Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
Nem teljesen a fegyverek számára céloztam, hanem az ütőképességükre. Az tény, hogy az ARC gépeknek előnyük származott a vadászelhárító ágyúiból. Igazság szerint az Y-szárnyú fejlettebb képességei inkább EU-s környezetben jelentkeznek, ahol sok történet szól arról, hogy is kerültek fölénybe bizonyos birodalmi támaszpontok ellen.

Az ionágyú meg jól jött amikor a Lázadók "vásárolni" mentek a birodalmi konvojokhoz. :) Az Y-szárnyúakat szépen ráküldték a Nebulon fregattokra oszt néhány iontalálattal máris csáklyázhatták őket. :)

 

A TIE-ok előnye meg főként a célzórendszerükben és a gyorsaságukban van. Bár így is két gép alkot egy elfogóegységet, mert így hatékonyak. De ettől függetlenül tényleg számomra érthetetlen a V-szárnyúak leselejtezése.

Én sem a fegyverek számára gondoltam, hanem a milyenségükre. A klón háborúkban nem volt feltétlen szükség az ion ágyúra, mikor a lézerágyú is tökéletesen tette a dolgát. Az ion ágyú önmagában nem ér sokat, mert csak elfogásra lehet használni. Tehát én úgy gondolom, hogy a Köztársaság is kifejezetten ilyen feladatokra használta, mikor elfogni kellett egy hajót, nem megsemmisíteni, ilyenre viszont nem kell sok hajó. Mint a Lázadóknál, náluk is több volt a A és X-Wing, mint az Y és B-Wing (na ez utóbbi viszont tűzerőben kenterbe ver minden egyéb vadászt).

Ráadásu, az Y-Wingeken megbízhatatlan volt az ionágyú, mert repülés közben a kristálymátrixok állandó jelleggel kimozdultak. Szóval ez nem hajtotta előnyére a vizet. Valjuk be, ha nem lenne olyan robosztus masszív dög, nem sokat érne.

 

Szerintem a legfőbb ok a Nimbusok lecserélésére, hogy egy TIE/In fele annyiba került, ráadásul könnyebben tárolható a tömörsége miatt, gyorsabb és jobban manőverezhető. Nyílvánvaló, hogy egy diktatórikus rendszerben, ahol az emebrélet smafu, nem a drágább gépekre fogják költeni a pénzt. Pláne, hogy nagy számba kell őket gyártani (Birodalmi mánia lehet ez, a mennyiség volt a fontos, nem a minőség). Illetve lehet, hogy még az is fontos volt, hogy kiszórjanak mindent, amit a Köztársaság használt és az összes gép saját legyen. Plusz lehet, hogy Sienar is keményen lobbizott azért (csúsztatott egy kis pénzt a megfelelő zsebbe), hogy a Birodalom végül elfogadja a TIE tervezetet, míg a Kuat elment a rombolók irányába.

 

De azt nem furcsálod, hogy az ARC-ket teljesen kivonták és nem pótolták semmivel? Nekem az inkább fura, hiszen így a Birodalomnak nem volt olyan vadásza, amit rombolók ellen is bevethettek volna, mint a Lázadók az Y és B-Wingeket.

 

Amíg háború zajlott, addig szüksége volt a köztársaságnak a hatékonyabb V szárnyúakra, amelyeket nehezebb volt elpusztítani. Azonban jött 19 háborúmentes év, a régi V-k egyrészt kicsit megkophattak, másrészt már nem is volt szükség ilyen típusú gépekre, hiszen a Birodalom nem számított jelentős lázadásra, így pazarlásnak tűnt újabb V szárnyúak előrendelése. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg rohamosztagos volt, így az ő életük sem számított annyit, hogy pajzssal szereljék fel a gépeket.

Általában a háborúk lezárulása után nem cserélik le a hadállományt egy rosszabb szériára. A Cobrát az Apache követte a vietnámi háború után, az Apache-ot meg a Super Cobra az öbölháború után, és nem tértek vissza az AH-1-re újra, mert éppen béke idő lett. A haditechnológia béke időben is fejlődik, nem visszafejlődik. A TIE-ok visszalépések a Nimbusokhoz képest, hiszen már nincs pajzs, életfenntartás, hiperhajtómű (mintha egy Apache-ról leszedték volna a béke miatt a levegő-levegő rakétákat, a szeznortömböt és minimalizálták volna a páncélzatot). Tehát a bevethetősége csökkent, és a pilóta élete sem számít sokat. Viszont előnyére vállt, hogy ezzel jóval olcsóbb, gyorsabb és manőverezhetőbb lett, bár pl. mindez hiába egy X-Winggel szemben.

