Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ki intézte el egy kézlegyintéssel? Én kérdeztem valamit, erre nagyképűen kiröhögtél ahelyett, hogy pl. a fentebbi eredménysort betetted volna. Dzséjtnek mindig felhánytorgatod a stílusát, és akkor ilyen pökhendien válaszolsz. 

 

Amit írtam igaz volt. A kiegészítést szívesen veszem, de kultúráltabban kellene csomagolni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mit tud felmutatni? Ok a Kievvel bajnok lett de az szerintem nem nehéz.

Ezt nevettem ki, mert innen Magyarországról ilyet írni szerintem nonszensz. Elnézést a stílusért. Ezzel együtt sem értem miért kell ilyen hangzatos kijelentéseket tenni, amikor egyértelműen nem vagy képben a témában. Nem követed a focit, nem tudhatod, mennyire nehéz a Kijevvel bajnoknak lenni. Merthogy az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy van a Shaktar és azt is, hogy erősek. Csak a régi dolgok alapján mondtam. Meg ott van, hogy szerintem. 

 

Annyiból igaz ez, hogy egy szinte két csapatos bajnokságban könnyebb jobb eredményt elérni mint pl. egy elit bajnokságban. Szerintem ezt te se vitatod. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Rebrov rossz edző lenne. Kíváncsi leszek a Fradival mire lesz képes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezzel már én is egyetértek! Egyébként pedig itt van jó néhány dolog, amit én sem tudtam, de annál érdekesebb: (Kele János gondolatai)

 

Idézet

 

2014-ben vette át az akkor már öt éve trófea nélkül tengődő Dinamo Kijev irányítását. Egy hónappal kinevezését követően megtörte az átkot, második évében pedig már az ukrán duplát (kupa + bajnoki cím) is behúzta. Oké, a sikereket némiképp árnyalja, hogy ezekben a hónapokban csúszott ki a talaj a Sahtar Donyeck alól - Rebrovék bajnoki szezonjában a donyeckiek egyetlen meccset sem játszhattak saját pályájukon a háború miatt -, illetve a Metaliszt Harkov is ekkortájt ment csődbe, de a veretlen(!) évadot aligha kell különösebben magyarázni.

2705.pngRebrov 2015-ben és 2016-ban is felkerült a rangos (nem a magyar!) FourFourTwo 50 legjobb edzőt rangsoroló listájára. Első ízben a 33. helyre - közvetlenül Manuel Pellegrini illetve Antonio Conte elé - volt jó, második nekifutásra pedig 35.-ként végzett, alig valamivel az Európa-bajnok Fernando Santos mögött.

2705.pngA Dinamóval Rebrov nemzetközi szinten is jelentős sikereket ért el: a 2014/2015-ös Európa Liga-sorozatban előbb tükörsima csoportgyőzelmet aratott, majd a Guingamp kiverésével egészen a legjobb tizenhatig jutott, ahol az Everton várt rá. Rebrov csapata a liverpooli 2-1-es vereség után hazai pályán 5-2-re verte az angolokat, és simán továbbjutott. A legjobb nyolc között aztán az olasz Fiorentina verte ki őket 1-1, 0-2-vel.

2705.pngEgy évre rá Rebrov már a Bajnokok Ligájában próbálkozott, sőt, 15 év után először továbbjuttatta a Dinamót a csoportkörből. Az ukránok a Chelsea mögött, és a Portót megelőzve végeztek másodikként a H jelű négyesben, miközben hazai pályán veretlenek maradtak. A nyolcaddöntőben aztán a Manchester City ellen búcsúzott a csapat: a hazai 1-3-mas vereséget követően egy manchesteri 0-0-lal.

2705.pngRebrov edzői filozófiájára két mentor volt leginkább hatással: a legendás Valerij Lobanovszkij, a Dinamo Kijev egykori edzője (az ő irányításával jutott a Sevcsenko és Rebrov fémjelezte csapat a BL elődöntőjéig 1999-ben), illetve Kurban Berdijev, a Rubin Kazany türkmén mestere, akinek irányításával a klub - Rebrovval a középpályáján - története első bajnoki címét szerezte 2008-ban.

2705.pngKijevben Rebrov rendszerint szigorú, kompakt 4-2-3-1-es rendszerben játszatta csapatát. Lobanovszkij letámadásos, gyors, impulzív futballjánál jóval kockázatkerülőbb megoldásokat alkalmazott (ez Berdijev hatása), de a kontrafoci több szempontból is a vérében van.

