Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Mert nyilván nem lett volna jó "civilben" 1-2 fegyverrel, hogy feltűnés nélkül kilőhesse, aki megtámadja Jabba-t

Oké, ez meg mit akar jelenteni? Most már álruhát is kéne húznia? Nagyon elmentél a fikciók világába, ami nem semmi, hiszen eleve fikcióról beszélünk.

 

Csak nekem tűnt úgy, hogy Greedo blöfföl?

Valószínűleg igen. Egy ilyen blöffnek abban a helyzetben az ég adta egy világon semmi értelme.

 

Hol jelezted ezt korábban? Elkerülte a figyelmem

No comment... Úgy azért elég nehéz vitázni, ha a vitapartner közben szelektíven olvas... :nana:

Hát éppen ez az, nála kimerült az álcázás annyiban, hogy felvett egy sisakot. Ergo lebukik, ha Boba Fett véletlen elsétál mellette. Vagyis semmiféle feltűnést, semmiféle olyan helyzetet nem produkálhat ilyen minimális (minimális, zéró!) álcával, amivel magára vonná akár egy röfi tekintetét is. Mondjuk ezért is tartom hülyeségnek, hogy Lando hónapokig lett volna odabenn. Egyszerűen képtelenség, hogy egy sisaknak hála hónapokig nem esik le senkinek, ki jár-kel ott. Ez ugyanakkora baromság lenne, mint Superman álcaszemüvege. Tippem szerint jó, ha pár napig odabenn volt.

 

Természetesen lehet. De mennyi példa van arra az életben, hogy vki több dologban is világklasszis?

Egyrészt, sosem írtam, hogy Boba Fett testőrként is világklasszis, csak, hogy jobb, mint egy koca vagy weequyai (vagy hogy a túróba kell leírni), vagy bármilyen mezei testőr, akinek a felszerelése egy lándzsa vagy pisztoly. Másrészt, a Föld lakosságának tetemes része általában több dologban jó, mi több, kiváló, és minél több esze vagy fizikai ereje (esetenként mindkettő egyszerre) van egy embernek, annál több dologban lesz az. Romantikus túlzásba persze nem kell esni, hogy mindjárt csak a világklasszis jellemzők számítanak, és akkor már csakis arra az egyre kell fókuszálnia, ha másba is belefog, akkor az "képességei elpazarlása". Ez nézet baromság!

Nézz csak magadba, te hány dologban vagy jobb, mint az átlag.

 

Nehezen tudod megmagyarázni, hogy csak pechje volt. Látványosan össze-vissza szerencsétlenkedett, már-már Jar Jar babérjaira tört.

Na neeee... Jar Jari magasságok... Aha... :facepalm:

Nehezen tudom megmagyarázni? Pedig eddig elég könnyű dolgom volt minden kérdésben. :P

 

Legyőzte Kenobi-t? Mert otthagyták Kamino-n? Vagy mert egy kis kitérőre és trükkre késztették a Geonosis felett? Ennyi erővel Qui-Gon is legyőzte Maul-t vagy Anakin Obi-t. Nem akarok ironizálni, de az nem "legyőzés" volt, hanem egy kis részsiker, egy pofon. Ehhez képest Jango-t lefejezték. Na őt tényleg legyőzték.

Neked a hadászatról nem sok fogalmad van, ugye? Fedezés csak az lehet, aki ott áll a másik oldalán és pajzsot tart elé, testőr csak az lehet, aki ott áll a másik oldalán, feltűnés nélkül, mindenfélefajtaszarka harci tudással felvértezve, csak az a győztes, aki a film végén életben van... Frászt! Jango győzött, miért? Mert Kenobi nem érte el a célját, mi több, vert helyzetben maradt, míg Jango sisakkongatva lelépett. Az, hogy napokkal később ő lett a vesztes Winduval szembe egy totál más összecsapásban, a kaminoi események kimenetelében csak annyiban releváns, hogy Kenobi elbatyarintotta, és Jango eljutott Geonosisra. Ami megint csak annyit jelent, hogy Kenobi elvesztette azt a mérkőzést.

Kis pofon mi? Szóval, ha én elfogok egy betörőt kedden, de következő hét szerdán elüt egy busz, akkor nem arattam győzelmet a betörő felett. Értem én. Nyilván Palpatine sem győzte le a Köztársaságot és a Jediket, mert az ep6 végén Vader lehajította. (És én akartam ironizálni. :P)

 

Lényegesen több esélye lett volna megvédeni, mert így semmi esélye nem volt, akkor meg lett volna.

