Ugrás a kommentre

4x06 - Nomad Droids


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6. rész - Nomad Droids / Kósza droidok

 

epguide406.jpg

 

Írta: Steve Mitchell, Craig Van Sickle

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Balnab, Patitite Pattuna

 

Szereplők:

R2-D2

C-3PO - Anthony Daniels

Adi Gallia - Angelique Perrin

Grievous tábornok - Matthew Wood

Padmé Amidala - Catherine Taber

Wolffe parancsnok - Dee Bradley Baker

Hay-Zu - Kevin Michael Richardson

Jimba - David Acord

Plo Koon - James Arnold Taylor

Tagoo - Matthew Wood

CS-321 - Kevin Michael Richardson

Albee Dewa - David Acord

K0-5D

 

Történet

Az Aleen rendszert elhagyva Wolffe parancsok R2-D2-t és C-3PO-t kirakja Gallia mester hajóján. Nem sokkal később Grievous táborok megtámadja a cirkálót amely olyan súlyosan megsérül, hogy evakuálni kell a legénységet. A két droidnak egy Y-szárnyú vadászgéppel sikerül elmenekülni, ám a megpróbáltatásaik ezzel még nem érnek véget.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- Az egyik bolygó neve ahol R2 és 3PO lezuhannak Patitite Pattune, ahol a Patitite nevű faj él.

- Amikor az Y-Wingel landolnak a bolygón és a földet érést a fülkéből mutatják, az egyértelmű utalás a Birodalom visszavágra, ahol Luke a Dagobahra történő érkezését is hasonlóképp láthattuk.

- Másik utalás, amikor a rész elején R2 és 3PO rohangál a lézertűzben. Hasonló történt az Új Remény elején is.

- Amikor a két droidot lekötözik a Patitite nevű törpe lények, az tisztelgés a Gulliver utazásai című mű előtt, amiben a főhőst hasonlóképp ejtik foglyul.

- Az uralkodó, Hay-Zu hangját Kevin Michael Richardson adja, aki többek között, Jabba, CS-321, Gorga a Hutt, Droogan és Marlo a Hutt-nak is kölcsönzi a hangját.

- Hay-Zu halála után a Patitite fajnál a királyságot felváltja a demokrácia.

- A Balnab bolygóra ugyan azt mondja 3PO hogy még fiatal, az értelmes élet azonban már kialakult rajta, a két droidot foglyul ejtő nép bennszülött, nevük Balnab.

- A Weequay hajót amit Grievous céltáblának használ, Maraudernek hívták.

- CS-321 annak a protokoll droidnak a neve, amit a Wequayek használtak és Grievous be akart olvasztani.

- A rész elején lévő idézet Obi-Wantól származik, az Új Reményből.

- K0-5D alapja egy munkavállaló droid Mos Eisleyban, mely az EP IV Special Editionében látható. A droid beszéde is hasonló az Arany Rovar Droidhoz, mely a Jawa homokjáróban volt látható.

- Bár az epizódban nincsenek megnevezve, de a zöld nőstény neve Jimba, míg a kék hímé Tagoo

- Az astromech droid, akit R2-D2 arrébb lök az útból, hogy az Y-szárnyúhoz jusson, R5-L26. A mogorva szolga droid aki azon siránkozik hogy "Hamarosan mi jövünk", neve CS-321. Őt égetik el először.

- A főemlősök melyek a Balnabon láthatóak, hasonlóak a momongokhoz a Wasskah-n, nevük Hesten. Tekintettel arra, ahogy a szörnylovas megpróbálja elkapni őket a hálóval, ellentétben a Majmok bolygójával, a név helyén való.

- Amikor a kamera messzebbről mutatja a robbanást a Balnab táborban, kapunk néhány magyarázatot a származásukkal kapcsolatban. Ők hajótöröttek, a Gozanti hajójuk a kanyonban zuhant le.

- A Marauder nevű kalózhajó ugyanolyan motorokkal rendelkezik, mint a Tantive IV a 3x04 Sphere of Influence -ben. A szárnyai szétnyithatóak, így nagyobb felületet tud tűz alá venni.

