Ugrás a kommentre

Yoda


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Yoda az ep3 végén említi, hogy túl régiesen gondolkodott, nem azonosult a korszakkal. Én azt nem értem, hogy akkor régen mi volt, hagyjuk magunkat meghalni eszme? Ezen gondolkodtam, hogy azért régen is csináltak a Jedik a bajok ellen legalább óvintézkedéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nem taníthatta volna ki a fiút, szembe megy velük, ez számomra vitán felüli.

Na de most komolyan, mit csinált volna Obi-Wan, ha a Tanács másra bízza a fiút? Leüti a másik mestert és erőszakkal elrángatja valahová Anakint, hol bujkálva Jedi erényekre kezdi oktatni? Haha! Obi-Wan lehet, hogy forrófejű itt még, de nem egy lendületes marha. Még ha pattogna is, akkor is hiába, ha a Tanács másra bízza a fiút. Különben is, az ígéret akkor is meg lenne tartva a lényeges részében, Anakinból Jedit nevelnének. És Qui-Gonnak ez volt a fontos. Ezt pedig Obi-Wan is nagyon hamar belátta volna.

 

Yoda az ep3 végén említi, hogy túl régiesen gondolkodott, nem azonosult a korszakkal.

Yoda semmi ilyet nem mond se az ep3 végén, se máskor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Qui-Gonn megígérteti Obi-wannal, hogy ő tehát Obi-wan kitanítja a srácot. Obi-wan ígérete mindent felülír. Qui-Gonn nem azt kérte, hogy Kis Pista tanítsa ki, vagy hogy Anakin legyen Jedi, hanem azt, hogy Obi-wan tanítsa ki. Obi-wan pedig megígérte, és volt elég makacs ahhoz, hogyha ezt nem engedi meg neki a Rend, Anakinestől kilépnek, és külön utakon felneveli. Ebben olyan biztos vagyok, mint hogy itt ülök. Nem ment volna bele kompromisszumba, tudja ezt Yoda is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Qui-Gonn megígérteti Obi-wannal, hogy ő tehát Obi-wan kitanítja a srácot. Obi-wan ígérete mindent felülír. Qui-Gonn nem azt kérte, hogy Kis Pista tanítsa ki, vagy hogy Anakin legyen Jedi, hanem azt, hogy Obi-wan tanítsa ki. Obi-wan pedig megígérte, és volt elég makacs ahhoz, hogyha ezt nem engedi meg neki a Rend, Anakinestől kilépnek, és külön utakon felneveli. Ebben olyan biztos vagyok, mint hogy itt ülök. Nem ment volna bele kompromisszumba, tudja ezt Yoda is.

Én meg elég biztos vagyok benne, hogy Obi-Wan elég eszes és elég jól ismerte Qui-Gont ahhoz, hogy tudja, mi volt igazán fontos a mesterének, és ha Kis Pista mester kapja meg, akkor csak azért nem fog a Rend ellen fordulni, amiben felnőtt, amiben már ekkor is maradéktalanul hitt. Ez a tett ellentmond az egész Obi-Wan Kenobi karakternek! Ebben olyan biztos vagyok, minthogy itt ülök. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg elég biztos vagyok benne, hogy Obi-Wan elég eszes és elég jól ismerte Qui-Gont ahhoz, hogy tudja, mi volt igazán fontos a mesterének, és ha Kis Pista mester kapja meg, akkor csak azért nem fog a Rend ellen fordulni, amiben felnőtt, amiben már ekkor is maradéktalanul hitt. Ez a tett ellentmond az egész Obi-Wan Kenobi karakternek! Ebben olyan biztos vagyok, minthogy itt ülök. :P

Én viszont azt mondom, hogy induljunk el abból, ami a filmben elhangzik. Ott pedig azt mondja Obi-wan, hogy ragaszkodik hozzá, hogy Ő tanítsa ki a fiút, ha kell, szembe megy a Tanács döntésével. Innentől kezdve minden más spekuláció. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy induljunk ki abból, ami a filmben látszik, és aszerint Obi-Wan sohasem mondott ellent a Tanácsnak és még a mesterét is arra biztatta, hogy tegye azt, amit ők mondanak. És ez kicsit több részen át igazolt, szám szerint három részen át. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valamit kivágnak akkor arra valoszinüleg azért kerül sor, mert az alkotó úgy érzi hogy nincs helye a hivatalos "szövegben". Ha Lucas azt akarta volna, hogy Yoda vallomást tegyen arról hogy be volt gyepesedve -ami elég nagy dolog lett volna- akkor nyilván nem dobja ki a filmből. Anakin kitanittatásánál annyi a probléma, hogy csak Yoda verzióját halljuk, igy a többieknél csak spekulálni lehet a vélemények eloszlásáról. Az mindenesetre kiderül az ep.3-ból hogy ha Windu és Yoda valami mellett ágálnak az attól még nem biztos hogy úgy is fog történni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy induljunk ki abból, ami a filmben látszik, és aszerint Obi-Wan sohasem mondott ellent a Tanácsnak és még a mesterét is arra biztatta, hogy tegye azt, amit ők mondanak. És ez kicsit több részen át igazolt, szám szerint három részen át. :P