Igen, mert ha odabenn harcolnak, akkor a midi-chlorianok elkushadnak, az Erő megszűnik létezni, a fénykard aksija meg váratlan lemerül... Álmodik a nyomor.

 

Ezért nem kell belefolyni a csata közepébe. Mert könnyen érheti "pech" az embert. Miért nem tudott felröppenni a "tetőre", ahol a madár se jár és szépen nyugodtan kilőni a célt? Annyi esze volt, hogy odament a lecsóba, aztán még sajnáljuk, hogy belefulladt?

Mert a tető egy vitorla volt, amin vajmi nehéz lehet megállni, és mert nem volt nála mesterlövészpuska? Vagy mert az ellenfél egy olyan fegyvert forgatott és olyan képességek birtokában volt, amellyel lazán visszapasszolgat bármilyen lézernyalábot? Vagy mindez együtt véve?

 

Lényegesen több esélye lett volna megvédeni, mert így semmi esélye nem volt, akkor meg lett volna.

A fegyverarzenálja elég széles volt ahhoz, hogy ne robbantsa fel Jabba-t és magát (ha erre céloztál).

Nem volt látnok, épp ezért kellett volna a pénzautomata mellett maradni és védeni. Nem a bikinis playmate-en van a hangsúly, bmennyire is megindítja a fantáziánk. Amíg Boba kint erőlködött, addig kb. bki kinyírhatta volna Jabba-t. Amekkora felfordulás volt ott meg pláne. Leia-nak adatott meg ez a dicsőség, de én is odapofátlankodhattam volna (ha a környéken lettem volna) megtenni, mert senki nem védte közvetlenül. Az egyedüllétét is így értettem. Nyilván rengetegen zsibongtak körülötte, de láttuk mennyire megszakadtak, hogy segítsenek neki.

Ügyes vagy, de ez nem változtat azon a tényen, hogy egy ember csak azzal tud törődni, amit lát, azzal nem, ami talán bekövetkezik. Hiába erőlteted, hogy odabenn lett volna esélye, érvet emellett még egy darabot nem hoztál fel, se ellenérvet az ellen, hogy Luke odabenn ugyanúgy ketté hasítja Boba fegyverét, sőt, a zárt térben elveszik a jetpack előnye, a fegyverarzenálja nagy része is használhatatlanná válik, mivel azok nagy részével (lángszóró, háti rakéta) megölné magát és a kliensét is. Ezeket cáfold meg érvekkel! Ne csak szajkózd az elképzelésed, támaszd alá! Mi az a tényező, fegyver, tehetség, bármi, ami odabenn szerinted garantálta volna azt, hogy Luke-ot megölheti Fett azelőtt, hogy az őt és kliensét szecskává aprítja.

 

Ezért nem kell belefolyni a csata közepébe. Mert könnyen érheti "pech" az embert.

Akárcsak a kádban, akkor már ne is fürödjön az ember? :P Ha minden harcos ezen az elven működne, nem lennének harcok. Mondok valami nagyon durvát: egy összecsapásban legalább akkor szerepe van a szerencsének, mint a tehetségnek. De ez legyen kettőnk titka. ;)

 

Miért? Szerinted mesterlövész volt? Ha ilyen vénája lett volna, akkor azt csinálja amit előbb írtam. Pláne, ha még a technika is segítette. Egy mesterlövész nem repül oda közvetlen az ellenséghez. Próbálta sutyiban is? Annyira volt sutyiban, hogy Han bele tudott gabalyodni... Meg lehet nézni hogyan csinálta Jango Coruscant-on. Őt nem vágta hátba senki és nem azért, mert szerencséje volt, hanem mert nem is adott rá lehetőséget.

Igen, Jangot tényleg nem vágták hátba, őt csak lefejezték... A csata sűrűjében. :P Coruscanton jól teljesített, meg tudott ölni egy sérült, gyanútlan figurát, gratula neki. :clap: Csak tudnám, hogy ha erre képes volt akkor, minek bérelte fel eleve Zamot? :hmm:

Csak két apró bibi van ezzel az elmélettel. Luke minden a csata hevében, csak nem sérült és gyanútlan. Sajnos bármit kilőnek rá, azt a lükéje ezzel a misztikus energiamezővel azonnal megérzi és kivédi. Ugye ez minden Jedi legalapabb skillje egy csatában. Kivéve, ha béna, mint Coleman Trebor, de a dolgokat elnézve, Luke még annyira sem volt béna, mint Windu.