 

Concept Art galéria

 

nd01.jpg

Hay-Zu arctervei

 

nd02.jpg

Jimba elkészült dizájnja

 

nd03.jpg

A Balnab lakóit sakkban tartó pit droid vázlatrajza

 

nd04.jpg

A Balnab vegetáció egy részletének vázlatrajza

 

nd05.jpg

A lezuhant űrhajó helyének vázlatrajza

 

nd06.jpg

A Weequay kalózok hajója

 

nd07.jpg

R2 dizájnja a Hay-Zu -val való "talákozást" követően

 

nd08.jpg

A Marauder fedélzetén taálható galdiátor aréna vázlatrajza

 

nd09.jpg

A Patitite Pattuna növényei

 

nd10.jpg

Balnab uralkodójának, Albee Dewa -nak arctervei

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ez a rész jobban tetszett a korábbinál.

Star wars-osabb volt. Nyitószövegnek egy klasszikus Obi-wan mondat ugye, mely szinkronban nem létezik, mert úgy fordították, hogy:

"nem nagyobb ostobaság megpróbálni, mint itt ülni és várni, hogy mi lesz.."

De a részre elég jól illik a valódi jelnetése: "Ki a bolondabb? A bolond, vagy a bolond aki követi?"

Mint kiderült a Gulliver világ csak 1 harmada a részben a 3 fő helyszínnek/kalandsorozatnak.

Nekem ez új volt, de jó hogy elhúztak onnan, mert kínosnak éreztem,

sokkal több nem rejlett ebben így Chip és Dale hangon megszólaló társadalomban.

Jó volt a politikai fricska a demokráciával és nagy piros pont a főnök megöléséért. Nem volt semmi. :lol:

A következő helyszín jobban tetszett és kiváncsi voltam miben különbözik majd, mert ugyanúgy indult.

Sokban. Jó poén volt és elragadta a fantáziámat, hogy mi is sülhet ki egy olyan dologból,

ha lezuhan egy primitív bolygóra egy űrhajó és csak droidok maradnak hátra benne.

Aztán újdonság volt látni nekem a két droid lemerülését. Eltalálták a jelenetet.

Jön a 3. harmad. Míg az első kettő kapott új szereplőket, itt már weekway-kalózok jönnek megint.

Mindig ők. Sem a Bounty huntersben, sem itt, nem őket használtam volna.

Most is elég lett volna egy olyan szedett-vedett banda, mint akik Ventress-t szedték össze a Nightsisters-ben.

Főleg, hogy a rész a szokott módon elkezdett kapkodni.

Kb 3 perccel a vége előtt belekeveredni még egy kalandba?

Droidgladiátor viadalba?

Eszembe jutott a LSW-padawan menace, ahol egy pár másodpercre egymásra uszítják a 2 droidunkat.

Ítt nem ez volt, de jött is a megoldás a szeparatista csillaghajó által való kiszabadulás.

Hopp, csöbörből vödörbe, pedig már nagyon jön a vége.

Vajon be tudják ezt fejezni még ebben a részben?

De jött is a megoldás a köztársasági csillaghajó által való kiszabadulás.

 

Eszembe is jutott rögtön, hogy mi van Gallia mesterrel, mert ha valaki Grievoussal küzd, az eddig nem háttér elem volt a TCW-ban.

De kérem itt mindenre volt idő. Elfogták. Grievous megint nem ölt. Lágyszivű csávó ő... :hmm:

És még itt volt Wolffe is, hogy legyen aki megismeri őket és ne tartsák kémnek hőseinket.

Érdekes volt maga a koncepció,

hogy van egy főbb esemény(Gallia vs. Grievous flotta) de mi mégis a "mellékszálon" kalandozunk el a két droiddal, mint az Új remény elején.

Mozgalmas volt, a végén kicsit kapkodós.

