Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

állítlag Lucas akkor (is) kapott majdnem infarktust, mikor meghallotta a "-Szeretlek. -Tudodom" párbeszédet :)  

 

amúgy ezt a cinemás könyvet valahonnan be lehet még szerezni?

 

Lucas nem lehet ennyire hülye, komolyan ez az óriási poén nem tetszett neki. Ezt nem hiszem el. Ez tuti nem igaz.

Indiana Jones-ban is volt egy hasonló. Mikor a csávót lelövi neki is egy ostorkoreográfiát kellett csinálnia, De rohadtul megbetegedett mindenki Jordániában a kajától,10 percenként mentek WC-re És akkor Ford megunta nem volt kedve végig csinálni lelőtte. Spielbergnek ez annyira megtetszett, hogy felvették rendesen, és ez lett a végleges.

 

Hát a könyvet be lehet-e még szerezni? Antikvárium, ennyit tudok mondani. Hátha valaki megunta vagy megszorult. Van két nagyonjó Internetes Antikvárium onnan minden beszerezhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

naszóval én úgy hallottam a sztorit, hogy az forgatókönyvben úgy volt hogy "Szeretlek. -Én is szeretlek" vagy valami hasonló. Csak Kirshner állandóan improvizálásra bíztatta a színészeket, és a legtöbb jelenetet rengetegszer vették fel, hogy minél jobb legyen. Ford meg már megunta, hogy ugyanazon a jeleneten rágódnak mióta, és egyszer csak bevágta a "tudom"-ot. Lucas meg nem volt ott ennek a jelenetnek a felvételekor, és csak később látta, és állítólag totál ki volt bukva, hogy nem az ő verziója került a filmbe. én így ismerem a történetet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg úgy ismerem a sztorit, és mintha az Audiokommentárban is ezt mondaná Kershner, de erre nem veszek mérget, mert nem mindig értem 100%ig.

Szeretlek! Szeretlek!

Ez volt a szöveg, de Ford mindig belebakizott. Meg elfelejtette a szöveget. :) Hát igen nagyon hosszú és bonyolult. Megunták a sok szórakozást és súgták neki a szöveget, erre Ford: Tudom. Kicsit ingerülten, de nem szövegként mondta, hanem a súgónak, hogy nem kell neki súgás, mert tudja a szöveget.

 

Erre Kershner Azt mondta. Igen, ez jó! Ez Han Solo!

 

De azt a részét, hogy ez Lucasnak nem tetszett soha nem hallottam.

 

Hát ez is lassan legendává válik ez a sztori, mindenki másképp ismeri és emlékszik rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez is lassan legendává válik ez a sztori, mindenki másképp ismeri és emlékszik rá.

 

lassan eléri az "útálta-e-Guiness-Obi-Want-vagy-nem" mondát :)

 

El bizony. Én úgy tudtam utálta, mert azzal azonosították, ahelyett, hogy a színházi szerepei miatt szeretnék, azokra ő sokkal büszkébb.

McGregornak olyan szinten sikerült elkapnia Obi-Wan figuráját, hogy ugyanezt csinálja. SW-s és obi-Wanos cuccra nem ad autogrammot. Akármilyen jólnevelten tisztelettudóen kérik, és nem úgy, hogy Obi adj egy autógramot. Most Ewan egy londoni darabban játszik és a színházi programfüzetre ad autódramot, de swre nem.

 

Ewan annyira jó fej, hogy biztos csak buliból csinálja, mert Alec sem kultiválta az efféle csalakedeteket. Így tiszteleg Guiness előtt McGregor. Persze ezutóbbi csak az én agyam kitalációja valáságalapja nincs csak feltételezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt a részét, hogy ez Lucasnak nem tetszett soha nem hallottam.

 

Pedig nem tetszett neki, mert ő komolyabb párbeszédet akart ennél a jelenetnél :)

 

Hát ez az egyik első csalódásom Georgeban.

Az eredeti szöveg simán csöpögős, minden filmben ez van. Ez meg eredeti. Olyan macsós, mégis őszinte. Nem is tetszene, ha az eredeti szöveg lett volna.

 

De azért a Jediben csinált egy vica versát. Ha nem tetszett neki miért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem ez a legtökéletesebb film.Bár nem a kedvenc részem.Sosem volt az.

Ebben a filmben már van karakter-fejlődés.Vader a végére egész jófej lett.Az epVIben már teljesen nem gonoszkodik.

 

Kedvenc jeleneteim:

"Én vagyok az apád" jelenet

Vader az uralkodóval beszélget(DVD változat)

Menekülés Cloud City-ből

Aszteroida mező

Yoda poénkodásai

 

A kedvenc zenéim:

Imperial March

Asteroid Fields

Yoda theme

Star Destroyer Attack

End Title

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretlek! Szeretlek!

Ez volt a szöveg, de Ford mindig belebakizott. Meg elfelejtette a szöveget.  :)  

 

Biztos szégyenlős és derogált neki, hogy ilyesmit kell mondania egy kemény fiú szerepében. A "keménynek akarok látszani fiúk" nem mondanak ilyet, max azt, hogy dettó. Egy úrinő sem mond ilyet, elég, ha úgy néz.

