Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nekem máig az egyik kedvencem, főleg amióta teljes a SAGA. Yoda halála, az Uralkodó halála, Vader megtérése, még azok az ewok macik is a kedvenceim. Az űrcsata bámulatos, Jabba jelentei nagyok. Kicsit lassan indul be, de amikor beindul, pörög, mint Grievous kezében a fénykard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre filmre 5-öst adok.

Noha kicsit több dráma lehetne a film egésze alatt, és az ewok-os résznél kicsit leül a film, de az endori Vader-Luke beszélgetés és a trónteremben zajló események felkavaróak, főleg az ep3 ismeretében. No meg az űrcsata.

A régi részek közül mindig is ez volt a kedvencem.

Ahogy Luke jedi-ruhában megjelenik Jabbánál, és úgy is viselkedik, mint egy jedi, egyszerűen egymaga feléleszti a Jedi-rend feelinget. Olyan érzése van az embernek, hogy: VÉGRE!

Alsótagozatos voltam még amikor moziban láttam és természetesen anyutól mindig azt kértem, hogy olyanra vágja a hajam, mint amilyen Luke-nak. :D

Ja, és külföldről kaptam egy világítós fehér színű fénykardot. A szentjános bogarak csapkodása vele, olyan érzetet árasztott, mint amikor Luke védi a lézernyalábokat Jabba hétvégi hajóján. "I'am a jedi".:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ewokos részek (amikor Leiara rátalál a kis ewok+ Hanék csapdába esése), szerintem az SW történelem legunalmasabb percei :D De eddig még soha nem pörgettem át őket!  :)

 

Ez igaz, de azért az egészben van egy jó értelemben vett gyermeki báj, ahogy a galaxis legnagyobb harcosait elkapja pár plüssmaci :D Miután körbeveszik őket a kis farigcsált lándzsáikkal, Luke még ki is neveti őket :D Nem lenne akkora gáz, ha nem ők intéznék el végül a rohamosztagosokat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne akkora gáz, ha nem ők intéznék el végül a rohamosztagosokat   :)

 

Ez tényleg sokaknak nem tetszik :D Nekem nincs bajom vele. Talán azért, mert először kiskoromban láttam a filmet, és akkor ez annyira természetesnek tűnt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, hogy az ewokok csak kövekkel hajigálták meg a rohamoszikat, ami azért páncél ide, sisak oda ki tudja őket billenteni az egyensúlyból. Arra semmi bizonyték sincs, hogy akár egyetlen rohamosztgaossal is végzett volna kő vagy lándzsa, amit ewok önerőből indított útnak. Parittya, ami a rosszfiú nyakára tekeredik, vagy fára felcsavarodó robogó az más tészta.

És amíg az ewokok lefoglalták a rohamoszikat, Chewi szerzett egy AT-ST-t, amivel könnyedén vissza lehetett verni a "vállogatott" katonákat (Palpi jobban tette volna, ha nem válogat, hanem odaküld annyi rohamoszit, mint amennyi a hangárban várta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jobban tette volna, ha nem válogat, hanem odaküld annyi rohamoszit, mint amennyi a hangárban várta).

 

Palpi elbizakodott volt. Biztos úgy gondolta, hogy egy "szánalmas kis bandával" és a kis macikkal simán elbán az a pár lépegető és rohamosztagos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, hogy az ewokok csak kövekkel hajigálták meg a rohamoszikat, ami azért páncél ide, sisak oda ki tudja őket billenteni az egyensúlyból. Arra semmi bizonyték sincs, hogy akár egyetlen rohamosztgaossal is végzett volna kő vagy lándzsa, amit ewok önerőből indított útnak. Parittya, ami a rosszfiú nyakára tekeredik, vagy fára felcsavarodó robogó az más tészta.