Én ezt a duplát Anthony Daniels jutalomjátékának tartom. Megérdemelte már a föszerepet. 34 év C-3PO-ként az kemény ám.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyiit mondok hogy a történet másik fele jobb foglalkoztatott, mint az a rész amelyiket láttuk

Ha Galia meghalt volna, akkor lehet, hogy egyetértenék, de így szerintem érdekesebb volt a droidok ügyködését látni, mint ahogy Galia meg egy csapat klón Grievous-t és a droidokat kerülgetik egy Providence-en.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tölteléknek elment, de remélem egy időre most abbamaradnak az ilyen nagyon mese epizódok. Ez a véletlenek sorozata azért jobban tetszett, mint az előző rész.

A háttér keretet mondjuk elég furcsa logika alapján vázolták fel. Wolfee-ék előzőleg Galiához igyekeztek erősítésnek, aztán ő mégis csak egy hajóval repkedett, majd a megmentésére pont Plo Koon érkezett Wolfee-ékkal, egy akkora flottával, amit eddig kb. bolygó foglalásnál vetettek be. Na, mindegy. Azért kiderülhetett volna, hogy Galia miért olyan fontos, hogy Grievous érte menjen. A pár vívós képkockán kívül egy sima droid parancsnok is lehetett volna, annyi szerepe volt mindössze.

A kis fickók ötlete jó volt, de elpazaroltnak éreztem. Eddig még nem volt a "szabványtól" ennyire eltérő méretű intelligens faj az SW-ben, többet is ki lehetett volna hozni belőlük. Kíváncsi lettem, volna pl. Obi-Wan mit kezd velük. Az ő behozataluk sokkal jobban bejött, mint az előző rész fantasy lényei.

A másik, kőhajításra lévő bolygón a droidoktól SW-ben tök idegen viselkedés nem tetszett. Hiába önállóak az ilyen szintű gondolkodás, meg önfenntartás eddig max. Artu-ra volt jellemző. Az nyilvánvaló volt, hogy a hologram átverés, de hogy "rabszolga tartó" droidok vannak a háttérben az hülyeség volt. Plusz a helyieknek lézer fegyvereik voltak, tehát nem voltak kimondottan primitívek, de egy sziklafal mögötti űrhajó nem tűnt fel nekik eddig? Meg ha kalózok jártak a bolygón, akkor régen kifosztották volna a roncsot. Elég sok mindent lazán átléptek az alkotók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit írnom ehhez a részhez,talán csak annyit,hogy egy fokkal jobban tetszett az előzőnél.DE,most már elég volt én azt mondom. Azok a kis lények sokkal idegesítőbbek voltak az alenák-nál... Eléggé összecsapottnak éreztem(ismét) a részt. Talán még az tettszett,amikor a második bolygón fölrobbant a hajó roncsa és Artu-ék elsétáltak + az egyik kis droid feldobta a talpát :lol: Tetszett továbbá a klónok megintes hozzáállása :D

Galia hangját nem fogom megszokni :roll:

Ennyi ilyen fantasy rész elég egy évre,sőt, nem is kell belőle több :) Össz:. 7/10 Jöhetne már a következő,de látom,jövő héten nem lesz :para::pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom mit mondjak erről a (két) részről. Jópofa volt meg minden, de már kínosnak éreztem sokszor, pedig a két droidot kedvelem a filmekbe ahogy csipkelődnek egymással. A fényképezés volt az számomra mely igazán értékelhető volt. A kék égbolt, az űrhajók már-már fotorealisztikusak voltak. Kicsit túlzsúfolt volt a rész és ezáltal kapkodós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közepes részt láthattunk szerintem, és a legnagyobb hibája talán a zsúfoltság volt.

Számomra a Balnab és az ott történtek voltak a legizgalmasabbak.A balnabiak, a bolygó kinézete, rövid története és az, hogy egy csapat droid uralja új, eddig soha nem látott esemény volt a TCW-ben. :)

Patitie Pattuna felejthető bolygó volt, kicsit megjelent a Felucia feeling.A Nagy Hay-Zu halála vicces volt, egyúttal megszabadultak egy kegyetlen zsarnoktól a picúrok.