 

Nekem úgy tűnik, a Birodalomban az a téves hit élt, hogy a háborúkat a számok és a méretek döntik el (erre rá is játszik az ep4 a Halálcsillag vs X-Wing és az ep6 az Executor vs A-Wing jelenettel). Erősen tévedtek, de hát ha a Birodalom tökéletes katonai szervezet lett volna, néhány maroknyi lázadó nem tudta volna megbuktatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, a számbeli adatokra rátérve -amúgy vágom, hogy gazdaságosabb a TIE, ezzel érvelek magamnak én is-, de a Venator alapból jóval több ARC-ot és Nimbust hordott, mint a majd kétszer nagyobb Imperial osztályú romboló, melyre csak négy századot pakoltak (72 gép).

Szóval ez a géptömörítés nem igazán állja meg a helyét, még úgy se, hogy a romboló repülőfedélzetét csökkentették. De ez ugye kompenzálva lett a romboló méretnövekedésével.

A csatagép leváltás is ide tartozik, csak én ezt az Y-szárnyúval hoztam összefüggésbe, hiszen itt a trailerben is a klónok oldalán használták őket. Én legalábbis így láttam, de lehet, hogy valami privát flotta gerincét képezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fejlődött vissza a technika, hiszen ugyanúgy képesek lettek volna V-szárnyú, vagy annál jobb gépek elkészítésére, csak éppen minek?! A földi helyzet meg korántsem ugyanaz a szitu, hiszen az amcsik azért (s)em amortizálták le a technikájukat, mert több hatalom is van a földön, és versengés folyik a legfőbb pozíciókért, ehhez pedig hadsereg (is) kell, tehát a béke idő itt nem azt jelenti, mint pl. a Birodalomban, ahol egyedüli erőt képvisel Palpatine rendszere.

 

Nekem úgy tűnik, a Birodalomban az a téves hit élt, hogy a háborúkat a számok és a méretek döntik el (erre rá is játszik az ep4 a Halálcsillag vs X-Wing és az ep6 az Executor vs A-Wing jelenettel). Erősen tévedtek, de hát ha a Birodalom tökéletes katonai szervezet lett volna, néhány maroknyi lázadó nem tudta volna megbuktatni.

 

Egyrészt ez játszott közre, másrészt pedig szemléletváltás volt. Sok a katona, kevés az ellenfél, ergo a pénzt megspórolhatjuk egy kevésbé biztonságos űrhajók megvásárlásával. Ha kilőnek egyet, akkor sincs baj, van még egy milliónyi másik. Az ember élet pedig nem számít, hiszen van annyi a katonákból, mint a nyű (és egyébként sincs ellenfelünk a galaxisban - gondolhatták).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, a számbeli adatokra rátérve -amúgy vágom, hogy gazdaságosabb a TIE, ezzel érvelek magamnak én is-, de a Venator alapból jóval több ARC-ot és Nimbust hordott, mint a majd kétszer nagyobb Imperial osztályú romboló, melyre csak négy századot pakoltak (72 gép).

Szóval ez a géptömörítés nem igazán állja meg a helyét, még úgy se, hogy a romboló repülőfedélzetét csökkentették. De ez ugye kompenzálva lett a romboló méretnövekedésével.

A csatagép leváltás is ide tartozik, csak én ezt az Y-szárnyúval hoztam összefüggésbe, hiszen itt a trailerben is a klónok oldalán használták őket. Én legalábbis így láttam, de lehet, hogy valami privát flotta gerincét képezték.

