Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Csak akkor müködik a Bespin, ha Boba tudta hogy Solo és Calrissian egykor haverok voltak.

Nem hiába Boba Fett a galaxis legesleg fejvadászak, ha ilyeneket nem tudna, akkor nem lehetne abban a pozícióban, amiben van :lol: Egyébként meg az EU szerint voltak már afférjaik azelőtt is, amiből holtbiztosan tudja :D Lando pl. úgy ismeri meg Hant, hogy utóbbit elkapja egyszer Boba, és Lando szabadítja ki, így aztán Boba nem zárta a szívébe a szerencsejátékost :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó válaszok, bár a 2-esek kicsit eröltettek. Mert ha Boba téved akkor nincs elfogás. És rengeteg bolygó van ami elérhető a Falconnal.
No de Boba nagyon jól ismeri Han-t, rivalizáltak eleget, szóval nagyon ismeri a vén rókát. Biztos vagyok benne, hogy hamar rájött mik a tervei Hannak.

 

Visszatérve az Ep5-re, Csak akkor müködik a Bespin, ha Boba tudta hogy Solo és Calrissian egykor haverok voltak.
A fentiből következik, hogy biztosan tudta. :lol:

 

A harmadikra meg az a válaszom, hogy fogjunk mindent az Erőre? 60 millió olyan bolygó lehet a galaxisban, melyben felhök közt van a város. Ez olyan mintha én azt tudnám csak hogy olyan várost keresek ami tengerparton fekszik.
Igen! Fogjunk mindent az Erőre. :D Egy ilyen látomásban simán benne van, hogy tudta hova kell menni. Ez is olyan misztikus dolog, mint az Erő szellemek. Szerintem ezt nem kell megmagyarázni.

 

Az elsőre ok a válasz, bár ott is sántit, hogy honnan tudja Vader, hogy a Falcon legénysége Luke barátai? Luke-ról semmit sem tudhat a filmek alapján.
A filmek alapján nem is, de azért jó pár hónap eltelt az EPIV óta, és a Halálcsillag pusztulását gondolom hatalmas nyomozás és kémmunka követte, ahol szinte mindent kiderítettek a tettesekről. Gondolom akkor realizálta magában, hogy ez a Skywalker gyerek a fia lehet. Megnézném azt a jelenetet amiben rájött erre. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 36 hónap. :D

 

Egyébként Frenkie: szerintem nem látod tisztán a távolságokat a messzi-messzi galaxisban. Ha van hiperhajtóműved, akkor valóban olyan, mintha teli tankkal indulnál Pestről. Ha viszont nincs, akkor kb. olyan, mintha gyalog, mivel óriásiak a távolságok, így hiphajtómű nélkül a napok alatt elérhető bolygók száma igencsak csekély... ezt összevetve a környező bolygók adataival (Lando), elég egyértelmű volt az úti cél. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó válaszok, bár a 2-esek kicsit eröltettek. Mert ha Boba téved akkor nincs elfogás. És rengeteg bolygó van ami elérhető a Falconnal. Nézzünk egy példát. Én lelépek Pestről teli üzemanyaggal. Követ egy kocsi. Mondjuk az M7-esen megyek. Minimum 50 helységbe mehetek(persze többe is). Ha nem ismernek a jóisten nem mondja meg hova megyek.

Csakhogy egy ország távolról sem összevethető egy Galaxissal, már nem ezért, vagy azért :lol: Szóval a példa nem jó, ki is fejtem, miért.

1) A Falconon nem működött a hiperhajtómű, ez bárkinek nyilvánvaló, akinek van egy csepp esze (hiszen ha működött volna, nem a Hoth-rendszer térségében maradnak, nem szambáznak végig egy aszteroidamezőn, stb. hanem lelépnek a sunyiba). Szóval, máris leredukálódik az útba eső bolygók száma, hiszen azokat el kéne érni legfeljebb heteken belül. Mivel a Falconból kifogyhat az üzemanyag, a kaja, a pia és a levegő, ami az űrben elég kellemetlen, ezt többen is állítják :P Innentől kezdve, te nem követhetsz teli tankkal egy autót, mert a követendő személy - ahogy előttem oly jól megfogalmazták - egy gyalogos, akit ráadásul az a veszély fenyeget, hogy éhen és szomjandöglik, megfagy és megfullad, ha nem ér időben egy településre. Ahol...

