Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Haver, ez már elsőre sem volt vicces, nem kéne végig flame-elni vele az összes topikot...
Nyugi Donát ennyi még belefért mert a filmekről is volt szó. Több azonban már nem kell, de szerintem ezt tudja Ortis is. :death:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haver, ez már elsőre sem volt vicces, nem kéne végig flame-elni vele az összes topikot...

 

 

Nyugi Donát, a többit is összeflameltem volna akkor megérteném. Előbb ismerj meg! :death:

 

Betegesen szeretek a penge élén egyensúlyozni, hatodik érzékem van hozzá hogy ne lépjem át a jóízlés határát. Különleges képességem a polgárpukkasztás. Akik régóta ismernek és a haverjainak (meg a barátok igen szűk köre) tartanak, már ismerik ezt és elfogadják. Ezért ne haragudjál meg reájam elsőre! :hehe:

Kérdezd meg Oldiet, Teencát, a Szittyamaf-lányt, Odyt, Tenel Ká-t és még sokan másokat!

Engem nem lehet komolyan venni még akkor sem, mikor jó szokásomhoz híven erőteljesen túltöltött zselétő csöpögő defilapátokkal közeledem fibrilláló szíved rejtő mellkasod felé avval a célzattal hogy visszarántsam lelked a sötét folyosó végéről, a nagy fehér kapuból! :D :D :D

Szerkesztve: - Ken Ortis
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 6 hónappal később...

Semmi értékelés, csak megjegyzem, hogy megnéztem reggel, csak úgy.

 

Lehetne egy ilyen számláló, hogy ha megnézi valaki akkor beírja, hogy 1, (aztán a következő, hogy) 2 stb. meg, hogy melyik részt, és megnézhetnénk, hogy a fórumon 1 év alatt hányszor kerül megnézésre, és melyik ep. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Már csak egy epizód van vissza. Örültem volna, ha az iskola előtt be tudjuk fedezni, de hát így alakult.

 

"Most Yoda más lett?" persze a hangja miatt. Az "Én vagyok az apád" nem volt különösebb hatással rá. Viszont várja a folytatást.

 

"Most ők még mindig nem tudják, hogy testvérek?" :(

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De elvileg itt már nem az újdonság miatt üt, hanem mert elmondta.
Ez nagyon érdekes megközelítés, erre még nem gondoltam, hogy önmagában a közlés ténye is lehet ütős.

 

A kérdés az, hogy vajon Vader miért mondja el, hogy Luke a fia. Ha a csábítás eszközének tekinti, mint végső érvet, akkor szerintem nem annyira izgalmas ez a fordulat, hiszen azt a célra törő Vadert mutatja, akit már úgyis ismerünk, és olyat közöl, ami szintén nem titok. Ha viszont azért mondja el, mert szeretné, hogy a fia tudja ezt, mert fontos számára, hogy végre megossza vele ezt a titkot - na ez már izgalmas dolog, mert új aspektusból mutatja a Sith Lordot, picit visszacsempészve belé Anakin régi lényét, ami először a Birodalom megszületése óta (már persze amennyit ebből a filmekben láthatunk) utal már halványan arra, hogy "van még benne jóság", de legalábbis emberi érzelem.

 

Én sokáig (egész pontosan az Ep3-ig) úgy gondoltam, hogy az első variáció az igaz, bár kétségtelenül van benne valami a másodikból is. Az Ep3 után pedig épp fordítva érzem. És végül is ilyen módon tényleg üthet annál is, aki kronológiai sorrendben nézi.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát el. Amúgy nem nagyon értem, miért lenne rá szükség. :(

 

 

Azért mert mi akik 4-5-6 ot láttuk először nekünk borzalmasan ütött. A tudás minden izgalmat elvesz tőlük. Ezért kell az újakkal is úgy nézetni, hogy 4-5-6 majd 1-2-3 met így izgalmas. Ha kronológiai sorerendben nézi a srác akkor semmi meglepi nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert mi akik 4-5-6 ot láttuk először nekünk borzalmasan ütött. A tudás minden izgalmat elvesz tőlük. Ezért kell az újakkal is úgy nézetni, hogy 4-5-6 majd 1-2-3 met így izgalmas. Ha kronológiai sorerendben nézi a srác akkor semmi meglepi nincs.

