Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Obi wan tétovázott hogy megölje Anit?

Arra a részre gondolok amikor ani a padlón van és obi leakar súlytani rá, olyan nehezen súlyt lerá.... szal sztem tétovázik hogy megölje....de mielőtt eldöntötte volna véglegesen ani már magához húzta a kardját.

 

mit gondoltok erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán csak esélyt akart adni neki,mint a végén amikor figyelmezteti,hogy ne ugorjon mert vert helyzetben van.Egy olyan ellenfél aki meg akarja nyerni az adott csatát nem tesz ilyen "gesztust" az ellenfelének.Szerintem itt is ez lehet a helyzet.Ha akarja már ott befejezhette volna,de ehhez meg kellett volna ölnie a barátját akit testvéreként szeretett. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi Yoda van itt :(

 

Sztem Obi lecsapta volna Anakint ott az asztalon.De belül biztos hezitált.

 

Hello there Obi! :D

OFF:Sajnos mogó avatart nem tudok szerezni :P

Hezitált mert barátok a történtek ellenére is.Meg hát Anakin fegyvertelen volt...."egy Jedi sosem támadásra hanem védekezésre használja az erőt..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem ezt a részt és amikor felemeli a kardot Obi mintha egy pillanatra megállna :39: .Aztán mielőtt lesújtana,Anakin már nyúl a kardjáért ami azonnal a kezébe repül.Szerintem időt ad neki.Egyszerűen nem tudja megölni legalábbis így nem plussz ahogy írtam már Anakin védtelen volt. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin nem hiszem,hogy tétovázott volna.Szerintem Ő egyből levágta volna Obit ha lett volna rá megfelelő alkalma.Anakint a vak gyűlölet hajtotta Obi ellen és ez lett a veszte.Nem tudott tiszta fejjel gondolkodni,koncentrálni.Talán előjött benne :x az sok-sok szidás és megrovás amit kapott a mesterétől és ezek mint egy vulkán előtörtek belőle plussz a friss sérelmek.Padme feltételezett árulása,Obi-Wan még utoljára kioktatja,hogy amin most jár az nem a helyes út,féltékenység,harag,meg már nem is volt önmaga.Szerintem már az Anakin helyett a Vader megszólítás lenne a helyesebb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen.Kinézethez valóban a páncéloshoz illik jobban a Vader név,viszont itt a páncél "hiányát" részben pótolja az a nagyon-nagyon agresszív viselkedése :x

 

Nagyon így érzem én is. Félelmetesebb nekem mint Vader, mert nem látod rajta, csak a szemében, a kegyetlenséget. Szinte sokkoló.

 

Megkérdeztem a főnököm, milyen volt a Jedi gyerekek leölése.

- Nem is láttunk semmit belőle -mondja ő.

- Sokan kiakadtak.

- És azon nem akadtak ki, mikor Obi lekaszabolja a végtagjait...?

Pedig pici gyerekei vannak. :? Csak az számít, amit látunk?????

 

Tudok hozni bizonyítékot rá, hogy Anakin tétovázott, fejből nem tudom idézni...majd honap...amúgy a filmben is ell lehet kapni, hogy Anakin erősnek akar látszani, félelmetesnek, de közben gyenge és nem tudja megölni Obit...ahogy Obi sem őt, csak megnyomorítani, csak arra képes :D ösztönösen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igen a szemében nagyon látszik az a vad düh és gyűlölet :x .Meg ahogy ordít Obival.Arra a jelenetre gondolok mikor Padmet elengedi a folytogatásból,Obi letérdel a lány mellé közben Anakin mint egy felbőszült bika(bocs :? nem találtam jobb jelzőt arra az esztelen fel-alá járkálásra) és azt ordítja Obinak,hogy ellene fordította Őt.Félelmetes.A hideg futkározik a hátamon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

közben Anakin mint egy felbőszült bika(bocs :? nem találtam jobb jelzőt arra az esztelen fel-alá járkálásra) és azt ordítja Obinak,hogy ellene fordította Őt.Félelmetes.A hideg futkározik a hátamon. :?