2) Befogadják. Mert az sem mindegy ám, hogy a Falcon hol landol, ahogy az ep1-ben sem volt mindegy, hol landol a naboo-i jacht. A valós térben belátható időn belül elérhető távra lévő leszállóhelyek listájáról tehát ki lehetett húzni a birodalmi szimpatizáns világokat és azokat is, ahol Jabbának érdekeltségei vannak, mivel Han mindkét félnél kihúzta a gyufát. Boba ezt is lazán kikövetkeztethette. Eztán már csak a Falcont kellett követnie addig, amíg...

3) Megismeri a hajó pályáját. Mert egy hazai úttal ellentétben az űrben nincsenek kanyarok, leágazások, elágazások, felül- és aluljárók, ha kiszemelsz egy célpontot és nem kerget egy birodalmi csillagromboló néhány feltüzelt TIE vadásszal, akkor üzemanyag és létfenntartási okokból nyílegyenesen repülsz ama cél felé. Tehát Boba amint biztos volt, hogy a Falcon melyik rendszer felé skerázik, máris riaszthatta a Birodalmat.

További dolgok, amíg a példádhoz már nem kötődnek, de tovább segíthették Boba dolgát. Azt írod, hogy mi van, ha luftra mennek. Hát kérem, ez szinte kizárt. Elég, ha Boba a Falcon mögött marad. Elküldi a birodalmiakat a Pilismaros bolygóra, de félúton kiderül, hogy elszámolta magát vagy a Falcon irányt vált. A HoloNet élő adást ad bármilyen távra, tehát csörög és a hiperhajtóművel megtámogatott Birodalom átugrik a következő rendszerbe. Mert ne feledjük, hiperhajtómű nélkül a Falcon nem mászkálhatott nagy távra, szóval több, mint valószínű, hogy az Anoat, Hoth és Bespin-rendszerek legfeljebb olyan távolságra vannak egymástól, mint a Tatooine a Nabootól (merthogy az ep1-ben Obi-Wan már készletek maradékáról beszélt, vagyis nekik sem két napba telt eljutni a Tatoo-rendszerbe). Szóval, még ha Boba el is tévesztette volna a rendszert, akkor is bőven maradt volna ideje korrigálni a hibát.

Továbbá, Boba Fett már egy ideje üldözi Hant, és ez már a filmből is kiderül, legalábbis erősen sejthető. Han mondja (magyar szinkronból kimaradt): "Az a fejvadász, akivel összefutottunk az Ord Mantellen, megváltoztatta az elhatározásomat." ("Well, the Bounty Hunter we ran into on Ord Mantell changed my mind.") A filmben, illetve a Sagaban betöltött szerepe alapján szerintem már a filmből is nyugodtan feltételezhetjük, hogy az a fejvadász Boba Fett volt (csak ugye, a film készítésének ideje miatt akkor még se neve nem volt, se az ep4-ben nem volt benne, sőt, még Lucas sem gondolta, hogy egyszer ő lesz a klónok mintaegyedéül szolgáló ember klónozott fia). Filmen túl meg az EU-ban Boba Fett volt. De EU ide, EU oda, az biztos, hogy ha helyt adunk a feltételezésnek, akkor Boba Fett már igen régóta hajt Hanra, így nyilván összeszedte már jó előre az esetleges búvóhelyként szóba jöhető bolygókat és településeket. Ennél fogva több, mint valószínű, hogy tudta, mi is fűzi Hant a bespini bányák telepvezetőjéhez, Lando Calrissianhoz. Legalábbis, ha valóban ő a Galaxis egyik legjobb fejvadásza, akkor ilyen pitiáner dolgot már azelőtt el kellett végeznie, hogy Ozzel levegőért kapkodva lemondott a rangjáról (ne feledjük, Jabba az ep4 után nyilvánvalóan kitűzte Han fejéra azt a tetemes mennyiségű vérdíjat, aminek hála Solo koma nem landolhatott egyetlen civilizált világon sem, szóval Boba valószínűleg már három éve a corelliai nyomában járt).

 

Mindezeken túl, ez már saját agyszülemény. Egy egész birodalmi flotta üldözte a Falcont, akár azt is megtehették, hogy Boba csak szólt, hogy a Falcon hiperöpképtelen, és a Birodalom minden elérhető csillagrendszerbe elküldött egy osztagot/rombolót. Aztán amelyikben felbukkant a Falcon, oda ment Vader.