Hát egy Birodalmi osztályú csillagromboló és egy Venator között nincs akkora méretbeli különbség (500 méter se), hogy a Birodalmi "kicsi" hangárját kompenzálja a Venator teljes orrán végigfutó repülőfedélzetet (kb a főhangár háromszor akkora, mint a Birodalmiak főhangára). Az hatalmas többlet, pláne amellett, hogy a Venatornak van még plusz két hangára. Szóval még a Birodalmi II-es csillagombolók sincsenek a közelükben tároló kapacitásra, pedig azoknak van még egy kisebb hangárjuk. De ez nem csoda, a Venatorok első sorban csapatszállítók, és másodsorban rombolók, míg a csillagrombolók ízig-vérig azok.

Amúgy, szvsz az a sok szép nagy szám nem arra vonatkozik, hogy azt mind egyszerre viszi el a Venator, mert az kizárt. Egy V-Wing kb 4 méter, ha abból elvinne 192 darabot, még tömören tárolva is 768 métert tennének ki. Melléjük betenni a 23 méteres szárnfesztávolsággal büszkélkedő ARC-ből 36-ot, azok így lendületből kitesznek 828 métert. Aztán újra 192 Eta-2-es, az megint 4 méterrel számolva 768 méter. Végül vegyük még hozzájuk a 40 db 17 méteres szárnyfesszel rendelkező LAAT/i-ket, ami 680 méter. Ez máris összesen 3044 méter, ami még két sorban is 1522 méter, vagyis nem férnének el még egy Birodalmi osztályú csillagrombolóban sem, pedig még nem is számoltam a katonákat, a különböző lépegetőket, a LAAT/c-ket, a kompokat, a fegyvereket és a kiszolgáló személyzetet. Csak a hangárfedélzeten ennyi gépet nem tud tárolni, márpedig mivel a filmben a javítást is ott végezték, így gyanítom, nincs egy másik hangár mélyebben, amik között lifttel közlekednek, mint pl. a Halálcsillagon. Szóval szvsz vagy csak egy géptípust visz és még mellé a szárazföldi egységeket, vagy nem fullosan minden géptípusból párat (én ez utóbbira szavazok). A filmben amúgy sem tűnt úgy, hogy nyomorognának a vadászok, sőt, egész szellősen voltak.

 

Nem fejlődött vissza a technika, hiszen ugyanúgy képesek lettek volna V-szárnyú, vagy annál jobb gépek elkészítésére, csak éppen minek?! A földi helyzet meg korántsem ugyanaz a szitu, hiszen az amcsik azért (s)em amortizálták le a technikájukat, mert több hatalom is van a földön, és versengés folyik a legfőbb pozíciókért, ehhez pedig hadsereg (is) kell, tehát a béke idő itt nem azt jelenti, mint pl. a Birodalomban, ahol egyedüli erőt képvisel Palpatine rendszere.

Hozok én Star Warsos példát is, azon ne múljék. Naboo kormánya, elég békések voltak, háborúzniuk nem kellett X ezer éve, max a kalózoktól kellett tartaniuk, de azoktól sem nagyon, mivel a Kereskedelmi Szövetség droid hadserege védte a Naboo-rendszer mellett futó kereskedelmi utakat (milyen irónikus). Mégis, az N1-en van pajzs, protontorpedó, R2-es, hiperhajtómű. Pedig aztán ha valaki, akkor ők leszerelhették volna a fölösleget az N1-esekről, hiszen ők annyira békések voltak, hogy még a királyi jachtot sem látták el fegyverekkel. Az N1 mégis lazán felveszi a versenyt bármilyen birodalmi vagy klón háborús vadászgéppel.

Szóval, a hadi-arzenál (mondjuk tényleg nem technológia, mert az még fejlődött, pl.: A-Wing) visszafejlődött a Birodalomban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Venator nagyjából 1100méteres)

