Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

És az ep5-ön is túl vagyok. Szegény Hanra innentől kezdve jár rá a rúd. Itt befagyasztják, a következő részben megvakul, két résszel később meg kinyírják. Pechszéria a javából. Szegény Chewie-t itt most nagyon sajnáltam. Már látható, itt mennyire szenved Han "elvesztése" miatt, miközben most már tudom, ez smafu ahhoz képest, amit majd harminc év múlva érez, amikor a szeme láttára szúrják le.

És az a bizonyos kard itt veszik el, kerül ki Luke kezéből - úgyszólván -, és kezdi meg hosszú útját, aminek végén visszakerül hozzá. Azért kíváncsi vagyok arra az útra. Mert azért innét a Bespinről eljutni a Takodanáig, az azért szép táv egy fénykardnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nagyon jó volt újranézni. A Jedi visszatér mellet még ez a kedvencem a klasszikus trilógiából.

Nem tudom, hogy a film pontos kronológiáját tisztázták-e? Én valahogy úgy érzem, hogy a cselekmény több hetet, vagy hónapot is felölelhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Néhány korabeli vélemény a Birodalomról:

 

"I'm not as bothered by the film's lack of resolution as I am about my suspicion that I really don't care ... It's a measure of my mixed feelings about The Empire Strikes Back that I'm not at all sure that I understand the plot."

 

"no plot structure, no character studies let alone character development, no emotional or philosophical point to make." Some of its special effects were already "space-movie clichés."

 

"The less said about the oven-mitt alien in the asteroid — the movie's belly-of-the-beast subplot, a retread of Star Wars' superior trash compactor — the better."

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Egy baráti beszélgetésen merült fel a téma, gondoltam megosztom itt a fórumon is. Tehát a felvetés: bizonyos mértékig az internet uniformizálta a véleményeket a Star Wars kapcsán. Például a külföldi fórumok és a Youtube elemzések alapján a rajongóknak azon fele amelyik aktiv a neten kiemelkedően jónak vagy zseniálisnak tartja azt a jelenetet, amikor Han Leia szerelmi vallomására csak annyit mond: "Tudom". Engem speciel ez a jelenet gyerekként különösebben nem mozgatott meg. Aztán arról, hogy ez valami kultikus nagy jelenet, csak azután értesültem hogy bekötötték a netet és szembesültem az SW fórumokon kialakult konszenzussal. Mint annyi más régi trilógiás jelenethez ehhez is tartozik egy "városi legenda". Eszerint Harrison Ford a jelenet forgatása közben improvizálta a híres beszólást, csak mert az eredeti szöveg nagyon unalmasan hangzott (hisz csak annyit mondott volna: "Én is szeretlek"). Lucas pedig állítólag kivolt mint a liba mikor látta hogy átirták a sorait. Mint a legtöbb régi trilógiás história ez se igaz. Legalábbis nem ebben a formájában. Nem volt improvizálás. Harrison a forgatás előtt felkereste Kershnert, hogy dolgozzák át a párbeszédet, de valójában már az eredeti mondat is lazára lett volna véve csak másképp ("Just remember that, ‘cause I’ll be back.") [forrás: The Making of Star Wars: The Empire Strikes Back]

De nem is a jelenet köré kitalált sztori itt most a lényeg. Hanem hogy van egy jelenet, amit úgy tűnik hogy a rajongói társadalom jelentős része elfogadott zseniálisnak, úgy hogy közben alig látni olyan embereket, akiket az idézett sor, ez a bizonyos "Tudom", magától lenyügözött volna. Úgy tűnik mintha világszerte a rajongók egy igen jelentős hányada csak azután kezdte volna el jegyezni az emlékezetes jelenetek között a híres beszólást miután a neten értesült róla, hogy ez klasszikus (a hatáshoz pedig még hozzájárult a jól hangzó, bár nem teljesen igaz háttérsztori is a készitésről).