 

Hát az a páncél, ami még egy kődobástól se tud megvédeni azt inkább dobják ki egy kukába. Elképzelem, ahogy egy középkori lovagot, aki talpig páncélban van eltalálnak egy ewok-féle kőparittyával... maximum abba sérülhet le, hogy halálra kacagja magát. És ez ráadásul már az űrkorszak vagy mi... a rettegett birodalmi erők egy egész galaxist nyomnak el, civilizációk ezreit, tehát a hadseregük tudhat valamit... csak épp az ewokokkal nem birnak el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így alakult :) Nyilván Lucasék nem vették halál komolyan ezt a birodalmasdit. Az SW galaxisában még az ewokok is képesek késleltetni a náluk sokkal erősebb birodalmiakat :D Mert azért valljuk meg, a csata nagy részében ők menekültek :D A döntő pedig az volt, hogy Csubiék szereztek egy lépegetőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így alakult :) Nyilván Lucasék nem vették halál komolyan ezt a birodalmasdit. Az SW galaxisában még az ewokok is képesek késleltetni a náluk sokkal erősebb birodalmiakat :D Mert azért valljuk meg, a csata nagy részében ők menekültek :D A döntő pedig az volt, hogy Csubiék szereztek egy lépegetőt.

 

Nekem egy kicsit ez is fura. Chewiék szereznek egy lépegetőt és a csata máris eldölt. Pedig a birodalmiaknak több lépegetőjük, csomó rohamosztagosuk, siklójuk stb. volt. Az elején még oké, mert még a meglepetés erejével, hat, hogy egy lépegető rájuk lő, de aztán nem értem, hogy nem tudják leszedni... szerintem amikor ez a film készült még állt a kilenc epizodos terv és mivel nem ez volt akkor még a végső nagy ütközet, igy ugy gondolták, hogy nem muszáj túlspilázni a földi ütközetet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a birodalmiak igazán nyomon követhették volna a bunkerből az ütközet menetét. "Né' má', ez a lépegető a mieinkre lő!" :)

Igazából ide kellettek volna a vukik. Mindjárt érthetőbb lenne a csata kimenetele.

AZ EP6-ban a Jabba-jeleneteket nem szeretem nagyon, meg az evokokat (de azért az evokosdit jobban bírom Jabbánál) :D . Viszont ami a trónteremben megy, az az első helyre emeli nálam ezt a filmet. Nem beszélve az űrcsatáról. :D Ezek mellett szinte akármi lehetne a többi másfél órában, alighanem akkor is első helyen lenne a ROTJ. (Persze nem egyedül áll ott.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát öszintén szólva a Jedi zseniális, csak azzal a rohadt Endorral nem vagyok kiegyezve. Bele lehet magyarázni hogy mindent, de hát valljuk be, az a csata egy vicc. Válogatott seregim egész arzenálja? - Hmmm. Hát nem úgy tűnt. A másik meg: a küldünk ki még három osztagot és akkor kimegy 12harcos? LOL. De hát ezzel még ki is egyeznék, de az Ewokokkal nem. Most csak azértis letöltöttem egy Ewok filmet és egy rajzfilm részt. DE hát...nem sikerült megkedvelnem őket. A többivel semmi gondom sincs. Sőt az egyik kedvenc részem. Ezért lett nálam csak 4es. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán a Birodalom tudott a plüssmacikról? Mert nagyon meglepettek voltak, amikor a fejükre ugrottak.

Chewi csak egy lépegetőt nyírt ki, a másik kettőt a macik intézték el a furfangos csapdáikkal (tudom, van aki a csapdákba is beleköt, de gondoljunk bele, a sivatagban a modern ember vagy a bushman boldogulna jobban).

Nekem éppen ez tetszik, a Birodalom, mely a technika csodáit vonultatja fel (klónsereg, Halálcsillag, Vader), mégis egy primitív faj közbenjárásával lett legyőzve.