Kettő, Dex tisztázta, hogy a kaminoi kardnyíl elég ritka cucc, vagyis aligha alapfelszerelés Boba arzenáljában. Egyéb távolsági fegyvere pedig láthatóan nem volt. A puskája nem tűnt mesterlövészpuskának (hiányzott róla a távcső és rövid csöve volt - ez utóbbi a fontosabb, a Star Wars lézerfegyvereinek pontossága a cső hosszával egyenesen arányosan nő, lásd Zam puskája -> a cső rövidségével viszont egyre pontatlanabbak a fegyverek, lásd: DC-15A-k leváltása az E-11 sugárvetőkre, a klónok lövési képességei alaposan megcsappantak a rövid csövű, ennél fogva pontatlan fegyverrel).

Ezzel akkor tisztáztuk is, miért nem lövöldözünk sutyiban felajzott Jedikre megfelelő fegyverzet nélkül. :)

 

Ezt most akkor nem értem. Én is azt írtam, hogy nem a tömeges harcra vannak a testőrök, Boba mégis ebbe ment bele. Nem ért ehhez, mert egy fejvadász nem erre van kiképezve. Egy testőr sem, így szerinted se ért hozzá. A fegyverarzenálról meg pont azt írtuk, hogy volt ott minden jóság.

De Boba Fett nem is vett részt tömeges harcban, Luke nem tömeg. Chewie a lábát fájlalta, Lando lógott a csatából, Han meg vakon ide-oda botorkált, hol Chewie-t, hol Landot keresve. Ők nem harcoló egyének voltak, egyedül Luke ténykedett eme folyamat mentén. És egy ember nem tömeg, ha csak nem Denis Nedry. :D

A fegyverarzenálja meg széles skálán mozgó pusztító erőt képvisel, amiket csak külszínen vethet be, amit beltéren nem használhat. Mindenképpen ki kellett mennie a csatatérre. Két dologban hibázott csupán, azon kívül, hogy aznap felkelt :):

- A jetpack rakétáját kellett volna bevetnie. Bár első kézből tapasztalta meg, hogy az nem okoz különösebb kárt egy Jediben (el tud ugrani), leszédült volna az égről a deregje.

- Oda kellett volna figyelnie a környezetére.

Mondjuk nyilván valamennyire mozgatta a büszkesége és a bosszúvágya is, hogy megküzdhessen egy Jedivel, de ez nem írandó a javára. Ennek ellenére azzal, hogy ott hagyta Jabbát és szembeszállt Luke-kal, amikor az még egy másik járművön volt, helyes döntés volt.

 

Nem hallottál még a pletykákról? Általában semmi nem úgy indul, hogy a legféltettebb titkomat elmondom vkinek, hogy az jól kikotyogja. Ez egyszerűen megtörténik "magától". Az a rancor nem volt egy nagy titok, többen tudtak róla, aligha maradhatott titokban. És kiknek volt legnagyobb esélyük tudni róla? Az őröknek. Én csak ennyit mondtam. Nem kell túldimenzionálni a témát.

Ki dimenzionál itt túl? Leírtam világosan, mi a véleményem a rancor ügyről: Lando nem felderíteni ment, és nem volt ott sok ideig. Ez elég egyszerű. ;)

 

Azért pedig külön jár a pacsi, hogy Te is vágod a Mass Effect témát.

Köszi. Mass Effect rajongó vagyok, legalább úgy vágom, mint a Star Warst (még két Normandy űrhajó is áll a polcomon :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, ez meg mit akar jelenteni? Most már álruhát is kéne húznia? Nagyon elmentél a fikciók világába, ami nem semmi, hiszen eleve fikcióról beszélünk.