Maga a történet is nagyjából ez, 3PO és R2 nagyrészt véletlenül felszabadítanak két, zsarnokok által elnyomott bolygót.

Ezért is feleslegesnek éreztem a weequay kalózokat, nem illettek a történetbe, és nem is voltak különösebben lényegesek a rész végkifejletében.Az pedig felelőtlenség, hogy Grievous mindenre lő ami, nem szeparatista, hiszen Dooku úr is utazott már "semleges" weequay hajón a vanqori fiaskó után.

Gallia nem halt meg, nem tudom miért nem merték megkockáztatni.Jó volt látni a 91st Reconnaissance Corps-t, bár feltűnően alulmaradtak a droidok elleni harcban.

Nagyon jók ezek az új páncélok, jó döntés volt a sorozat felénél behozni őket.

Röviden ennyi a véleményem, elég jó rész volt, de nagyon túlzsúfolták elég lett volna az első két kalandot meghagyni. :)

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek egyszerű oka van, ha meghalt volna, Plo mester mentőalakulata nem tűnt volna fel, és a droidok be lettek volna olvasztva- ami meg nem történhet meg!

Nekem nem tetszett volna így a halála. Most nem is ők voltak a lényegesek. Most gondolj bele, ha Gallia off-screen hal meg, milyen felháborodás lenne? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átlagos rész volt, néhol EpIV (C-3Po-ék az összevissza repkedő lövedékek között), néhol Guliver, néhol pedig Óz beütéssel. Elszórakoztam rajta, de várom a következőt.

 

Volt Ep V utalás is, mikor lezuhannak az Y-Wingel és cockpitból mutatják a földetérést :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző epizódhoz hasonlóan a Nomad Droids is egy igazi szórakoztató kis esti mese volt, amely ugyan nekem kevésbé tetszett, mint a Mercy Mission, de kellemes kikapcsolódást nyújtott. :) A csata ezúttal meglepő módon a mellékszálon helyezkedett el és emiatt kevés dolgot tudhattunk meg róla. Eleinte nem igazán értettem, hogy mit keres R2-D2 és C-3PO Adi Gallia Jedi cirkálóján, de az epizód végén szerencsére Wolffe parancsnok megmagyarázta a dolgot, miszerint ők tették ki őket. Gondolom már nem kicsit elege volt belőlük. :) Nem is örült túlságosan, mikor újra találkoztak. :D Viszont ha Wolffe parancsnokék erősítésként érkeztek Adi Gallia segítségére, akkor később miért nem voltak ott? Érdekes volt az is, hogy Grievous tábornok ezúttal két darab kék fénykarddal harcolt. Ezúttal lehet, hogy sietnie kellett és nem volt ideje stílusosan előhúznia egy zöldet. :D

 

Na, de rátérek kedvenc droidjaink történetére is. :) C-3PO már többször is tanúbizonyságot tett arról a The Clone Wars történelmében, hogy ebben a sorozatban sokkal mozgékonyabb, mint a filmekben. :) Ezért meg sem lepődtem azon, amikor csak úgy felmászott az Y-szárnyú vadász pilótafülkéjéhez. :) Patitite Pattuna kifejezetten érdekes világ volt, bár igazából a növényzete nyerte el a tetszésemet. A patitite-k aranyosak voltak, de úgy igazából semmi extrát nem találtam bennük. Hay-Zu halála nem kicsit morbidra sikeredett. Pláne úgy, hogy utána az epizód hátralevő részében Artoo magán viselte a vérfoltját. >.<

 

Aztán hőseink elutaztak a Balnabra, ami ugyan más bolygó volt, mint az előző, úgy hangulati értékét tekintve sokban hasonlított rá. A Bounty Hunters óta először láthattunk tee-mussokat, bár különösebb szerepük nem volt, ahogy az említett epizódban sem. Mókás volt, hogy néhány kósza szervíz droid tartotta uralmuk alatt a helyi, primitív népet. Főleg az volt a legviccesebb, amikor sopánkodott, hogy oda a birodalma. :D

 

A weequay kalózok sem tettek hozzá sokat az epizód élvezeti értékéhez, a hajójuk rohadt jól nézett ki, a gladiátor droidok ötlete is jópofa volt, de sajnos nem volt rá sok idő.

