Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem történt így. A filmben nem láttunk senki mást aki túlélte volna.

Te láttad mind a több ezer Jedi halálát a filmben? Mert csak akkor lehetsz e felől teljesen bizonyos. Én csak kábé egy tucat Jedi halálát láttam, na azok biztos, hogy halottak. A többiek X.

Donát által idézet szöveg is bizonyítja, hogy voltak még túlélők. De az ep3-ban is utaltak rá, egyrészt Palpatine az alapítóbeszédében is mondta, hogy a túlélőkre vadászni fognak, másrészt, ha teljesen biztos lenne, hogy minden Jedi meghalt, Obi-Wan és Yoda nem tört volna be jelváltoztatás céljából a Templomba. Harmadszor, ha minden Jedi klón közelben lett volna, akkor magára a jelre sem lett volna szükség.

Plusz, ritka nagy hülyeség is lenne, ha több ezer Jediből csak Obi-Wan lett volna szerencsés és Yoda az egyetlen, aki megérezte a bajt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedik maradtak életben, Donát által idézett mondat elég jó bizonyíték rá.

Ellenben az eredeti feltevés, ahonnan elkanyarodtunk, hogy a klónok így megkérdőjelezték a parancsot, nem túl valószínű. EU-szinten lehet vele foglalkozni, mert érdekes dilemma, de valóban csak ott, a maga helyén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lennél? Egyikünk sem személyeskedett, és egyikünk sem ellened irányuló mondatokat írt, csupán a mondandód ellen, ami szerintünk nem logikus. Nem értem, miért gondolod, hogy felkoncolunk. Hozz érveket amellett, amit mondtál, és indulhat a vita: erre való a fórum. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb tévedésből írtam ide a hozzászólást, kosss az áthelyezést! :)

 

Amint olvasom a Sötét nagyúr című könyvet, feltűnt,

hogy azokat a Klón katonákat akik nem engedelmeskedtek

a parancsnak egész egyszerűen kivégezték. A könyvben szereplő Jedi-k

szerint ez egyedüli eset, mert máshol abszolút semmi kérdezősködés nélkül cselekedtek.

Tehát ez, egyedi eset. Ami nem is kerülte el a Császár és Vader

figyelmét, sőt egyenesen az ifjú Sith gondoskodott az engedetlen

katonák megbüntetéséről. Ezt mind értem is. Csak azt a passzivitást nem, ami a többi Klón

elkövetett. Ha egyszer a testvéreiket ölték meg, akkor miért hagyták? Még csak rosszalló szavakat sem hallattak.

Elfogadták és kész. Mert ha abszolút mindenben engedelmesek, még abban is, hogy végig nézik a

társaik halálát, akkor már szinte olyanok mint a droid-ok.

Azok sem lépnek közbe, ha az egyik társuk veszélyben van, vagy ha valaki az orruk előtt akarja

lemészárolni őket. Nekem ez a hozzáállás valahogy idegen, nem ezt figyeltem meg a TCW-ben.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek kicsit másról tanúskodnak amúgy. Ha a klónok képesek lennének így ellenállni a parancsnak, akkor egyik katona se 0, azaz nulla másodperc hezitálás nélkül lőtte volna le a Jediket.

Ne felejtsük el, hogy ezek agymosott emberek. Inkább úgy működnek mint a rossz horrorfilmekben a hipnotizált gyilkosok, akik ha meghallják a kulcsszót, előtör belőlük a beléjük táplált feladat. Úgy hogy amúgy teljesen normálisan viselkednek, az a bizonyos szó katalizátorként működik.

 

Ez van a klónoknál is. Hiába esik meg nekik is a szívük, lesznek barátok egymással, létezik egy érzelmi/parancs-elfogadási hierarchia bennük. Valószínűleg a 66-os parancs a piramis legtetején helyezkedik el, ami minden mást felülír.

 

Tehát nem lehet felróni a klónoknak hogy szívtelenek, vagy hogy ellentmondásos a szerepük, egyszerűen csak így vannak programozva, konkrétan hidat képeznek az emberek és a droidok között. Ezáltal ezek az EU-s szabotálási drámák értelmüket vesztik, és épp hogy ezzel vetne fel túl sok kérdést az ügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a 66-os rendeletné mindig elgondolkodtatott Anakin és a klónok szerepe. Tételezzük fel, hogy minden klónban benne van, hogy mi is a 66-os, csak elrejtve, mondjuk tudatosan nem is tudnak róla, csak ha kiejti valaki, akkor aktivizálódik.