Álruhát? Ha vki nem öltözik be teljes harci díszbe, akkor az már álruha? :D Egy laza buli volt, ahova szökőévente betéved 1-1 vki, aki át is tud menni az őrségen és be is jut Jabba-hoz. Ezt a veszélyt kell elhárítani ott a teremben. Ehhez bőven elég egy alapfegyver, amivel a tömegből kilövi az illetőt. Ehelyett Boba beöltözött, mint aki épp missziót teljesít és ki tudja hova sodorja a sors. Ha már itt tartunk, Te eddig hány olyan filmet láttál, ahol a testőrök egy party közepén páncélban voltak kismillió fegyverrel felszerelve? ;)

Egyszerűen indokolatlan volt ott ez a felszerelés, de Boba pont így néz ki jól és pont így van meg az a misztikuma. Ezért kellett ő oda így.

 

Valószínűleg igen. Egy ilyen blöffnek abban a helyzetben az ég adta egy világon semmi értelme.

Nyilván el akarta hitetni Han-nal, hogy vert helyzetben van és felesleges próbálkoznia bmivel is. Buta elképzelés volt, de egy Greedo-tól nem is várhatunk túl sokat. De ha már a blöff hülyeség, akkor mivel magyarázod a részben általad felvetett anomáliákat? Tehát elvileg az egész alvilág Han-t keresi, mégse ismeri meg egy alvilági arc sem egy kocsmában. Senki nem találja meg (Greedo-n kívül) éveken át (aztán ugye Boba). Amikor pedig Jabba-nál van, akkor simán kidumálja magát. Amikor Vader megfizette a fejvadászok krémjét, hogy vadássza le, na az volt hasonló helyzet, mint amit Greedo lefestett. Érdekes módon még aznap meg is lett a kis hamis. :)

 

No comment... Úgy azért elég nehéz vitázni, ha a vitapartner közben szelektíven olvas... :nana:

Nem szoktam szelektíven olvasni. Direkt visszaolvastam és sehol nem írtad, hogy szerinted hány nap telik el. Többször is az EU egy évére hivatkoztál és ezt erősítetted. Csak Lando-nál írtad, hogy szerinted nem volt ott hónapokig, csak pár napig, de ez korántsem jelenti azt, hogy akkor a két rész közt is csak ennyi telik el.

Amúgy is kezdem úgy érezni, hogy kicsit személyeskedés szagú lett néhány megjegyzés. Eddig tök jól elvitáztunk, aminek nagyon örültem, mert ezért is regisztráltam magam a fórumra. Mert mindenről megvan a magam komplett elképzelése, de kíváncsi vagyok másokéra is, hogy mi az amit másképp látunk. Mert lehet, hogy tévedek és "tanulni" akarok. Ez eddig sikerült is több esetben.

Viszont itt már inkább a szavak kiforgatása megy, ami kevésbé szerencsés. ;)

 

Másrészt, a Föld lakosságának tetemes része általában több dologban jó, mi több, kiváló, és minél több esze vagy fizikai ereje (esetenként mindkettő egyszerre) van egy embernek, annál több dologban lesz az. Romantikus túlzásba persze nem kell esni, hogy mindjárt csak a világklasszis jellemzők számítanak, és akkor már csakis arra az egyre kell fókuszálnia, ha másba is belefog, akkor az "képességei elpazarlása". Ez nézet baromság!

Megint elbeszélünk egymás mellett. Az a lényeg, hogy hiába vagy jó (akár kiváló) több dologban, jó eséllyel vmelyikben csúcsosodik. Nem kell olyan elemi dolgokba gondolkodni, lehet ez komplex is, amihez több kompetencia is kell. Pl. tfh. Te az írásban vagy a legjobb. Ez nem azt jelenti, hogy másba ne lehetnél kiemelkedő és azt sem, hogy minden más lépésed baklövés. De azt igen, hogy ha hosszabb távon elsődlegesen mással foglalkozol, akkor az pazarlás a társadalomnak. Akár rajtad múlik, akár nem. Ha a főnököd nem találja meg azt a helyet, ahol a legjobb vagy, akkor bukik az üzeleten.

Ezért írtam a sportos példát is. Át lehet tenni vkit egy másik posztra, csak általában hosszútávon már semmi jó nem sül ki belőle.

