Ugrás a kommentre

Kedvenc nyitójelenet


Lenci

Melyik a kedvenc nyitójeleneted?  

36 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc nyitójeleneted?

    • ep1
      2
    • ep2
      3
    • ep3
      23
    • ep4
      5
    • ep5
      2
    • ep6
      1


Ajánlott hozzászólás

Anno az ep5-re voksoltam, és valamennyire még mindig tartom. Van valami méltóságteljesség abban a jelenetben. Nem látvánnyal üt, hanem csak annyival, hogy csendben, méltóságteljesen repül egy csillagromboló. Benne a Birodalom fenyegetése, már jelezve, amit a cím nem csak sugall: a Birodalom most bizony visszavág.

 

Persze az ep3 továbbra is ott van szorosan a nyomában. Az a moziélmény, amit az nyújtott, kevés film tudta csak megközelíteni. Eleve az, hogy az ember öt film után nem számít már ilyen intenzív nyitásra, vizuális orgiára. Emlékszem, szó szerint kerestem a joystick után kaptam. A mai napig a legjobb űrcsata az, amit az ep3 produkált - persze sajnos mostanában nem is tobzódunk igazán űrcsatákban.

 

Az ep2 nyitánya jön nálam ezután, mert az ep3-hoz hasonlóan ez is szokatlan a többi filmhez képest, viszont ez másképpen. Mindegyik filmnél lefelé indul el a kamera a szövegek után, és bizony négy SW után az ember automatikusan így irányozta be a szemét. De Lucas pofátlan módon ebben az egy epizódban fölfelé indított, és én szó szerint beleszédültem ebbe. Apró nüansz, de ez is jelzi, hogy ez a rész kicsit más, mint a többi. Ráadásul az egész nyitójelenet valami zseniálisan baljós. Vizuálisan még kicsap egy kicsit Lucas a néző felé, hiszen az űrhajókat fejjel lefelé állítja nekünk, szó szerint biztosítva, hogy ennél az epizódnál feje tetejére áll a Galaxis. Aztán lemegyünk a ködbe burkolózó Coruscantra. Ha az ep5 nyitánya a Birodalom fenyegetését prezentálja, akkor az ep2 nyitása a Sötét Oldalt. Átláthatatlan, borús, komor, és kifordult, a normálistól eltérő.

 

Ezt követi aztán az ep4 nyitása. Bár mivel már az anyatejjel is Star Warst szívtam magamba a Star Trek és a Power kapitány mellett, így gőzöm sincs, miképpen éltem meg ezt a nyitányt. Nekem az efféle látvány mindig is természetes volt, legalább annyira, mint az, hogy Vader Luke apja, szóval semmi megdöbbentő nem volt benne, mire ésszel is felfogtam a dolgot. Így ez az ütés nálam már célt tévesztett, de el tudom képzelni, hogy ez úgy hatott '77-ben, mint az ep3 '05-ben. Ami engem megfog ebben a nyitásban, az korábban az volt, hogy egy böszme nagy űrhajót látok bitang közelről elrepülni. Star Trekes fejjel - kiskoromban jobban szerettem, ne vessetek meg :D - az ilyen nagy hajók ritkaságszámba mentek (Enterprise 300+ méter, cöcc), ráadásul itt még lőnek is egymásra, mint a részeg cowboyok. Szóval az intenzitása, a tűzereje ennek a jelenetnek a mai napig beránt a filmbe. Mellesleg, az ep1-2-3 után durva, hogy a bolygó, ami a maga durvaságával is még az egyik legbékésebb világ volt (Coruscant, Naboo, Geonosis, Kamino, stb. mindenhol dúlt már valami nagy csata), ráadásul pont itt tette le a fonalat az ep3, egy békés, reménykeltő jelenettel, most egy heves adok kapokkal nyit, tovább tetézi ezt a beszippantó érzést.