1137, hogy pontosak legyünk. Legalábbis most, aztán majd lehet ez is megnő, mint az Executor meg a Halálcsillagok :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A nabooi példa sem stimmel, hiszen egy demokratikus rendszerben adnak a pilóták életére :D ezért voltak gondolom annyira felszerelve a hajóik. A Birodalom úgy foglalkozott a pilótáival, mint római patrícius a rabszolgájával: ha meghal, lesz helyette új. Ezért nem voltak pajzsok felszerelve a Tie-re, és ezért nem volt benne hiperhajtómű (még a végén szabotálna...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te az előbb még nem ezt írtad, hanem, hogy béke időben ilyen kütyükre nincsen szükség. De pl. egy pajzs nem csak a pilótát védi, hanem hatékonyabbá teszi a gépet. Hiszen ha nem lövi cafattá az első lézersugár, talán van esélye egy második csapásra. Ha szembe repül vele egy X-Wing, van esélye kilőni. Így semmi, a Halálcsillagon és az Endoron is fabatkát sem ért a számbeli fölény, az X-Wingek fölzabálták a TIE-okat, és ennek nagy szerepe volt abban, hogy volt pajzsuk. Mert ugye anélkül Luke is bekrepált volna, mikor az első lézernyalábok a hajtóműbe martak. Így viszont csak a teljesítmény csökkent, mert a nagy részét felfogta a pajzs. Egy TIE-nál ha a hajtóművet találat éri, egy szép tűzgolyó követi.

A hiperhajtómű (mit szabotálna az?) meg aztán pláne nem védi az emebert semmitől, viszont a gépet függetleníti az anyahajótól. Egy TIE nem bevethető ott, ahol nincs állomása. A nyílt űrbe csak egy csillagrombolón, vagy kisebb fregatton át bevethető. Ami egyrészt korlátozott, másrészt nem túl hatékony, hiszen kockára teszed a rombolót is. Egy X-Winget a galaxis egyik végéből a másikba küldhetsz bevetésre. A futárhajó szereptől az első csapádmérésig a felderítés rábízható. Egy TIE nem lehet futárhajó, sem felderítő, max első csapásmérő, de még az sem nagyon, mert nincsenek torpedói.

És ezzel máris rátértünk az alulfegyverzettségre. Egy X-Wing, Y-Wing, B-Wing, A-Wing, Nimbus, ARC, N1 egyszerre használható cirtkáló támadástól a földi bombázáson át a vadász-vadász harcra. Egy TIE csak vadász-vadász elleni ütközetre jó, hiszen a két lézerágyú nudli egy cirkálóval, egy űrállomással vagy egy földi bázissal szemben. Persze, mondhatnád, hogy arra ott a TIE Bombázó, tény, csak azzal meg egy a gond, képtelen önmagát rendesen megvédeni. A TIE-okra van bízva, amiknek a fentebbi gondjaik vannak. Míg egy Y-Wing, B-Wing vagy ARC, amik első sorban vadászbombázók (a Nimbus, az N1, az Eta, a Delta, az X és A-Wing ezek vadászok), és ha rárepül egy másik vadász, van esélye, főleg, mert pajzsuk is van, és még egy R2-es is, ami megjavítja az olyan enyhe sérüléseket, melyek a pajzson átjutó minimális kisülések okoznak (lásd a fentebb említett Luke esete). Az egész TIE széria rettenetesen kötött gépek, korlátozott bevethetőséggel, alulfegyverzettséggel, szóval, rosszúl vannak megtervezve. Mert csak az ep4 és a 6 a bizonyíték rá, hogy semmit nem ér a manőverzehetőség és a gyorsaság, ha nincs védelem és megfelelő fegyverzet. A TIE-on semmi védelem nincs, a fegyverzetben meg egy Eta-2-es is lekörözi, pedig az kisebb gép. Ráadásul, az A-Wingek megjelenésével a fordulékonyság és a sebesség is elveszett, mint előny, mert egy A-Wing gyorsabb és fordulékonyabb, jobb a célzórendszere, és még pajzsa is van (meg hiperhajtómű, meg létfenntartás... egyedül csak az R2-es hiányzik, bár az már nem igazán fért volna bele). Szóval, a TIE egy vacak, kár volt a Birodalomnak benyalnia a Sienar ajánlatot az olcsó de fürge gépekről. Inkább kötöttek volna szövetséget a Kuat Systems Engineeringgel, vagy az Incommal. Ők tudnak vadászgépet gyártani. De hát ebből is látszik, nem a tudás, hanem a pénz döntött, mikor a Birodalmi Hadiflotta megrendelte a következő generációs vadászokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a TIE-oknak azért nincs hiperhajtóműve hogy a pilóta (most ne menjünk bele a sorozott vagy klónozott vitába) ne akarjon önállóskodni. Szívás lenne, ha kieresztenek egy rajt egy Lázadó hajó ellen, ami aztán tizenkétfelé menekül szerte a galaxisba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is azért írtam a szabotőr dolgot, amit Krande is ír, de rájöttem, hogy inkább a dezertálás a jó szó :D

 

De hát ebből is látszik, nem a tudás, hanem a pénz döntött, mikor a Birodalmi Hadiflotta megrendelte a következő generációs vadászokat.