És az ewokok rendesen pusztultak, szaladgáltak, zuhantak, röpültek a csata során, s látszik mennyire kegyetlen a Birodalom, még a játékmaciknak sem kegyelmeznek :)

Én imádom őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, én is a Jedit láttam először moziban... És kis tökfejként nagyon féltem a rankortól :D

 

Egyébként nálam 4-est kap, főleg a Jabba-mentőakció (maga a palota bejön, csak az akció nem) és az ewokok miatt nem kaphat 5-öst - bár az emlegetett endoros vader-luke, a trónterem és az űrcsata nagyon húzták az 5-ös felé...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Jedi egy nagyon nagyon picit mostoha gyerek. Azért, mert amíg nem jelent meg először hivatalosan videókazettán szinkronnal. Digitálisan felújított kép és hang minőség, most utoljára eredeti formában. Ez volt a szlogen 1995-ben. Addig nem is tudtam pontosan miről szól. Csak azt értettem, hogy kiszabadítják Han-t, utána csak annyit, hogy most megjöttek valahová, ahol lövöldöznek, Meg az űrben harcolnak, ja és kardoznak valahol. Azért nem értettem, mert kisgyerekként Nem értettem, meg a rámondásos filmeket. Ez meg csak úgy volt meg. El volt csúszva a rámondás alig lehetett hallani. Ezért Amikor meg lehetett venni őket először ez volt a kedvencem, mert a sztori újdonság erejével hatott, mikor végre megértettem mit miért csinálnak. Idővel egyre hátrébb szorult az SW listámon. Most a hatodik hely az övé. Ezt annak tudom, be, hogy egyszerűen hangulatilag, meg egyébként is a végét jelenti a saga-nak. Vége nincs tovább, ezért mindig furcsa érzésekkel nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sokáig utolsó rész.Sosem felejtem el azt a napot amikor elöszőr láttam.1984 szeptembere volt.Ugyanúgy 3 évet vártam rá mint most a ROTS-re.Mindennap eszembe jutott, hogy vajon miről fog szólni?Vajon Vader tényleg Luke apja?A Felkelők gyözni fognak?Akkor semmi hírforrás nem volt.Egy zenebutikban látott traileren kivül semmit nem lehetett tudni a filmröl.Akkoriban a premier elötti vetitések a Margitszigeti szabadtéri moziban voltak.Legelső nap amikor Magyarországon leadták ,reggel elindultunk jegyért elöszőr a Magyar Néphadsereg müvelödési házába de ott közölték velünk, hogy csak katonák mehetnek be.Aztán elmentünk a Margitszigetre ahol a gépteremben dolgozott az osztálytársam anyukája.Beengedett minket a gépterembe, és ott volt a csoda.A Jedi visszatér tekercsei.Hihetetlen érzés volt nekünk fanoknak látni a tekercseket.Jegyet nem kaptunk, már elkapkodták.Akkoriban alig volt mozi, pillanatok alatt elkapkodták a jegyeket.El voltunk kámpicsorodva, kifelé menet viszont megállítottak minket a jegyüzérek, hogy nekik van jegyük este 8-ra, 40 ft-ért.Ez nagyon sok lové volt akkor.Egy mozijegy kb 10 ft volt akkoriban.Megvettük tölük.Este visszamentünk és rengeteg ember volt.Voltak akik felmászott a környező fákra, és úgy nézték a filmet.Mi is beültünk majd elkezdödőtt az akkor mindent megmagyarázó film.Emlékszem majd meg fagytam, de nem érdekelt.

A film maga nagyon tetszett, főleg az űrcsata.Az ma is példaértékü.Abszolút nem látni a trükköket.Megtudtam, hogy Vader Luke apja, valaha Anakin Skywalkernek hívták, és örültem amikor Palpi-t levágta az aknába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú de jó egy ilyen Ős rajongót is olvasni.

Nekem Unokatesóm 8 éves volt 84-ben. Mesélte, hogy úgy teltek a napjai Főleg az ep4nél, hogy reggel illetve az első vetítés előtt lerakták a mozi elött. Jegyet vett megnézte kijött jegyet vett... ez így ment az utolsó előadásig. Nem volt vele gond el volt egész nap nézte a filmet. egymás után rengetegszer. Ráadásul A New hope-ot félbevágva adták, vagyis kétszer kellett jegyet venni. Akkor simán telt ilyesmire az embereknek. Nem is ő volt ez egyetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zenéje hihetetlen a filmnek.