Még hogy nincs...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert mi akik 4-5-6 ot láttuk először nekünk borzalmasan ütött. A tudás minden izgalmat elvesz tőlük. Ezért kell az újakkal is úgy nézetni, hogy 4-5-6 majd 1-2-3 met így izgalmas. Ha kronológiai sorerendben nézi a srác akkor semmi meglepi nincs.
Ez nem igaz. Én se láttam anno az EPV -öt, még sincs lelki betegségem emiatt. Szóval én nem tudom mit jelent az, hogy "én vagyok az apád", vagy miért kellene ütnie. Nekem anno az EPIV után az EPVI jött, de nem okozott túl nagy gondot. Gyerek voltam.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokáig (egész pontosan az Ep3-ig) úgy gondoltam, hogy az első variáció az igaz, bár kétségtelenül van benne valami a másodikból is. Az Ep3 után pedig épp fordítva érzem. És végül is ilyen módon tényleg üthet annál is, aki kronológiai sorrendben nézi.

Szerintem mindkettő igaz. Van még benne jó, ahogy Luke mondta, az Uralkodó sosem irtotta ki belőle teljesen. Ez igaz, Vader minden ep3-tól ep6-ig történő megmozdulásában van Anakin Skywalkerből, beszélhetünk itt olyanról, hogy maga vezeti a csapatait, hogy továbbra is repül, vagy éppen erről: még mindig fontos neki a család, és szerintem ezért is árulta el Luke-nak, hogy ő az apja. Luke az utolsó családtagja, egy darab Padméból.

Másrészt, ez igen hatásos eszköze a csábításnak is. Vader magából kiindulva gondolhatja, hogy a "család nélkül" felnőtt Luke ragaszkodni fog az apjához. Ráadásul ezzel megmérgezi Luke és Obi-Wan kapcsolatát (érdekes kérdés: vajon Vader azt hihette, hogy Luke-ot Obi-Wan nevelte?), ezzel eltorzítva a Jedik tanait. Hisze hazudnak, akkor mégsem olyan jók, mint lefestik magukat (lényegében ugyanazt a praktikát veti be, mint anno Palpatine ellene, csak az ő verziója ez esetben tényleg igaz: a Jedik hazudnak).

Úgyhogy szerintem mindkét meglátás egyformán igaz.

 

Azért mert mi akik 4-5-6 ot láttuk először nekünk borzalmasan ütött. A tudás minden izgalmat elvesz tőlük. Ezért kell az újakkal is úgy nézetni, hogy 4-5-6 majd 1-2-3 met így izgalmas. Ha kronológiai sorerendben nézi a srác akkor semmi meglepi nincs.

Én is az ep4-5-6-ot láttam először, és bevallom, mire felfogtam a történetet, már egyáltalán nem érdekelt az a jelenet. Olyannyira természetes volt addigra már, mint, hogy Yoda egy bölcs mester, aki dilisnek állítja be magát, vagy, hogy Luke és Leia tesvérek. Nuku katarzis. De, hogy a kronológiai sorrendben ne lenne meglepetés? Hát ha készítési sorrendben nézzük, éppen, hogy megöljük az ep1-2-3 összes meglepetését:

- tudjuk előre, hogy Sidious = Palpatine

- tudjuk előre, hogy a Köztársaság és a Jedi Rend elbukik

- tudjuk előre, hogy mi lesz Anakin, Padmé, Yoda, Obi-Wan és mindenki más sorsa

- tudjuk előre, hogy mit fognak művelni a klónok.

És ha kronológiai sorrendben nézzük, még mindig marad izgalom az ep4-5-6-ra:

- meglephet, hogy Obi-Wanból Ben lett

- meglephet, hogy Luke nem tud semmit a családjáról

- meglephet, hogy mi is az a szuperfegyver, amit már két része óta sutyiban mutogatnak

- meglephet, hogy a megmaradt Jedik hazudnak, mint a vízfolyás

- meglephet, hogy Yoda meghibbant :(

- meglephet, hogy Luke ugyanazon az ösvényen jár, mint az apja (ez elég okot ad az izgalomra)

- meglephet, hogy Bail Organat láthatatlanul nagyon gyorsan lenullázzák (az ep2-3 után kicsit fájó pont is egy ilyen szereplő ily módú kiiktatása)

- meglephet, és lehet izgulni, hogy mikor pattan ki az igazság Vader, Luke és Leia kapcsolatáról, és hogyan reagálnak majd erre.