 

Ez persze csak egy hipotézis. Ezért is lennék kiváncsi az itt fórumozók véleményére. Van aki magától nagyon megszerette ezt a Han aranyköpést, még azelőtt hogy tudta volna hogy miként forgatták vagy hogy mások mit gondolnak róla?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, pedig imádtam azt a sztorit, hogy Ford megelégelte az "Én is!"-t és végül hirtelen előállt a "Tudom"-mal. Most nagyon szomorú vagyok, hogy ez nem igaz. :( 

 

Ami a kérdésfelvetést illeti: én mindig is egy nagyon cool jelenetnek tartottam ezt, mióta először láttam. Abban, ahogy Solo mondja, hogy "I know", benne van minden, ami miatt Hant a lazaságáért csodálni lehet.

 

Egy kicsit utána olvastam a jelenetnek, zseniális rekonstruálni, ahogy felveszik. :)

 

http://fd.noneinc.com/secrethistoryofstarwarscom/secrethistoryofstarwars.com/magicofempire.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész fagyasztás jelenet nagyon jó, amibe beleillik ez a szöveg is. Soha nem kaptam fel rá a fejem, vagy dobtam el tőle az agyam, szimplán csak jónak és odaillőnek tartom. Pontosan beleillik Han karakterébe.

 

Egyébként itt nekem Leia vallomása nagyon bejön, végre nem tagad tovább. A szempontjából érthető is, hisz egyáltalán nem volt biztos, hogy Han túléli a műveletet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig szerettem ezt a jelenetet, mert ahogy Ody is írja, végre eljött az igazság pillanata, és ugyan nincs happy ending, de mégis jó érzés látni, hogy legalább megszületett egy ilyen csodás romantikus pillanat. :) A film végében számomra szinte ez az egyetlen felemelő érzés, ami némileg tompítja a fagyasztás és az "Én vagyok az apád" utáni szomorúságot és döbbenetet - valami hétköznapi emberi dolog abban az érzelmi hullámvasútban.

 

Egyébként Leia pont úgy tett itt, mint Padmé a Geonozison: a halál árnyékában ismerte el az érzéseit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem tartottam se coolnak, se kiemelkedőnek, se klasszikusnak anno. Sajnos ezen jelenet is annak az áldozata lett, hogy mire egyáltalán felfogtam, miért jó ez a jelenet, már nagyon evidens volt. Persze tetszett a fagyasztó, meg Fett és Vader, de 4-5 évesen az ilyen szerelmi vallomásoknak nem tulajdonít jelentőséget az ember, de még pár évvel később is inkább csak uncsi felvezetés a fénykardpárbaj előtt.

És pont ez az, ami még az esetemben közrejátszik, hogy gyerekkoromban az ep5-öt még csak nem is szerettem igazán, a dagobah-i, meg az aszteroidában ácsorgó részek miatt nagyon unalmasnak találtam, ezért akkoriban ezt néztem meg a legkevesebbszer (az ep6-ot meg a legtöbbször, mert gyerekként az volt a kedvencem a lézerkardozás meg az űrcsata miatt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És pont ez az, ami még az esetemben közrejátszik, hogy gyerekkoromban az ep5-öt még csak nem is szerettem igazán, a dagobah-i, meg az aszteroidában ácsorgó részek miatt nagyon unalmasnak találtam, ezért akkoriban ezt néztem meg a legkevesebbszer

Dettó! Nálam anno magasan ez volt a leggyengébb SW rész a háromból.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én soha nem voltam elájulva ettől a választól, ahogyan Han karakterétől sem. Persze a flegma vagány macsó imázshoz jól illeszkedik, viszont konkrétan ennél a jelenetnél kissé irreálisan túlzó. Értem, hogy Han Solo, de bőven benne van a pakliban, hogy végleg eltávozik, az érzéseit pedig korábban az adok-kapok szócsatákkal leplező Leia szerelmet vall, amire ez a reakció... Tény és való, hogy nézői szemmel meglepő és egyedi megoldás, de azért in-universe elég snassz. 