:P Nekem a szöveg jobban tetszik. :P Persze lehet, hogy Obi-wannak ott hirtelen nagy volt a szája, utána meg behúzta volna fülét-farkát, de én nem hiszem. A filmekből az is átjött, hogy ha valami mellett elkötelezte magát, vagy megígérte, akkor ahhoz tartotta is magát. Elég necces lett volna szembeszállni a tanáccsal, ez stimmt, de Qui-Gonn utolsó kéréséért biztos vagyok benne, hogy megtette volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg gondolom az is erősen hatott a Tanácsra, hogy Obi1 nem sokkal előtte durván növelte a tekintélyét egy sith lovag legyőzésével. Hogy ilyen tettet valaki végrehajtson... talán még a Tanács tagjai is max. csak álmodozni mertek erről. Azt is jó észben tartani, hogy Qui-gon már beajánlotta Obi1-t, hogy kész jedi lett. Nyilván Anakin léte nagy szerepet játszott a kijelentésében, de azt nem hinném, hogy felelőtlenül ilyet mert volna állítani, miközben Obi1 még alkalmatlan teljes értékű jedinek.

Szóval ott van Qui-gon ajánlása Obi1-ról, aztán Obi1 történelmi tette egy sith lovaggal szemben, és ráadásul a legtöbbet Obi1 volt Anakinnal az akkor élő jedik közül. És az is lehet, hogy a legtöbb jedit a prófécia megnyugtatta valamilyen szinten, hogy így nem lehet komoly probléma a fiút tanítani, ha ő a kiválasztott.

Yoda meg hozta a szintet, jobban a dolgok mögé látott. De ő sem volt mindenható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 7 hónappal később...

Mintha Yoda karakterét egy kicsit megváltoztatták volna.

Az ep5-ben, amikor találkozik Luke-kal, úgy viselkedik mint egy őrült, akit néhány másodperce engedtek ki a diliházból. Az ep1-2-3-ban meg teljesen komoly. Bár előbbiben biztos azért olyan, amilyen, mert megviselte az a sok egyedüllét azon a bolygón... Mondjuk lehet én is ilyen lennék, ha hosszú éveket kéne eltöltenem egy olyan helyen... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Elmélkedtem. Ha jól tudom Yoda esetén nem tisztázott sem a faj, sem a szülőbolygó kérdése.

A szülőbolygót rátok bízom, de a fajra rájöttem:

Yoda EMBER!

Bizonyítás:

1,Az emberek testmagassága öreg korukra csökken. Ha valakinek 900 évig csökken, hát ez az eredmény.

2,Az emberek füle életük végéig növekszik. Ha valakinek 900 évig növekszik, hát ez az eredmény.

3,szürkés-zöldes bőr: 900 év vega élet, hát ez az eredmény

4,ráncok: szintén a kor, nem is kérdés

5,végül egy idézet, melyben Ő maga árulja el ezt a tényt, miközben egy emberhez hasonlítja magát, melyben megnyilvánul, hogy kinézete egy folyamat eredménye: "-ha megéred a 900 éves kort te se leszel jobb bőrben".

 

:P;):D:lol::lol2:

 

 

 

Átmozgatva egy másik, azóta törölt Yoda-topicból - bí Dzséjt

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzászólásodat áthoztam, csoli, és a szavazásodat is beraktam ide, így nem vész kárba semmi, amire kíváncsi lennél.

Köszi, kicsit igazítottam, mert itt már felesleges a felvezétesem, várom a véleményeket és mégegyszer bocs! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az embereknek nem csak a füle hanem az orra is növekszik, szóval ez bukta. :)

Jaja, és arra sem talàltam semmit, hogy miért csak 3 ujja van végtagonként.

Orr? " egy ilyen műtét ma már egy hétvégén is megvan!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Hétfő este végre megnéztem egy BD-s TPM-et. Ahogy vártam a legnagyobb újdonságot a CiGi Yoda nyújtotta. Überfrankó lett a megvalósítása bár ez az AotC és a RotS Yodája után kézenfekvő és egyáltalán nem meglepő. Az érzelmek kifejezésével még több mélységet kapott a kis zöldség. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Ha valakiről én szívesen megnéznék egy önálló Star Wars-filmet, akkor az Yoda lenne. Engem mindig is érdekelt az ő története, hiszen a filmekből, sorozatokból nem sokat tudunk meg róla. Ha jól tudom, még az sem ismert, hogy milyen fajba tartozik.

A Klónok háborúja utolsó évadában volt egy történetszál, amit kimondottan neki szenteltek, és arról úgy gondolom, hogy remekül működött. Szerintem filmben is jó lenne látni Yodát, bár 900 évet nehezen lehetne belesűríteni egy filmbe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.