 

A harmadikra meg az a válaszom, hogy fogjunk mindent az Erőre? 60 millió olyan bolygó lehet a galaxisban, melyben felhök közt van a város. Ez olyan mintha én azt tudnám csak hogy olyan várost keresek ami tengerparton fekszik.

Azért a valóságban is felismerhet egy ember egy-egy híresebb települést. Mint írtam, Bespin elég jelentős, híres telep, hiszen a Galaxis egyik tibana-gáz ellátó világa. Lando szavaiból az is kitűnik, hogy komoly alvilági tevékenység is folyik ott, így nem kizárt, hogy Lázadó érdekeltségek is voltak Cloud City-ben. Luke pedig a lázadók egyik parancsnoka, ráadásul az űrvadász rajoké, szóval tisztában lehet azzal, honnan van a hajókhoz az üzemanyag. De ez persze csak feltételezés.

Ám de, mint írtam, Bespin neves világ, jegyzik a térképek (ezt a film bizonyítja), Cloud City legalább annyira (az EU szerint meg még annál is jobban, mert egy másik bolygó királyi családjának a tulajdona volt, és valójában az egy böszöm nagy űrhajó), hiszen az egyetlen, de legalábbis a legnagyobb lakható település a bolygón (elvégre gázvilág, a felszínén nem nagyon lehet élet). Na már most, a híres városoknak ugye a mi kis világunkban is vannak jellegzetességei, amik alapján még álmodban is be tudod azonosítani. Ha mégsem, hát ott a google. És valószínűleg Luke azért elég jártas a csillagtérképészetben, és ezeknek a csillagtérképeknek is van keresője (ez a filmből szintén kiderül, mikor Han keresi a biztonságos kikötőket). Szóval, ha megadja a paramétereket, mint város a felhők között, egy ilyen kereső feltételezésem szerint képeket is közöl. És ha ez megvan, ne adj isten, Luke-nak van még annyi esze, hogy a Hoth közelében is keresgél, akkor nagyon hamar megtalálhatja a Bespint. És miért ne keresett volna a Hoth közelében először, hiszen tudta, hogy a Falconnal baj van. Sőt, még akár a Lázadók Szövetségével is felvehette a kapcsolatot holoneten, de akár úgy is, hogy átruccant oda, és megkérdezhette, ott van-e a Falcon. Ha nincs, akkor logikus, hogy valahol a Hoth közelében van (hiszen, ha minden rendben van, azonnal a lázadókhoz mentek volna, nem tesznek kitérőket). De a lényeg, egy kereső, ami megjelenít képeket, hamar leleplezhet egy rejtélyes bolygót.

Ebből is látható, hogy nem lehet nagy ördöngősség megkeresni egy bolygót, ahogy az ep2-ben sem volt gond Obi-Wannak megtalálni a Kamino pontos helyét, holott Dex csak ennyit mondott: valahol a Rishi-ködtől délre. Hát bocs, ez egy galaxisban elég ködös útba irányítás :D De Obi beüti a Holoogle-be és máris megvan a Kamino... azaz nem volt meg, de ez egy másik történet. Igaz, ő tudta a bolygó nevét, de szerintem ahogy a google-be, úgy a HoloNet keresőjébe, nevezzék bárhogy is, lehet keresni máshogy is, nem csak a pontos név ismeretével.

Másrészt, miért ne foghatnák az Erőre? Minden elfogadható, amire eddig ráfogtuk az Erőt, kivétel az, hogy a segítségével Luke megtalált egy bolygót? (Holott még egy bolygó elpusztítása is eltörpül amellett, amire az Erő képes.) Ráadásul már másodszor, hiszen mint írtam, a Dagobah annyira ismeretlen világ, hogy a térképeken sincs rajta? Luke kézi irányítással mégis rátalált. Ahogyan lehetséges az, hogy túléljen a használó egy súlyos égési sérülést, hogy megfojtson valakit, aki jószerivel kilométerekre van tőle, hogy átugorjon kilométernyi távolságokat és túlélje, hogy a halál után is "életben" maradjon, és amivel a jövőbe, a múltba tekint, távoli világokat, tovatűnt barátokat lehet pillanthat meg, mindezek után ez olyan elképzelhetetlen, elfogadhatatlan? Ha ezt megkérdőjelezed, a Star Wars egyik mozgatórugóját kérdőjelezed meg. És akkor miről beszélünk?