 

Nekem amúgy több személyesnek mondható élményem is kapcsolódik ehhez a kis szóváltáshoz. A PT utálói sok helyen felütik a fejüket, így gyakran futok beléjük, ha a SW a téma. Akár neten, akár személyesen.

Többször hallottam már azt a felvetést, hogy a PT tele van értelmetlen és totálisan valószerűtlen párbeszédekkel. Hogy túl színpadias és mesterkélt az egész, látszik, hogy csak hozzánk nézőkhöz szólnak a karakterek, nem pedig egymáshoz. Bezzeg az OT mennyire reális és emberi ilyen téren is. Na ilyenkor szoktam többek közt ezt a "szeretlek - én is" dolgot előhúzni, amiről ráadásul tudom, hogy az OT rajongóknak az egyik szívük csücske.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de hát szerintem ebben a momentumban az a csodálatos, hogy ebben a tudom-ban, ahogy mondja, benne van subtext-ben az is, hogy én is téged.

 

Szerintem ez egy nagy pillanat, nagy jelenet. A FAGYASZTÁS. A lefagyasztott Han Solo a leghíresebb képek egyike az SW kapcsán (hopp mi van a profilképemen :D ). Kershner amúgy emlékeim szerint úgy meséli az Empire of Dreams-ben, hogy Ford szólt neki, hogy írják át. De az nagyon fura, hogy erre Lucas kiakadt volna... Nem ő írta elsősorban a forgatókönyvet, dialógszinten meg tuti nem. 

 

Gyerekkori emlékeim szerint a jelenetet magát imádtam, egyben hátborzongatónak találtam, a szeretlek-tudom-ot nyilván csak később értékeli és fogja fel az ember. De mennyi minden van, amit csak később fog fel az ember, és jön rá, hogy nem csak, hogy gyerekkora óta kötődik hozzá, hanem hogy még jó is. Hát ezért van ez a fórum! Mert imádtuk a filmet gyerekként, és percenként fedezzük fel az újabb és újabb rétegeit, mert amellett, hogy mese, jó mese is.

 

Az meg szerintem nem baj, hogy egy film köré kiépül egy ilyen legendárium, mint pl. ez az anekdota Ford imprójáról. Am sztem az, hogy ezt a jelenetet utólag a rajongótársadalom kapta fel, és emelte piedesztálra a netkorszakban, azért nem gondolom, mert már a RotJ is reflektált rá, hiszen ott fordítva ismétlődik meg ugyanez, egyébként ezzel némileg külön felhívva a figyelmet az eredeti jelenet dialógusára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Kershner amúgy emlékeim szerint úgy meséli az Empire of Dreams-ben, hogy Ford szólt neki, hogy írják át. 

Igen ahogy fentebb is volt szó volt róla, pontosan ez történt :)

Nagyon tanulságosak voltak a válaszok. Akkor ezek szerint ritkább az akinek ez nem jelentett semmi különöset. Engem öszintén szólva a mai napig hidegen hagy ez a "tudom".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Igen ahogy fentebb is volt szó volt róla, pontosan ez történt :)

Nagyon tanulságosak voltak a válaszok. Akkor ezek szerint ritkább az akinek ez nem mondott semmi különösen. Engem öszintén szólva a mai napig hidegen hagy ez a "tudom".