Az eredeti szöveggel gáz lenne. Így csak Leia nem tetszik benne. :)

A Jediben aranyos poént csinálnak belőle, attól helyrebillen a lelki békém :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Tegnap néztem meg a film DVD változatát.Hát mit mondjak.Majdnem hanyatt estem amikor az uralkodó meg Vader beszélt.Azt tudtam, hogy kicserélték az uralkodó hologrammját az EP 3-as Palpi-ra, de hogy a szöveget is megváltoztatták azt nem.Nagyon jó lett a szöveg.Nekem ez a párbeszéd mindig is kilógott a sorból.Nem volt logikus.Ugye a Császár azt mondta eredetileg hogy:"Nem engedhetjük, hogy Skywalker fiából Jedi lovag legyen".Namost a Jedi Viszatér után tudjuk, hogy Luke apja Vader.Ezt a Császár is tudta.Tehát logikusan a mondatnak így kellett volna hangoznia:"Nem engedhetjük, hogy a fiadból Jedi lovag legyen".Viszont ekkor nem üt az "én vagyok az apád" mondat.Mindig úgy gondoltam, hogy Lucas itt elkapkodta egy kicsit.Nem volt jól elgondolva.Most viszont helyrerakta.De még hogy.Azzal, hogy emlitik Anakin Skywalker nevét, két legyet üt Lucas egycsapásra.Megmutatja, hogy Vadernek tényleg semmit nem jelent már az elöző élete, neve.Mintha egy idegenről lenne szó, úgy reagál.A másik, hogy megmarad a kiskapu arra, hogy mivel Anakinról beszélnek a múltban azért benne van, hogy tudják kinek a fia, de nem létezik számukra.Nekik halott.Szenzációsan oldotta meg Lucas.És az "én vagyok az apád" is üt még.Hiszen aki a 4,5,6-ot nézi meg először az azt hiszi, hogy Anakin Luke apja volt akit Vader megölt.Tehát Obi-Wan igazat mondott Luke-nak.

Meg ahogy Vader mondja, hogy az lehetetlen.Nagyon jó.Mire gondolhat közben?Padmének a halála elött sikerült megszülni a gyereket?Szerintem ez az a pont ahonnan Palpi elkezdheti visszaszámlálni az élete hátralévő idejét.Vadernél ez lehet egy forduló pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó frenkie! Valóban eszméletlen ez a jelenet!

 

Mennyi sör fogyott közben? :) A TESB az egyik epizód nálam, ami sör fogyasztó. :)

 

Én jókisfiú vagyok, és csak alkoholmentes sört iszok.... :)

Elég sz*r, de azt minden mennyiségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó frenkie! Valóban eszméletlen ez a jelenet!

 

Mennyi sör fogyott közben? :) A TESB az egyik epizód nálam, ami sör fogyasztó. :)

 

Én jókisfiú vagyok, és csak alkoholmentes sört iszok.... :)

Elég sz*r, de azt minden mennyiségben.

 

Minden tiszteletem a tied.Hogy bírod azt a borzalmat meginni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó frenkie! Valóban eszméletlen ez a jelenet!

 

Mennyi sör fogyott közben? :) A TESB az egyik epizód nálam, ami sör fogyasztó. :)

 

Én jókisfiú vagyok, és csak alkoholmentes sört iszok.... :D

Elég sz*r, de azt minden mennyiségben.

 

Minden tiszteletem a tied.Hogy bírod azt a borzalmat meginni?

 

:)

 

Figyelj, nem azt mondom hogy nem iszok full alkoholos sört, de nem akarok dölöngélve énekelni az egyik padon a parkban... :)

 

Az alkoholmentes sörök közt is vannak jók(vagyis jobbak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a TESB DVD változata sikerült a legjobbra.Han fagyasztása nagyon szép színekben tündököl.

 

A felhőváros fagyasztó kamrájában történő események, nagyon hangulatosak. Eléggé darkosak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szvsz a színkorrekcióknak hála minden jelenet nagyon jól néz ki. De nekem az ep5-ből az említett Sidious és Vader közti beszélgetés a kedvencem. Az hatalmas lett.

 

Pedig ha jól emlékszem, Bomarr nagyon ágált az Uralkodó új képe ellen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szvsz a színkorrekcióknak hála minden jelenet nagyon jól néz ki. De nekem az ep5-ből az említett Sidious és Vader közti beszélgetés a kedvencem. Az hatalmas lett.

 

Nekemis az a kedvenc jelenetem.A szöveg, Ian, a misztikus-sötét zene, minden!! :41: :csubi:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ezt a szövegmegváltoztatósdit (konkrétan, amikor Prowse azt mondta, hogy Obi-wan ölte meg az apádat) én is tudtam, de csak most fordult meg a fejemben: vajon mit érezhetett Mark Hamill meg Prowse, amikor megnézték a díszbemutatót? :D:D:o

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a szövegmegváltoztatósdit (konkrétan, amikor Prowse azt mondta, hogy Obi-wan ölte meg az apádat) én is tudtam, de csak most fordult meg a fejemben: vajon mit érezhetett Mark Hamill meg Prowse, amikor megnézték a díszbemutatót?  :o  :o  :)  

 

Donát.

Lehet, hogy csak Prowse nézett nagyot. Úgy emlékszem egyszer azt értekeztük, hogy Prowse-t nagyon pletykásnak tartották, ezért csak neki nem mondták ezt meg. Vagyis Hamill tudta a szöveget.

Bár a reakciója mindkét verzióra jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.