 

Hát, ennyi... Nem volt az a bef*satósan jó epizód, de egy kis könnyed, kellemes kikapcsolódásra szerintem ideális. Említettétek lentebb, hogy egy kicsit zsúfoltnak találtátok, talán egy kicsit igaz, de láthattunk már ilyet korábban is, gondolok kitt a Children Of The Force-ra. Mindenesetre nem baj az, hogy egy kicsit könnyedebb történetekkel kezdik el az évadot, hiszen van egy olyan érzésem, akárcsak a harmadik évad esetében, hogy a java még csak ezután jön, méghozzá nem akármilyen mértékben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem tetszett volna így a halála. Most nem is ők voltak a lényegesek. Most gondolj bele, ha Gallia off-screen hal meg, milyen felháborodás lenne? :D

 

Szerintem egy más, komolyabb hangvételű epizódban nagyon jól kijöhetett volna egy ilyen félig off-screen halál. Például egy olyan epizódban ahol a klónok küldetése a főszál, és a Jedi tábornokukat a mellékszálon úgy intézik el, hogy mi is a klónokkal együtt értesüljünk róla az epizód végén. De egy ilyen filleres, "mese" epizódba tényleg nem nagyon illett volna. Szerintem egyébként a készítők tényleg ki akarták itt nyírni Galliát, csak rájöttek, hogy akkor nem tudnák kimenteni a droidokat sem.

 

Viszont ha Wolffe parancsnokék erősítésként érkeztek Adi Gallia segítségére, akkor később miért nem voltak ott?

 

Mert nem Galliához mentek erősítésnek, hanem Plo Koonhoz, Gallia cirkájával csak volt egy megbeszélt találkozójuk útközben. Gondolom muníciót és készleteket szállítottak neki vagy valami ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy más, komolyabb hangvételű epizódban nagyon jól kijöhetett volna egy ilyen félig off-screen halál. Például egy olyan epizódban ahol a klónok küldetése a főszál, és a Jedi tábornokukat a mellékszálon úgy intézik el, hogy mi is a klónokkal együtt értesüljünk róla az epizód végén. De egy ilyen filleres, "mese" epizódba tényleg nem nagyon illett volna. Szerintem egyébként a készítők tényleg ki akarták itt nyírni Galliát, csak rájöttek, hogy akkor nem tudnák kimenteni a droidokat sem.

Viszont ez nem jelenti, hogy a későbbiekben ne esne áldozatul Gallia Grivinek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondjam, zseniális rész volt! Élveztem minden percét. :D A sztori második felét látva végképp droids nosztalgiám támadt. :D Remekül meg volt írva a történet. Már írtátok és én is csak kihangsúlyozni tudom, hogy a sztorimesélés egy új fajtáját láthattuk itt. A hangsúly a két roboton volt, így a háború csak mellékzönge a főszál mellett. Nem tudom megmagyarázni, de valamiért jó volt ezt látni. :D Azon felkaptam a fejem amikor Padmé több millió ismert bolygóról beszél C3PO -nak. Ez irdatlan sok, és gondolom megannyi lehetőség. Szerintem ezzel is az SW univerzum szinte végtelen voltát és kimeríthetetlen lehetőségeit szerették volna érzékeltetni. Ennyi rendszer között szinte minden létforma előfordulhat. A mostani kalandozás során is megismerhettünk két új világot, melyekben eddig ez az évad élen jár. Csupán a Naboo volt ismert világ korábban, a többi helyszín mind az újdonság erejével hatott. Ráadásul a bolygók kialakításában nem kevés fantáziát lehet felfedezni, ugyanis mindegyik egyedi és jól kidolgozott. Akár csak a lakóik. Ami érdekes volt még számomra a rész elején, az a menekülés a hajról. Itt ugye a két robot elköt egy Y-szárnyút. Az űrhajók nem az emberek privilégiuma? A szervesek ugyanis előbbre valók mint a droidok. Emiatt a tett miatt még megüthetik a bokájukat. :D