 

Na neeee... Jar Jari magasságok... Aha... :facepalm:

Nehezen tudom megmagyarázni? Pedig eddig elég könnyű dolgom volt minden kérdésben. :P

Jó. Akárhányszor láttam Boba vergődését, mindig görcsbe rándult a gyomrom, hogy ezt miért kellett így megcsinálni... Méltatlan a karakterhez. De ha szerinted az úgy volt tökéletes és nem egy szerencsétlen bohócnak ábrázolta Boba-t, akkor örülök. Mindenesetre én akárkivel néztem a filmet, mindegyik csak kiröhögte a fejvadászt. ;)

 

Neked a hadászatról nem sok fogalmad van, ugye? Fedezés csak az lehet, aki ott áll a másik oldalán és pajzsot tart elé, testőr csak az lehet, aki ott áll a másik oldalán, feltűnés nélkül, mindenfélefajtaszarka harci tudással felvértezve, csak az a győztes, aki a film végén életben van... Frászt! Jango győzött, miért? Mert Kenobi nem érte el a célját, mi több, vert helyzetben maradt, míg Jango sisakkongatva lelépett. Az, hogy napokkal később ő lett a vesztes Winduval szembe egy totál más összecsapásban, a kaminoi események kimenetelében csak annyiban releváns, hogy Kenobi elbatyarintotta, és Jango eljutott Geonosisra. Ami megint csak annyit jelent, hogy Kenobi elvesztette azt a mérkőzést.

Kis pofon mi? Szóval, ha én elfogok egy betörőt kedden, de következő hét szerdán elüt egy busz, akkor nem arattam győzelmet a betörő felett. Értem én. Nyilván Palpatine sem győzte le a Köztársaságot és a Jediket, mert az ep6 végén Vader lehajította. (És én akartam ironizálni. :P)

Na akkor szépen sorjában:

Nem azt mondtam, hogy csak az lehet testőr és fedezés, amit írtál... Megint túlzásokba esel. Kifejtettem már részletesen ezt a két dolgot. Nagyjából hajlandó is voltam az elfogadásra, de azért hagytál bennem kétségeket. Leginkább azzal, hogy olyan definíciókat adtál, ami kb. mindig mindenkire igaz. Elterelés egy adott harci helyzetről, mások védelme, a veszélyek kikerülése, megelőzése. Tudom, hogy nem csak pajzzsal lehet fedezni és testőrködni, de azért csak nem kiáltanék ki minden titkosügynököt meg kommandóst egymást fedező testőrnek, mert akkor minek vesszük külön a fogalmakat? ;)

Azt írtad, hogy Jango legyőzte Kenobi-t. Szerintem nem. Nem azért, mert a film végére ő életben marad, ezt megint Te költötted hozzá a dologhoz. Egyszerűen azért, mert mindkét akcióval csak egy kicsi előnyhöz jutott Jango, amivel sokra nem ment. Azért a legyőzött Obi még fel tudott pattintani egy jeladót a hajóra, amivel simán lekövette őket. Effektíve Jango megkönnyítette a dolgát, mert elvezette a Geonosis-ra. Nagy diadal volt. ;) Ezért nem mondható el Qui-Gon-ra se, hogy legyőzte Maul-t, mert attól, hogy elmenekült, nem volt egy komoly harci tény.

Obi és Windu esetét nem mostam össze, nem tudom miért állítod így be. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Azért hoztam elő Jango halálát, mert abból indult ki az egész, hogy Boba fejébe éghetett apja halála. Erre hoztad fel, hogy azt is megjegyezhette ahogy legyőzték Kenobi-t. Na most hasonlítsuk össze a két esetet! Nem emlegetném egy lapon (győzelemként) azt, hogy elmenekülsz vkitől (akit aztán elvezetsz a bázisra), ill. hogy lefejezel vkit. Ehhez talán annyira nem is kell értenem a hadászathoz. ;)

 

Igen, mert ha odabenn harcolnak, akkor a midi-chlorianok elkushadnak, az Erő megszűnik létezni, a fénykard aksija meg váratlan lemerül... Álmodik a nyomor.

Mert a tető egy vitorla volt, amin vajmi nehéz lehet megállni, és mert nem volt nála mesterlövészpuska? Vagy mert az ellenfél egy olyan fegyvert forgatott és olyan képességek birtokában volt, amellyel lazán visszapasszolgat bármilyen lézernyalábot? Vagy mindez együtt véve?

Amikor "megkötözte" Luke-ot vagy vki kézen lőtte, akkor mi volt az Erővel és a fénykarddal? Egyszerűen akkora volt a túlerő Luke-kal szemben, hogy nem tudott minden részletre figyelni.

