Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

Dzséjt. Korrigállak. :D Egy század az 12 gép. Az SD-ken ha jól tudom négy század van. Két sima TIE, egy Interceptor és egy bomber század. Ezek persze már EP VI-os adatok.

Igazad van. A squadront felcsseréltem a winggel :D

De hat század van egy SD-n (6x12=72, nem 4x12 :P ). Három TIE/In, egy TIE/In Interceptor, és két TIE Bomber század.

 

Viszont, ez csak a Birodalomra igaz, de vajon mi lehet a felosztás a lázadóknál. Ha az ep4-et nézzük, ott két század volt, viszont ha harminc vadász ment, akkor az 15 fős századokat jelent. Viszont az ep6-ban már három század volt, és az még 15-ös leosztásban is csak 45 gép, ami édes kevésnek tűnik (bár, a filmben még annyinak sem tűnik). Bár lehet, hogy náluk egyszerűbb a dolog: X-Wing -> Vörös, A-Wing -> Zöld, Y és B-Wing -> Szürke. Aztán, hogy melyikben mennyi van, az már kit érdekel :hmm:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, ez csak a Birodalomra igaz, de vajon mi lehet a felosztás a lázadóknál. Ha az ep4-et nézzük, ott két század volt, viszont ha harminc vadász ment, akkor az 15 fős századokat jelent. Viszont az ep6-ban már három század volt, és az még 15-ös leosztásban is csak 45 gép, ami édes kevésnek tűnik (bár, a filmben még annyinak sem tűnik). Bár lehet, hogy náluk egyszerűbb a dolog: X-Wing -> Vörös, A-Wing -> Zöld, Y és B-Wing -> Szürke. Aztán, hogy melyikben mennyi van, az már kit érdekel :D

Ugyanaz a felosztás. A 30-as adat szerintem csak hozzávetőleges lehet. Ennél többen voltak, a regény alapján legalábbis, ahol minimum négy századnyi ( Kék, Vörös, Sárga, Zöld)X-szárnyú indult meg a HCS ellen, plusz az egy(?) századnyi Y-szárnyú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz a felosztás. A 30-as adat szerintem csak hozzávetőleges lehet. Ennél többen voltak, a regény alapján legalábbis, ahol minimum négy századnyi ( Kék, Vörös, Sárga, Zöld)X-szárnyú indult meg a HCS ellen, plusz az egy(?) századnyi Y-szárnyú.

Azért szerintem itt a regényt ki lehet hagyni, hiszen a filmben nyílvánvalóan nem voltak Kékek, legalábbis Luke nem volt Kék 5, erre határozottan emlékszem :D De mintha ott is a Sárgák (Arany) az Y-Wingek lettek volna.

De ha a könyvben egy század 12 gépből állt volna, akkor az a tiszt a legbénábbika lehetett a matekon, mert 4x12 már inkább a "közel 50 lázadó vadászgép, Nagyúr", nem a "közel harminc vadászgép, Nagyúr" kategória :D A filmben még inkább megállja a helyét a hozzávetőleges, hiszen két század az 2x12 gép, vagyis 24, az közelebb áll a 30-hoz, mint a 48. Mondjuk 11-ig biztos voltak, mert az bejelentkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem itt a regényt ki lehet hagyni, hiszen a filmben nyílvánvalóan nem voltak Kékek, legalábbis Luke nem volt Kék 5, erre határozottan emlékszem :D De mintha ott is a Sárgák (Arany) az Y-Wingek lettek volna.

De ha a könyvben egy század 12 gépből állt volna, akkor az a tiszt a legbénábbika lehetett a matekon, mert 4x12 már inkább a "közel 50 lázadó vadászgép, Nagyúr", nem a "közel harminc vadászgép, Nagyúr" kategória :D A filmben még inkább megállja a helyét a hozzávetőleges, hiszen két század az 2x12 gép, vagyis 24, az közelebb áll a 30-hoz, mint a 48. Mondjuk 11-ig biztos voltak, mert az bejelentkezik.

