Ugrás a kommentre

Dooku gróf meg akarta-e ölni Obi-Want és Anakint?


lipi

Ajánlott hozzászólás

Én úgy vélem, hogy minél szorosabb egy párbaj, annál fontosabb a koncentráció, a szituáció komolyan vétele. Ehhez pedig elengedhetetlen az ellenfél tisztelete és az alázat.

 

Ez szerintem nincs így egyáltalán nem elengedhetetlen, pláne egy Sith-nél. Tekinthetem én az ellenfelem egy pondrónak, amely csak az utamban áll, hogy elérjem a célom, ettől függetlenül vagy pont ezért lehetek koncentrált és összeszedett.

A között, hogy valaki nem nézi le az ellenfelét és a között, hogy tiszteli hatalmas különbség van.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

A maratonom következő állomása után bennem is felmerült ez a kérdés (is). 

Ami nehéz kérdés. Mert eredendően Dooku szerintem nem akarta megölni a Jediket. Sőt, az elején Obi-Wannak még esélyt is ad a távozásra. Aztán, miután kiiktatja mindkettejüket, elteszi a kardját, és csak Yoda miatt veszi elő újra. Szerintem meglépett volna anélkül, hogy a két Jedit megölné. Csak aztán betoppant zöld cimboránk. :) Másfelől viszont ott van az a jelenet, amikor le akar sújtani Obi-Wanra, akit csak Anakin megmozdulása ment meg. :hmm:

Kérdéses, hogy Palpatine mennyire avatta be Dookut az Anakinnal kapcsolatos terveibe. Bár, ha azt nézzük, hogy a helyére szánta, valószínűleg kevéssé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippre azt mondanám, hogy alapvetően nem akarta őket megölni, de a párbaj Obi-Wannal feltüzelte annyira, hogy őt kész lett volna kinyiffantani.

Palpatine-t annyira beavathatta, hogy át akarja állítani a Sötét Oldalra Anakint, és akkor lehetett volna olyan ügynök, mint Asajj, Opress vagy Vos. Nem feltétlen kellett megmondania azt, hogy Dooku helyére akarja. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon, ha Obi-Wan igent mond Dookunak a Geonosison, ő is olyan ügynök lett volna, mint pl. Ventress vagy Opress, esetleg Sith-té válva kiiktatták volna Palpatine-t. Hiszen annak ígéretével csábította Obit, hogy ők ketten legyőzhetik a Sith-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

A maratonom következő állomása után bennem is felmerült ez a kérdés (is). 

Ami nehéz kérdés. Mert eredendően Dooku szerintem nem akarta megölni a Jediket. Sőt, az elején Obi-Wannak még esélyt is ad a távozásra. Aztán, miután kiiktatja mindkettejüket, elteszi a kardját, és csak Yoda miatt veszi elő újra. Szerintem meglépett volna anélkül, hogy a két Jedit megölné. Csak aztán betoppant zöld cimboránk. :) Másfelől viszont ott van az a jelenet, amikor le akar sújtani Obi-Wanra, akit csak Anakin megmozdulása ment meg. :hmm:

Kérdéses, hogy Palpatine mennyire avatta be Dookut az Anakinnal kapcsolatos terveibe. Bár, ha azt nézzük, hogy a helyére szánta, valószínűleg kevéssé. 

Nekem meggyőződésem hogy Dooku tudott Palpatine Anakinnal való terveiről(nyilván azt nem hogy az ő helyére szánja). Beadhatta a vén grófnak hogy Anakin átállítása hasznukra vállhat.

Mikor levágja a párbajban Anakin kezét, az arcára van írva hogy húúú baszki ezt nem kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem Dooku semmit nem tudott Palpi távolabbi tervéről Anakinnal. Elég nagy bizonytalanságot szült volna Dooku részéről, aki így is tanítványokat nevelgetett. 

Szerintem sem. Dooku nem volt ostoba, egyből rájött volna, mire kell Palpinak Anakin, főleg, mert ő is ezért nevelgetett tanítványokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, starwarsfan1113 írta:

A legendsnek számító cw-ben csak annyit mond Palpi, hogy szükségük van rá a későbbi terveikhez.

Igen, de a Sith még ott is ráküldte Ventresst a Jedire, hogy ölje meg. Plusz a TCW-ben is akadt pár olyan szituáció, ahol az öreg révén (közvetve vagy közvetlenül) majdnem meghalt Skywalker. Palpatine azért is hagyhatta, hogy próbára tegye, valóban olyan tehetséges-e leendő tanítványa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Sky írta:

Igen, de a Sith még ott is ráküldte Ventresst a Jedire, hogy ölje meg. Plusz a TCW-ben is akadt pár olyan szituáció, ahol az öreg révén (közvetve vagy közvetlenül) majdnem meghalt Skywalker. Palpatine azért is hagyhatta, hogy próbára tegye, valóban olyan tehetséges-e leendő tanítványa.