 

Erről van szó, pénzkérdés az egész. Bár azt továbbra is hozzátenném, hogy azért érte be a pénzen túl a birodalom ezekkel a gagyi gépekkel, mert nem számolt számottevő ellenféllel. A Tie-ok meg szerintem tökéletesen jók őrjáratokra, felderítésekre a csillagrombolók körül, ennél több pedig nem igen kellett a birodalomnak azokban az időkben. Volt nekik Csillagromboló a komolyabb ellenfelekre, volt egy rakatnyi TIE - vadászuk, pár Elkapójuk (bár az talán csak később került elő), meg bombázójuk, de úgy voltak vele, hogyha kész lesz a Halálcsillag úgy sem mer senki sem szembeszállni velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tesznek bele egy nyomkövetőt, aztán mehet, amerre lát, ők meg mehetnek utánna :D

Vagy korlátozzák a bevetéseken az üzemanyagot. Minden küldetésre csak annyit visz, amennyi kell.

Ráadásul, akkor max egy vadászgép veszik el, így kompokat lopkodnak el.

No meg, ha a pilóták klónok, azok úgyse lógna meg, a sorozott állománynak meg ezer és egy lehetősége lenne még meglépni. És ezel közül nem a TIE lenne a legkézenfekvőbb, mivel a leszállásához speciális álványzat kell, mivel nem bír csak úgy lehuppanni a földre (még antigravitációs egysége sincs, hogy a föld felett lebegjen, mint az N1-esek), és ilyennel a Lázadók nem rendelkeztek. Akkor viszont necces a leszállás, hiszen elég babrás landolni egy olyan géppel, ami képtelen megfüggeni, és nincs kereke se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor meg azt mondom, hogy azért nem volt benne hiperhajtómű, mert nem ilyen felhasználásra tervezték. :D Gondolom úgy volt vele a birodalom, hogy nem lesz szükség gyors csapatmozgásokra a következő években, ezért bőven elég lesz az is, ha rombolókat küldenek a "bajos" szektorba, ha van ilyen, és onnan már repülhetnek a TIE-k kifelé, ahogy csak tudnak. Az X-wingeket gondolom azért (is) preferálták a lázadók, mert ők az állandó menekülésre voltak berendezkedve, ami TIE-fighterekkel egy csöppet necces lett volna (vagy olyan hajóval, amiben nincs hiperhajtómű).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről van szó, pénzkérdés az egész. Bár azt továbbra is hozzátenném, hogy azért érte be a pénzen túl a birodalom ezekkel a gagyi gépekkel, mert nem számolt számottevő ellenféllel. A Tie-ok meg szerintem tökéletesen jók őrjáratokra, felderítésekre a csillagrombolók körül, ennél több pedig nem igen kellett a birodalomnak azokban az időkben. Volt nekik Csillagromboló a komolyabb ellenfelekre, volt egy rakatnyi TIE - vadászuk, pár Elkapójuk (bár az talán csak később került elő), meg bombázójuk, de úgy voltak vele, hogyha kész lesz a Halálcsillag úgy sem mer senki sem szembeszállni velük.

Az Interceptorok csak az ep6 idejére készültek el. Na de ez meg a másik, a TIE/In Interceptorokat azért fejlesztették ki, mert a Lázadók már komoly katonai fenyegetést jelenetett, és szükség volt egy még jobb vadászra, mint a sima TIE/In. A még jobbat meg úgy értelmezték, hogy még gyorsabb és még mozgékonyabb. Nem úgy, hogy esetleg pajzs, nagyobb tűzerő, hiperhajtómű, landolásra alkalmas rendszer, R2-es, létfenntartás, vagy valami, ami többet tesz hozzá a gép túlélési és harci esélyeihez. Nem, csak legyen gyorsabb és fürgébb. Még be is vállt volna, ha a Lázadóknak csak Y és B-Wingjei lettek volna, mivel azok lomhák. De az X-Wing, bár nem olyan gyors és fordulékony, mint az Interceptor vagy a sima TIE, még így is le tudja őket vadászni, az A-Wing meg még az Interceptort is lekörözi (mondjuk az RZ-1 A-Wingnél jobb vadászgépet még nem alkottak az SW univerzumban).