Jaja, a film és a regény közt itt aztán van ellentmondás, főleg ugye a Századnevek elnevezései közt. A lényeg az, hogy a Lázadóknál is 12 gép alkot egy századot. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az, hogy a Lázadóknál is 12 gép alkot egy századot. :D

És akkor a Jediben csak 36 gép van? Az baromira kevés szerintem. Az oké, hogy jobbak a Wingek a TIE-nál, de azért nem ennyivel. Vagy a Birodalom mégjobban leszúrta az Endort, mit eddig hittem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor a Jediben csak 36 gép van? Az baromira kevés szerintem. Az oké, hogy jobbak a Wingek a TIE-nál, de azért nem ennyivel. Vagy a Birodalom mégjobban leszúrta az Endort, mit eddig hittem.

Kevés oda a Lázadó csatahajó is. De a sztori vége nem ezen múlt. :D A jónak győznie kellett. Nem a számbeli fölény számított. :D De még a technika se már ami a Mon Cal hajókat illet. Alapból nem hadihajók voltak ugyebár. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés oda a Lázadó csatahajó is. De a sztori vége nem ezen múlt. :D A jónak győznie kellett. Nem a számbeli fölény számított. :D De még a technika se már ami a Mon Cal hajókat illet. Alapból nem hadihajók voltak ugyebár. :P

Na, most jön a slusszpoén. A Home One önmagában 120 vadászgépet tud elcipelni, és ilyen hajóból volt vagy hat. Sima Liberty-osztályúak meg 36-ot. Jaaaaj... problémás ez a Lázadás, ennyi kihasználatlan hadihajójuk volt? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most jön a slusszpoén. A Home One önmagában 120 vadászgépet tud elcipelni, és ilyen hajóból volt vagy hat. Sima Liberty-osztályúak meg 36-ot. Jaaaaj... problémás ez a Lázadás, ennyi kihasználatlan hadihajójuk volt? :D

Szemben ugye a Birodalom 25 ezres rombolóállományával. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy a Lázadóknak kihasználatlan volt. Háttértörténetekben hallani lehet, hogy Endornál azért megvolt a hátvédharc a vadászgépekkel. :D

Ja, EU-ban megvan, de tök jó lenne ezt a filmben is látni. Pl. a B-Wingeket szinte teljesen kihagyták, pedig egy concept arton még csillagrombolót is robbangattak. Vagy a sullusti pilótát is betehetnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, EU-ban megvan, de tök jó lenne ezt a filmben is látni. Pl. a B-Wingeket szinte teljesen kihagyták, pedig egy concept arton még csillagrombolót is robbangattak. Vagy a sullusti pilótát is betehetnék.

Várd meg Adywant. :D

De amúgy igazad van, lehetett volna párhuzamosan mutatni az űrcsatát is a HCS belsejében folyó harcok mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Visszatérben én is óriási ostobaságnak tartom, hogy a zászlóshajó pajzsgenerátorát védtelenül hagyják.Építenek egy nagyon drága mindennel felszerelt hajót.Tele van turbólézerekkel, vadászgépeket és csapatokat vihet.Erre pár lézersugár kiiktathatja a védelmet.Vagy tele kellett volna rakni lézerágyúkkal a pajzsgenerátor környékét, úgy hogy ha bármely szögből is támadják védhető legyen, vagy magát a pajzsgenerátort kellet volna még egy pajzzsal védeni, amit a hajó belsejéből gerjesztenek.Mondjuk az is durva ,hogy a hídba beszáll egy nála jóval kisebb hajó és megsemmisül.Ez ellen lehetett volna úgy védekezni, hogy automata ajtók vannak a hajón és ha tüzet vagy robbanást észlel a rendszer akkor lezárja azt a szektort és a hajó működik tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Executort már a csata kezdetétől lőhették kamikaze akciókban, így gyengítve a pajzsát. Amit mi látunk az csak a végkifejlet.