Ezért írtam idézőjelbe a tetőt. Lényeg, hogy talált volna egy helyet ahonnan rálát a célra és lesből kilőheti. Magyarul nem hívja fel magára a figyelmet. Nyilván az egész környéken csak Han mellett volt stabil hely, ahova mehetett. Minden volt nála csak olyan fegyver nem, amivel messzebbről (nem km-ekről, csak nem az arcából) is el tudta volna találni.

 

Ügyes vagy, de ez nem változtat azon a tényen, hogy egy ember csak azzal tud törődni, amit lát, azzal nem, ami talán bekövetkezik. Hiába erőlteted, hogy odabenn lett volna esélye, érvet emellett még egy darabot nem hoztál fel, se ellenérvet az ellen, hogy Luke odabenn ugyanúgy ketté hasítja Boba fegyverét, sőt, a zárt térben elveszik a jetpack előnye, a fegyverarzenálja nagy része is használhatatlanná válik, mivel azok nagy részével (lángszóró, háti rakéta) megölné magát és a kliensét is. Ezeket cáfold meg érvekkel! Ne csak szajkózd az elképzelésed, támaszd alá! Mi az a tényező, fegyver, tehetség, bármi, ami odabenn szerinted garantálta volna azt, hogy Luke-ot megölheti Fett azelőtt, hogy az őt és kliensét szecskává aprítja.

Kösz a dicséretet. :D;)

Nem hoztam fel érveket? Az nem elég érv, hogy Luke nem is Jabba-t akarta megölni (elsősorban)? Ha Leia-t kilövik vagy eltávolítják onnan vhogy, akkor Luke aligha ment volna Jabba-ra vadászni. Vagy szólt volna a vak Han-nak és Chewie-nak, hogy várják meg amíg bemegy megölni a hutt-ot? A lehető leggyorsabban menekülni akartak. Az tény, hogy felrobbantották a hajót, de azt se akarta (tudta) meggátolni senki.

A jetpack meg aztán nagyon ki lett használva. Csak közlekedésre használta Boba, oda is repült vele a lehető legjobb helyre. Megint mondhatnám Jango-t, aki azért harc közben is előnyt kovácsolt belőle. De legalább tanult belőle Boba, mert a Jedi Academy-ben már halálra idegesített a jetpack-es mutatványaival... :D

Nem garanciákról van szó. Ha Luke besétál, akkor nyilván kinyírja Boba-t, ez nem kétséges. Nem volt 100%-os módszer, ahogy sosincs. Azt kérdezted, nagyobb esélye lett volna-e megvédeni Jabba-t ha bent marad. Erre írtam, hogy igen. Amúgy nem lehetett volna megpróbálni vhogy elindítani azt a deregjét? Ha már Jabba-t nem lehetett ölbe kapni.

De mi az a tényező, ami kint előnyt adott Boba-nak? Mert ugye a jetpack-et nem használta ki. Írod a sok pusztító fegyvert (rakéta, lángszóró), hol használta ezeket kint? Nem lett volna egyszerűbb rögtön egy rakétával megkínálni az akkor még egy kupacban lévő célpontokat, ahelyett, hogy odarepül melléjük?

Félt, hogy ha Luke közel ér hozzá, akkor esélytelen lesz, erre mit csinált? Ő maga ment oda az ellenségek közé. Nem ellentmondásos ez?

 

Igen, Jangot tényleg nem vágták hátba, őt csak lefejezték... A csata sűrűjében. :P Coruscanton jól teljesített, meg tudott ölni egy sérült, gyanútlan figurát, gratula neki. :clap: Csak tudnám, hogy ha erre képes volt akkor, minek bérelte fel eleve Zamot? :hmm:

Csak két apró bibi van ezzel az elmélettel. Luke minden a csata hevében, csak nem sérült és gyanútlan. Sajnos bármit kilőnek rá, azt a lükéje ezzel a misztikus energiamezővel azonnal megérzi és kivédi. Ugye ez minden Jedi legalapabb skillje egy csatában. Kivéve, ha béna, mint Coleman Trebor, de a dolgokat elnézve, Luke még annyira sem volt béna, mint Windu.