Így Palpatine azokban a percekben mindenkit felhívott, hogy hajtsa végre, vagy csak a nagyokkal (Tanács tagok) lévő klónparancsnokokat hívta fel, a többieknek lesugározta szimplán a rádión?

Ha utóbbi, akkor az 501-es légió hogy-hogy nem támadta meg Anakint a Templom előtt vagy esetleg az utcán a járőröző klónok.

 

Éppen ezért kíváncsi lennék, hogyan is szól pontosan a 66-os rendelet, hogy a vezetést kell kinyírnia a klónoknak vagy csak a Jediket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég egyértelmű, hogy a 66-os parancs kiadásakor Anakin már nem Jedi. Így őt nem érinti a tisztogatás, annál is inkább, mivel ő maga vezeti a coruscanti ostromot.

Ez igaz, de a katonák honnan tudják, hogy nem Jedi?

Mivel amikor még az volt akkor is úgy nézett ki, mint akkor amikor már nem volt az.

Legalább is a kis ideig. Talán a Császár értesítette az

501-es légiót, hogy őt ne bántsák, mert velük van?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a Császár értesítette az 501-es légiót, hogy őt ne bántsák, mert velük van?

Én is erre gondolok, de Coruscant utcáin (alapból is kéne lenniük, meg ostrom után főleg) nem csak 501-esek lehetnek és ha a rendelet a Jedik ellen irányul, akkor akármelyik klón megpróbálhatná lelőni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de a katonák honnan tudják, hogy nem Jedi?

Mivel amikor még az volt akkor is úgy nézett ki, mint akkor amikor már nem volt az.

Legalább is a kis ideig. Talán a Császár értesítette az

501-es légiót, hogy őt ne bántsák, mert velük van?

Ez a leglogikusabb, én erre tippelek. Ha klónok látják, hogy Anakin, illetve Vader Jediket mészárol, már előttük is egyértelművé válik a dolog. Palpatine leadta az 501-eseknek a drótot, hogy Vader már nem a Jedi Rend tagja, így rá nem vonatkozik a 66-os általi halál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondolok, de Coruscant utcáin (alapból is kéne lenniük, meg ostrom után főleg) nem csak 501-esek lehetnek és ha a rendelet a Jedik ellen irányul, akkor akármelyik klón megpróbálhatná lelőni.

Palpatine talán az egész bolygón lévő állományt értesítette (illetve azok vezetőit), hogy mi a helyzet Vaderrel. Később pedig gond nélkül elterjedhetett a seregben akár a császár utasítására, akár a klónok között zajló pletykák során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te láttad mind a több ezer Jedi halálát a filmben? Mert csak akkor lehetsz e felől teljesen bizonyos. Én csak kábé egy tucat Jedi halálát láttam, na azok biztos, hogy halottak. A többiek X.

Donát által idézet szöveg is bizonyítja, hogy voltak még túlélők. De az ep3-ban is utaltak rá, egyrészt Palpatine az alapítóbeszédében is mondta, hogy a túlélőkre vadászni fognak, másrészt, ha teljesen biztos lenne, hogy minden Jedi meghalt, Obi-Wan és Yoda nem tört volna be jelváltoztatás céljából a Templomba. Harmadszor, ha minden Jedi klón közelben lett volna, akkor magára a jelre sem lett volna szükség.

Plusz, ritka nagy hülyeség is lenne, ha több ezer Jediből csak Obi-Wan lett volna szerencsés és Yoda az egyetlen, aki megérezte a bajt.

 

Kb én is így gondolom.

 

Jedik maradtak életben, Donát által idézett mondat elég jó bizonyíték rá.

Ellenben az eredeti feltevés, ahonnan elkanyarodtunk, hogy a klónok így megkérdőjelezték a parancsot, nem túl valószínű. EU-szinten lehet vele foglalkozni, mert érdekes dilemma, de valóban csak ott, a maga helyén.

