Ugrás a kommentre

Szükség van-e élőszereplős Tv-sorozatra?


lipi

Szeretnéd-e,hogy legyen élőszereplős Tv-sorozat  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Szeretnéd-e,hogy legyen él?szerepl?s Tv-sorozat

    • igen
      36
    • nem
      5


Ajánlott hozzászólás

Akkor tényleg jó példázni a Stargate-tel, mert az mozifilmből lett sikeres TV sorozat (és eleddig úgy néz ki, az egyetlen olyan sorozat, amely sikert ért el a mozivászonról lekerülve, pedig volt pár jelentkező még a posztra... na majd az SW lelöki a trónjáról... fő az optimizmus). Szóval, ott sikerült megőrizni a film eredeti koncepcióját és szellemiségét, miközben jelentősen tovább is gondolták és letisztázták (hellyel-közzel) a részleteket.

Viszont érdekes kérdés, hogy vajon mennyire lesz kapcsolatban a film a sorozattal. Ezt most nem történet, hanem részletekben értem. Eddig akármilyen mozifilm került át sorozat formájában TV-re, ott radikális változtatások történtek (Stargate: goa'uld, csillagkapu működése, karakterek jelleme; Terminator: a sorozat szemszögéből a T3 nem is létezik, a 2-t meg arcon köpi; A szökevény: mintha nem is lenne film, stb). Ezen módosítások ugye lényegében amiatt szükségesek, hogy a film eladható legyen epizódikusan, viszont a Star Wars univerzum kiterjedtsége miatt itt ilyenre nem lenne szükség. Ellenben a Terminatornál sem lett volna rá szükség, mégis bejátszották. A kérdés: Vajon Lucasék eszközölnek-e ilyen módosítást? Remélem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ameddig az SW fő fogalomkörébe, az Erő témába nem nyúlnak bele, én addig bizakodok. Ezt a midiclorián dolgot is nehezen emésztette meg sok rajongó, szerintem innen nem is kéne továbblépni. Továbbá ne boruljon fel a sithek szinte egyedi kelléktára, hogy mindig csak egy mester és egy tanítvány létezik. Ha csupán a háttérdolgokat mutatják be (csempészek, rohamosztagosok-ellenállók mindennapjait, ésatöbbi) és még csak csavar se kéne a sztoriba, én már elégedett lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ameddig az SW fő fogalomkörébe, az Erő témába nem nyúlnak bele, én addig bizakodok. Ezt a midiclorián dolgot is nehezen emésztette meg sok rajongó, szerintem innen nem is kéne továbblépni. Továbbá ne boruljon fel a sithek szinte egyedi kelléktára, hogy mindig csak egy mester és egy tanítvány létezik. Ha csupán a háttérdolgokat mutatják be (csempészek, rohamosztagosok-ellenállók mindennapjait, ésatöbbi) és még csak csavar se kéne a sztoriba, én már elégedett lennék.

Teljesen egyetértek! A főbb dolgokhoz ne nyúljanak hozzá. A midik amúgy egy jó kis kiegészítés az eddig ismert Erő témakörhöz, de tovább nem kellene boncolgatni. Elég ennyi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem vagyok benne biztos hogy sikeres lesz (50-50%)(Star wars rajongóknak biztos tetszeni fog) hiszen ott volt a Terminator Sarah Conor Krónikái :D amit 2 hétig vártam és az első fél órában otthagytam miközben azt mondogattam magamban "Mi a sz*r ez ?" :evil: .

 

De aztán ki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok benne biztos hogy sikeres lesz (50-50%)(Star wars rajongóknak biztos tetszeni fog) hiszen ott volt a Terminator Sarah Conor Krónikái :D amit 2 hétig vártam és az első fél órában otthagytam miközben azt mondogattam magamban "Mi a sz*r ez ?" :evil: .

 

De aztán ki tudja.