Amúgy tök jó, hogy felhoztad ezt a témát, mert engem nagyon meglepett, hogy a) Kershner mennyit pepecselt a jelenetek beállításával, és mennyire tudatos munka is az, amit én mint mezei néző szimplán a film "hangulatával" azonosítok b) a színészek ennyire beleszólhattak abba, mit mondanak el, és lényegében a saját karaktereiket motivációit elemzik az előkészületek során. Ez minden SW filmre jellemző volt, vagy ez inkább Kershner sajátja volt, hogy így átbeszélte a színészekkel a szövegkönyvet? Vagy ez csak egy nagyon speciális helyzet volt, Harrison Ford kulcsjelenete - ahogy IK mondta is a scriptben - ezért beszélgettek róla ennyit közvetlenül a felvétel előtt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Donát írta:

Vagy ez csak egy nagyon speciális helyzet volt, Harrison Ford kulcsjelenete - ahogy IK mondta is a scriptben - ezért beszélgettek róla ennyit közvetlenül a felvétel előtt?

Ismerve Lucas-t, szerintem ez nem volt általános az SW filmek esetében. Emlékezzünk csak mit mondott Ford vagy Hamill a New Hope szövegeiről. Az ő kedvükért se írta át. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Ezt Carrie mondta az ep.5 forgatás kapcsán:

"Kersh wanted to discuss it much more and there was much more to discuss"

 

Ezek pedig Kershner szavai:

"The thing that you learn in directing is that when you’re on the floor, no matter how complex the shooting is—and the shooting is pretty complex here—you have to remain absolutely sensitive to every nuance of the behavior of the people around you. Because, ultimately, if you don’t keep in mind the overall humanity, then the machine takes over and suddenly all you have are technically fine shots, technically good performances. The story’s being told, but something’s lacking, something mysterious, indefinable.

So I am constantly talking with the actors. There’s an enormous amount of feedback that you get from actors. I set the scene according to what I know the actors can do and should do and have been doing up till then. I’m using their temperaments; I’m using their qualities. To make them work against their quality would create conflict."

 

Az elmondások alapján sokkal több átbeszélés volt a jelenetekről mint a többi SW filmnél, viszont az hogy engedjék beleszólni a szinészt a szövegkönyvbe az rettentő ritka. A forgatókönyv a Birodalomnál kissé képlékeny volt. Menetközben is sokat alakitottak rajta, de hogy mi illik oda vagy mi nem azt Kershner, Kasdan, Lucas és Kurtz beszélte meg. 

A régi trilógiánál pedig többször is előfordult, hogy egy-egy színésznek volt egy konkrét kérése és azt teljesen figyelmen kivül hagyták (ami ugye érthető hisz ők nem azért vannak a stábban hogy megirják a sztorit). Carrie-nek például nagyon nem tetszett az ep.6-ban hogy miután aranybikinire vetkőztetik utána Jabbánál alig hallani a hangját. Pedig Leia korábban Vadertől Tarkinon át minden nagykutyának nekiment verbálisan. Carrie nem örült hogy Leia nagyrészt szótlanul tűri hogy Jabba láncon tartja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ma meg is néztem a soron következő epizódot, A Birodalom visszavágot. A film nézése közben döbbentem rá, hogy én sokkal jobban szeretem ezt a részt, mint az előzőt. (Ezidáig az Egy új reményt tartottam jobbnak.) Ez szvsz valahogy eseménydúsabb, szerethetőbb, mellesleg több prominens, érdekes dolog is történik benne - gondolok itt Han drámai lefagyasztására, Vader vallomására, az uralkodó és Yoda felbukkanására, Vader és Luke találkozására... és még sokáig sorolhatnám.

Nagyon megfogott a filmben a humor - eddig valahogy nem tulajdonítottam különösebb figyelmet neki. A Han és Leia közti civódások, élcelődések nagyot ütöttek, illetve 3PO karaktere is hatalmas pluszt adott humor tekintetében. :D Ennek ellenére mégis azon a jeleneten kacagtam a legtöbbet, mikor Leia megcsókolja Luke-ot - ilyenkor akaratlanul is felnevetek minden egyes alkalommal, főleg, mikor Luke elégedetten elmosolyodik utána. Vajon később, abban a pillanatban, mikor Luke megtudja, hogy Leia valójában az ikertestvére, beugrik neki az a bizonyos csók? :lol:

