Ugrás a kommentre

Szükség van-e élőszereplős Tv-sorozatra?


lipi

Szeretnéd-e,hogy legyen élőszereplős Tv-sorozat  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Szeretnéd-e,hogy legyen él?szerepl?s Tv-sorozat

    • igen
      36
    • nem
      5


Ajánlott hozzászólás

Én egy olyan sorozatnak örülnék, ami jó sok idővel (akár 1000-4000 évvel) játszódik az ep1 előtt, valamikor a Sith háborúban, a Köztársaság felemelkedésében, vagy esetleg az ep6 után, az Új Köztársaság jövőjében. Sajnos az előbb jelenleg hiú remény, az utóbbi meg szerintem soha fel sem fog ötleni senkiben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt róla szó (persze csak pletyka szintjén),hogy egy a Sith háború idején játszódó történet lesz valamikor,amely háborúban fontos szerepe lenne egy ifjú padawannak:Yodának :shock:

Yoda mint zöldfülű (micsoda áthallás) padawan!!!!!!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőlem jöhet a sorozat. Veszteni valónk nincs. Ha jó, a Clone Wars szintjére kerül. Ha nem jó akkor a Holiday Special, vagy a Battle for Endor sorsára jutna és elfelejtjük.

 

Történetet a 3-4 között tudnék elképzelni. szigorúan úgy, hogy a filmhez picit sem kapcsolódjon, vagyis, se Leia, se Luke. Organa max akkor ha Jimmy Smits elvállana néhány Special Guest szerepet, de ezt nem hiszem.

Zeneileg marha nagy kérdőjel nálam, azt nagyon el lehet rontani.

 

Mondjuk a HCS terveinek elrablásáról szólhatna, vége ott van, mikr eljuttatják a Tantive IV-re Bothanok meghalnak a végén...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történetet a 3-4 között tudnék elképzelni. szigorúan úgy, hogy a filmhez picit sem kapcsolódjon, vagyis, se Leia, se Luke. Organa max akkor ha Jimmy Smits elvállana néhány Special Guest szerepet, de ezt nem hiszem.

Zeneileg marha nagy kérdőjel nálam, azt nagyon el lehet rontani.

Mondjuk a HCS terveinek elrablásáról szólhatna, vége ott van, mikr eljuttatják a Tantive IV-re Bothanok meghalnak a végén...

 

Ez így kapcsolódna a filmhez! :)

Hidd el van az a pénz amiért mondjuk Jimmy Smits vagy akár még Ewan McGregor is elvállalna egy egy epizód szerepet :64:

Zeneileg szerintem lenne miből válogatni.Nem hiszem,hogy annyira túlspiráznák a dolgot.Max JW írna pár új betétet.Lásd ifjú Indiana Jones. :wink:

Én is ezt gondoltam a sorozat végének.Mondjuk a Tantive IV.fedélzetén vagyunk éppen felszállás előtt.Orgona szenátor egy szűk és félhomályos folyosón egy apró termetű fehérruhás és "kakóscsiga" hajú nővel beszélget.A nőt csak hátulról látjuk. :shock:

....-Menj el a Tatooinra.Keresd meg Obi-Wan Kenobit és add át a terveket neki.Ő tudja majd mit kell tennie vele.

....-Igen apám.

Egy hosszú ölelés,olyan mintha tudnák,hogy most látják egymást utoljára....Végefőcím! :)

Bocs ha túlságosan elragadtatnám magam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így kapcsolódna a filmhez!Hidd el van az a pénz amiért mondjuk Jimmy Smits vagy akár még Ewan McGregor is elvállalna egy egy epizód szerepet :64:

Zeneileg szerintem lenne miből válogatni.Nem hiszem,hogy annyira túlspiráznák a dolgot.Max JW írna pár új betétet.Lásd ifjú Indiana Jones.

 

 

Úgy értettem, hogy közvetlen nem kapcsolódna a filmhez, vagyis semmilyen a filmekben előforduló főszereplő nem bukkanna fel. Mert ha nem bukkan fel nem szülhet ellentmondást, ami szerintem a legfontosabb, hogy ne szüljön ellentmondást.

 

Azt tudom, hogy van az a pénz amiért ezek a színészek ismét szerepet vállalnak, de nem hiszem, hogy egy sorozatra költenek annyit. Mozifilm simán behozza az árát, a sorozat korántsem . Ezért is akarnak 100 részt mert ha kevesebb esély sincs, hogy behozza az árát.

 

Nem jól tudod. John Williams semmi zenét nem írt az ifjú Indyhez. A legtöbb epizódnak Laurence Rosenthal szerezte a zenéjét és a főtémát írta ő, aztán már több zeneszerző is megfordult a sorozatban.

