden mindegy" hozzáállás. Persze ebben közre játszhatott Kalifa halála is, aki addig a vezetőjük volt. Minden esetre a két ifjonc nagyon hasznos tagja volt a csapatnak, én azt se bánnám, ha később esetleg még viszont láthatnánk őket.

Itt valóban szépen megmutatkozott, hogy mi a különbség vezető és vezető között. A két ifjonc nagyon ügyes volt, kellemes színfoltjai az epizódnak. Én is bízom benne, hogy visszatérnek még.

 

Egyébként amikor a lövész Ahsokára célzott, egy pillanatra megállt bennem az ütő, hiszen a legtöbb szereplővel ellentétben, neki nincs életbiztosítása. :D De mivel az a két epizód egyfajta "próba" volt a számára, biztos voltam benne, hogy nem esik komolyabb bántódása.

Azért ahsokának valami más halált szánnék, mint sem egy ilyen no-name Trandoshan ölje meg. :D

 

Chewie egyébként hatalmas volt, ahogy a roncsokból összeeszkábálta az adóvevőt, mindemellett nagyon jellemző is rá. Talán Hant is ő tanította (fogja tanítani), nem fordítva.

Én még mindig ámulok mennyire jó érzékkel nyúltak hozzá. Hatalmas gratula Filoninak.

 

Ahsoka... nála azt éreztem, hogy egy teljesen új szintre lépett, melynek hála a 4. évadban egy még érettebb, még elkötelezettebb és még inkább a Jedik útját járó padawant fogunk látni. Azt hiszem - mesterével ellentétben - az ő Jediségét tényleg nem lehet megkérdőjelezni, a már fentebb említett, illetve az előző részben látott jelenet után - amikor visszaterelte a helyes útra Kalifát, továbbá amikor az egész történet folyamán egyszer sem vesztette el a fejét, higgadt tudott maradni, mely által első számú túlélővé vált és tett másokat. Ragaszkodás és bosszúvágy nyomát sem találni benne, egyszóval egyelőre a legvilágosabb utat járja, meglátjuk később hova vezet ez az ösvény.

Ahsokában meg van mindaz ami Anakinban, kivéve a legrosszabb tulajdonságokat. Kettejük kapcsolata egyre komplexebb amit nagy öröm látni. :)

 

Ami még bejött - már az előző részhez is írni akartam - az a trandoshiak hörgése.

Bizony! Nekem már Bossk feltűnésekor nagyon bejött a stílusa. Ahogy sziszeg miközben beszél, meg hasonlók. Remélem látjuk még őket a sorozatban. Bár érdekes, hogy pl. Ga Nacht mennyire más volt.

 

A végső jelenet is sok mindent elárult, főleg, ami Yodát illeti. Anno az ő ötlete volt ez az egész Ahsoka-dolog, hogy Anakin mellé kell egy padawan, aki kicsit visszafogja, higgadtabbá, hidegfejűbbé teszi. Ez félig meddig be is vált, ám van hátulütője is, ami már nem egyszer előjött. Mégpedig Anakin félelme, hogy elveszít egy hozzá közel álló személyt. Az Ep3-ban ez okozza a vesztét.

Yoda tisztában van azzal, hogy Anakin ragaszkodó. A Christophsison említi Obi-Wan -nak, hogy majd meg kell tanulnia elengednie Ahsokát. Szerintem ez lesz az igazi próba számára, és ez az időszak számunkra is nagyszerű lesz. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokában meg van mindaz ami Anakinban, kivéve a legrosszabb tulajdonságokat. Kettejük kapcsolata egyre komplexebb amit nagy öröm látni. :)

Igen, így pedig egyre nehezebb lesz elengednie őt, ha majd eljön az ideje. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen sorsot szánnak Ahsokának, mert bár valóban a halála lenne a leglogikusabb több szempontból is, mégsem ez az egyetlen egy eshetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, így pedig egyre nehezebb lesz elengednie őt, ha majd eljön az ideje. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen sorsot szánnak Ahsokának, mert bár valóban a halála lenne a leglogikusabb több szempontból is, mégsem ez az egyetlen egy eshetőség.

Én is szeretném tudni mi lesz vele. De inkább haljon hősi halált a Klónok háborújában, mint, hogy évekkel később Vader, vagy rohamosztagosok végezzenek vele.