Az előző rész értékelésénél megjegyeztem, hogy Ewan McGregor milyen jó választás volt a fiatal Obi-wan szerepére, hiszen véleményem szerint a külleme, illetve a gesztusai nagyon hajaznak Alec Guinnesséire. Ebben a részben - Leiát és Luke-ot nézegetve - az jutott eszembe, hogy mennyire jó választás volt Natalie Portman, valamint Hayden Christensen Luke és Leia szüleinek szerepére. Sajnos nem minden filmnél figyelnek oda arra, hogy a fiú/lány hasonlítson az apára/anyára. Ellenben a Star Warsban szerintem Natalie Portman tökéletes választás volt a szerepre, mert hasonlít valamicskét Carrie Fisherre. Luke már kevésbé Anakinra, viszont neki a jelleme az, amiben az apjára ütött (kisebb-nagyobb hisztik, türelmetlenség). 

A Bespin mint helyszín fenomenális. Örülök, hogy a film jelentős része ezen a helyszínen játszódik. Nekem tetszik ez a fajta felhős bolygó. Nagyon látványos és hangulatos. Itt játszódik ugye az egész Saga egyik, ha nem a legjelentősebb jelenete, amikor is Vader elmondja Luke-nak, hogy ki az apja. Lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, de számomra ez a filmtörténelem legnagyobb jelenete. :D

Yodáról is írnék pár szót. Egyszerűen zseniális, ahogy őt megalkották. Egyáltalán nem látszott szerintem, hogy ő egy báb, mivel egy rendkívül igényesen kivitelezett bábot sikerült készíteni. (Nem célom szidni az epI-t, de ott nem kicsit volt béna a Yoda-báb - pedig az 19 évvel későbbi film...) Yoda viselkedése kicsit különös volt a filmben, de teljesen megértem, hiszen több éven át raboskodott a Dagobah-rendszerben, távol a civilizációtól, teljesen egyedül. Érthető, hogy némileg bekattant. Egyébként nagyon aranyos jeleneteket kapott, mindig jókat mosolygok rajtuk. Főleg, mikor R2-val "harcol". :) A kis zöld lénnyel kapcsolatban még megjegyezném, hogy a mocsaras bolygó is remekül eltalált helyszín, remetéskedésre jobb helyszín nem is lehetne. Nyilván nem laknék ott, de ha a Star Wars világán belül élnék, egyszer tuti, hogy ellátogatnék oda. :D Kedvelem ezeket a mocsaras, erdős planétákat (is). 

 

Összességében egy remekül összerakott film A Birodalom visszavág, tele nagyszerű jelenetekkel, szerethető figurákkal, korát meghazudtoló látvánnyal. Jövő hétvégén szerintem megnézem A Jedi visszatért, és akkor végre belekezdhetek a hőn áhított Thrawn-trilógiába! :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Feltenném a kérdést ami régóta foglalkoztat. Mostanság sokszor ment az EP5 a tv-ben és eszembe jutott eme rejtély.

Szóval Han miért nem fizette ki Jabbát? Az EP4 végén megkapja a pénzt. Az EP4 és 5 között eltelik 3 év. Először evidensnek tünt az ami az EP5 nyitószövegében van hogy a Birodalom végigkergette a felkelőket a Galaxison a Halálcsillag megsemmísítése után. De az nonszensz hogy 3 évig folyamatosan kergették őket, mert azért csak el kellett volna kapniuk őket ennyi idő után. Ezt úgy képzelem el hogy megtelepedtek valahol ,voltak ott pár hónapot, a Birodalom rájuk talált, aztán menekülés. Ez így mehetett 3 évig.