Én is így gondolom. Az űrcsata során az első számú célpont az Executor volt. Azt támadták a legjobb MC-k (pl. a Home One), meg ami még köréje fért, és robbanóanyaggal megrakott ágyúnaszádok és teherhajók rohantak bele. Meg persze lőtték, amivel csak tudták. (Szerintem, ha meg tudták volna oldani, a hajók személyzete kidugta volna a lézersuttkerét az ablakon, és azzal is lőtték volna. :peace: ) Mindenesetre a Halálcsillag első lövésétől az A-wing hídba csapódásáig a lázadó flotta elitje kínozta, amivel csak lehetett. A birodalmi hadvezetés nagyon elszámította magát az Endornál. Ennél pocsékabb stratégiát ki sem találhattak volna. Annak a flottának egy jó stratégiával simán el kellett volna söpörnie a lázadókat. Hogy mégis vesztettek, az a birodalmi főtisztek hibája egyedül. (Na meg a lázadók erénye, hogy egy eleve vesztes csatát meg tudtak nyerni bátorsággal, önfeláldozással, és a helyzethez jól alkalmazott stratégiával. Na meg egy jókora adag szerencsével, hogy ilyen pancserek voltak a birodalmiak. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet itt elemezni naphosszat a csatát, ha egyszerűen semmi értelme. A Lázadóknak győzniük kellett...............Lucasnak meg esetleg némi tengeri ütközetet kellett volna még megnéznie hadi taktikákból. Nem kell itt csupa realisztikusságot várni, de még ha mese is az egész sztori azért hitelesebben is meg lehetett volna oldani egy a csatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az űrcsata során az első számú célpont az Executor volt. Azt támadták a legjobb MC-k (pl. a Home One), meg ami még köréje fért, és robbanóanyaggal megrakott ágyúnaszádok és teherhajók rohantak bele. Meg persze lőtték, amivel csak tudták. (Szerintem, ha meg tudták volna oldani, a hajók személyzete kidugta volna a lézersuttkerét az ablakon, és azzal is lőtték volna. :peace: ) Mindenesetre a Halálcsillag első lövésétől az A-wing hídba csapódásáig a lázadó flotta elitje kínozta, amivel csak lehetett.

Én ebbe azért nem igazán hiszek. Eleve, a II. Halálcsillag volt az első számú célpont, a rombolókat meg kerülték, mint a bűnt, míg Lando ki nem találta azt az őrültséget, hogy menjenek közelebb. Ami a (filmben) második lövés után következett be. Másrészt kétlem, hogy a Lázadók közt voltak kamikazék, hogy nekiszáguldozzanak, meg nem is mutattak ilyesmit a filmben. Harmadrészt, a filmben jól láthatóan senki nem merészkedett az Executor mellé, még a Home One is tisztes távolban maradt (a hídról látni, hogy baromi messze van). Negyedrész, pont az A-Wingek lecsapása előtt adta ki a parancsot Acbar, hogy tüzet koncentrájanak az Executorra. Ha már a csata eleje/közepe óta koncentrálták oda a tüzet, miért is adta ki másodszor is a parancsot?

 

Lehet itt elemezni naphosszat a csatát, ha egyszerűen semmi értelme. A Lázadóknak győzniük kellett...............Lucasnak meg esetleg némi tengeri ütközetet kellett volna még megnéznie hadi taktikákból. Nem kell itt csupa realisztikusságot várni, de még ha mese is az egész sztori azért hitelesebben is meg lehetett volna oldani egy a csatát.

Szerintem elég lenne megsokszorozni a hajók számát a Lázadók oldaláról. Legalábbis nekem az a legnagyobb bajom az ep6-al (főleg az ep3 után), hogy baromira nem látni a csatát. Lázadó vadászokból nagyon kevés van, és a háttérben senki nem csinál semmit, azon kívül, hogy röpköd. Az ep1-ben és ep3-ban is a háttérben harcoltak a vadászok és a hadihajók. Még az ep4 toldalákaiban is vannak ilyenek. Ilyesmivel így is feltúrbózhatnák ezt (meg még jobban az ep4-es) csatát. És akkor máris nem lenne olyan fura, hogy hogyan nem bánhatott el a Birodalom a lázadókkal, mikor hatványozottan többen voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég lenne megsokszorozni a hajók számát a Lázadók oldaláról. Legalábbis nekem az a legnagyobb bajom az ep6-al (főleg az ep3 után), hogy baromira nem látni a csatát. Lázadó vadászokból nagyon kevés van, és a háttérben senki nem csinál semmit, azon kívül, hogy röpköd. Az ep1-ben és ep3-ban is a háttérben harcoltak a vadászok és a hadihajók. Még az ep4 toldalákaiban is vannak ilyenek. Ilyesmivel így is feltúrbózhatnák ezt (meg még jobban az ep4-es) csatát. És akkor máris nem lenne olyan fura, hogy hogyan nem bánhatott el a Birodalom a lázadókkal, mikor hatványozottan többen voltak.