 

Az első planéta a Patitite Pattuna, melyet apró lények laknak. Nyilvánvaló az utalás a liliputi kis emberkékre, de most is mint már annyiszor, ez nem zavaró, mert kimerül ennyiben a hasonlóság. Érdekes volt látni, hogy ezek a lények méretük ellenére fejlett technikával rendelkeznek, és elég jól képben vannak a droidokat, illetve a galaxist illetően. Talán még űrutazásra is képesek, bár ebben nem vagyok biztos hisz eddig nem hallhattunk róluk. Mindenesetre érdekes lenne, ha ezek a lények kirajzanának az űrbe. Biztos sok kellemes pillanatot szereznének nekünk kalandjaikkal. :D Hay-Zu egy igazi kis zsarnoknak tűnt nekem, és bár halála elég morbid volt, mégis mosolyt csalt az arcomra. :D A demokráciát elhozták a droidok, viszont azt már a harmadik percben átkozták a lakosok. Jó lenne később visszatérni még ide, hogy hova jutottak ezzel a dologgal (Churchill mondata pont ide illő). :D

 

Kalandos bolygófelfedezésünket a Balnab -ra látogatva folytattuk. Ez is szépen megalkotott világ, és az itt található berendezkedés még a Patititeknél is elnyomóbb, itt ugyanis színtiszta diktatúra van. Köszönhető egy nagy és villámokat szóró lénynek, akinek minden szavát félik az őshonos bennszülöttek. Az őslakos megölése elég durva jelenet volt, talán még kicsit erősebb mint Hay-Zu halála. Vajon a fegyvereket is a robotoktól kapták a helyiek? Fejlettségüket elnézve valószínű. C3PO egyébként remekül észrevette már az elején, hogy egy hologrammal beszél, míg R2 a műszereivel könnyen felfedezhette a berendezéseket a szikla mögött. Kíváncsi lennék milyen régóta sanyargatta ezeket a lényeket pár pit droid. :D Amikor megláttam őket, felnevettem. :D Zsarnokoskodó robotokat ritkán lát az ember, főleg ilyen kis semmiségeket. A végén azért megkapták a magukét, így azt is láthattuk, hogy egy űrhajóval érkeztek...akarom mondani zuhantak le. Két kedvenc robotunk tehát elég rövid idő alatt két népet is felszabadított az elnyomás alól, ami mindenképpen szép teljesítmény. :D

 

Ezután olyat láttam, amit eddig még soha. Lemerült a két droid! Azt hittem ilyenre nem képesek, és van bennük valami olyan energiaforrás, ami biztosítja a működéshez szükséges energiát. Itt lépnek be a kalózok, akiknek behozását én nem tartottam feleslegesnek. Itt megint a droid lét árnyoldalát láthattuk, ami a Grievos hajóján látható kemencében tetőzött. Megjegyzem a Grivis beszóláson is jót mosolyogtam, hogy csak úgy gyakorlatképpen leszednek egy kalóz hajót. Ez a cselekedet pont a tábornokra vall. :cool: A kalózhajó felrobbanása is nagyon látványosra és szépre sikeredett, de ezzel úgy általában se volt baj. Magasra tették a lécet, és nem is akarják leverni. Meg kell még említeni szegény Wolffe -t, akinek már a t*ke tele lehet a két droiddal. :lol: Az hatalmas volt ahogy az epizód végén majdnem sírva fakad, hogy megint a történetmesélést kell hallgatnia. :lol: Szó mi szó, C3PO -val egy csapatban lenni nem egyszerű. Főleg egy katonának. :D

 

Igazi jó kis mesés részek voltak ezek. Egyébként én is azok táborát gyarapítom, akik szerint még csak most jönnek a kemény vonalas részek. Elég csak megnézni a címeket. Jobb, hogy az évadban vannak ilyen epizódok is, mert amikor ezeket nézem mindig eszembe jut az SW egyik célja: megszólítani az emberben élő gyereket. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Plo-Koon mesterhez igyekeztek? Mintha erről lett volna szó korábban.