Egy esetleges lehetőség még talán, hogy kilép a Rendből és átlag életet fog élni. Mondjuk szerelmes lesz és úgy dönt, inkább a szerelmét választja, mint a Jediket. És így már nem kell meghalnia.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretném tudni mi lesz vele. De inkább haljon hősi halált a Klónok háborújában, mint, hogy évekkel később Vader, vagy rohamosztagosok végezzenek vele.

Egy esetleges lehetőség még talán, hogy kilép a Rendből és átlag életet fog élni. Mondjuk szerelmes lesz és úgy dönt, inkább a szerelmét választja, mint a Jediket. És így már nem kell meghalnia.

Szerintem ebből illetve az előző részből szűrhető le legjobban, hogy Ahsoka mennyire a Jedik útját járja, mennyire elkötelezte magát. Nem tudom elképzelni, hogy mindezt eldobná egy szerelemért, vagy egyéb, önzőbb célokért. Az sem elképzelhetetlen, hogy ő is a 66-os parancs túlélője és esetleg még viszont láthatjuk az élőszereplős sorozatban (ennek örülnék a legjobban)...azt, hogy nem szerepel az Ep3-ban könnyedén ki lehetne magyarázni. Érdekes lenne látni a reakcióját annak tudván, mivé vált a mestere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebből illetve az előző részből szűrhető le legjobban, hogy Ahsoka mennyire a Jedik útját járja, mennyire elkötelezte magát. Nem tudom elképzelni, hogy mindezt eldobná egy szerelemért, vagy egyéb, önzőbb célokért. Az sem elképzelhetetlen, hogy ő is a 66-os parancs túlélője és esetleg még viszont láthatjuk az élőszereplős sorozatban (ennek örülnék a legjobban)...azt, hogy nem szerepel az Ep3-ban könnyedén ki lehetne magyarázni. Érdekes lenne látni a reakcióját annak tudván, mivé vált a mestere.

És az jobb lenne, ha Vader ölné meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokában meg van mindaz ami Anakinban, kivéve a legrosszabb tulajdonságokat. Kettejük kapcsolata egyre komplexebb amit nagy öröm látni. :)

Kicsit olyan érzésem van Ahsoka kapcsán, hogy talán Anakin is ilyenné válhatott volna, legalábbis közelítőleg, ha kisgyerekként kerül a Rendbe.

 

Igen, így pedig egyre nehezebb lesz elengednie őt, ha majd eljön az ideje. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen sorsot szánnak Ahsokának, mert bár valóban a halála lenne a leglogikusabb több szempontból is, mégsem ez az egyetlen egy eshetőség.

Ahsoka sorsa szerintem attól függ, milyen hangulatban kívánják zárni majd a sorozatot. Ha nagyon drámai véget szánnak neki, akkor nagy eséllyel meghal. Ha viszont megmarad ez a fajta "életképek a klónháborúról" stílus, mégha nagyjából azért halad is egy irányba az egész, akkor más kiesésre is lehet számítani.

Én nagyon szeretném, ha nem halna meg. Elveszíteni valakit nem csak halál árán lehet, hanem pl. teljes kiábrándultság miatt is, és erre szintén van esély. Én ennek drukkolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebből illetve az előző részből szűrhető le legjobban, hogy Ahsoka mennyire a Jedik útját járja, mennyire elkötelezte magát. Nem tudom elképzelni, hogy mindezt eldobná egy szerelemért, vagy egyéb, önzőbb célokért.

Pontosan! Ez a két rész rengeteget rakott hozzá Ahsoka jelleméhez. Most már én se hinném, hogy rossz útra tér. Szerintem Anakin ellenpéldája lesz a későbbiekben. Hogy úgy is lehet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit olyan érzésem van Ahsoka kapcsán, hogy talán Anakin is ilyenné válhatott volna, legalábbis közelítőleg, ha kisgyerekként kerül a Rendbe.

Épp erre céloztam alább. :D Egyébként egyre inkább az az érzésem, hogy nem fog meghalni. Az túl nagy trauma lenne Anakinnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp erre céloztam alább. :D Egyébként egyre inkább az az érzésem, hogy nem fog meghalni. Az túl nagy trauma lenne Anakinnak.

Padménak is meg kellett halnia az EP3 végén, egyszerűen azért, mert nincs ott az EP4-ben már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padménak is meg kellett halnia az EP3 végén, egyszerűen azért, mert nincs ott az EP4-ben már.

Az, hogy valaki nincs az EPIV -ben nem jelenti azt, hogy meg kell halnia... De megint kezdünk OFF -olni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.