Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, JakeSully írta:

Miért kellett elengedni Ronaldot? Szerintetek Perez már megbánta, hogy elengedte?

Szerintem nem feltétlenül volt hiba Ronaldo elengedése. Az már annál inkább, hogy nem pótolták. De már tavaly is elég vékony volt a pad, azt sem erősítették most meg (vettek helyette egy újabb kapust), ehhez jött hozzá CR távozása. Ez a keret így a sorozatterhelésre már necces, ráadásul az összhang sincs meg. Persze ennél akkor is sokkal többre hivatott, csak ahhoz meg egy jó edző is kéne. Jelenleg a Real egy vezér nélküli, motiválatlan, elképzelés nélküli csapat. A mai futballban pedig így már nem lehet nagy eredményeket hozni.

 

Ronaldo helyett mindenképp kellett volna igazolni egy igazi klasszist, aki vezér lehet. Soha sehol nem szokott bejönni az, hogy ha az aktuális fősztár távozik, akkor majd az addig háttérben lévő előlép és hátára veszi a csapatot. Nem jött ez össze Bale-nek sem. Pl. egy Hazard főnyeremény lehetett volna. Támadásban is kell vezér, no meg amúgy se ártana a csapatnak. Ma is látható volt, hogy Ramos milyen, ha épp nem mészárol a pályán, akkor hibát hibára halmoz, ha épp olyan kedve van. Az meg nem túl jó ómen, hogy Marcelo viszi a hátán a csapatot.

Benzema meg tök felesleges, ritkán hozza magát, formán kívül meg nem üti meg a szintet, de ahhoz meg elég nagy név, hogy a legtöbb edző nem meri padoztatni. Meg mondjuk nincs is túl erős alternatívája, de talán lehetne, nem tudom mennyire szól ez arról, hogy nem "mernek" mellé komoly nevet hozni. A keret összetétele sem ideális, a széleken sokszor Asensio vagy Isco szenvednek posztidegenül, Vázquez meg megkérdőjelezhető szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
2018. 10. 28. - 19:00, pb69 írta:

Szerintem nem feltétlenül volt hiba Ronaldo elengedése. Az már annál inkább, hogy nem pótolták. De már tavaly is elég vékony volt a pad, azt sem erősítették most meg (vettek helyette egy újabb kapust), ehhez jött hozzá CR távozása. Ez a keret így a sorozatterhelésre már necces, ráadásul az összhang sincs meg. Persze ennél akkor is sokkal többre hivatott, csak ahhoz meg egy jó edző is kéne. Jelenleg a Real egy vezér nélküli, motiválatlan, elképzelés nélküli csapat. A mai futballban pedig így már nem lehet nagy eredményeket hozni.

 

Most néztem a Real meccset, megint kikaptak...ráadásul 3:0 -ra. :(

Én azt mondom, hogy CR7 elengedése is hiba volt, és az is, hogy nem pótolták.

De állítólag Perez papa gyűjti a pénzt az új stadionra.,ezért nem költekezik... pedig télen mélyen a zsebébe kéne nyúlnia...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Most néztem a Real meccset, megint kikaptak...ráadásul 3:0 -ra. :(

Én azt mondom, hogy CR7 elengedése is hiba volt, és az is, hogy nem pótolták.

De állítólag Perez papa gyűjti a pénzt az új stadionra.,ezért nem költekezik... pedig télen mélyen a zsebébe kéne nyúlnia...

Ezt az évet igazán elengedheti a Real. Zsinórban 3x nyertek BL-t. Egy évben nem nyernek semmit, akkor mi van? Semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis autósporttal kapcsolatos hír:

Mick Schumacher jövőre a Formula-2 -ben folytatja, miután idén megnyerte a F-3 -at! :clap: Jön fel a gyerek, úgy sejtem, hogy ha 2020 -ra nem is, de 2021 -re mindenképpen megfog érkezni az F-1 -be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Horvátország, Wales, Szlovákia és Azerbajdzsán. Igazából bármelyik csoport irtó nehéz lett volna, főleg, hogy a 4. kalapba kerültünk. Beszédes, hogy a kommentátor hogy őrült, hogy 5 csapatos csoportba kerültünk, ahol nincsen már Andorra, Luxemburg vagy épp Liechtenstein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Horvátország, Wales, Szlovákia és Azerbajdzsán. Igazából bármelyik csoport irtó nehéz lett volna, főleg, hogy a 4. kalapba kerültünk. Beszédes, hogy a kommentátor hogy őrült, hogy 5 csapatos csoportba kerültünk, ahol nincsen már Andorra, Luxemburg vagy épp Liechtenstein.

Hát igen veszélyesek a pékek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hihetetlen! A Kansas kirúgta Kareem Huntot mert volt egy afférja egy provokátor csajjal. Nesze neked emancipáció... :angry: 

Nagyon helyes. Aki földön ülő nőket rugdos, az húzzon el a sport közeléből is. Nincs mentség! Aki (védtelen) nőket bánt, takarodjon.