Igazából eléggé összezavarodtam mert a Mercy Mission elején arról volt szó, hogy Plo Koon tábornokhoz igyekeznek, aztán a rész végén már Adi Galliát akarták kisegíteni. De szerintem Werebazsnak van igaza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezután olyat láttam, amit eddig még soha. Lemerült a két droid! Azt hittem ilyenre nem képesek, és van bennük valami olyan energiaforrás, ami biztosítja a működéshez szükséges energiát.

Szerintem ez messze az epizód legnyomasztóbb jelenete. Kicsit arra emlékeztet, mint amikor két barát haldoklik a sivatagban a szomjúságtól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából eléggé összezavarodtam mert a Mercy Mission elején arról volt szó, hogy Plo Koon tábornokhoz igyekeznek, aztán a rész végén már Adi Galliát akarták kisegíteni. De szerintem Werebazsnak van igaza.

Szerintem is. Ráadásul jól jött nekik, mert leadhatták a két droidot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, bár a Tatooinei sivatagban jól elvoltak. :)

Hiszen mégiscsak droidokról beszélünk. :) Egyébként nekem is eszembe juttatta az epizód a klasszikus Droids sorozatot. :) Korábban még nem láttam, csak néhány kósza jelenetet belőle, de most kedvet kaptam hozzá. :) Kihúzom vele, amíg meg nem érkezik a Darkness On Umbara. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszen mégiscsak droidokról beszélünk. :) Egyébként nekem is eszembe juttatta az epizód a klasszikus Droids sorozatot. :) Korábban még nem láttam, csak néhány kósza jelenetet belőle, de most kedvet kaptam hozzá. :) Kihúzom vele, amíg meg nem érkezik a Darkness On Umbara. :lol:

Én is így vagyok vele, lehet, hogy belekezdek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van ahogy nézem nagyjából Odyt leszámítva mindenki közepes és felejthető résznek érezte ezt a mostanit, és ebből a sorból én sem lógok ki. Ahogy Donát is írta, elég mesés, Gulliver és Oz beütésekkel, pár poénnal, de amúgy semmi különös. Nekem az előző jobban bejött, és akkor azt hittem, több ilyen rész nem lesz, de most már tényleg abbahagyhatnák a filler részeket. :)

5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, R2-D2 jól oldalba bökte C-3PO-t, hogy inkább mondja azt, hogy ők kalóz droidok, csak nehogy még egyszer megtörténjen vele az, mint a Duel Of The Droidsban. :D

Mire gondolsz konkrétan, most nem ugrik be. :para:

 

és akkor azt hittem, több ilyen rész nem lesz, de most már tényleg abbahagyhatnák a filler részeket. :)

5/10

De miért? :) Ezek a részek jelentik a változatosságot. A következő száltól beindul a keménykedés ebben biztos vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a rész is tetszett, bár a végét összecsapottnak éreztem. Egymás után három történetszál 20 perc alatt azért nem semmi. A legjobb a második bolygó volt, de a weeguay hajón történtek is tetszettek, bár arra már alig három perc jutott csak.

Amikor Artu véletlenül agyon nyomta a főnököt, az haláli volt, és utána amikor Thripio próbálta a demokráciát meghonosítani a bolygón, na az is tetszett. Végülis kijelenthetjük, hogy a két droid mindkét civilizációt romba döntötte órák alatt. A végén Wolffe parancsnok reakciója... :D szóval humoros rész volt. A következő a helyszínből adódóan úgyis komoly lesz. Obi-Want már nagyon hiányolom, ebben az évadban eddig talán nem is szerepelt.

 

7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nehogy megint szétszedjék őt apró darabokra, hogy megszerezzék a memóriájában tárolt adatokat. :D

Jaj tényleg. :lol: Biztos ezért parázik azóta is Grievous -tól. :D De most beolvasztani akarták őket, amitől mindig is rettegtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.