Ugrás a kommentre

Évadértékelés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remek összefoglaló, Ody, a segítségével sikerült nekem is felidéznem az évad csúcspontjait, amelyek mind a négyféle vonulatban megtalálhatóak. :) Számomra egyébként továbbra is abszolút pozitívum, hogy többféle témában és megközelítésben mozognak az epizódok, sőt ez egyre inkább így van, úgy tűnik 3 évad után. :) Csak maradjon még ilyenebb, ezt kívánom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Ezt is kifiléztem. Ennél az évadnál még mindig iszonyúan nagyot üt a Mortis-trilógia, nem is tudom, hol borzongok meg jobban. Amikor Anakin térdre kényszeríti a kölyköket? Amikor a Leány megmenti Ahsokát? Amikor meghal az Atya és egész Mortis elkezd elemeire hullani? Zseniális, lebilincselő, elgondolkodtató. Ugyanígy iszonyú erős epizód a Citadel-trilógia, ahol szintén megborzongok Even Piell temetésénél, miközben itt HD-ben ez a randa bolygó mintha még hátborzongatóbb lett volna, ahogy az igazán kis részletek is feltűntek. Az évadot záró Ahsoka-duó meg a hab volt a tortán.

Sajnos az extrák terén ezúttal iszonyú nagyot csalódtam. Először is, reméltem, hogy lesz dokufilm a Heroes of Both Sideshoz, vagy legalábbis valami, ami a v2.0-ra váltást taglalja. Mik voltak az okok, mi tette lehetségessé, milyen előkészületek előzték meg, stb. Rengeteg érdekes téma van ezen a ponton, és egy kanyi extra sincs róla. Mintha a készítők észre sem vették volna, hogy az évad közepén a sorozat totális arculatváltáson esett át.

A másik, amit kis híján pofonnak éreztem, az a Mortisos doku. Elmondták, hogy ugyan minden kérdésre van válaszuk, ezt és semmi másról nem fognak ebben a dokuban beszélni. Erről szólt az egész. Elmondták, hogy nem mondanak el semmit. A semmiről készítettek dokufilmet, pont arról a trilógiáról, amiről igazán tudni akartam háttérdolgokat.

És ugyanígy sajnáltam, hogy a Citadel-trilógiáról sem volt semmi. Nagyon aláadták a lécet az első évadhoz képest. Mert ugye, az önmagában álló epizódok sem lettek kivesézve, kivéve a kaminoi szálat. Pedig mindenben lett volna valami, amit szerintem érdemes lett volna a készítőknek elmesélni.

Persze, ami viszont volt, az nagyon jó volt. Gondolok itt arra, hogy például az extrákból tudtam meg, hogy Dooku szeme besárgul, de remek volt az Ahsoka-duológia extra anyaga is, ebben kifejezetten az tetszett, hogy érezni lehetett benne, Filoni mennyire szereti Ahsokát. Szóval, ha eddig nem lettem volna biztos abban, hogy a Rebelsben Ahsoka visszatér, most meggyőztek volna róla.

Szóval, a meglévő extrákkal maradéktalanul elégedett vagyok, csak az bosszant, ami hiányzik. Talán még nem is zavarna, ha az első évad BD-jén nem lett volna minden epizódnak egy kis ötperces extrája, ami terjedelmileg semmivel sem több vagy kevesebb, mint egy-egy trilógia tizenöt perces extrája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kivégezve a 3. évad is. Az évad középső részén lévő politika annyiar unalmas, hogy még végig nézni is szenvedés volt. De aztán a Mortis, majd a Citadell szál mindenért kárpótolt. A legjobban viszont Ventres/Opress történet tetszett. Nagyban árnyalja a Ventresről kialakult képet. A családjaitól megfosztott, mély lelki sérülései miatt nem véletlenül lett Ventres az, aki. Ráadásul még Dooku is elárulta, el is hiszem, hogy még mélyebbre taszították őt. De mintha már a végő összecsapás után felismerte volna a sötét oldal álnokságát. Remélem a Rebelsben találkozunk még vele, ha nem is a lázadók oldalán (mert ezt nem nézem ki belőle), de egy olyas valaki még lehet, aki a Birodalmat is gyűlöli és ott gyengíti meg, ahol csak tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.