A kedvenceim:

-Battle of Endor II

-Forest Battle

-Ewok theme

-Victory Celebration

-Jedi Rock(    :)     )

 

Egyetértek a zenét illetően! Az én rangsorom:

 

-The Emperor's throne room

-The death of Yoda

-Brother and sister

-Darth Vader's death

-Father and son

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök ,ha tetszett nektek a leírás.Azt hittem senkit nem fog érdekelni.Tényleg sosem fogom elfelejteni azt a napot.Abban az időben, ha Pesten akármelyik moziban, ment akármelyik Star Wars film akkor ott volt a helyünk.Akkoriban nem volt ennyi a mozijegy ára.Ja és egy moziban egy terem volt egy tekerccsel.Ha nem vetted meg előre a jegyedet, lemaradtál.A vetítés napján szinte lehetetlen volt rájuk jegyet kapni.Míndig óriási sor állt a mozipénztárak elött.A Csillag moziban mindig délután 5-kör kezdödtek az előadások.Ha viszont Star Wars ment, akkor már 4-kor elkezdék, a nagy érdeklődésre való tekintettel.Az EP 4 az meg 2 részben ment le.Mindig volt közte szünet.Hihetetlen nagy Star Wars őrület volt akkoriban.Nem mintha ma nem lenne.Lehetett kapni Star Wars képeket a traffikokban darabja 20 ft volt.Volt nekem egy csomó, csak már nem tudom hol vannak.Most belegondolva amiket leírtam már több mint 20 éve történt.Annak meg nagyon örülök, hogy tizenéves kissrácoknak, úgyanúgy tetszik, ahogy anno nekünk.Számomra ez azt bízonyítja, hogy Lucas valami olyasmit alkotott, ami még számos generációnak fog örömet okozni.Az EP 3 premierjén a Duna Plazaban is láttam szép számmal kissrácokat akiknek furcsa csillogás volt a szemében.Mondtam is a barátomnak(Vele voltam azon az ominózus margitsziget Jedi Visszatér előadáson), hogy emlékszel? 21 éve mi is így álltunk az első Jedi Visszatér vetítés elött.Természetesen amít még sosem fogok elfelejteni, az az idei május 18.-ai nap volt.Mintha csak 1984-ben lett volna.Újra gyermekké váltam.De jó is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszenek nektek a storyk.Na itt van még egy.

A 80-as évek elején mindenkit izgatott,hogy vajon leadja-e a tv a Csillagok háborúját(A New Hope-nak volt ez a címe.Én sokáig azt hittem, hogy tényleg ez a címe).Mi rajongó gyerekek elkezdtünk levelet írni a tv-nek, hogy adják le.Akkoriban ugye 2 tv volt csak, az egyes, és a kettes.1984 novemberében aztán egyszer csak bemondták a tv-ben, hogy a nagy érdeklődésre való tekintetettel, leadják a Csillagok háborúját karácsonykor.Felolvasták a neveket is akiktől levelet kaptak, és az enyémet is bemondták.Ne tudjátok meg, hogy vártuk azon az évben a karácsonyt, és nem az ajándékok miatt.Aztán kiderült a pontos dátum is.1984 dec 25.-e este 8 óra.Ebben az évben vettünk színes tv-t.Ekkoriban a családok nagy részének fekete-fehér tv-je volt.A szintén rajongó barátaim megkérdezték, hogy feljöhetnek-e hozzánk megnézni a filmet.Végre eljött a nagy nap.Háromnegyed 8-kor már ott tömörültünk izgatottan a tv elött.Akkoriban hálistennek nem volt reklám a film közben.Arra emlékszem még, hogy Vader magyarhangja Kristóf Tibor volt.Ő volt Onedin kapitány magyarhangja is.Ez a sorozat ment keddenként a tv-ben.Annyira zavaró volt, hogy akárhányszor megszólalt Vader, míndig Onedin jutott eszembe.Természetesen ezt sem fogom sosem elfelejteni.Arról a karácsonyról ez az emléképem maradt.Fogalmam sincs mit kaptam akkor.Ja és ez egy történelmi pillanat volt.Azóta az mtv sosem adta le semelyik Star Wars filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.