 

Szerintem simán megkérdőjelezhetik a klónok a parancsokat. Nem minden klón egyforma. ezt sugallja számomra a TCW több epizódja is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

De én azt sosem értettem, ha valaki küzd évekig bizonyos emberek mellett, többször megmenti az életét egy Jedi, barátjaként kezeli és egy parancs hatására simán legyilkolja mindet, akkor mivel különb egy droidnál? Mert, mindig a lojalitás és a kezdeményező képesség hiányát írják fel a számlájukra, ami itt teljes mértékben igaz a mesterséges emberekre is...

Ezt valószínűleg majd a TCW fogja megmagyarázni (legalábbis remélem). A mozifilmekben elvileg genetikailag voltak kódolva a parancs végrehajtására. A TCW azért ezt annyiból módosította, hogy képesek megszegni a parancsokat, ha találnak rá okot. Igaz, eddig csak két egyed volt, ami extrém mód más útra tért (Cut Lawquane és Slick), ők lehettek "hibás termékek", a többieknek már tényleg jó ok, leginkább, a Köztársaságot/Birodalmat fenyegető ok kell ahhoz, hogy szembeszegüljenek egy paranccsal (ala Krell).

Valószínűleg a Jedik ellen fordulás egy hosszabb folyamat része lesz, melynek első kövét Krell tábornok tette le (illetve társnak szegülhet mellé Dooku). Szerintem lesz még pár történeti szál, ami erősen megrendíti a klónok bizalmát a Jedikben, illetve remélem lesz majd egy rész, ami külön a 66-os paranccsal foglalkozik, hogyan s miként kerül az a klónok tudtára.

Sőt, ha eljutunk oda, mindennek ellenére szerintem lesz olyan klón, aki majd nem hajtja végre a parancsot. Már ha a TCW-ben valaha is szerepelni fog ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a többieknek már tényleg jó ok, leginkább, a Köztársaságot/Birodalmat fenyegető ok kell ahhoz, hogy szembeszegüljenek egy paranccsal (ala Krell).

De még ebben az esetben is van aki teljesen hűséges. Lásd. Dogma. Amikor már nyilvánvaló volt, hogy Krell -el valami komoly baj van, akkor is mellette volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az is igaz, hogy a parancsot követően amikor újra látjuk őket, már nem sokat érnek, azon kívül, hogy a lázadók majdnem egy osztagot lemészárolnak belőlük pl. a IV rész elején is. Lehet a parancs törölt belőlük emlékeket és megszerzett tudást is, mert a maradék 3 részben inkább golyófogók, mint klón harcosok. Tényleg jó lenne a TCW bemutatná ezt a történést pl. Rex szemszögéből is, hiszen ha ő nem volt igazán hű és Jedi barát, akkor senki sem!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még ebben az esetben is van aki teljesen hűséges. Lásd. Dogma. Amikor már nyilvánvaló volt, hogy Krell -el valami komoly baj van, akkor is mellette volt.

Azért a végén csak ő nyírta ki, ezt nem szabad elfelejteni.

 

Mondjuk az is igaz, hogy a parancsot követően amikor újra látjuk őket, már nem sokat érnek, azon kívül, hogy a lázadók majdnem egy osztagot lemészárolnak belőlük pl. a IV rész elején is. Lehet a parancs törölt belőlük emlékeket és megszerzett tudást is, mert a maradék 3 részben inkább golyófogók, mint klón harcosok. Tényleg jó lenne a TCW bemutatná ezt a történést pl. Rex szemszögéből is, hiszen ha ő nem volt igazán hű és Jedi barát, akkor senki sem!

Az ep4-5-6-ban már nem (csak) Jango klónok vannak, hanem más mintaegyedtől származók, ráadásul ott toborzott katonák is vannak. Sokkal felhígultabb a rohamosztagosok állománya, és tartom valószínűleg, hogy a kiképzésük sem egy tízéves nevelési program, hanem egy pár hónapos gyorstalpaló.

Plusz, a 66-os után már a főszereplőkre kellett lövöldözniük, ami mindig minden filmben drasztikusan rontja az emberek célzási képességeit. Legfeljebb a hősök vállát képesek eltalálni. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a végén csak ő nyírta ki, ezt nem szabad elfelejteni.

