Ugrás a kommentre

4x03 - Prisoners


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És milyen jól elrejti ezt a kettősséget Dooku. Kíváncsi lennék mit szólt volna Bonteri ha tanúja mindannak, ami a Dac -on történik. Én várok ilyen megmozdulást a Köztársaság részéről is. Még ha kevésbé agresszívan, de várok. Pl. klónok brutalitását a lakosság felé.

Bonteri meggyőződésből csatlakozott a szeparatistákhoz, mert őket hitte jobbnak a korrupt Köztársaságnál, így biztos csalódott volna, ha látja, hogy azokat is csak a hatalom érdekli, semmi más, ráadásul nem válogatnak az eszközökben, hogy megszerezzék.

 

Szerintem a klónoktól nem fogunk ilyesmit látni, hiszen nincs okuk rá. hogy kegyetlenek legyenek. Jedik mellett harcolnak, az ő értékrendjükhöz vannak szokva, senki sem "tanítja" őket a kegyetlenségre és a gátlástalanságra, hiszen sosem kapnak olyan parancsokat, amelyek a védtelenek ellen iránulnak, ellenkezőleg. Én nem tudok elképzelni a 66-os parancs elhangzásáig olyan helyzetet, amely ezen változtatni tudna.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a klónoktól nem fogunk ilyesmit látni, hiszen nincs okuk rá. hogy kegyetlenek legyenek. Jedik mellett harcolnak, az ő értékrendjükhöz vannak szokva, senki sem "tanítja" őket a kegyetlenségre és a gátlástalanságra, hiszen sosem kapnak olyan parancsokat, amelyek a védtelenek ellen iránulnak, ellenkezőleg. Én nem tudok elképzelni a 66-os parancs elhangzásáig olyan helyzetet, amely ezen változtatni tudna.

De egy oldalról mégis meg lehetne közelíteni ezt, méghozzá a tartományi kormányzók irányából. Az ep3-ból ugyan kimaradt, de tudni, hogy a Konföderációtól visszafoglalt bolygók élére Palpatine kormányzókat nevez ki a helyi kormány helyére. Az ep4-ben is emlegeti őket Tarkin, mikor bejelenti a Szenátus feloszlatását. Szerintem előbb-utóbb ez be fog kerülni a TCW-be, már csak azért is, mert az ep3 végén Tarkinnak már Nagy Moff volt a rangja, nem kapitány. És ezek a kormányzók már adhatnak ki ilyesféle parancsot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy oldalról mégis meg lehetne közelíteni ezt, méghozzá a tartományi kormányzók irányából. Az ep3-ból ugyan kimaradt, de tudni, hogy a Konföderációtól visszafoglalt bolygók élére Palpatine kormányzókat nevez ki a helyi kormány helyére. Az ep4-ben is emlegeti őket Tarkin, mikor bejelenti a Szenátus feloszlatását. Szerintem előbb-utóbb ez be fog kerülni a TCW-be, már csak azért is, mert az ep3 végén Tarkinnak már Nagy Moff volt a rangja, nem kapitány. És ezek a kormányzók már adhatnak ki ilyesféle parancsot.

Igen, szerencsére ezt a könyvváltozatban meghagyták, ott említik ezeket a kormányzókat. Amely már a centralizált hatalomgyakorlást vetíti elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De koncentrálni azért nem árt. Még Yoda és Sidious sem kardcsapkodás közben hajigálta a podokat, és Vadernek is kellett pár másodperc nyugalom. Na most, ha a rossz fiúk meglátják, hogy ez a két mókus hepajkodni akar az Erővel, azonnal rácsapnak az angolnákra, amik szépen átsütik őket.