 

image.png

 

--------------------------------

 

A csoportbeosztás kapcsán szerintem megszívtuk. A horvátok nagyon jók. Wales és Szlovákia pedig nagyon erős kettős a 2-3. helyen messze tőlünk képességben, ráadásul Azerbajdzsán sem gyenge, simán benne van a pakliban, hogy nem lesz meg a 6 pont ellenük. Ahonnan húztak minket (4. kalap), ez a realitás, már a 3. helyhez is nagy bravúr kéne, a 2. helyet ne is említsük. Az A, D, G, J csoportok is jobbak lettek volna a mostaninál, az I nagyjából velünk azonos, a B, C, F pedig a legnehezebb csoportok szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo! Válassz ki egy képet. Talán ha megnéznéd a teljes felvételt. Az elején szinte könyörög neki, hogy húzzon el, amit meg is tehetett volna a csaj de folyton visszament provokálni. Ne csodálkozzon, hogy pofán lett verve. Amúgy ez még februárban volt. Még rendőrségi ügy se lett belőle. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bravo! Válassz ki egy képet. Talán ha megnéznéd a teljes felvételt. Az elején szinte könyörög neki, hogy húzzon el, amit meg is tehetett volna a csaj de folyton visszament provokálni. Ne csodálkozzon, hogy pofán lett verve. Amúgy ez még februárban volt. Még rendőrségi ügy se lett belőle. 

Végignéztem. Mégegyszer írom: nincs mentség. Aki nőket lökdös meg földön ülő nőt rugdos, az pápá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ismerjük az előzményeket, így azt sem, hogy a nő miért nem hagyta békén a faszit, vagy ő miért akarta lerázni. Egy biztos, a nőci sem tűnik ártatlan angyalnak és ő sem viselkedett normálisan, DE ez nem menti fel Huntot. Teljesen mindegy, hogy provokálnak-e vagy sem, de nem kezdek el lökdösni vkit, majd billentem fenéken már a földön fekve, akkor meg pláne nem, ha egy nőről van szó. Akkor se, ha tróger módon viselkedik vagy "szidja az anyámat".

 

Ettől függetlenül ilyen esetekben azokat is erősebben kellene büntetni, akik balhét provokálnak és szítják a tüzet. Akkor is, ha a végén ők kerülnek ki rosszabbul az ügyből. Baromság az a feltételezés, hogy egy ügyben csak egy áldozat lehet, ő pedig minden esetben ártatlan. Nyilván itt is a csávó volt a nagyobb barom, de ettől még mindenki mást is illő volna elővenni és büntetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Hunt hülyeséget csinált, de az is egyértelmű, hogy provokálták. Az meg egyenesen röhej kategória, hogy egy olyan eset miatt rúgták ki, ami majdnem egy éve történt és még rendőrségi ügy se lett belőle. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hunt hülyeséget csinált, de az is egyértelmű, hogy provokálták.

Mondjuk ez Hunt tekintetében túl sokat nem változtat a helyzeten, ilyet akkor sem lehet csinálni.

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az meg egyenesen röhej kategória, hogy egy olyan eset miatt rúgták ki, ami majdnem egy éve történt és még rendőrségi ügy se lett belőle.

Nem kellett volna ennyit várni vele. Vagy nem tudom, állítólag most került csak ki a felvétel. Ha tényleg csak most került elő a bizonyíték, akkor szerintem ez így korrekt. Amíg nem volt biztos a dolog, addig nem foglalkoztak vele, viszont amikor kiderült, akkor kicsapták. Az pedig nem jelent semmit, hogy nem lett belőle rendőrségi ügy. Nem annak függvényében elítélendő vki cselekedete, hogy lesz-e belőle jogi ügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ha jól tudom akkor kihívták a zsarukat. Szóval így nem lett belőle semmi. Gondolom a csaj se tett feljelentést. 

Simán elképzelhető, pláne ahogy ő is viselkedett. De ez még nem jelenti azt, hogy Hunt ártatlan lenne és ne kéne felelősséget vállalnia a tetteiért. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Felelősséget kell vállalnia de nem az a megoldás, hogy azonnal kirúgom az egyik legjobb futómat. 

Az NFL-t rengetegen támadták anno azért, hogy nem lép fel kellően erélyesen a nők elleni bántalmazás kapcsán. Nem tudom emlékszel-e a Ray Rice (Baltimore futó) ügyben, amikor ment a huzavona, hogy akkor eltiltsák, ne tiltsák, stb. Azóta nincs kecmec: aki nőket ver, azt eltiltják legalább 6 meccsre, de akár többre is. A Kansas meg nem tarthat bent egy nő verő játékost a csapatában. Egyszerűen nem engedheti meg magának a csapat, hogy ilyen támadási felületet adjon. Ha ez februárban kiderül, már februárban elbocsátják, ne legyenek kétségeid. De akkor hazudott Hunt az ügyről, a videó meg most szivárgott ki.