Szóval, mikor már volt megfelelő katonai ellenerő, akkor is tolytak rá, hogy a gépeik még a túlerő ellenére sem ütőképesek. Mert ha legalább a túlerő számított volna, de az sem, max kiegyenlített, de átlagban mindig a Lázadók kerültek fölénybe a jobb gépek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor meg azt mondom, hogy azért nem volt benne hiperhajtómű, mert nem ilyen felhasználásra tervezték. :D Gondolom úgy volt vele a birodalom, hogy nem lesz szükség gyors csapatmozgásokra a következő években, ezért bőven elég lesz az is, ha rombolókat küldenek a "bajos" szektorba, ha van ilyen, és onnan már repülhetnek a TIE-k kifelé, ahogy csak tudnak. Az X-wingeket gondolom azért (is) preferálták a lázadók, mert ők az állandó menekülésre voltak berendezkedve, ami TIE-fighterekkel egy csöppet necces lett volna (vagy olyan hajóval, amiben nincs hiperhajtómű).

Valószínű, ezért (is) bukott meg a Birodalom. Hülye katonai vezetéstől ne várjunk értelmes döntést, már pedig a Birodalmi hadvezetés mindent összevetve ostobák gyülekezete volt és pocsék hadi eszközökkel voltak ellátva. Az egyetlen értelmes hadigépük a Csillagrombolók voltak, de csak a sima, Imperial osztályúak, mert a Super osztály már több, mint túlzás volt. Méretéhez képest nem tudott többet egy sima csillagrombolónál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Birodalmi hadigépezet furcsasága abból adódik, hogy teljesen más funkciót lát el, mint a köztársasági. A köztársasági hadsereg ami a filmek alapján az első központi hadsereg volt arra kellett, hogy frekventált helyeken bevessék és legyőzzék a szeparatistákat (mindezt elsősorban a külsö gyűrűkben), a birodalomi hadsereg ezzel szemben egy komplett galaxis teljes kontrollját kell elvégezze (egy galaxis meg elég nagy ugyebár). Nem harcolni ellene, de erőt mutatni felé. És ekkor már hiába irtó jók az egykori köztársasági gépek ha a galaxis negyedére se elegek. A hadsereg újraszervezésénél gondolom ez volt az elsődleges szempont: gyártani valamit amiből olyan sokat lehet hogy szinte mindenhol feltudjanak valamit mutatni. Nyilván ha kellően sokáig fennmaradt volna a Birodalom egyre jobb és minőségibb gépeket gyártottak volna, de ezt már nem volt alkalmuk megérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azért ezzel vitatkoznék. Az SSD sokkal többet tudott a sima SD-nél. Egyik sem volt igazán alkalmas vadászok ellen, arra építették a Lancer fregattokat, meg a TIE-okkal akarták megoldani ezt. Viszont a nagyobb hajók ellen nagyon is megállták a helyüket. És hát az SSD-nek enyhén szólva nagyobb volt a tűzereje a sima SD-val szemben. A lázadók annak ellenére rettegtek az SSD-ktől, hogy már volt hatékony ellenszerük a csillagrombolókkal szemben. Ha csak a filmekben szereplő egyetlen SSD-re gondolok, amikor végül felrobbant, Ackbar olyan megkönnyebbült sóhajt eresztett el, mintha megnyerték volna a csatát. Pedig akkor még ott volt a Halálcsillag, meg pár tucat csillagromboló is. Féltek az SSD-ktől, mert csak jelentős áldozatok árán, vagy jókora "mázlival" tudták kilőni őket, mint pl. az Executor esetében, amikor a sérült A-wing beleszáll pont a torony parancsnoki híd részébe.