Igen, talán több vadász-vadász elleni akciózást lehetne belevinni, még ha az eredeti terv szerint is a Lázadó hadihajók nem merészkednek közel a rombolókhoz. Vagy ha már ott vannak, akkor a regény szerint, néhány Gallofree hajót mutathatnának ahogy ütközőpályára állnak a rombolókkal, mint egyetlen hathatós fegyver a birodalmiak ellen. Nem tudom, hogy Adywan tervez e ilyesmit. Sőt, én még a szeparatista időkből megmaradt hajókat is beleraknék, ha már egyszer az EU sokat említi őket, mint alapanyag a Lázadók flottájához.

No majd meglátjuk. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
No igen... Ismét ellentmondás a filmek és a könyvváltozatok, ill. az EU közt... Mindenesetre ha így nézzük, az inderdictorok létezése értelmét veszti, vagy nem? (De ez már off.)

Nincs ellentmondás. Vagy, hát ha van, akkor az EU mond ellent a filmnek. A filmekben ugyanis se Tatooine (ep4), se Bespin (ep5), se a Coruscant (ep3) vonzáskörét nem hagyhatták el, és ha ilyen kis gravitációkra is működésbe lépne a navikomputer, akkor gáz, mert az Executor és a Halálcsillagok vonzása is elég nagyok lehetnek már. Eleve, egy 10 fényéves útvonalon is már mennyi bolygó, hold, üstökös, aszteroida (és ezek kóbor változatai) és egyebek lehetnek, amik miatt két percenként kéne ki-be lépkedni a hipertérbe. És akkor a navikomputer ismeri az összes útba eső bolygó körpályáját és pályasebességét, hogy azt is megbecsülje, hogy útba esik-e az adott planéta, vagy sem? Nem beszélve azok gravitációs erejétől, hiszen azt is tudnia kell, hogy az adott objektum mikortól számít veszélyesnek. És ha mindezt a galaxisnyi adatot ismeri, milyen a hipertér? Cik-cakkos? Mert ha nem lépkednek ki időnként (márpedig a filmek alapján nem), akkor a hipertérben kell kerülőre menniük. Viszont, a filmekben a hiperűr egy egyenes folyosó.

 

Az Interdictorok meg miért ne lehetnének képesek minimum egy csillag gravitációját gerjeszteni. Bár értelme alapból kérdéses. Ugyanis, ezek bevetése megköveteli, hogy egyrészt ismerjék a célpont útvonalát, hajszálpontosan. Ami az űrben elég macerás számítási dolog, mivel a tér minden millimétere felé meg lehet indulni, de mire a sugár végére ér az útvonal, az a milliméteres eltérés milliárdnyi kilométeres eltérés lehet. Szóval elég nehéz lehet valaminek ráállni a pályájára, ha az a hipertérben van. Erre szokták feltörni a navikomputereket, azaz "azonosítani" a hajót. Ekkor ismeretessé válik a célállomás, bár még nincs garancia arra, hogy nem lép ki az út felénél, ugyanis az azonosítást általában az azonosított is észleli. Szóval, már eleve macerás a célpont bemérése. Ezután az Interdictort elé kéne küldeni. Ahhoz, hogy megelőzzék, egy gyors hajó kell, az Interdictor viszont nem az, átlagos sebességű. Másodszor, tudni kéne, melyik pillanatban hol jár a hajó, ahhoz viszont ismerni kell a sebesség-besorolását. Amit viszont a törvényen kívül állók esetében közel lehetetlen, hiszen majdnem mindenki módosítja a hajtóművét, így az általában már nem abba az osztályba esik, mint mikor lekerült a futószallagról. Pl.: a Millennium Falcon ugye 0.5-ös, míg egy szabvány típusú YT-1300-as csak 2.0-s besorolású.

 

Szóval, az Interdictorok bár jó ötletek, ha ugyanolyan "tudományosan" akarjuk megközelíteni, mint a hipersebességet, akkor csak arra jók, amire tervezték őket. Vontatóhajónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, hogy igazán megértsd miként működik mindez (hiperűr útvonalak, navicomputer, gravitációs kút, stb.) el kell olvasnod a megfelelő EU-s regényeket, mert én nem tudom olyan pontosan elmagyarázni, ahogy ott leírták. Javaslom elsősorban a Lidérc Osztag című könyv kiképzéssel foglalkozó részét, ahol az egész elméletet részletesen leírják.