 

Az elsőre ok a válasz, bár ott is sántit, hogy honnan tudja Vader, hogy a Falcon legénysége Luke barátai? Luke-ról semmit sem tudhat a filmek alapján.

Megint nem kell túl messzire menni. A Halálcsillagon a Falconból kik sorjáztak ki? Luke, Obi-Wan Kenobi, Han, Chewbacca és két Vader számára felettébb ismerős droid. Kik távoztak? Luke, Han, Chewbacca, Leia és két droid. Ezek után már kikövetkeztethető, hogy valami van abban a bandában, de legalábbis valami lesz köztük az átélt kalandok hatására. Pláne, ha a Falcon távozása és a Halálcsillag felrobbanása között még megnézték a biztonsági felvételeket is (gondolom, videó kameráknak nem volt híján a Halálcsillag... bár... :P), akkor végképp leszűrhető, hogy legalábbis bajtársak. Eztán jönnek olyan momentumok, minthogy a Falcon menti meg Luke-ot, holott a Falcon nem része a támadószázadnak. Azon kívül, azt sem feledhetjük, hogy a Lázadókat elűzték a Yavinról, és valószínűleg (az EU szerint biztos) azt a támadást Vader vezette, és itt is lehettek arra utaló nyomok, hogy Luke-nak van valami köze Hanhoz. És ahogy az ep5 bevezető szövege írja: "végigkergették őket a Galaxison". Mivel három évnyi kergetőzésről van szó, így szinte biztos, hogy ezalatt Vader mindent megtudott Luke-ról és a Falcon "legénységéről", meg a köztük lévő kapcsolatról.

 

Na, most jól kiírtam magamból 24 óra gépelési elvonását :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben, illetve a Sagaban betöltött szerepe alapján szerintem már a filmből is nyugodtan feltételezhetjük, hogy az a fejvadász Boba Fett volt (csak ugye, a film készítésének ideje miatt akkor még se neve nem volt, se az ep4-ben nem volt benne,
Boba már 1978 -ban feltűnt a HS -ben, nevesítve. A film,be is azért szőtték bele, mert nagy népszerűségre tett szert. :lol:

 

 

Azért a valóságban is felismerhet egy ember egy-egy híresebb települést. Mint írtam, Bespin elég jelentős, híres telep, hiszen a Galaxis egyik tibana-gáz ellátó világa. Lando szavaiból az is kitűnik, hogy komoly alvilági tevékenység is folyik ott, így nem kizárt, hogy Lázadó érdekeltségek is voltak Cloud City-ben.
Lando mintha arról beszélt volna, hogy nem igazán jöttek be a számításai, mert ez csak egy kis telep, nehézkes a szállítás is... Legalábbis a filmben ez van. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, felvetődött bennem egy gondolat. :D Te piszkosul ráérsz :P

Mivel a számítógépemmel dolgozom, így annak kidöglésével én voltaképpen kényszerszabin vagyok. Úgyhogy ja, pillanatnyilag piszkosul ráérek :P

 

Boba már 1978 -ban feltűnt a HS -ben, nevesítve. A film,be is azért szőtték bele, mert nagy népszerűségre tett szert. :lol:

Igaz, bár én úgy tudom, a neve nem hangzik el a Holiday Spcialban sem (igaz, sosem néztem végig, szóval ebben nem vagyok kompetens, szóval elhiszem, hogy már akkor is néven nevezték :P).

 

Lando mintha arról beszélt volna, hogy nem igazán jöttek be a számításai, mert ez csak egy kis telep, nehézkes a szállítás is... Legalábbis a filmben ez van.

Ja, mindezt akkor mondja, amikor Leianak kamuzott arról, hogy a Birodalom miért nem figyel rájuk, közben meg ott volt egy egész armada :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, bár én úgy tudom, a neve nem hangzik el a Holiday Spcialban sem (igaz, sosem néztem végig, szóval ebben nem vagyok kompetens, szóval elhiszem, hogy már akkor is néven nevezték :D).
Önmagát nevezte nevén. I'm Boba Fett. :P

 

Ja, mindezt akkor mondja, amikor Leianak kamuzott arról, hogy a Birodalom miért nem figyel rájuk, közben meg ott volt egy egész armada :lol:
Nem hinném. Az armada meg Han miatt volt ott. :P Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném. Az armada meg Han miatt volt ott. :D

De ott volt, és Lando erősen tagadta a jelenlétüket. Mondjuk összekevertem két párbeszédet, azt hittem, arra gondolsz, amikor már "ebédelni" mennek. Szóval igaz, Lando szavai alapján nem lehetnek annyira jelentősek, mint gondoltam (vagy mint ahogy az EU állítja). De akárhogy is, a Bespin jegyezve van a térképeken, szóval amit írtam, azon nem változtat.