Han ugye tudja hogy egy fejvadász a nyomában van(EP5) és el kell mennie kifizetni Jabbát. De ez 3 év után jut eszébe? Mit hitt? Hogy Jabba elfelejti? Hogy ráér fizetni?  Mert valljuk be azért a nagy menekülés közben bőven maradt volna ideje arra hogy egy átlaghajóval(nyilván nem a Falconal azt a Birodalom már jól ismeriI) elmegy a Tatuinra és fizet Jabbának. nagyon sok kellemetlenségtől óvta volna meg magát.

Ha az EP4 vége és az Ep5 eleje között csak pár hónap lenne akkor megérteném. De itt 3 évről van szó. Nem csoda hogy Jabba kicsit ideges lett, hisz hihette azt hogy Solo nem akar fizetni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy 3 év. A pár hónap az 5 és 6 között van. :)

 

Az, hogy miért nem fizetett rögtön Han Jabbának? Ez egy jó kérdés. A 4 után közvetlenül a Birodalom egyből üldözni kezdte őket, így gondolom próbálta a lázadókat segíteni kezdetben, aztán pedig egyre jobban összefonódott a sorsa a társasággal. Bár az az igazság, hogy a Marvel képregény fő szériájában jelenleg ugye 55 szám van + 4 különszám. És már például a legutóbbi történetben, a Hope Dies -ban Hanékra fejvadászok jöttek Jabba jóvoltából. 1 évvel vagyunk a Yavini incidens után, szóval az is jó kérdés, hogy mi tartott Jabbának 1 évébe, hogy fejvadászokat szerezzen, vagy ilyen nehéz volt megtalálniuk Hant. Han meg szerintem mindig is próbálta leszállítani a fizetségét Jabbának, csak valamiért mindig közbejött neki valami. Bár én abban se vagyok biztos, hogy megvan neki-e az a pénz. Pedig még egy versenyen is részt vett a fickó. :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont tényleg érthetetlen. Főleg annak fényében is amit Han mond a ROTJ-ban. Szerintem itt az lehet, hogy csak később találták ki ezt a 3 éves intervallumot, eredetileg nem volt ilyenről szó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor viszont tényleg érthetetlen. Főleg annak fényében is amit Han mond a ROTJ-ban. Szerintem itt az lehet, hogy csak később találták ki ezt a 3 éves intervallumot, eredetileg nem volt ilyenről szó. 

Valószínűleg Lucas tényleg nem gondolt három évre, amikor megírta az ep5-öt, megkockáztatom, egyáltalán nem gondolt bele abba, mennyi idő telhetett el. Viszont én mindig úgy gondoltam, hogy Han szándékosan halogatta a dolgot, mert nem akart visszatérni ahhoz az élethez. Eleve számolhatott már azzal, hogy a késedelem miatt Jabba a Rancor vermébe veti. A hutt nem fogja megérteni, hogy azért késett akárcsak egy hónapot, vagy csak egy hetet is a már eleve újra kialkudott összeggel, mert éppen a Birodalom loholt a nyomában. Hát mit érdekli az őt? Han súlyos összegekkel tartozott, és nem fizette meg, aztán a büntető kamattal még alkudozott is, utána pedig megint nem jelent meg a pénzzel.

Vagyis Han számára a Yavin után esélyes, hogy csak oda szólt volna az út. Ha bemegy Jabba palotájába, onnan fizet vagy sem, meglehet, hogy már nem jön ki. Túl sokszor járatta a bolondját Jabbával ahhoz, hogy a hutt ezt elnézze. Vagyis, ha elmegy a Szövetségtől, sanszos, hogy sosem tudott volna visszatérni, sosem láthatta volna viszont Leiát és Luke-ot, többé nem segíthetett volna nekik.

Ugyanakkor egyre sűrűbben tűntek fel fejvadászok, például az Ord Mantellen, ahogy a filmben említi. Ezek már veszélyeztették azok életét, akik miatt a Szövetségben maradt, akiket szeretett. Szóval eljutott arra a pontra, amikor már a saját élete árán is kénytelen rendezni az ügyet Jabbával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.