Igen, amikor Krell nyilvánosan megalázta és kimondta amit már mindenki tudott. Dogmának még az se volt elég, hogy Rex -ék mellé álljon, amikor a sajátjait küldte egymás ellen Krell. Mi ez, ha nem vak hűség? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erősen kétlem hogy amiatt irtották ki a Jediket mert ezért meg azért megorroltak rájuk a klónok háború során, tehát Krell halála se indított el semmit. Láttunk egy erős váltást a harmadik részben. Az egyik pillanatban még bratyiznak és legjobb barátok a klónok a Jedikkel, utána egy pillanat alatt ellenük fordulnak. Ez nem érzelmi váltás volt, hanem beléjük kódolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3-ból valóban semmi sem jön le a klónok és Jedik közti kapcsolatról. Cody egyet poénkodik, meg Obi-Wan ugye lazán feláldoz néhány pilótát a küldetésük oltárán. Ennyi jellemzi a filmet ezen a téren. Ebből még sok minden lehet a TCW-ben, ahol viszont igaz az, hogy a Jedik és a klónok távolról sem barátok, viszont bajtársak, harcostársak.

 

Erősen kétlem hogy amiatt irtották ki a Jediket mert ezért meg azért megorroltak rájuk a klónok háború során

Ilyet viszont senki nem is írt, és elég nyilvánvaló, hogy nem is ez történt. Egyik klón sem durciból lőtte hátba a Jedijét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet viszont senki nem is írt, és elég nyilvánvaló, hogy nem is ez történt. Egyik klón sem durciból lőtte hátba a Jedijét.

Nem érted mire célzok. Szerinted Krell halála elindított valamit, ami miatt a klónok hite kezdett megingani, és emiatt voltak képesek legyilkolni a Jediket. De ez azért nem lehetséges, mert még ha valóban nem álltak jó kapcsolatban velük a végére, azért valami jelképes hezitálás illett volna tőlük, nem fél másodperc alatt cselekedni. Ez sokkal inkább utal arra, hogy valami beléjük programozott dologról van szó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Krell halálát bemutató rész végéről úgy érzed, hogy kivátak egy olyan jelenetet, ahol a klónokat szállítják éppen egy Venatorra és beszélgetnek:

 

-Hú, ezt a Jedit, nehéz volt megölni, sok társunkkal végzett!

-Ő már nem Jedi volt, hanem Sith, átállt a másik oldalra.

-Ettől függetlenül még, ha formálisan is, de Jediként osztotta nekünk a parancsokat! A vezetőink pedig, annak ellenére, hogy milyen erőt képviselnek, ebből semmit sem vettek észre. Ezt pedig csak mi sínylettük meg! A győzelemnél, azonban nem a mi nevünket említik, hanem a vezetőinkét. Mi számukra egyformák vagyunk.

-Figyeljetek, várjunk még ezzel, ha most fellázadunk vége lesz a sorozatnak, ennek senki sem örülne! Főleg a magyarok, oldalakon át tudnak írni okosabbnál okosabbakat! :) Bírjuk ki legalább a III. rész végéig, jó?

-Rendben, de ez a páncélzat olyan béna, ha ennek vége, kérvényezzünk egy teljesen fehéret, ok?

-OK!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Azt hiszem ez mindenre magyarázatot ad:

 

66-os parancs: Amennyiben a Jedik ellenséges viselkedést tanúsítanak a Köztársaság ellen – és speciális parancsmegerősítést kapnak mely közvetlenül a Főkancellártól érkezik – a Nagy Köztársasági Haderő parancsnokainak el kell ezeket a Jediket távolítani, akár erőszakkal is. Ekkor a Nagy Köztársasági Hadsereg parancsnoksága visszaszáll a Főkancellárra, amíg új vezetési rendszert ki nem alakítanak.

 

Fordítsuk le: Amit már sejtettem régóta az itt tanúbizonyságot nyert. Csak a parancsnokok tudtak a parancsok számairól és arról az mit is takar. Az EP-3-ban is mikor Codyra kerül a sor , Sidious csak azt mondja hogy hajtsa végre a 66-os parancsot. Cody viszont már csak azt mondja a klónoknak hogy lelőni.

Ami új - és egyben zseniális - hogy úgy tűnik az egyes parancsnokok csak a saját Jedijükre vonatkozóan vették a parancsot: "a Nagy Köztársasági Haderő parancsnokainak el kell ezeket a Jediket távolítani". A kulcsszó hogy "ezeket". Tehát Cody akár hihette azt is hogy csak Kenobit kell kinyírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.