Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Kimaradt jelenetek

Ajánlott hozzászólás

A filmből kimaradt jelenetek, amikről eddig még nem beszéltünk. Már volt a DVD-n is egy rakat, de a BD ehhez csak hozzá tesz. Itt megbeszélhetjük kinek mi a véleménye ezekről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sokkal jobban tetszik ez a Yoda vs. Sidious párbaj. Nagyon nagy kár, hogy nem így valósult meg :(

Shaak-Ti halála is jobb, ez is maradhatott volna.

És még Barriss Offee meg Luminara halála is bejövős nekem.

Szerkesztve: - Darth_Phobos

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az Order 66 ez a fajta vágása nem is olyan rossz, mármint hogy a Jedik halála közben be-be vágják Yodát.

Viszont megvannak a hiányzó csatajelenetek. A harmadik rész felszíni csatái mindig is elkapkodottak voltak, nem éreztem azt amit anno mondtak hogy milyen epikus csaták lesznek. Az akció inkább csak felvezetőként szolgált a dumcsizós részekhez. De szerintem jól tette Lucas hogy megvágta ezeket, így a drámáé a főszerep.

A vicceskedő Láthatatlan kezes jeleneteket is jó hogy kivágták.

Phobos: Hát nem tudom, volt abban a csatában pár elég rossz húzás, pl. Yoda futkosása a falon, vagy az hogy Sidious elmenekül egy ilyen szenátusi poddal az iszonyú gáz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Phobos: Hát nem tudom, volt abban a csatában pár elég rossz húzás, pl. Yoda futkosása a falon, vagy az hogy Sidious elmenekül egy ilyen szenátusi poddal az iszonyú gáz.

Így is pörög eleget a két öreg, hát még így, a Pókembert is lekörözték volna, túl sok szerintem is. :)

Viszont azt nagyon benne hagyhatták volna, amikor a végén bejönnek a klónok és lőnek, keresik Yodát. Ez abszolút logikussá tenné a menekülését (tudom, megmagyaráztuk már párszor, hogy miért szalad el a szenátusból, de így sokkal jobb lett volna szerintem).

Szerkesztve: - yodinhoo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A 66-os parancs:

Bizony így lenne az igazi.

Mi itthon a tesóimmal mindig is szerettük -rejtélyes szótlanságuk ellenére is- a "háttér-jediket".

Érdekesek.

Kellett volna a haláluk egytől egyig, hogy a nagy jedi üldözés és Tarkin mondata az "elhamvadtak a világegyetemben",

erősebb alátámasztást kapjon.

Például, még Lego szett is jelent meg Luminaraval a Kashyyyk-on, a filmben meg csak a legszemfülesebbek vehetik észre, hogy Yoda nem egyedül ment.

Valahol vicces ez szerintem.

Anakin templombeli tevékenysége is lehetett volna bővebb egy kicsit(Shaak Ti 2. halála), bár a moziverzió az összerezzenő padawannal mindent visz.

De talán belefért volna mindkettő.

Ani vs Obi:

Megnézném ,hogy élőszereplősen hogy fest Anakin ilyesformán való legyőzése, mert a végleges verzió szerintem mindig is hagyott maga után kívánni valót;

Egyrész a "nyissz" pillanatában a moziban még tekercsváltás is volt, de dvd-n nézve is van egy érzékelhető "ugrás" a folyamatosságban.

Ráadásul az egyik legösszetettebb és leggyorsabb mozdulat ez a vágás a filmek során.

Valójában csak kikockázva látszik, hogy bal kéz, bal láb, jobb láb elvesztése mind Obi-wan egyetlen mozdulatának ára.

Szóval jó lenne látni, hogy hogy festene, mert bár elfogadtuk, megszoktuk az eredetit, van benne valami fura.

Yoda vs Sidious:

Jobb a végleges filmbeli, mert ebből az jön le hogy Yoda kerekedett felül, így nem lenne indokolt a számüzetés.

Más kérdés, hogy szerintem a moziban látott totál döntetlen után vajon miért kellett elvonulni a Dagobah-ra?

Kicsit jobban kiosztottam volna Yodát, mert az hogy nem tudta megölni most még nem jelent örök kudarcot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A legtöbb kivágott jelenet mellőzését itt is helytállónak tartom. Ez a félkész állapotban lévő grafika valami borzasztó, de próbáltam úgy nézni a jeleneteket, hogy kész állapotban hogy festenének a vásznon. Grievous halála nagyon gagyi... :D Obi kiveszi a szerveit tartalmazó tasakot, szétlövi, majd lerúgja a mélybe a roncsot. Nem brutális egy Jedihez képest?

A mustafari küzdelem ezen változata is furcsa, talán megszokás, de a végleges verziót jobbnak tartom. A Yoda - Palpi harcnál szintén, bár volt néhány apró momentum, ami itt jobban bejött. :)

A 66-os parancs kiegészítése viszont egyértelműen kellett volna. Legalább a főbb Jedik halálát mutathatták volna. Az a plusz 1-2 perc nem sokat hosszabbított volna a filmen, viszont jót tett volna neki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Megnéztem a Grievous-Obi harc Spielberg által elképzelt verzióját. Borzalmas! Olyan dolgok vannak benne ami még az SW-ben is sok, ráadásul több idétlen momentum is tarkítja. A végén amikor Obi kiveszi Grievous belső szerveit, nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. :para::D Ilyenkor mindig megnyugodok, hogy Lucas csinálta ezeket a filmeket és nem egy másik, sztár rendező.

Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem abból a hátrakaparós rész tett be, az tényleg nagyon röhejes volt. A vonaton átszáguldás egy másik filmbe elment volna, meg az egész túl hosszú lett volna a Spielberg-verzióban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem abból a hátrakaparós rész tett be, az tényleg nagyon röhejes volt. A vonaton átszáguldás egy másik filmbe elment volna, meg az egész túl hosszú lett volna a Spielberg-verzióban.

Főleg az a vonatos cucc....no comment.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem ennek itt a helye. Egyébként köszi, lementettem.

Harmadszor változtatom a privit Luke-nak! :angry:

Amúgy szívesen! :)

Ja és enged zipet! :P

Szerkesztve: - csoli1138

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jó az itt, ne kavarj szegény csolinak. :)

Egyébként nagy hiánypótló ez a cucc, most belenéztem. Át is olvasom majd hamarosan aztán írok róla ha lesz mit. :D

Nem akartam csak poénból írtam :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jó az itt, ne kavarj szegény csolinak. :)

Egyébként nagy hiánypótló ez a cucc, most belenéztem. Át is olvasom majd hamarosan aztán írok róla ha lesz mit. :D

Örülök! Már megérte őrizgetni!

Amúgy még akad pár gyöngyszemem. Ep2 korai sztori 2 oldalban. Hát az is hatalmas.

Majd megkeresem és dobom remélem jó helyre!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