- meglephet, hogy hogyan ér véget végül Darth Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- meglephet, hogy Luke ugyanazon az ösvényen jár, mint az apja (ez elég okot ad az izgalomra)

Erről eszembe jutott, hogy anno nekünk nagyobb izgalom volt, mint az én vagyok az apád, amikor az ep6 végén Luke az apjára támad, mert azt hittük, ő is a sötét oldalra kerül ezzel :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem igaz. Én se láttam anno az EPV -öt, még sincs lelki betegségem emiatt. Szóval én nem tudom mit jelent az, hogy "én vagyok az apád", vagy miért kellene ütnie. Nekem anno az EPIV után az EPVI jött, de nem okozott túl nagy gondot. Gyerek voltam.

 

Ezt most láttam ezt a beírást. :lol: Szerintem az sw legnagyobb wtf-je az én vagyok az apád. Persze vannak még más meglepik, de ez üt a legnagyobbat. Persze ha valaki már tudja akkor nem jelent már semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a filmet és 3 kérdés merült fel bennem.

 

1. Vader miért a Falcont üldözi az elejétől fogva? Ő Luke-ot keresi, honnan veszi, hogy a Falconon van?

 

2. Miért ér elöbb a Birodalom a Bespinre? Mert ugye Falcon leválik a szeméttel, és Boba Fett utánuk. És itt a lényeg. UTÁNUK ment. Bobának késöbb kellett volna a Bespinre érnie mégis elöbb ért oda. Honnan tudtas Boba hogy a Bespinre tart a Falcon?

 

3. Luke azt mondja Yodának: "Láttam egy várost a felhök között....." Honnan tudja hogy az a Bespin, hisz egyből odamegy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a filmet és 3 kérdés merült fel bennem.

 

1. Vader miért a Falcont üldözi az elejétől fogva? Ő Luke-ot keresi, honnan veszi, hogy a Falconon van?

 

2. Miért ér elöbb a Birodalom a Bespinre? Mert ugye Falcon leválik a szeméttel, és Boba Fett utánuk. És itt a lényeg. UTÁNUK ment. Bobának késöbb kellett volna a Bespinre érnie mégis elöbb ért oda. Honnan tudtas Boba hogy a Bespinre tart a Falcon?

 

3. Luke azt mondja Yodának: "Láttam egy várost a felhök között....." Honnan tudja hogy az a Bespin, hisz egyből odamegy?

1.

Vader tudta, hogy Luke mindent megtenne a barátaiért, ergó előbb kapja el Luke-ot ha annak a barátaira csap le.

 

2. Boba az útvonal alapján kiszámolta a Falcon célállomását. Ugye mivel a Falcon Boba nézőpontjából nem tudott mégse fénysebességre ugrani ( a birodalmiakkal ellentétben) ezért ez az útvonal olyan sok célállomással nem rendelkezhetett. Innentől meg, mikor kiderült számára a biztos cél, szólt Vadernek aki a hiperűrben fénysebességgel sokkal hamarább odaért vele együtt.

 

3. Az Erő mutatta az utat :D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Vader miért a Falcont üldözi az elejétől fogva? Ő Luke-ot keresi, honnan veszi, hogy a Falconon van?

 

2. Miért ér elöbb a Birodalom a Bespinre? Mert ugye Falcon leválik a szeméttel, és Boba Fett utánuk. És itt a lényeg. UTÁNUK ment. Bobának késöbb kellett volna a Bespinre érnie mégis elöbb ért oda. Honnan tudtas Boba hogy a Bespinre tart a Falcon?

 

3. Luke azt mondja Yodának: "Láttam egy várost a felhök között....." Honnan tudja hogy az a Bespin, hisz egyből odamegy?

1. Sehonnan sem vette. Luke-ról lövése sem volt, hol kujtorog, a Falconról viszont biztosan tudta, a Galaxis mely szegletében bujdosik. Aztán meg magából indult ki. Anakin egykor inaszakadtából szaladgált minden bajbajutott haverja után.

 

2. Elég egyszerű, a Falconon nem volt működő hiperhajtómű, a többin volt. Ezzel dugába dőlt a "leggyorsabb ócskavas az egész Galaxisban elv" :lol: A többit Oldi leírta. Ugyanúgy tudta Boba, hová tart a Falcon, ahogy Darth Maul is rájött, hol állt meg hajtóműcserére a naboo-i királyi delegáció. Nem sok bolygó lehet, ami az Anoat-rendszerből elérhető lehet hiperhajtómű nélkül és anélkül landolhatna ott a Falcon, hogy riasztanák Jabbát vagy a Birodalmat. Némi pályagörbe statisztika számolás, meggyőződés arról, hogy a Falcon tényleg nem ugrik meg hipersebtien, talán Boba azt is tudta, hogy Lando egykori Falcontulajdonos és Solo (ex-)jóbarát, aztán uccó, szólt a HoloNeten az Executornak, hogy hol is fogadja a Falcont a birodalmi üdvözlőbizottság.