Kettő, Dex tisztázta, hogy a kaminoi kardnyíl elég ritka cucc, vagyis aligha alapfelszerelés Boba arzenáljában. Egyéb távolsági fegyvere pedig láthatóan nem volt. A puskája nem tűnt mesterlövészpuskának (hiányzott róla a távcső és rövid csöve volt - ez utóbbi a fontosabb, a Star Wars lézerfegyvereinek pontossága a cső hosszával egyenesen arányosan nő, lásd Zam puskája -> a cső rövidségével viszont egyre pontatlanabbak a fegyverek, lásd: DC-15A-k leváltása az E-11 sugárvetőkre, a klónok lövési képességei alaposan megcsappantak a rövid csövű, ennél fogva pontatlan fegyverrel).

Ezzel akkor tisztáztuk is, miért nem lövöldözünk sutyiban felajzott Jedikre megfelelő fegyverzet nélkül. :)

Hogy jön ide, hogy később Jango-t lefejezték? Sérült volt a figura és magatehetetlen, de ez most irreleváns. Jango-nak ki kellett lőni a célt. Mit csinált? A megfelelő távolságra repült a jetpack-kel, a megfelelő eszközzel kilőtte (mondjuk ez aztán "elárulta"), aztán el is menekült. Esély nem volt kivédeni az akcióját, elfogni vagy akár csak rögtön utánamenni. Tökéletesen kivitelezett akció. Boba-t se vettem elő, mert nem ő kapta el Han-t. Ott volt Vader, aki megtette. Jango is épp annyit tett, amennyit kellett.

Egyáltalán nem igaz, hogy Luke bmit elhárít, amit rálőnek. Csak ebben a néhány percben többször is eltalálják, többek közt Boba is.

Hidd el, tudom, hogy a csőhossz összefügg a pontossággal, sőt azt is hogyan néz ki egy sniper. ;) De biztos, hogy egy jó "lövész" (nem sniper-rel vagy kamino-i nyílheggyel) csak 1m-en belülről tud lőni? Nem tudott volna egy lépésnél messzebbi stabil helyet találni, ahonnan célozzon? Egy rakéta? Vagy odarepül a kellő távolságra és lángszóró? ;)

 

De Boba Fett nem is vett részt tömeges harcban, Luke nem tömeg.

Több tucatnyian aprították (volna) Luke-ot és a kevésbé aktív haverjait. Jabba emberei egymást is zavarták és lőtték, akkora volt a káosz. Hadd nevezzem már tömeges harcnak. :) Még ha nem is volt egy ókori csatajelenet, de egy fejvadász mikor keveredik ilyen parádéba alapesetben (amikor túl is éli)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szerintem most jobban néz ki, mint tavalyelőtt a Chuckban.

19956354.jpg

Némi edzéssel leadhat magáról néhány kilót, ha esetleg akciójelenetekre is szükség lenne, de ha csak a Jedi Templomban kell ücsörögnie, simán mehet rá a fekete Jedi köpeny, és kész. :)

 

De ezen a csoportképen Carrie Fisherrel sincs szerintem különösebb probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem most jobban néz ki, mint tavalyelőtt a Chuckban.

Némi edzéssel leadhat magáról néhány kilót, ha esetleg akciójelenetekre is szükség lenne, de ha csak a Jedi Templomban kell ücsörögnie, simán mehet rá a fekete Jedi köpeny, és kész. :)

 

De ezen a csoportképen Carrie Fisherrel sincs szerintem különösebb probléma.

Úgy néz ki, mint egy fehér bőrű James Earl Jones. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Némi edzéssel leadhat magáról néhány kilót, ha esetleg akciójelenetekre is szükség lenne, de ha csak a Jedi Templomban kell ücsörögnie, simán mehet rá a fekete Jedi köpeny, és kész. :)

 

De ezen a csoportképen Carrie Fisherrel sincs szerintem különösebb probléma.

Amúgy nekem mindig is ez volt az egyik elképzelésem, hogy csak egy ilyen jelenetet szereték látni, ahogy Luke ül egy meditál egy templomban valami erdő bolygón és a templomot is teljesen beborítja a növényzet, indák mindenhol stb. Talán lesz ilyen...:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Mostanában eléggé EPVII feelingem volt, így a SAGA végére koncentráltam. Ennek köszönhetően az EPVI -ot az utóbbi egy hétben legalább négyszer láttam. Meg is lett az eredménye. :D Arra gondoltam, hogy ezeket egy kvízben fogom elsütni, de nem akarok ennyire gonosz lenni. :D A lényeg, hogy két olyan érdekességre lettem figyelmes, amit idestova 30 éve képtelen voltam észrevenni.