Ez azért talán más lesz. A Sarah Connorban nem igazán vették figyelembe a filmeket, itt meg azért szerintem összhangban lesznek a dolgok a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, nem vették figyelembe a filmeket, és alacsony költségvetésű sorozat, plusz egész frankó lett a második évad végére a TSCC is (plusz azt a FOX pénzeli, és nos a FOX az olyan, mint a rák: amihez hozzáér, azt igyekszik kinyírni). De ennyi erővel előhúzhatjuk a Stargate-t, ami szintén mozifilmből készült (ráadásul kevésbé híresből), aztán lassan olyan sikeres, mint a Star Trek. Szóval így példákkal dobálózni nem igazán lehet, mert van ilyen is, olyan is. A Star Wars, mivel márkanév, valami bődületes katasztrófa okán nem lenne csak eladható, s bár játékvilágban már éltünk ilyet (Force Commander), és mozgókép formátumban is (Holiday Special), azért a tény, hogy Lucas ott áll mögötte, és, hogy mostanában véresen komolyan veszik a dolgokat, reménykedésre ad okot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Ez pedig általában fordítva szokott lenni.

De csöppet sem kell komornak lennie, mert akkor oda az SW feeling.

Ez nem teljesen igaz... Például ott van a KotOR második része, ami sokkal komorabb lett, mint az első rész, és mégis zseniális története volt. Sőt, a komorságra a legjobb példa talán a Legacy képregénysorozat, ami itt nem valami népszerű. Nekem bejött, de talán csak én vagyok itt a piros alma. a Claws Of The Dragon szerintem zseniális. És még ha komor hangulatú is lesz, az is pont beleillik abba az időszakba, elvégre a "sötét időkben" járunk. Az se lenne rossz, ha a sorozat címe a képregényhez hasonlóan Dark Times lenne... Vagy inkább The Dark Times. (Egy kis TCW-s utalás... :clap:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár a játékokat a sorozathoz hasonlítani. Lucas az elején megmondta, hogy a TCW inkább a gyerekeknek készül, míg az élőszereplős sorozat már a felnőtteket célozza meg. Biztos lesz olyan mint az Enterprise. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár a játékokat a sorozathoz hasonlítani. Lucas az elején megmondta, hogy a TCW inkább a gyerekeknek készül, míg az élőszereplős sorozat már a felnőtteket célozza meg. Biztos lesz olyan mint az Enterprise. :clap:

Az nem lenne rossz, ha olyan lenne, mint az Enterprise, csak több bolygóval és több űrhajóval :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pedig általában fordítva szokott lenni.

De csöppet sem kell komornak lennie, mert akkor oda az SW feeling.

Kb olyan hangulatúnak kell lennie a legtöbb epizódnak, mint amilyen az EP 3 volt. De azért itt is kellenek majd bohókásabb, könnyedebb részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep3-as hangulatot elég nehéz lenne beleszuszakolni. Annál alapvetően meghatározta a film hangulatát Anakin áttérítése és hogy tudtuk, az egész háború egy nagy átverés.

A sorozatból ez már hiányzik, ezért messze nem lehetne azt a hangulatot hozni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep3-as hangulatot elég nehéz lenne beleszuszakolni. Annál alapvetően meghatározta a film hangulatát Anakin áttérítése és hogy tudtuk, az egész háború egy nagy átverés.

A sorozatból ez már hiányzik, ezért messze nem lehetne azt a hangulatot hozni :)

Egyetértek. Szerintem ennek is egyedi feelingje lesz mint az eddigi összes résznek. Persze a nagy SW feeling ugyanúgy áthatja majd, de ezt az apróságok és a zene adja. Remélem sikerül valami különlegessel kirukkolni. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tökéletes lenne ha a TCW szintjét hozná hangulatban. Legyen pár komoly rész, de ne hanyagolják a könnyedebb, komikusabb epizódokat se.