Ez nekem amiatt is tetszik, mert ebből látszik, hogy persze, fontos Palpatine-nak Anakin, de ha nem elég erős, akkor gond nélkül félredobná őt is, beleinvesztált időt és energiát nem sajnálva. Viszont, vélhetően, azért eléggé biztosra veszi Sidious, hogy ezekre a próbákra Anakin azért készen áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem meggyőződésem hogy Dooku tudott Palpatine Anakinnal való terveiről(nyilván azt nem hogy az ő helyére szánja). Beadhatta a vén grófnak hogy Anakin átállítása hasznukra vállhat.

Bezony, simán eljátszhatta azt, amit később Vaderrel is eljátszik. Neki is azt adta be, hogy Luke tök hasznos lenne számukra. Ez a TCW/Rebels előtt eléggé fura volt, révén csak két Sith lehetett, de azóta azért van kiskapu a szabályban, ez pedig az olyan orvgyilkosok, mint Asajj és az inkvizítorok. Dooku persze nem teljesen ostoba, de hihette azt is, hogy majd Asajj mellett vagy helyett ő nevelgetheti Anakint, és majd ő lesz az ő kis titkos tanítványa, akivel aztán kinyiffanthatják Sidioust.

Az pedig tényleg inkább teszt lehetett, hogy több ízben is majdnem kinyírták Anakint. Azért na, még Palpatine-nak sem kellene egy olyan kiválasztott, akit egy 80 éves tata levág a fenébe. :) Plusz valószínűleg gyanús is lett volna, ha Anakinnal látványosan kivételeznek vele. A kölyök így is megúszott pár éles helyzetet, mindjárt az ep2-ben. Amikor Dooku lekapta a kezét, Erőlökés helyett akár a fejét is levehette volna fordultában. Anakin már nem tudott védekezni. Dooku mégis inkább jó messzire taszította magától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nekem akkor is sántít. Dooku fejét elnézve az EPIII elején, nem úgy tűnt hogy Anakin átállásáról tudott volna. 

Szerintem inkább csak azt nem tudta, hogy az ő feje árán akarja Sidious átállítani. ;) Az ep3-ban pont Dooku az, aki emlékezteti Anakint, hogy nem használja a haragját és a gyűlöletét, ezzel mintegy erre sarkallva az ijfú lovagot. Ha nem akarná átállítani, nem adna neki olyan tippet egy élet-halál párbaj közepén, amivel Anakin esélyt kap a győzelemre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nekem akkor is sántít. Dooku fejét elnézve az EPIII elején, nem úgy tűnt hogy Anakin átállásáról tudott volna

Az Ep3 könyvváltozatában Sidious megmondja Dookunak, hogy Kenobit meg kell ölni, Anakint meg harcképtelenné tenni, mert át akarja állítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Jó kis topik, mert amikor kezdetét vette még híre-hamva se volt a TCW-nek. 

 

2005. 07. 26. - 20:39, lipi írta:

Szerintem Anakin megölését alapból megtiltotta neki Palpi

Már tudjuk, hogy nem. Lényegében ez már a harmadik rész elejéből világos volt. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A regény változat legenda szerintem. :) De ha máshonnan nem, akkor a TCW-ből nyilvánvaló, hogy Palpatine nem mondott olyat Dooku-nak, hogy óvja Anakint. 

Elvileg a könyvek regény változata nem legenda, csak max azon részei, amik ellentmondanak egy későbbi kánon műnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Elvileg a könyvek regény változata nem legenda, csak max azon részei, amik ellentmondanak egy későbbi kánon műnek.

Így van, ugyanakkor rémlik, hogy valahol olvastam, hogy Sidious kifejezetten szorgalmazta, hogy Dooku ne bánjon kesztyűs kézzel Anakinnal, mert ezzel is folyamatosan tesztelte a kölyköt. Viszont most nincs időm utána járni, de ha addig nem felejtem el, akkor miután hazajöttem, megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A regény változat legenda szerintem. :) De ha máshonnan nem, akkor a TCW-ből nyilvánvaló, hogy Palpatine nem mondott olyat Dooku-nak, hogy óvja Anakint. 

Viszont az EP2 végén simán megölhette volna Obi-want és Anakint. Pedig mérföldekkel erősebb volt náluk. Mégis csak megsebesítette őket. 

Lehetne arra fogni hogy menekülni akart de Yoda az igazi ellenfele még nem ért oda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Want egyértelműen meg akarta ölni, hiszen már épp lesújtott volna, amikor Anakin odaugrott és blokkolta a halálos csapást. Skywalkerrel már más a helyzet, mert miután levette a kezét, ellökte magától. De ki tudja, mit tett volna, ha Yoda néhány pillanattal később nem csoszog be.

És azt se feledjük, hogy Anakint ugyanúgy az állatok elé vetette a geonosisi arénában, és, amikor a droidok körbevették a túlélő Jediket, ugyanúgy ott volt köztük Anakin, amikor Dooku egy intéssel kiadta a kivégzési parancsot. A droidok akkor simán lelőhették volna, ha Yoda nem érkezik meg időben a klón sereggel. És mindkét esetben Dooku volt az, aki kiadta azt az ukázt, ami Anakin életét is kiolthatta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.