A dolog lényege, hogy a hiperűr igenis cikcakkos. Csak hát az űrben egy naprendszer okozta cikcakk úgy kb 10-15 milliárd km, és ha megfigyeled a filmekben is van görbülete a hipertér alagútjának...

Az Interdiktor pedig onnan tudja, hogy hol gerjessze a gravitációs kútját (ami nem csillag, hanem bolygó méretű), hogy a kiindulási és végcél ismeretében, pontosan a meghatározott hiperűr útvonalak miatt viszonylag könnyű kiszámítani az áthaladás valószínű helyét. (Közeli rendszerek esetében pedig a két csillag közti egyenest említik szokásos útvonalnak.) Ezután a megfelelő helyen felállítja a gravitációs csapdát, és vár, mint pók a légyre.

A bolygók gravitációs kútjának határára pedig ha jól emlékszem, valahol 6 bolygóátmérőnyi távolságot írtak. De ez a normál gravitációjú bolygókra igaz, mint a Tatooine, vagy a Coruscant. Egyébként egy bolygó, vagy bármilyen más objektum saját (és nem mesterségesen gerjesztett) gravitációs kútja az általa létrehozott gravitációs erővel, azaz áttételesen a tömegével van egyenes arányban. (A pontos képletet most ne kérd. :D )

Szóval az EU kidolgozta ezt elég jól. Más kérdés, hogy a filmek készítésekor ezt nem vették figyelembe. Egyébként az Ep4 regényváltozatában Han arra hivatkozik a tatooine-i kitörés során, hogy azért nem válthat hipersebességre, mert még kell néhány perc, mire a computer kiegyenlíti a bolygó gravitációs mezőjét (azaz mire elég messze kerülnek a hatása alól).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az Ep4 regényváltozatában Han arra hivatkozik a tatooine-i kitörés során, hogy azért nem válthat hipersebességre, mert még kell néhány perc, mire a computer kiegyenlíti a bolygó gravitációs mezőjét (azaz mire elég messze kerülnek a hatása alól).

De a filmben mást mond és szerintem az a lényeg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az EU kidolgozta ezt elég jól. Más kérdés, hogy a filmek készítésekor ezt nem vették figyelembe.

Talán inkább az EU készítésénél nem vették figyelembe a filmeket. Az ep4 kicsit előbb volt, mint az EU :D

És abban egy szó sincs moonokról, meg planetokról, viszont Han gondosan szóba hozza a starokat és super novakat:

 

Without precise calculations we could fly right through a star or bounce too close to a supernova and that?d end your trip real quick, wouldn?t it? (És ez esetben fontos az angol szöveg, mert bezony a magyarban már bolygókról beszél, de a start bajosan lehet bolygónak fordítani.)

 

Ráadásul mindezt akkor mondja, amikor éppen a Tatooine mellől startolnak hipersebességre, és azzal a döcögős tempóval beztos nem tettek meg még 6 bolygóátmérőnyi távolságot.

 

A Lidérc osztagot meg olvastam, úgy ötször, a kedvenc SW könyvem. De, attól még az EU, ami sok tekintetben elrugaszkodott a filmekben lefektetett szabályoktól.

 

Ja, és nincs görbülete a filmekben, most gyorsan utána néztem. Nyíl egyenes, még a TCW-ben is :D A Stargate-ben, na ott görbe, bár ott is csak a féregjárat, mert a hipertér ott is egyenes.

Ez meg kicsit ellentmondásosnak tűnik:

Közeli rendszerek esetében pedig a két csillag közti egyenest említik szokásos útvonalnak.
A dolog lényege, hogy a hiperűr igenis cikcakkos.

 

Az Interdiktor pedig onnan tudja, hogy hol gerjessze a gravitációs kútját (ami nem csillag, hanem bolygó méretű), hogy a kiindulási és végcél ismeretében, pontosan a meghatározott hiperűr útvonalak miatt viszonylag könnyű kiszámítani az áthaladás valószínű helyét.

De, egyrészt hogyan határozzák meg a végcélt, ha nem sikerül bemérni, másrészt, attól, hogy tudják, merre megy, még nem tudhatják mennyivel megy arra, nem-e lép ki útközben, és hogyan előztetik meg egy interdictorral, ami semmivel sem gyorsabb, mint mondjuk egy Mon Cal cirkáló.