2705.png"Gyakran előfordult, hogy amikor éjfél tájban hazaindultam az edzőközpontból, Szerhij szobájából még fény szűrődött ki. Azt mondta, megnézi pár meccsét a következő ellenfélnek, hogy elemezze. Családja volt, fiatalnak számított, de teljes magánéletét alárendelte a Dinamo sikereinek" - mesélte egyszer róla Ihor Szurkisz, a Dinamo elnöke.

 

Egy biztos: ő valamivel még Paulo Sousánál is komolyabb edzői pedigrével érkezik Magyarországra. Ami most jön, azt még nem láttuk - kiderül, mire megy egy fiatal, de már nemzetközi szinten is komoly sikereket elért edző a magyar rögvalóságban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orosz azt mondta azért küldték el Dollt mert nemzetközileg eredménytelen volt. Ez annyiból jó jel, hogy most már ez is komolyabb cél. Szerintem a Fradinak jobb a játékos állománya mint a Videotonnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Orosz azt mondta azért küldték el Dollt mert nemzetközileg eredménytelen volt. Ez annyiból jó jel, hogy most már ez is komolyabb cél. Szerintem a Fradinak jobb a játékos állománya mint a Videotonnak. 

Ha hagyják ezt a fickót dolgozni, szerintem boritékolható a nemzetközi javulás. Ez nem egy Doll szintű kókler. Doll bohóckodni jó volt itthon, de a nemzetközi porond mindig beárazta mennyit is ér valójában. Azt is megkockáztatom, hogy egy hozzáértő figurával a Fradi az elmúlt 4 bajnokságból legalább hármat behúz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kedveltem Dollt, de olyan nincs, hogy ez a Videoton a BL küszöbén áll a Fradi meg sehol. És pont azért amit írtam: a Vidi semmivel se erősebb mint a Fradi. 

Annyira nem vagyok képben csapaterősség ügyében de Doll kapcsán alapvető hiányosságok merültek fel tudtommal. A csapat még mindig döntően függ az egyéni kvalitásoktól ahelyett, hogy lenne begyakorolt labdakihozatal, csapat együttmozgás, vagy neadj' isten gegenpressing, stb. Doll kvalitásai kapcsán ez alapvető kérdéseket vet fel. Magyar szinten ez a csapat elég arra, hogy egyéni villanásokkal dobogó közelben legyen, de európai porondon ezzel az állománnyal ez édeskevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Csak van egy edzőjük, aki képes volt megszervezni eddig minden BL-meccsre rendesen a csapat játékát :)

Legfőképp a védekezést. Ami egyébként klub szinten abszolút tanulható/tanítható lenne hozzáértő edzővel, mint pl. a Vidié. Ugyanezt csinálta pl. Irán a VB-n. Ha gyenge a játékos erő, a védekezést, a területszűkítést, a csapat kompaktságát, az ellenfél játékának a lerombolását igen is meg lehet tanulni. Nem csoda, hogy a spanyol bajnokságban a Barca vagy a Real is megszenved 1-2 meccsen minden évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

Legfőképp a védekezést. Ami egyébként klub szinten abszolút tanulható/tanítható lenne hozzáértő edzővel, mint pl. a Vidié. Ugyanezt csinálta pl. Irán a VB-n. Ha gyenge a játékos erő, a védekezést, a területszűkítést, a csapat kompaktságát, az ellenfél játékának a lerombolását igen is meg lehet tanulni. Nem csoda, hogy a spanyol bajnokságban a Barca vagy a Real is megszenved 1-2 meccsen minden évben.

 

A magyar foci jelenleg erre képes. Ha a Vidi megpróbált volna rendesen focizni, elég hamar búcsúzott volna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luxemburg nagyon jön fel. Mi meg leszünk jobbak. Bár semmit nem tudok a meccsről, az összeállítás tetszett. Bízom Rossiban. Főleg egy ilyen öt nap után. :D 

Szerintem is lesz ez még jobb. Leekenst nyögjük most. Bárki hozta ide, legalább el takarodhatna az MLSZ környékéről, hogy legyen következménye a dolognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csányi nem fog elmenni. :D 

Gondolod, hogy Leekens az ő ötlete volt? Én az eddigiek alapján olyannak ismerem, aki nem kontárkodik olyanba, amihez nem ért. Már pedig szöv. kap. kiválasztáshoz szerintem nem a saját értékítéletét vette alapul. De lehet, tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.