 

3. Ahonnét azt is tudta, hogy merre van a Dagobah-rendszer, amiről nemhogy sohasem hallott, még csak a térképek sem jegyzik. Ismét Oldinál a pont: júzolta a fórszt :D Yoda szavaival élve, mely nem csak arra bizonyíték, hogy Leia az Erőn át emlékezhet az anyjára, és pont az ep5-ben hangzik el, pont abban a jelenetben, amiben Luke a fellegekben járva felhővárost lát: "Az Erő által sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." Innentől kezdve szerintem nem lehetett nehéz azonosítania, merre van (pláne, ha ő is abból indult ki, hogy a Falcon még gyengélkedett indulás előtt, és a Bespin nincs messze a Hoth-rendszertől). Na meg, felhő a város között, ezt bebiflázza a Holoogle-be és máris kijön, hogy Cloud City, alias Felhőváros, attól függően, hogy basicul vagy nelvaaniul írta-e be. Sőt, elég híres város, hiszen fontos tibanagázlelőhely, szóval Luke akár még fejből is tudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó válaszok, bár a 2-esek kicsit eröltettek. Mert ha Boba téved akkor nincs elfogás. És rengeteg bolygó van ami elérhető a Falconnal. Nézzünk egy példát. Én lelépek Pestről teli üzemanyaggal. Követ egy kocsi. Mondjuk az M7-esen megyek. Minimum 50 helységbe mehetek(persze többe is). Ha nem ismernek a jóisten nem mondja meg hova megyek. Visszatérve az Ep5-re, Csak akkor müködik a Bespin, ha Boba tudta hogy Solo és Calrissian egykor haverok voltak. Különben teljesen kizárt hogy beletrafált véletlenül és a Birodalom se megy egy olyan helyre melyet egy fejvadász 50 hely közül kiválaszt ha nem tuti biztos a tipp.

Azaz elnézést de a magyarázat elég eröltetett.

A harmadikra meg az a válaszom, hogy fogjunk mindent az Erőre? 60 millió olyan bolygó lehet a galaxisban, melyben felhök közt van a város. Ez olyan mintha én azt tudnám csak hogy olyan várost keresek ami tengerparton fekszik.

Az elsőre ok a válasz, bár ott is sántit, hogy honnan tudja Vader, hogy a Falcon legénysége Luke barátai? Luke-ról semmit sem tudhat a filmek alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó válaszok, bár a 2-esek kicsit eröltettek. Mert ha Boba téved akkor nincs elfogás. És rengeteg bolygó van ami elérhető a Falconnal. Nézzünk egy példát. Én lelépek Pestről teli üzemanyaggal. Követ egy kocsi. Mondjuk az M7-esen megyek. Minimum 50 helységbe mehetek(persze többe is). Ha nem ismernek a jóisten nem mondja meg hova megyek.

Itt inkább az a példa lenne helyénvaló, hogy egy kis alföldi falucskából indulsz, majdnem üres tankkal. :lol: Az M7-es kb. hiperűrfolyosónak minősülne a Galaxisban.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt inkább az a példa lenne helyénvaló, hogy egy kis alföldi falucskából indulsz, majdnem üres tankkal. :lol: Az M7-es kb. hiperűrfolyosónak minősülne a Galaxisban.

Vagy inkább egy alföldi fajucskából GYALOG, mert ugye rajtad kívűl mindenki használhat kocsit (hiperhajtóművet). Ha elindulsz egy falu felé, valószínűleg az lesz a célpontod, mivel nagyok a távolságok, és ugye a faluk (csillagrendszerek) nincsenek egymás hegyén-hátán

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) A Falcont fogták el az Ep4-ben, a Falcon lőtte ki őt is a Halálcsillagon. Ezekből leszűrheti, hogy a Falcon átált a Lázadókhoz. Viszont e a hajó nem tudott fénysebesség-re kapcsolni, így őket kezdte el üldözni Vader, hisz, mint Lázadk tudhatják hol tartózkodik a fia.

2) Mikor közeledtek a Bespinhez, akkor Boba mér biztos lehetett abban, hogy oda mennek, így gyorsan holo-üzent Vaderéknek.

Mivel mikor Han-ék megérkeztek, feltartották őket pár percig. Addig megjöhetett pár Birodalmi kishajó Vaderrel és pár rohamosztagossal, tiszttel. Ez nem feltűnő, így gyorsan leszállhattak egy másik platformra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.