Annak én nem örülnék, ha csak a film zenéit használnál fel. Ez a "lenne miből válogatni" a lehető legrosszabb elképzelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint az ábra is mutatja, ez a sorozat sok buktatóval jár. Ebbe a zenei dologba bele se gondoltam. Az a fél SW. Nem csodálom, hogy hezitál a Lucasfilm, és egyenlőre nem beszélnek róla. Ők se tudják mennyire jönne be egy ilyen dolog. De inkább ne legyen, minthogy elkúrják az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak én nem örülnék, ha csak a film zenéit használnál fel. Ez a "lenne miből válogatni" a lehető legrosszabb elképzelés.

 

Persze Én se úgy értettem,de biztos,hogy a fővonal az ugyanaz lenne.Ez mondjuk legyen az egész 40%-a.A többit meg szerintem megoldják.Nem buta fiúk Ők.Az ifjú Indyvel kapcsolatban igazad van.Bocs :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze Én se úgy értettem,de biztos,hogy a fővonal az ugyanaz lenne.Ez mondjuk legyen az egész 40%-a.A többit meg szerintem megoldják.Nem buta fiúk Ők.Az ifjú Indyvel kapcsolatban igazad van.Bocs :)

 

40%

Az marha sok.

Zenének azt a színvonalat kellene követnie, mint az ifjú Indynél. Vagyis csak hasonlítson a film zenéjére, arra emlékeztessen, de ne legyen bele ollózva. Én max 10%-ot viselnék el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Star Wars más.Tehát itt szinte mindennek és mindenkinek van egy zenei motívuma.Erő téma,birodalmi induló,Leia téma,Luke téma stb.stb.Ha ezt a "hagyományát" fogja Lucas követni és mondjuk belekeveri az ismert szereplőket is,akkor ezeket is hallhatjuk majd.

Lehet,hogy mikor megnézzük a első részeket egy jót fogunk nevetni ezeken a spekulációkon,hogy mennyire nem találtunk el semmit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Star Wars más.Tehát itt szinte mindennek és mindenkinek van egy zenei motívuma.

 

Nem más, mert Johnny írta. Az Indy és a SW, zeneileg szinte alig tér el. Szereplőknek a konfliktusoknak a gonosznak mind-mind saját témája van, mégsem kellett orba szájba a Raiders march az ifjú indyben. Ez a dolog JW sok filmzenéjére igaz, inkább azt lehetne felsorolni, mikor tér el ettől a klasszikus stílustól. Van abból is, néhány.

Ha ezt a "hagyományát" fogja Lucas követni

Már miért Lucas követné a hagyomány, arról van szó, hogy beindítja, aztán csináljanak amit akarnak. Persze nem ennyire drasztikusan, de itt már nem hiszem, hogy minden percnél majd ott ül, na ide egy Leia téma kell...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és mondjuk belekeveri az ismert szereplőket is,akkor ezeket is hallhatjuk majd.

 

Ne keverje bele! :)

 

Majd meglátjuk Ody barátom,mindenesetre igazad van,ez a sorozat tele van buktatókkal.Bízzunk Lucasban és az ILM-ben,hogy se történetileg,se pedig technikailag nem lesz alacsony a színvonal(bár ez utóbbinak most jelen pillanatban nagyobb az esélye) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd meglátjuk Ody barátom,mindenesetre igazad van,ez a sorozat tele van buktatókkal.Bízzunk Lucasban és az ILM-ben

 

Bízzunk. Ne érts félre, én drukkolok nekik, csak egyben aggódok is. :)

 

Jogos,jogos,és szerintem minden jóérzésű (mintha lenne rossz érzésű is :) ) rajongó drukkol a dologért.Szerintem egy baromi jó csapatot tudhat maga mögött :) ,már csak egy jó sztori kell.Menni fog. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon-nagyon örülök, hogy lesz élő-szereplős sorozat. A 100 rész pedig egyáltalán nem tünik olyan soknak, ha figyelembe vesszük, hogy az összes évaddal együtt lesz annyi. Egy évad kb. 20 rész lesz. Ez teljesen korrekt szerintem.

 

Abban pedig Modival értek egyet, hogy legyen minnél kevesebb köze az eddigi szereplőkhöz. Én is szeretném egy új oldalát megismerni az SW világnak. Nekem ne magyarzzák a már ismert szereplők hátterét... a hat részes SW Saga nagyon jól megállja egymagában a helyét. Jöhet valami új!

Ha választani kéne akkor mindenképp a két trilógia közötti időszakra lennék kiváncsi... a Birodalom felemelkedésére. Esetleg a Birodalmi Akadémiában is játszodhatna pár rész...