 

pontosan a meghatározott hiperűr útvonalak miatt

Na, ez meg a másik. Bár vannak előre meghatározott, fixált útvonalak, amik alapján lehet kalkulálni. De, akit a Birodalom, vagy bárki üldöz, az tuti nem egy ilyen útvonalon megy végig. Pl. ott a Han által említett Kessel-futam, ott Han egyáltalán nem az ismert útvonalon ment. Vagy ott a TCW 1x03, a Malevolence sem fixált úton ment (ja, és ebben az epizódban sem a bolygókkal és holdakkal volt a gondjuk, hanem a csillagokkal), hiszen azt a Köztársaság ellenőrizte. És Anakin raja sem egy ilyen úton közelíthette meg azt a csempészútvonalat, mert ha így lenne, nem lenne csempészút, és akár Grivi is mehetett volna arra. Szóval, szépek az előre fixált útvonalak, mert biztonságosak. De, akit üldöznek, az bolond lesz ilyenen menni, inkább a navikomputerrel saját útvonalat számol, ahogy Han is tette. Szóval ellenük az interdictor használhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, bocsi! Megfeledkeztem a fő szabályról: Amit nem mutatnak, vagy nem mondanak ki a filmekben az nincs is.

Ennél fogva úgy érzem, hogy értelmetlen folytatni ezt a vitát, így inkább feladom.

 

(Ja megnézetem én is, tényleg nem görbül a hiperűr alagútja, csak érzéki csalódás volt. /Ep4, Falcon megérkezése az Alderaanhoz.../)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, bocsi! Megfeledkeztem a fő szabályról: Amit nem mutatnak, vagy nem mondanak ki a filmekben az nincs is.

Csak az olyan dolgok, amik nyílvánvalóan nem létezhetnek. Mint az, hogy egy bolygó bekavar a hiperűrutazásnak, mikor már az ep4-ben is a Tatooine mellől startoltak, az ep4-ben. Az EU ezt nem vette figyelembe, akkor miért is kéne az EU nekem figyelembe venni ebből a szempontból? Az ep4 ici-picit előbb volt, mint teszem azt, a Lidérc osztag, így enyhén szólva annak van prioritása.

Arról nem beszélve, hogy a logikus is az lenne, hogy ha a Tatooine bekavart volna az ugrásba, akkos Solo inkább azt mondta volna, amit a könyvben. De Lucas valószínűleg belegondolt, hogy ez több, mint macerás lenne, ezért végül azt mondta, amit hallunk, feltehetően nem véletlenül.

 

Amúgy meg, van olyan EU történet, amiben viszont bizony még át is ugorják a bolygót a hipertér segítségével. Sőt, van olyan EU is, amiben egyenesen légkörben ugornak fénysebességre. Nos akkor, melyik EU-t is kéne figyelembe vennem? Azt, amelyik szerint ez lehetetlen, vagy azt, amelyik szerint ez lehetséges?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, hogy én már leírtam a véleményem a másik topicban erről a témáról, de én nekem nem Tatuin mellől rémlik az ugrás. Egész szép kis távot megtettek a légkörből való kilépés óta amikor végül elugortak. A könyv ezt kiegészítette azzal a magyarázattal, hogy miközben a navkomputer az adatokat számolta, addig Han minél távolabb törekedett a bolygó vonzáskörzetétől és persze a rombolóktól. :D Számomra ezen törvények az elfogadottak a hipertérugráshoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért én nem vagyok meggyőzve, hogy bármelyik hipersebességre váltás közvetlen bolygó közelből történt volna. Ugyanis ez egyetlen esetben sem látszik. (Vagy kihagytam valamelyik indulást, de ez nem valószínű.) Az Ep1-3-ban nem is találtam hipersebességre váltást, csak megérkezéseket. Az Ep4-6-ban pedig egyik esetben sem látszik az aktuális bolygó. Ennél fogva történhetett távolabb is, mivel nem ismerjük a távolodás sebességét. A kivágott jelenetek meg számomra max EU kategória (lásd Shaak Ti kétszeri elhalálozása, melyből végül egyik sem került be az Ep3-ba), azaz marad a dilemma, amit te is említettél: melyik EU-t vegyük figyelembe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.