Nem akarok szőrszálat hasogatni, de ha akarták, meg tudták volna oldani. :) Padmét Anakin szeme láttára kínozták, ha valakiből, hát belőle kinéztem volna, hogy haragjában szétcincálja az angolnákat. Persze maga a rész így is jó, ettől még nem élveztem kevésbé. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lezárás volt, és lám, nem a szeparatisták nyertek. :)

Én győzelemnek tekintem, hisz elfoglalták a bolygót. Viszont a győzelem maga elég kérész életű volt. :)

 

Nem akarok szőrszálat hasogatni, de ha akarták, meg tudták volna oldani. :) Padmét Anakin szeme láttára kínozták, ha valakiből, hát belőle kinéztem volna, hogy haragjában szétcincálja az angolnákat. Persze maga a rész így is jó, ettől még nem élveztem kevésbé. ;)

Szerintem pont jó így Anakin. Már most azt éreztem, hogy korlátozva van. A sötét oldalra kerülésével ez megszűnik. Itt ne legyen nagy hatalmú. Tehetséges, nagyon ügyes és erős, de korántsem mindenható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bonteri meggyőződésből csatlakozott a szeparatistákhoz, mert őket hitte jobbnak a korrupt Köztársaságnál, így biztos csalódott volna, ha látja, hogy azokat is csak a hatalom érdekli, semmi más, ráadásul nem válogatnak az eszközökben, hogy megszerezzék.

Ez igaz Padméra is, csak pepitában. :) Nyilván ez az eset a Dac -on kirívó, mert ilyen módszerekkel nem lehetne a szeparatista bolygókat egyben tartani. Nem hinném, hogy terror és elnyomás uralkodik mindenhol. Lásd. Raxus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nagyon brutál rész volt. Tamson és a módszerei főként. Ennyi szétrobbanó test, rég volt már. :D Az angolnák is durvák voltak. Tetszett a végkimenetel is, ahogy Mon Cala népei összefogtak újra a szeparatisták ellen. Egyedül az nem tetszett, hogy nem Fisto kapta el Tamsont. :D De annak is örülök, hogy legalább kapott egy trilógiát. Azért megérdemelte, főleg hogy egy főszerepes része volt csak. SZóval összességében nagyon jó volt ez a trilógia 8/10, de ez a rész csak 7/10. :) Jöhet a következő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy oldalról mégis meg lehetne közelíteni ezt, méghozzá a tartományi kormányzók irányából. Az ep3-ból ugyan kimaradt, de tudni, hogy a Konföderációtól visszafoglalt bolygók élére Palpatine kormányzókat nevez ki a helyi kormány helyére. Az ep4-ben is emlegeti őket Tarkin, mikor bejelenti a Szenátus feloszlatását. Szerintem előbb-utóbb ez be fog kerülni a TCW-be, már csak azért is, mert az ep3 végén Tarkinnak már Nagy Moff volt a rangja, nem kapitány. És ezek a kormányzók már adhatnak ki ilyesféle parancsot.

Erről megfeledkeztem, valóban, és ilyesmire én is kíváncsi vagyok, mert ez egyértelműen új korszakot nyit majd a klónok életében.

 

 

Ez igaz Padméra is, csak pepitában. :) Nyilván ez az eset a Dac -on kirívó, mert ilyen módszerekkel nem lehetne a szeparatista bolygókat egyben tartani. Nem hinném, hogy terror és elnyomás uralkodik mindenhol. Lásd. Raxus.

Azért lehet, hogy Padmé többet tudott már ilyenkor a Köztársaság árnyoldalairól, mint szegény Bonteri a Szeparatisták valódi természetéről, akik még az orvgyilkosságoktól sem riadtak vissza a megtévesztés vagy a büntetés érdekében, ahogy most már számos példa is bizonyítja. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lehet, hogy Padmé többet tudott már ilyenkor a Köztársaság árnyoldalairól, mint szegény Bonteri a Szeparatisták valódi természetéről, akik még az orvgyilkosságoktól sem riadtak vissza a megtévesztés vagy a büntetés érdekében, ahogy most már számos példa is bizonyítja. :)

Apropó orvgyilkosság. Tamson milyen alávalóan vallja már be, hogy megölte Char faterját? Egyébként ez az elem is meglepő volt számomra, bár már akkor gondolhattam volna, hogy nem a Quarrenek állnak a merénylet hátterében, amikor Nossor Ri részvétét fejezte ki Lee-Char -nak az apja elvesztése miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz Padméra is, csak pepitában. :) Nyilván ez az eset a Dac -on kirívó, mert ilyen módszerekkel nem lehetne a szeparatista bolygókat egyben tartani. Nem hinném, hogy terror és elnyomás uralkodik mindenhol. Lásd. Raxus.