 

Ami a videót illeti, egyrészt jajj! (:D), másrészt, oké, akkor csak a filmből maradt ki a neve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm! Pár napra (na jó, hétre) eltűnök a sokat netezők táborából, és csak az Egyéb fontosra nézek rá..... és mit látok? Pildi és Kolmilan családi SW-nézért tart, itt meg Dzséjt kiéli a gépelvonást.....

 

 

A Birodalom szerintem elég egyértelműen Han és Boba Fett kapcsán volt ott a Bespinnél, akármilyen fontos is a térképen. Lando panaszkodását én leginkább annak tudom be, hogy a Birodalomtól távol akart letelepülni, erre kopogtat nála Vader és csak akkor hajlandó elmenni ha viszi Han Solót. Sőt, aztán később kiderült, hogy még úgy sem. Mi ez, ha be nem jött számítás?

 

"hiperöpképtelen" Ma adtál egy új szót a kincsembe, köszönöm szépen :lol:

 

Luke szerintem legalább nagyrészt az Erővel navigált - gyanítom Vader pont azért kínoztatta Hant, hogy minél tisztább legyen az "adás". Persze a holoogle is besegített, meg még inkább R2-D2. Végtére egy dörzsölt asztromech egy csillagtérképpel csak elboldogul. Azt is kiszúrta, amikor Luke nem a többiekkel ment.

 

Ami Dexet és a Kaminót illeti: abban nem sok ördöngösség lehetett: Obi-Wan a gravitáció középpontjába ment, mert az megmaradt a törlés után is. Még szép, hogy megtalálta.

 

"Aztán meg magából indult ki. Anakin egykor inaszakadtából szaladgált minden bajbajutott haverja után."

DE SZÉP PÁRHUZAM! :) Tükröződés, ismétlés, alma-fájától....

 

 

 

Egy másik topikból idézve:

"Windham teóriája szerint Vader megsajnálta sajátkészítésű droidját, s úgy döntött, megengedi, hogy C-3PO darabjait betegyék Chewbacca cellájába. Persze mindez a képzelőerőnkre van bízva, hiszen a történetbe nem vette bele Lucas."

Itt meg a másik szép párhuzam. Csubakka, aki ugye Lucas valaha élt leghűségesebb társának a filmbeli megtestesülése, összerakja, újraépíti azt a robotot, aki Anakin Skywalkert szimbolizálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

1980. a mozitörténelem két jelentős sci-fi-sequel-jának a premierdátuma volt: Superman 2. és A birodalom visszavág. Utóbbit máig a valaha készült egyik legkiválóbb filmfolytatásnak tekintik. Ennek nemcsak az az oka, hogy sikerült logikusan továbbszőni Luke és a Felkelés történetét. Sok korábban prezentált látvány- és történetelem kerül itt részletzésre: a Birodalmi Csillagflotta, Darth Vader hatalma és egyénisége, az Erő használatának nehézségei.

 

Az Epizód IV.-hez képest sikerült fokozni a veszélyérzetet, szigorítani az életben maradás feltételeit. Az előző filmben időnként úgy érződött, mintha az Erő direkt módon avatkozna be és segítené hozzá hőseinket a győzelemhez. Egy jól szervezett rajtaütés teljes diadalt hozott. Most, a Szenátus politikai kiskapui nélkül, a korábbi támaszpont nélkül a lázadók mozgástere életveszélyesen beszűkült, a legmostohább éghajlatú bolygókon nyomorognak a túlélésért. A Hoth rendkívül fagyos tája fantasztikus indítás, és hűen illusztrálja a felkelő mozgalom kiszolgáltatott, kiszámíthatatlan állapotját. Nagyon érdekes látványadaléknak tartottam a Luke-ot megtámadó szörny barlangját.