 

A nő felelősségét sem szabad elengedni az ügyben. Ha provokált, bűncselekményt követett el, vizsgálják ki, büntessék meg. Ettől még Hunt büntetése teljesen jogos és nem tudok elképzelni ennél enyhébb következményt! Hunt azon túl, hogy számomra minősíthetetlenül lépett fel egy nővel szemben, még ostoba is volt. Egy NFL játékos nem csinálhat ilyet, mert ha kiderül, annak bizony ez lesz a következménye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem illő lenne súlyozni. Nyilván vannak súlyosabb esetek is ennél. Büntessenek de minden eset más amit figyelembe kellene venni. Most az miért jobb, hogy derékba törik egy ember karrierjét? 

Nyilván derékba törni sem jó a karrierjét, a kérdés viszont az, hogy milyen üzenetet hordoz az, ha egy nőket rugdosó játékost fent tartasz a csapat rosterén. Az NFL és a Kansas City szerint nem túl jót. És egyetértek velük. Nálam ez már jóóóóval azon a bizonyos határon túl van. De pl. ha füvezett volna, vagy elcsen egy sört/pizzát a boltból (most két olyan példát mondok, ami szintén előfordult a korábbi években az NFL-ben, és nem is volt ilyen súlyosan büntetve), akkor ez mindenképpen túlzó ítélet lenne. Szándékosan kivártam a véleménynyilvánítással a videó megnézése utánig. Viszont miután láttam a cselekedetet, számomra arányban áll a büntetés és a tett. Tudom, hogy ebben nem értünk egyet, de nálam akkor is ez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

De akkor hazudott Hunt az ügyről, a videó meg most szivárgott ki.

Egyébként azért ennek is van jelentősége, amellett amit tett. Gondolom sunyult és lapított a háttérben, nem vállalta fel a dolgot, hátha valahogy megússza. Ezt sem szokták jó szemmel nézni.

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem illő lenne súlyozni. Nyilván vannak súlyosabb esetek is ennél. Büntessenek de minden eset más amit figyelembe kellene venni. Most az miért jobb, hogy derékba törik egy ember karrierjét?

Hát ez már a klubon/klubokon múlik, hogyan ítélik meg a dolgot. Ha mindenhol annyira súlyosan kezelik a tettét, akkor így járt és bukta a karrierjét, nincs mit tenni. Nyilván sok példa volt már rá, amikor súlyosabb esetekben is kiálltak a játékos mellett és haja szála sem görbült. Olyan is volt, hogy az aktuális helyéről kidobták, máshol meg tárt karokkal várták, akár rögtön, más esetben csak évekkel később.

Ezzel viszont nincs mit kezdeni. Nem mondhatja azt egy szövetség se, hogy "oké, eltiltjuk 10 meccsre, a jelenlegi klubja kiteheti, de utána kötelező valamely másik csapatnak alkalmazni, mert annyira azért mégse volt durva az eset". De az se jó megoldás, hogy eltussolják, nehogy a csapatok vezetésénél túlságosan leírja magát és bukja a karrierjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Megjelent a héten Mourinho kirúgása után egy nagyon érdekes cikk vele kapcsolatban. Nem annyira sportszakmai, inkább pszichológiai-filozófiai aspektusból megvizsgálva a Mourinho jelenséget. Mindenesetre ezt az elméletet tekintetbe véve helyére kerül sok minden a közelmúltbeli - sokszor érthetetlen - viselkedésével kapcsolatban, meg úgy általánosságban a karrierjét tekintve is. Szóval mi a hasonlóság Mourinhóban és Napóleonban(?): https://www.irishtimes.com/sport/soccer/english-soccer/ken-early-like-napoleon-mourinho-is-the-outsider-always-trying-to-prove-himself-1.3736207

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már Mourinho... soha életemben nem könnyebbültem úgy meg egy menedzser leváltásakor, mint amikor kirúgták Josét. Mondjuk ebben nyilván közrejátszik, hogy a ManU a kedvenc csapatom. Solskjaer meg sokat tett ezért, hiszen anno '99-ben ő lőtte a győztes gólt a Bayern ellen, amivel örökre Manchester drukker lettem.

 

És ma hála égnek kiválóan sikerült a debütálása.

ManU Mourinho alatt:

anakin-crying.jpg

 

ManU az új érában:

vader-rogue-one.jpg

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondanám, hogy nem egy Cardiff City elleni meccs alapján kellene megítélni Mourinho és Solskjaer edzőségét, de mégis a ManUtd ezen az egy meccsen több tüzet mutatott mint José edzősége alatt összesen. Ég és föld a két csapat, pedig Ole Gunnar még egy egész hete sincs, hogy dirigálja a csapatot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mondanám, hogy nem egy Cardiff City elleni meccs alapján kellene megítélni Mourinho és Solskjaer edzőségét, de mégis a ManUtd ezen az egy meccsen több tüzet mutatott mint José edzősége alatt összesen. Ég és föld a két csapat, pedig Ole Gunnar még egy egész hete sincs, hogy dirigálja a csapatot

Pontosan így érzem így is. Nyilván nem lett a ManU világverő csapat, de a szemléletváltás akkor is üdvözítő. Nekem már önmagában az is elég (jelenleg), hogy egy szerethető figura került a csapat élére. Ezt a félévet várjuk ki, nézzük meg, hogy hol tart Ole szakmailag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.