 

Bólogatok. Ezek után nehéz elképzelni, hogy tétovázna, de bennem csak így állt össze, hogy veszít a párbajban. Szóval fura is hogy a téma címe fordítva van, mert az egyértelmű. Obi a párbaj végén is tétova teve tova, mégis nagyon nagyon jó harcos, míg a sötét oldalon a tétovázásért a végtagjaiddal fizetsz. Nem is Obi győz, hanem Anakin hibázik hatalmasat. Obi határozottságát becsüli alul. Obi keményebb, mert függetlenebb az érzéseitől mint Anakin. Vaderként ezt is megtanulja: a hideg kegyetlenséget. Itt még fújtató bika :x , aki előtt meglengetik a vörös kendőt és nekimegy a semminek. :csubi: Árnyékboksz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a harc elején volt hezitálás, ami a csata végén már kevésbé volt meg. Jó kérdés, hogy vajon mennyire volt humánus Obi, amikior hagyta elégni Anakint. Jobb lett volna ha levágja, hogy ne szenvedjen? De ezt meg nem akarta megtenni, mert nem bírta megtenni. De az jobban esett neki, ahogy látja elevenen elégi a tanítványát? :D Hatalmas érzelmek dolgoznak ebben a jelenetben. Érdemes megnézni, hogy amikor Obi megcsonkítja Anakint, szinte abban a pillanatban ő is megdöbben, hogy mit is tett. Anakin meg egyvégtében Obit bámulja, és ezek után üvölti fröcsögve, hogy gyűlöli. Szenzációs.... A végén lévő szavak mindent elárulnak.

 

"Akkor elvesztél"

"Eljött a vég számodra mester"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP6 könyv sokat elárul erről a párbajról.

Kicsit másképp lett a filmben, azért érdekes figyelembe venni:

:arrow: Vader arra gondol, hogy tétovázott akkor és ez nem történhet meg vele még egyszer Luke-val szemben...

:arrow: Obi-Wan azt mondja Luke-nak, hogy az ő (Obi) önhittsége lett Anakin veszte. (Maradjunk abban, hogy jól összedolgozott mindenki a cél érdekében.) Azt hitte lehet olyan jó mestere, mint Yoda. Szerintem Yoda se lett volna olyan jó neki mint...nem Sidiusra gondolok. :lol:

 

:arrow: És erős hangsúly van azon, hogy Obi vissza akarta állítani Anakint :D ..az EP3-ban ez nem kap úgy szerepet, viszont hogy AnakinVader futni hagyná Obit és érzi a..

 

ANAKIN: Don't make me destroy you, Master. You're no match for the dark

side.

 

OBI-WAN: I've heard that before, Anakin . . . but I never thought I'd

hear it from you.

.

.

.

 

OBI-WAN: (continuing) The flaw of power is arrogance.

 

OBI-WAN stands looking at his former apprentice for a moment.

 

ANAKIN: You hesitate. . . the flaw of compassion.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is Obi-Wan Jediségét igazolja.Ő nem teszi meg azt amit Anakin megtesz Dookuval.Fegyvertelen embert nem öl meg.Teljesen mindegy, hogy éppen ég-e vagy sem, de Anakin fegyvertelen volt.Szerintem ez egy szép párhuzam a filmen belül.Obi-Wan megmutatja, hogy kell viselkednie egy igazi Jedinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkienek teljesen igaza van.Lehet velem vitatkozni,de szerintem Anakin nem tétovázott volna fordított helyzetben.Gondolj bele:levágott x számú Jedit majd bement az ifjakhoz........ 8)

Anakint itt már nem úgy kell kezelni mint Anakin hanem mint Vader.Gonosz,könyörtelen,arrogáns és egy kicsit bomlott elméjű.Jedi gyilkosságok,Szeparatista gyilkosságok,Padme folytogatása,az az eszelős járkálás és ordítozás Obival,"békét teremtettem az új birodalmamban" :x .Ez az ember már nem Anakin.Ez az ember már nem kegyelmez senkinek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt néztem volna meg mikor Vader mondja hogy: "If you are not with me, then you are my emeny", akkor Obi mondta volna hogy: Ok, inkább veled mint ellened. És akkor mi lett volna. 8) :):D Hmmmm...