A Birodalom visszavág nem annyira az emberek rangjára, betöltött szerepére vagy tehetségére fókuszál, hanem szilárd tudásukra és fizikai állóképességükre. Han, Leia és a többiek nem események láncolatába kapcsolódnak be egymás után (üzenet, taszkenek, vonósugár, szöktetés, kijutás, offenzíva), hanem egyetlen állandó fenyegetéstől próbálnak lélegzethez jutni.

 

Luke Skywalker tanulmányai és karakterfejlődése új fázishoz érkezik. Miután hajszál híján halálra fagyott a Hoth hósivatagjában ismét megérinti Obi-wan Kenobi túlvilági szelleme. A kiürítést követő zűrzavarban különválik a többiektől, és Kenobi intelmére megkeresi új tanítóját, Yodát. A III. epizódban Yoda a Dagobára vonult száműzetésbe, és ott szemmel láthatóan szert tett némi öniróniára. Miközben a földhözragadt Luke-ot az orránál fogva vezeti, egyszersmind saját korábbi észjárást is kigúnyolja. Sejtelmes fogalmazásait, dogmatikus látásmódját és hogy folyton felhánytorgatja az emberek hibáit. Itt szimpatikusabb karakter, mint a Coruscanton.

 

A Yoda által megfogalmazott, közismert intelmek az Erőről egyszerű, könnyen megfogható paradigmák. Az emberi természetre, az életre, mint fizikai jelenségre utalnak. Sokan nehezményezték a midi-chloriánok magyarázatát a prequel-részekben. Én úgy gondolom: nem az Erő tudományos magyarázatával volt a gond. Inkább az lehetett zavaró a rajongóknak, hogy Lucas a midi-chlorián-számot felmentőkártyaként használta a személyiség, a látásmód nagysága alól. Egyéniségtől függetlenné tette, hogy valaki mennyire lehet hatalmas Erő-használó - és erre nem mentség, hogy az első részek egy pusztulásra ítélt, merev Jedi-rendet ábrázoltak.

Ami Luke tanulmányaiban zavart, hogy Yoda egyes intelmei túlzottan laposak. Amikor kiemeli Luke hajóját a mocsárból, Luke szavaira. "Ez hihetetlen!" csak ennyit mond: "Ezért nem megy neked." Puszta hittől teszi függővé, mennyire tud szinkronba kerülni az Erővel. Tudom, hogy Luke a Kiválasztott Anakin fia, tehát extrém tehetséges. De a nézőknek így alig megfogható vagy követhető, Luke mikor hol tart a tudásában. A barlangjelenetnél nyilván eszébe vési, hogy a haragvás útja második Vaderré teheti őt; nagyon jól előkészítik a pillanatot, mikor megtudja az igazat apjáról - fő motivációjáról, amiért addig Jedi akart lenni.

 

 

Míg a második és harmadik részben a szerelmi szál döntő szerephez jutott a cselekményben, az ötödikben inkább menetközben létrejött kísérőjelenség. Han és Leia között elég visszafogott vonzalom érhető tetten, de még így is őszintébb vagy kevésbé mesterkélt, mint a Skywalker-házaspár esetében. Leia Luke-ot és Hant nem egyforma céllal csókolja meg: Hant azért, mert nem akarja elengedi, Luke-ot pedig igazából csak azért, hogy ezzel is Hant leckéztesse incselkedéséért.

 

Billy Dee Williams legismertebb szerepét játssza el Lando Calrissianként. Előzékeny, márcsak Felhőváros lakosai miatt is kerüli a konfliktust a Birodalommal. Mindez azonban semmit nem számít egy Vaderhez hasonló hadúrnak. Lando látja és dühíti, hogy az áruló csicska szerepét rótták rá a körülmények, ezért használja ki Vader dueljét, és fordul szembe a birodalmi őrséggel. A gavallér tisztviselő élő példája annak, amit Luke Yodától és Vadertől is megtanul: a látszat csal, semmi sem az, aminek látszik - még az aszteroidákban talált barlangok sem.

 

A Star Wars legjobb spontán párbajára itt kerül sor. Bár kivitelében Anakin és Obi-wan mustafari párbaja viszi a prímet, ott erősen érződött, hogy betanult mozdulatokon alapultak. A IV. Epizód lassú egypercese után tényleg két harcos egymásnak feszülését látjuk. Luke védekezésén komolyan látszik az erőfeszítés, ahogy vív, pördül és hárít. A végére azonban kifullad, így a cyborg Sith Lord megmutatja neki, mit jelent a megalázó vereség. Ezért vágja le az egyik kezét, vele együtt Anakin Skywalker régi fénykardjával.