 

Ezután jön az ep6, ami akár az ep4 inverze, és az ep5 felturbózása is lehetne. Egyrészt, a beállítás totál ugyanaz. Alul egy "bolygó", felette egy hold, és az egész fölött elrepül egy csillagromboló. Csak itt nyugi van. Ám mivel az a hold nem hold, hanem egy megrágott, egy egész bolygó elpusztítására képes űrállomás, és az egész jelenet meglepően csendes, a zene meg már-már idilli, sugározza azt, amit az ep5 nyitása, ellenben az ember azt érzi, hogy ez az ep4 nyitása nyugodt környezetben. Mondjuk az ep6-ra amúgy is kicsit jellemző, hogy itt-ott újrahasznosították az ep4 egyes elemeit. De pont emiatt a kevert érzés miatt előzi be....

 

Az ep1-et. A nyitás tökéletesen illik a sorozat nyitásához. Semmi extra, semmi in medias res, nincs csata, se másfelé repülő kamera, se fenyegetés, se nyúlás az előző részből. Csak egy fegyvertelen diplomáciai hajó repül békésen a célja felé, hogy rendezzen egy diplomáciai bonyodalmat. Sehol a jó öreg világmegmentő sztori, hétköznapi esemény a Galaxis bármely pontján. A kis mag, amiből aztán kinő a Star Wars. És most, hogy ez így megfogant bennem, máris kedvem lenne az ep6 elé helyezni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Holiday Special nyitójelenete az már smafu? Ha azt nézzük, hogy melyik nyitójelenet szabadítja fel a legtöbb érzelmet (könnyesre röhögöm magamat, annyira sz@r, gagyi, fostalicska), akkor helye van a listában! :P

 

Parókás Mark Hamillnél nincs és nem is lehet rosszabb nyitányt még csak elképzelni sem.

 

Luke_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

:lol2:

 

 

Egyébként EPIV. Soha olyan hatásosan nem kezdődött még film. Lélegzetelállító, földbedöngölő és nagyszerű.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most, hogy ez így megfogant bennem, máris kedvem lenne az ep6 elé helyezni...

Szép összefoglaló. És ezzel az utolsó mondattal kb. kifejezted azt, amit én is érzek a témával kapcsolatban: nagyjából mindig az a nyitójelenet a legjobb, amit épp látok. :) Mindegyik film első jelenete illik az adott történethez, épp ahogy írtad. De azért kettő kiemelkedik számomra is a többi közül, mert mindkettő különleges: az Ep4-é, mert nekem az pont olyan élmény volt, mint Lencinek, és az Ep3-é, ami egyrészt annyira lendületes és magával ragadó, ahogy egyik másik sem, és mert az a legkedvencebb Saga filmem nyitánya! De a többi között már nem tudnék sorrendet felállítani.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként EPIV. Soha olyan hatásosan nem kezdődött még film. Lélegzetelállító, földbedöngölő és nagyszerű.

Egyszeri alkalom. Azóta kb. 1 millió és kettő hatásosabb film kezdés volt, de a korszak alkotót mindig nagy becsben tartják. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam továbbra is az EP4-é minden idők leghatásosabb nyitójelenete, beleérte a Star Warson túli filmeket is. Ezerszer láttam, de még most is ugyanazt a lélegzetelállító, hátborsódzó érzést érzem, mint legelőször, amikor VHS-en néztem meg. :) Az EP3 hasonló, de azért nálam a trónról nem tudta letaszítani a negyedik rész filmkezdését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szvsz, kettő jelenet az, ami mindent visz. A kettő közül nem tudok különbséget tenni, egyformán nagyon hatásosak.

Az egyik az ep IV, a csillagrombolóval, amikor elmegy az ember feje fölött. A hm-ben úgy dübörög a subwoofer, majd leesik a fejem. :)

A másik meg az ep III, a kötelékrepülésből egy bazi nagy csatába! Az üstdobok (??) meg olyan hangulatot kölcsönöznek, ami utolérhetetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.