Érdekes ez a kettősség a Konföderációban, de még érdekesebb az, hogy az egyik oldal számára rejtve marad a másik. Bonteri és társai valami idilli csodának látják a Konföderációt, de legalábbis Bonteri nem volt elvakult - másokat nem ismerünk annyira. Olyan karakternek ismertük meg, akit a józan ész vezérel, és aki, ha tudna arról, ami a Dacon vagy a Ryloth-on történt (mely idején még életben volt), biztos kilépett volna a szeparatisták közül. A kérdés az, hogyan tudja Dooku elrejteni egész világok zsarnokságba döntését? Hogy-hogy a Köztársaság nem reklámozza ezeket nagy hévvel, mint ellenpropaganda? Érdekes dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a kettősség a Konföderációban, de még érdekesebb az, hogy az egyik oldal számára rejtve marad a másik. Bonteri és társai valami idilli csodának látják a Konföderációt, de legalábbis Bonteri nem volt elvakult - másokat nem ismerünk annyira. Olyan karakternek ismertük meg, akit a józan ész vezérel, és aki, ha tudna arról, ami a Dacon vagy a Ryloth-on történt (mely idején még életben volt), biztos kilépett volna a szeparatisták közül. A kérdés az, hogyan tudja Dooku elrejteni egész világok zsarnokságba döntését? Hogy-hogy a Köztársaság nem reklámozza ezeket nagy hévvel, mint ellenpropaganda? Érdekes dolog.

 

A konföderáció szenátusában valószínűleg nem kapnak helyet az elfoglalt világok képviselői, és ha Dooku mindegyiknek olyan kormányzókat ültet az élére, mint Tamson lett volna, aligha fog a többi világ értesülni az atrocitásokról, vagy ha mégis, nem nehéz úgy kifacsarni az igazságot, hogy senkinek ne legyen vele gondja. Akik meg valahogy mégis megismerik a valóságot, ugyanarra a sorsa jutnak, mint Bonteri, azaz "áldozatául esnek egy aljas köztársasági támadásnak". A köztársaság valószínűleg azért sem használja ellenpropagandaként Ryloth-ot, meg ami most történt a Dac-on, mert Palpanie-nak nem áll érdekében megosztania a konföderációt. Másrészt a háborús propaganda mindig igyekszik a másik felet szörnyetegként feltüntetni, ezért egyik fél sem törődik azzal, hogy a másik médiája mit mond róla. Úgyhogy ha a köztársaság használná is, a szeparatista szenátorokat nem nagyon érdekelné, vagy legfeljebb elintéznék annyival, hogy már megint a bolhából csináltak rancort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A konföderáció szenátusában valószínűleg nem kapnak helyet az elfoglalt világok képviselői, és ha Dooku mindegyiknek olyan kormányzókat ültet az élére, mint Tamson lett volna, aligha fog a többi világ értesülni az atrocitásokról, vagy ha mégis, nem nehéz úgy kifacsarni az igazságot, hogy senkinek ne legyen vele gondja. Akik meg valahogy mégis megismerik a valóságot, ugyanarra a sorsa jutnak, mint Bonteri, azaz "áldozatául esnek egy aljas köztársasági támadásnak". A köztársaság valószínűleg azért sem használja ellenpropagandaként Ryloth-ot, meg ami most történt a Dac-on, mert Palpanie-nak nem áll érdekében megosztania a konföderációt. Másrészt a háborús propaganda mindig igyekszik a másik felet szörnyetegként feltüntetni, ezért egyik fél sem törődik azzal, hogy a másik médiája mit mond róla. Úgyhogy ha a köztársaság használná is, a szeparatista szenátorokat nem nagyon érdekelné, vagy legfeljebb elintéznék annyival, hogy már megint a bolhából csináltak rancort.