A két trilógia utáni részek nekem furcsák lennének... szegény Mark Hamill borzalmasan néz ki a sok cigi meg alkohol miatt. Én nem épitenék rá egy sorozatot, de szivem szerint inkább fel se tüntetném egy sorozatban... csak tönkretenné azt a képet amit eddig Luke-ról alkottunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 100 rész pedig egyáltalán nem tünik olyan soknak, ha figyelembe vesszük, hogy az összes évaddal együtt lesz annyi. Egy évad kb. 20 rész lesz.

 

Viszont ha nem jön be akkor csak egy évad lesz,a többit nem csinálják meg.De hát minek is csinálnák tovább akkor. :water:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Helósztok!

 

Én is igennel szavaztam, és már nagyon várom, hogy mi lesz. Szerintem sincs veszteni valónk. Ha nem sikerül jól (ne adj Jedi!) akkor nem nézem meg - aztán szevasz. És most is élnék a mondással: You must unlearn what you learn - és már indulhat is az utazás!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Kicsit belegondoltam abba, hogy az SW világában a lényeget már tudjuk. Érdemes így sorozatot készíteni? Azoknak éppen az a lényegük, hogy valami nagy titok, vagy csattanó felé vezetik a nézőt. Itt ilyen nem igazán várható.

 

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ez maximum a hat film történeti felépítésének a lényege, de nem az SW világáé. Annak a lényege a mese, a jó és a rossz harca, a fantasztikus technológiák ötvözése a misztikummal. Ebbe pedig bőven van még lehetőség.

Ráadásul egy jó történetmesélő még így is kismillió csattanót és titkot mesélhet be, nem feltétlenül kell annak univerzális méreteket öltenie. Személy szerint ugyan úgy tudnék élvezni egy jól felépített karakter váratlan pálfordulását, mint azt, hogy Darth Sidious = Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelne a sorozat (erre valahogy időt szakítanék), mert úgy vagyok vele, mint az EU-könyvekkel: egyszerűen jó ezzel az univerzummal foglalkozni, mégha a könyvek között is van gyöngyszem és fércmű is. Igaz, ezek a könyvek is többnyire az ismert szereplőkkel foglalkoznak, és ez deklaráltan nem így lesz az élőszereplős sorozatnál - de nem látom akadályát, hogy az újabb karakaterek is érdekesek legyenek.

Minden a forgatókönyvön múlik. És persze a színészeken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszenek az olyan sztorik is, ahol a főszereplők nem, vagy alig jelennek meg. Pl. az X-szárnyúak a kedvenceim közé tartoznak. Elég, ha az SW világában játszódik, jók a karakterek és a sztori :) Több nem is kell :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvégre a Star Trek univerzumot igencsak "hitelesen bővítették" ki a különböző sorozatokkal. Elég -ha a két kedvenc sztoriszálamat megemlítve-, utalni a Voyagerre illetve a Deep Space Ninera. :) Mindkettőben megtalálhatóak az utalások az eredeti mozifilmhez, jelentős, a mondanivalóban gyökerező eltérést én nem tapasztaltam. Kíváncsi vagyok, hogy vajon ez a Star Wars esetében, hogy fog megvalósulni. Közös pontok persze lehetnek, nade a tálalás az tényleg nem mindegy. Ha megmaradna a mozifilmekre jellemző meseszerűség én annak örülnék a legjobban. Ha esetleg egy hard-core sci-fiként jellene meg a sorozat az totál csalódás lenne számomra. Igenis maradjanak meg azok az apró momentumok melyek SW ízt kölcsönöznek az epizódoknak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ST mindig is sorozat volt oldie. :) Az, hogy először készült egy másfél órás pilot (amiben nem is Shattner játszott), még nem mozinak számít. Főleg, hogy nem is játszották, csak tv-ben. Szóval ebben az esetben TV sorozatból lett mozi széria is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ST mindig is sorozat volt oldie. :) Az, hogy először készült egy másfél órás pilot (amiben nem is Shattner játszott), még nem mozinak számít. Főleg, hogy nem is játszották, csak tv-ben. Szóval ebben az esetben TV sorozatból lett mozi széria is.

Akkor ott van a Stargate :P:D

De szerintem tök mindegy. A lényeg, hogy az ST-nél mükődik a sorozat és a filmek közti összhang :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ott van a Stargate :P :P

De szerintem tök mindegy. A lényeg, hogy az ST-nél mükődik a sorozat és a filmek közti összhang :):)

Működik az igaz, de ezek a filmek olyanok, mint egy mésfél-két órás sorozat epizódok. :) Az SW-nél sokkal nehezebb lesz átálni a sorozat ritmusra. annak a jellemzője ugyanis, hogy lassan halad a végkifejlete felé, míg egy SW mozi sokkla pörgősebb, akciódúsabb....másabb! De végülis ha benne lesz az 'SW feeling', akkor úgy is tetszeni fog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.