Az Enterprise jó példa, bár tudjuk, hogy a Star Trek saga azért mindig egy foknyival komolyabb hangvételt ütött meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyabb... :) Egyébként a Star Trek nem saga. :o

Ezen mit kell röhögni? :o

Az SW mesékből, balladákból építkezik, míg a Star Trek világi, emberi, morális problémákat vetít ki, jóval bonyolultabban mint az SW eccerű jó és a rossz kérdése. De majd jön Dzséjt mint mindig, és....:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen mit kell röhögni? :)

Az SW mesékből, balladákból építkezik, míg a Star Trek világi, emberi, morális problémákat vetít ki, jóval bonyolultabban mint az SW eccerű jó és a rossz kérdése. De majd jön Dzséjt mint mindig, és....:o

És a Star Trek egy vérbeli sci-fi, míg a Star Wars space-fantasy, szóval nem egy mezőnybe tartoznak (amúgy én sem értem, mi olyan marha vicces azon, hogy a Star Trek komolyabb). Amúgy miért ne lehetne saga? Tizenkét évet és több száz órányi játékidőt ráver a Star Warsra, plusz az is egy elég nagy mérföldkő a televíziózás történelmében, szóval mindez szerintem éppen elég, hogy kiérdemelje a saga titulust. És bizony, ahogy a dolgok állnak, lehet, mire elkészül az SW élőszereplős sorozat, lesz egy új Trek is, és a képernyő a Treknek a hazai pálya :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért nem SAGA mert az család történetet jelent. az SW -re sem azért aggatták rá mert milyen jól hangzik, hanem azért mert a Skywalker család van a középpontban. A Trek meg lehet, hogy komolyabb témákat feszeget de azért mégis csak sci-fi, és csak is annyira komoly mint a stílusából fakadóan ez lehetséges.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért nem SAGA mert az család történetet jelent. az SW -re sem azért aggatták rá mert milyen jól hangzik, hanem azért mert a Skywalker család van a középpontban. A Trek meg lehet, hogy komolyabb témákat feszeget de azért mégis csak sci-fi, és csak is annyira komoly mint a stílusából fakadóan ez lehetséges.

A Wookieepedián találkoztam már olyan kifejezéssel is, hogy Skywalker Eposz... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trek meg lehet, hogy komolyabb témákat feszeget de azért mégis csak sci-fi, és csak is annyira komoly mint a stílusából fakadóan ez lehetséges.

Ez elmondható a Star Warsról is, hiszen a stílus határait az sem lépi át semmilyen téren. Viszont egy sci-fi stílus mindig is komolyabb lesz egy űrmesénél, már csak a tudományos háttér miatt is. Ez persze nem kisebbíti a space-fantasyk (vagy űroperák) erényeit, mert az meg másban veri a sci-fit.

 

A "Saga" titulust nem pofára vagy évekre osztogatják :)

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Saga

 

Ezt elolvasva a Star Wars jogosan az, de a Start Trekben már nem vagyok olyan biztos. Bár annyira a Treket nem ismerem, az is igaz.

Ez alapján részben a Trek is lehetne Saga, mert fellelhetőek benne ezek a jellemző motívumok. Persze a fene sem akarja rásütni, nekem mindig is franchise marad. De egyes részeire, vagy egészére rá lehetne sütni a Sagat. Vagyis, a Trek annyira Saga, mint amennyire az SW sci-fi, részben felfedezhető bennük az elemek. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Szerintem ennek is egyedi feelingje lesz mint az eddigi összes résznek. Persze a nagy SW feeling ugyanúgy áthatja majd, de ezt az apróságok és a zene adja. Remélem sikerül valami különlegessel kirukkolni. :evil:

Nem értek egyet, hiszen itt egy elnyomó diktatúra, a Birodalom uralma nylván megkeseríti majd alaposan a galaxis népeinek életét, úgyhogy szerintem lesznek itt gonosz dolgok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet, hiszen itt egy elnyomó diktatúra, a Birodalom uralma nylván megkeseríti majd alaposan a galaxis népeinek életét, úgyhogy szerintem lesznek itt gonosz dolgok. :D

Ennek a válasznak semmi köze ahhoz amit írtam. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.