A TIE-ok meg azért nem voltak tűzerő híján. Simán fel tudták őrölni bármelyik vadász pajzsát. A filmekben is elég sok vadászt kilőttek, beleértve az összes típust. Harcban két gyenge pontjuk volt: nem volt pajzsuk, ezért rendkívül sérülékenyek voltak, illetve nem volt protontorpedó-vetőjük, így csak a lézerre hagyatkozhattak. Viszont gyorsak és fordulékonyak voltak, valamint olcsók és nagy tömegben, könnyen gyárthatóak. Az ember ugye meg nem számított.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Birodalmi hadigépezet furcsasága abból adódik, hogy teljesen más funkciót lát el, mint a köztársasági. A köztársasági hadsereg ami a filmek alapján az első központi hadsereg volt arra kellett, hogy frekventált helyeken bevessék és legyőzzék a szeparatistákat (mindezt elsősorban a külsö gyűrűkben), a birodalomi hadsereg ezzel szemben egy komplett galaxis teljes kontrollját kell elvégezze (egy galaxis meg elég nagy ugyebár).

 

Erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hadsereg újraszervezésénél gondolom ez volt az elsődleges szempont: gyártani valamit amiből olyan sokat lehet hogy szinte mindenhol feltudjanak valamit mutatni. Nyilván ha kellően sokáig fennmaradt volna a Birodalom egyre jobb és minőségibb gépeket gyártottak volna, de ezt már nem volt alkalmuk megérni.

Igen, a TIE típusok erre tökéletesen jók voltak, olcsón, gyorsan, sokat lehetett belőlük gyártani. De ezt írtam is, hogy szerintem is ez volt a döntő tényező. És a filmben volt próbálkozás a TIE normalizálására, az X1, Vader gépe, az rendelekzett mindennel, ami szökséges egy jó űrvadászhoz. Pajzs, hiperhajtómű, leszállórendszer, létfenntartás (bár ez utóbbiban nem vagyok biztos, de ez viszonylag mellékes egy jó szkafanderben). Csak ezt nem alkalmazták a magánvadász jellegen kívül, pedig ha máskor nem, az egyre növekvő lázadó erő megjelenésekor legalább pár századot ildomos lett volna legyártani, mondjuk az Executorra meg a Halálcsillagra. Mert hiába volt ez a cél, ha az ellenségnek olyan hajói voltak, amikkel meg lehetett állítani több ilyen rendfenntartásra gyártott gépet, mint a TIE/In, vagyis éppen a rendfenntartás volt az, amire a TIE viszonylagosan képtelen volt. Persze, nyílván működött kalózok, csempészek ellen (bár az ep5 alapján kétségbe vonom ezt is, hiszen még a Falcont sem tudták elfogni... milyen jól jött volna egy olyan hajótípus, amin van ionágyú, mint az Y és B-Wingen? :D ), és azért megállja a helyét ha túlerőben vannak (ep4, bár ott sokat segítettek a HCs lövegei is), de egy jól szervezett katonai szervezet, melynek célja az támadás, már nem jó gép. Ezért nem kellett volna lebecsülni a Lázadókat (a TIE-ok jelenléte is azt erősíti bennem, hogy a Birodalom baromira nem tartotta ellenfélnek a Lázadókat, még akkor sem, mikor már tényleg komoly katonai erő voltak), és ha nem is sokat, de pár századnyi X1-est legyárthattak volna. Szerintem ha az Endornál a Szövetség szembe kerül három századnyi (3x72) X1-essel, már nem lettek volna olyan virgoncok (főleg, mert nekik is három század vadászgépük volt), és azok mellé támogatóként még bevágni pár század Interceptort és sima In-t, aztán adios Lázadók Szövetség.

 

Dzséjt, azért ezzel vitatkoznék. Az SSD sokkal többet tudott a sima SD-nél. Egyik sem volt igazán alkalmas vadászok ellen, arra építették a Lancer fregattokat, meg a TIE-okkal akarták megoldani ezt. Viszont a nagyobb hajók ellen nagyon is megállták a helyüket. És hát az SSD-nek enyhén szólva nagyobb volt a tűzereje a sima SD-val szemben. A lázadók annak ellenére rettegtek az SSD-ktől, hogy már volt hatékony ellenszerük a csillagrombolókkal szemben. Ha csak a filmekben szereplő egyetlen SSD-re gondolok, amikor végül felrobbant, Ackbar olyan megkönnyebbült sóhajt eresztett el, mintha megnyerték volna a csatát. Pedig akkor még ott volt a Halálcsillag, meg pár tucat csillagromboló is. Féltek az SSD-ktől, mert csak jelentős áldozatok árán, vagy jókora "mázlival" tudták kilőni őket, mint pl. az Executor esetében, amikor a sérült A-wing beleszáll pont a torony parancsnoki híd részébe.