Ez olyan mint a 2. vh. Nem hiszem hogy az a sok amerikai megdöbbent volna, amikor az országuk ledobta az atomot Hiroshimára és Nagaszakira. Szemét japók, megérdemelték. Amíg az emberekhez nem ér el a háború borzalma, addig fogalmuk sincsen az egészről és nem csinálnak gondot ennyi és ennyi ember halálából egy távoli helyen.

"Egy ember halála tragédia, egymillióé statisztika" - ha valaki, hát Sztálin tudta ezt :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Konföderáció úgy működött, mint később a Birodalom. Rejtett diktatúra volt, ahol néhány kiváltságos világ vitte a vezető szerepet, a többieket pedig megvezették vagy elnyomták. Ez a Dac-i esemény sor jó példa erre az utóbbira. Bár ebben az esetben szerintem az is lehet, hogy Dooku nem tartotta elég erőskezűnek a Quarrenek ahhoz, hogy a bolygót rájuk bízhassa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Birodalom sok minden volt, de rejtett diktatúra biztos nem. Sőt, miután a Szenátus feloszlatásával az Uralkodó lett az egyetlen vezető személy, nyíltabb diktatúrává már nem is válhatott volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Birodalom sok minden volt, de rejtett diktatúra biztos nem. Sőt, miután a Szenátus feloszlatásával az Uralkodó lett az egyetlen vezető személy, nyíltabb diktatúrává már nem is válhatott volna. :)

Úgy értem a benne élőknek. Nyilván nem másnap jöttek rá, hogy gáz a rendszer. Kellett húsz év, hogy megerősödjön az eszme. A birodalom is úgyanúgy csinálhatta a kis terrorjait titokban mint Dooku itt, aztán ezek a végén már kitudódtak. Vagy ha nem is, akkor a szenvedő világok polgárai fellázadtak. A többit már ismerjük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem a benne élőknek. Nyilván nem másnap jöttek rá, hogy gáz a rendszer. Kellett húsz év, hogy megerősödjön az eszme. A birodalom is úgyanúgy csinálhatta a kis terrorjait titokban mint Dooku itt, aztán ezek a végén már kitudódtak. Vagy ha nem is, akkor a szenvedő világok polgárai fellázadtak. A többit már ismerjük. :)

Ja, így már értem és egyetértek. Valahogy így működhetett, Birodalom kicsiben. Lehet a Konföderáció afféle főpróba is volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval. Nagyon tetszett a bevezető trilógia, eleve, először látunk vízi csatát, és nagyon jól megkreálták a készítők a Dac kultúráját, attól kezdve, hogy hogy közlekednek, egészen addig, hogy mit viselnek, stb. Nagyon tetszett ez a Quarron - Mon Calamari szembenállás, amire ki volt hegyezve a történet, a főgonosz meg igazi elrettentés volt.

 

A herceg jellemfejlődésére is sok gondot fordítottak, csak a hangja ne lett volna olyan borzalmas. Mindenesetre a végén működött a megkoronázása, és szépen egyesítette a népét.

 

Szóval nagyon tetszett, egyetlen logikai baki bökte a csőröm, amikor ugyebár a cápa nem várta meg, hogy felszálljanak a bombákkal telezsúfolt hajóra hőseink, hanem a szemük láttára robbantotta szét azt, aminek ugye semmi értelme, mert mindenki, akit meg akart ölni, épp a hajóra tartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szóval nagyon tetszett, egyetlen logikai baki bökte a csőröm, amikor ugyebár a cápa nem várta meg, hogy felszálljanak a bombákkal telezsúfolt hajóra hőseink, hanem a szemük láttára robbantotta szét azt, aminek ugye semmi értelme, mert mindenki, akit meg akart ölni, épp a hajóra tartott.

 

Igen, ám, de Lee-Char-nak nyilvános kivégzést szánt. Ha a hajóval együtt felrobbantja, akkor könnyen lehet, hogy sosem kerül elő a test, illetve még ha elő is kerül, és bebizonyítják, hogy az övé, a nép akkor sem hinné el teljesen, ráadásul a kivégzés elrettentő hatásáról is le kellett volna mondania.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ám, de Lee-Char-nak nyilvános kivégzést szánt. Ha a hajóval együtt felrobbantja, akkor könnyen lehet, hogy sosem kerül elő a test, illetve még ha elő is kerül, és bebizonyítják, hogy az övé, a nép akkor sem hinné el teljesen, ráadásul a kivégzés elrettentő hatásáról is le kellett volna mondania.