Fizikai kínjai mellett még egy fontos utalás mutatja Skywalker meghasonlását: a jelenetsor, ahol Leia hatodik érzékét követve kimentik a fiút meteorológiai antennáról. Luke előbb Bent hívta, aztán Leiát, nem tudván, hogy az ikerhúga. Minden motívációja értelmét veszti, ami addig a származásához kötötte: apja legendás emléke, a Lars-ok neveltetése, Ben okító szavai és a régi Jedik-rend eszméi. Ezért mikor a VI. részben lovaggá érik, motívációi csak a jelen szereplőihez köthetők: Leia, a karbonitba zárt Han, Csubi, 3PO és R2.

 

Az 5. Star Wars produkciót 9/10-re értékelem. Legjobban sikerült darab a Star Wars-on és általában a sci-fi műfaján belül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem értem DhenSter, hogyan lehet valaki Star Wars rajongó, ha tulajdonképpen a Birodalom Visszavág-on kívül az összes többi SW film szerinte középszerű, csalódást keltő illetve rossz.

Szerintem te Birodalom Visszavág rajongó vagy és nem Star Wars rajongó... (én legalábbis így látom)

 

Ja bocs, az Új Reményre 8 pontot adtál. Mindegy, akkor is... :)

Akkor pontosítok, olyan "Star Wars rajongó" vagy, akinek mindene az Episode V, és ebbe az imádatba bár kritikusan, de az Episode IV is belefér, aki utálja-gyűlöli a Prequel részeket, és akinek a Classic Trilógia az Episode VI első 30 perce után véget ér. :D:clap:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magadra vess, ha nem látod még mindig a problémánkat ez ügyben.

Másrészről a különös hangvételű a fórum szellemiségétől abszolút elütő kommentekkel nem tudom ki kezdte ezt az egészet... segítek: nem mi.

 

Várom Dzséjt reagálását a kritikára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DhenSter, nekem tetszik, hogy jókat írtál a Birodalomról, mégha nem is értek egyet sok mindennel, és ha ezzel kezdted volna a filmértékeléseidet, akkor talán más stílusú reagálásokat olvastál volna speciel erről.

Viszont én azt nem értem, mit vársz egy olyan fórumközösségtől, ahol alapvető rendező elv a Star Wars globális szeretete, ideértve alapvetően a hat filmet, de ennél jóval tágabb kört is (TCW, EU). Ez a fórum neve is, hogy Saga Fórum. Ennek fényében komolyan érdekelne, hogy miért jársz ide? Pozitív fogadtatást a negatív kritikáidra biztos nem fogsz lelni.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tetszik, ha negatívat írok, nem tetszik, ha pozitívat írok...

Annyira egyértelmű, hogy csak szurkálódni próbáltok a magatok gyermeteg módján. Hát egészségetekre. ;)

Pildi leírta a lényeget. Egyébként az SW -t nem értő és gyűlölő ember ismérve az, hogy csak az EPV -öt tudja elfogadni. Hogy miért? Mert az szerinte "cool" és a szerelmi szál sem nyálas, hanem gyerekesen felszínes. Pont olyan amit még a szüzességben szenvedő kritikus is el tud viselni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DhenSter!

Még annyival egészíteném ki a többieket, hogy hiába a pozitív értékelésed az ep5-ről, mivel mi alapvetően nem azokért szeretjük ezt a részt amiért te, hanem más dolgok miatt. Így a többi részt is más szemmel látjuk és értékeljük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DhenSter!

Még annyival egészíteném ki a többieket, hogy hiába a pozitív értékelésed az ep5-ről, mivel mi alapvetően nem azokért szeretjük ezt a részt amiért te, hanem más dolgok miatt. Így a többi részt is más szemmel látjuk és értékeljük.

Mindenki azért szeret egy filmet, amiért akar. Kár valakit azért kiközösíteni, mert nem úgy gondolkodik, mint a többség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki azért szeret egy filmet, amiért akar. Kár valakit azért kiközösíteni, mert nem úgy gondolkodik, mint a többség.

Ez alapvetően igaz, de itt az jelenti a közösség (egyik) összetartó erejét, hogy nagyjából ugyanúgy látjuk a Star Wars-t. Ha Te nem így látod, szíved joga, csak ezen az alapon nehéz lesz idetartozónak érezned magad (és vice versa).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.