A TIE-ok meg azért nem voltak tűzerő híján. Simán fel tudták őrölni bármelyik vadász pajzsát. A filmekben is elég sok vadászt kilőttek, beleértve az összes típust. Harcban két gyenge pontjuk volt: nem volt pajzsuk, ezért rendkívül sérülékenyek voltak, illetve nem volt protontorpedó-vetőjük, így csak a lézerre hagyatkozhattak. Viszont gyorsak és fordulékonyak voltak, valamint olcsók és nagy tömegben, könnyen gyárthatóak. Az ember ugye meg nem számított.

Rombolókat vadászok ellen tényszerűen nem vetnek be, mert nem arra valóak :D De a nagyobb tűzerő még nem feltétlen jelent jobb hadihajót. Az SSD egyvalamiért volt nagyon jó, a megfélemlítés miatt. Bazi nagy, az emberben óhatatlanul is az fordul meg, hogy akkor bazi erős és masszív. Holott az SSD-kre ez utóbbi nem volt jellemző. Vegyünk egy egyszerű filmben is szereplő példát. Az SSD hídja megsemmisült és irányíthatatlanul belezuhant a II. Halálcsillagba. Az ep5-ben az egyik SD tornya felrobban, de a hajó repült tovább (igaz, ez már csak az EU-ból derült ki). A másik, ami már technikai része a dolognak. Az SSD pajzsgenerátorait valami okos ember védtelenül hagyta. Az SD-k tornyain van egy turbólézer üteg, ami védi a két generátort. Aztán, fegyverzetben is hátrányban van az SSD, hiába van több ezer turbólézere. Az SD-ken van 8 db nehéz turbólézer (mint a Venatorokon), amikkel bármilyen hajónak nekimehetnek, még a náluk sokkal nagyobbaknak is (így csaphatott össze Venator Lucrehulkokkal, amik majdnem háromszor nagyobbak nála). De persze, az Executor és testvérei is baromi hasznos masinák, erősebbek mint egy SD minden szempontból, de vannak olyan kis hátulütői, amiért személy szerint inkább választanék egy SD-t, vagy egy flottányi SD-t, mint egy darab SSD-t. Ezeknél már túlzásba estek a Birodalmi dizájnerek, baromi megalomániás hajó, vagy csak Palpatine akar vele valamit kompenzálni, nem tudom. Minden esetre mindent elmond róla, hogy három A-Wing leszedte a Birodalom zászlóshajóját :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ha jól tudom, akkor az EpV-ben a Csillagromboló egyik pajzsgenerátorát lőtték szét (ha jól tudom, kettő van belőle, azok a kis gömbök), míg az EpVI-ban egy komplett A-szárnyú szállt bele a hídba, ami azért nem ugyanaz a kategória. Más kérdés, hogy az ilyen esetekre felkészülhettek volna mondjuk úgy, hogy automata ágyukkal leszednek mindent, ami a hidat veszélyesen megközelíti (amolyan: lelőjük a meteort, mielőtt a földbe csapódhatna megoldás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ha jól tudom, akkor az EpV-ben a Csillagromboló egyik pajzsgenerátorát lőtték szét (ha jól tudom, kettő van belőle, azok a kis gömbök), míg az EpVI-ban egy komplett A-szárnyú szállt bele a hídba, ami azért nem ugyanaz a kategória.

Az ep5-ben semmilyen pajzsgenerátort nem lőnek szét, az az ep6-ban van, és az is az Executoré. Azután tudott beleszállni a hídba az A-Wing.

Az ep5-ben, mikor az aszteroida mezőben kóricálnak a rombolók, egy aszteroida eltrafálja az egyik SD tornyát és az egész torony mindenestül megsemmisül (még az egyik hologram is eltűnik Vader elől, és látszik, hogy az emberke kínlódik, valószínűleg a hídon állt, mikor az aszteroida becsapódott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.