 

Ez nagyon érdekes :39: !Talán nem hitte volna el és akkor is neki támad.Az uralkodó világosan kiadta a parancsot:..."-mostantól minden egyes Jedi beleértve Obi-Wan Kenobi barátodat is a "köztársaság" ellensége....."

Anakin meg már előtte hűséget fogadott neki:..."engedelmes tanítványod leszek-...."Szóval így is úgy is neki ment volna. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon érdekes :39: !Talán nem hitte volna el és akkor is neki támad.Az uralkodó világosan kiadta a parancsot:..."-mostantól minden egyes Jedi beleértve Obi-Wan Kenobi barátodat is a "köztársaság" ellensége....."

Anakin meg már előtte hűséget fogadott neki:..."engedelmes tanítványod leszek-...."Szóval így is úgy is neki ment volna. :26:

 

Hát igen, igazad van. Akkor ezt a lehetőséget, jelenetet, már csak maximum az Űrgolyhók 2ben láthatjuk. 8) De azért megnézném. :!:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az ember már nem kegyelmez senkinek. :)

 

Kegyelem? Tétovázás?

Minek nevezzem?

Amikor átalakul Vaderré fizikailag, mire gondol? Arra hogy Padmé jól van-e. Obinak is megadja az egérutat. Obi nem él vele, még jó, hisz Jedi. Ha Obi semleges lenne, nem harcolna vele. A régi idők emlékére elengedné. Na jó ezt a könyvből tudom.

Vaderként az elején még ugyanúgy kötődik ehhez a két emberhez. Anakin nem támad Obira, csak miután Obi kinyilvánítja a "fénykardját". Az új fejezet akkor kezdődik, mikor Obi legyakja a végtagjait, ennél jobban nem alázhatta volna meg...

Az utolsó csepp a hideg kegyetlenség eléréséhez Padmé halála. Mikor üvölt a műtőasztalról leszállva, akkor érez utoljára. Minden reménye szertefoszlott. Már csak Vader maradt és Sidius. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Szisz. :57:

Úgy látszik ebben alapból nem értünk egyet.Szerintem ott már Anakin nem tud Jedihez méltóan gondolkodni és viselkedni.Neki csak egy számít,hogy végezzen egykori mesterével.Szerintem a harc hevében nem sokat gondol Padmera,bár a fene tudja.Lehet,hogy ez is elvonja a figyelmét :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre megnéztem volna az arcát Anakinnak.Mármint a legelső reakcióját mikor Obi közli vele,hogy oké akkor veled vagyok 8)

 

Hát ezt a fejet én is megnéztem volna, sőt nem olyan biztos hogy ekkor nekimenne... miért is????

Mi is Anakin célja?

Nem az hogy megölje volt mesterét, hanem hogy megmentse a padmét és a galaxis ura legyen.....

 

Ha obi melléállt volna akkor minden bizonnyal sith lett volna belőle és ketten palpinak mentek volna és ejnye-ejnye.... aza kampecc az öregnek!

ELVÉGRE A RÉGI IDŐK EMLÉKÉRE ELENGEDTE VOLNA OBIT HOGY MENJEN EL MÍG NEM KÉSŐ:

utalás is van rá:

" YOU SHOULDN'T HAVE COME BACK..." Vader ep4

 

 

 

Ne feledjük a beszélgetéskor Ani még nem akarta megölni Obit, csak miután Obi kinyította a fénykardot!!!! :csubi:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és azért nem kéne mondani hogy Sidious füttyent és Vader ugrik....

Szal nem hinném mert a mestere megparancsolja hogy meg kell ölni, h megölte volna:

 

Pl vader nem pincsi kutyus, sokszor ellenkezik az uralkodóval, lásd nem maradt a parancsnoki hajón ep6 ba pedig Sidi azt mondta

Tette h nem tud Skywalkerről....

Szal Vader nem ad annyira az uralkodó kezére.... A tanítványa lett és már rögtön azon vélekedett h hogyan lehetne kiiktatni mesterét....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha Vader nem is ugrott azonnal (bár szerintem igen),de Padmeért hajlandó volt megtenni mindent.Egyébbként mikor Padmenak azt mondja,hogy együtt uralhatják a galaxist és,hogy le tudja győzni az uralkodót akkor már nem önmaga.Hatalom és becsvágy.Már csak ezek irányítják. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.