Én is erre a magyarázatra tippelek. Tamson szerintem nem gondolta, hogy innen még van menekvés a köztársaságiaknak, elvégre a gungan erősítést is legyűrték, a létszámfölényük és technikai adottságaik pedig még a Jediknek is nehéz falat volt. Tipikus példája az elbizakodottságnak. Az Utapaun Grievous is szitává lövethette volna Kenobit (annyi droid még akkor is sok egy Jedinek, ha azt Obi-Wan Kenobinak hívják), de ő inkább játszadozni kezdett vele (ahogy Tamson akart Lee-Char-ékkal). De Tamson eleve nem az eszéről vált hírhedtté ebben a 3 részben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tamson kimondottan eszes volt a többi szeparatista vezetőhöz képest, akit eddig láttunk.

Mar Tuuk vagy Trench nem hinném, hogy ez a kategória lenne. :) Nem azt mondom, hogy Tamson ostoba volt, de hogy nem a legnagyobb lángelmék egyike, az részemről nem kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mar Tuuk vagy Trench nem hinném, hogy ez a kategória lenne. :) Nem azt mondom, hogy Tamson ostoba volt, de hogy nem a legnagyobb lángelmék egyike, az részemről nem kérdés.

Szerintem is bőven az élmezőnyhöz tartozott. :) Sajnos ebben az epizódban már túl elbizakodott volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mar Tuuk vagy Trench nem hinném, hogy ez a kategória lenne.

Hát nem is egy kategória, mert amíg Trench és Tuuk főleg (flotta)parancsnokok voltak, addig szerintem Tamsont direkt kormányzónak választották. Volt egy kis harci érzéke is, de nekem tipikus CIS kormányzónak tűnt, aki már a megjelenésével elrettenti a lázadozni kívánó lakosokat.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is egy kategória, mert amíg Trench és Tuuk főleg (flotta)parancsnokok voltak, addig szerintem Tamsont direkt kormányzónak választották. Volt egy kis harci érzéke is, de nekem tipikus CIS kormányzónak tűnt, aki már a megjelenésével elrettenti a lázadozni kívánó lakosokat.

Szerintem a legelrettentőbb CIS kormányzó akit eddig láttunk. Wat Tambor nem versenyezhet vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is egy kategória, mert amíg Trench és Tuuk főleg (flotta)parancsnokok voltak, addig szerintem Tamsont direkt kormányzónak választották. Volt egy kis harci érzéke is, de nekem tipikus CIS kormányzónak tűnt, aki már a megjelenésével elrettenti a lázadozni kívánó lakosokat.

Tudtommal most a szeparatista vezetők kategóriáról volt szó, nem annak alkategóriáiról. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal most a szeparatista vezetők kategóriáról volt szó, nem annak alkategóriáiról. ;)

Ettől függetlenül ugyanúgy téves az összehasonlítás(mintha összeakarnál hasonlítani egy patológust két nőgyógyásszal).

Inkább Lok Durddal és Whorm Loathsommal emlegetném egy lapon, és náluk sokkal jobb képességekkel bírt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül ugyanúgy téves az összehasonlítás(mintha összeakarnál hasonlítani egy patológust két nőgyógyásszal).

Inkább Lok Durddal és Whorm Loathsommal emlegetném egy lapon, és náluk sokkal jobb képességekkel bírt.

Na ezt kikérem magamnak! :angry::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt kikérem magamnak! :angry::D

Azért lássuk be, téged úgy győzött le 3 jedi, 2 klón és egy falunyi maki hogy volt kb. egy légiónyi droidod és egy szuperfegyvered, amíg Tamsonnal végül csak 3 jedi és 4 hadsereg (gunga, mon cala, quarrem, klón) összevont ereje bírt el :D:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.