 

1. Vader megérkezik az Endorra, amikor is egy AT-AT -t látunk lépegetni. Ennek eddig nem volt sok értelme, de most megvilágosodtam. Az a lépegető ugyanis csak Vader miatt ment oda, és le is parkolt ahogy a nagyúr leszállt!! Luke és Vader beszélgetésekor látszik is a parancsnoki rész a háttérben. Az is lehet, hogy azzal hozták Luke -ot Vader elé, de az is elképzelhető, hogy csupán a nagyurat hivatott védeni.

 

2. Tegye fel a kezét aki észrevette, hogy miközben a Halálcsillagon Vader Luke -ot ingerli, akkor az utolsó snittekben Vader bal kezében egy aktiválatlan fénykard látható??? :o :o Valószínűleg Luke kardja, de ahhoz, hogy megmondjam, ismernem kellene a forgatókönyvet vagy a regényt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában eléggé EPVII feelingem volt, így a SAGA végére koncentráltam. Ennek köszönhetően az EPVI -ot az utóbbi egy hétben legalább négyszer láttam. Meg is lett az eredménye. :D Arra gondoltam, hogy ezeket egy kvízben fogom elsütni, de nem akarok ennyire gonosz lenni. :D A lényeg, hogy két olyan érdekességre lettem figyelmes, amit idestova 30 éve képtelen voltam észrevenni.

 

1. Vader megérkezik az Endorra, amikor is egy AT-AT -t látunk lépegetni. Ennek eddig nem volt sok értelme, de most megvilágosodtam. Az a lépegető ugyanis csak Vader miatt ment oda, és le is parkolt ahogy a nagyúr leszállt!! Luke és Vader beszélgetésekor látszik is a parancsnoki rész a háttérben. Az is lehet, hogy azzal hozták Luke -ot Vader elé, de az is elképzelhető, hogy csupán a nagyurat hivatott védeni.

 

2. Tegye fel a kezét aki észrevette, hogy miközben a Halálcsillagon Vader Luke -ot ingerli, akkor az utolsó snittekben Vader bal kezében egy aktiválatlan fénykard látható??? :o :o Valószínűleg Luke kardja, de ahhoz, hogy megmondjam, ismernem kellene a forgatókönyvet vagy a regényt. :)

1. Az AT-AT-nak amúgy is lehet értelme, hiszen az egy Birodalmi támaszpont (ahol a válogatott elit katonák egy csoportja várja, hogy macikkal küzdjön meg).

 

2. Ez eddig új, még nem sikerült kiszúrnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Az AT-AT-nak amúgy is lehet értelme, hiszen az egy Birodalmi támaszpont (ahol a válogatott elit katonák egy csoportja várja, hogy macikkal küzdjön meg).

Még egy síkvidéken ok, de egy erdőben? :) Ne már. Arra ott voltak a csirkelépegetők. Engem inkább az lepett meg, hogy a fülkét belülről is lehet látni!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát már amennyire logikus lehet egy repülőkkel teli galaxisban egy csigalassúsággal közlekedő monstrum. :D Szerintem nem Vadert védte, szimplán a támaszpontot.

Lehetséges. A lényeg az benne továbbra is, hogy pont ott dekkolt le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1, Szerintem teljesen egyértelmű hogy azzal hozták Luke-ot. A következő jelenet ugyanis azon az üvegfalú folyosón játszódik, ami a kompparkolót köti össze a lépegetővel. Luke jön lépegetve, Vader a lifttel a kompról, beszélgetnek, aztán mindketten be a liftbe ahonnan Vader jött, és mennek a komppal a Halálcsillagra. De nekem is beletelt pár nézésbe mire ez leesett, csak az egyik kedvenc jelenetem úgyhogy hamar összejött az a sok nézés. :D

2, Hmmm ezt még ki kell figyelnem.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Concept art ahogy hozzák Luke-ot

Endorrr.jpg

Amúgy az AT-AT az All Terrian Attack Transport-nak a rövidítése, ami magyarul annyit tesz, hogy Minden Terepen Bevethető Támadó Transzport. Ergo valószínűleg ezzel nem járőrözgettek vagy hasonló, de a foglyok leszállóplatforra való szállításához (vagy a bolygón állomásozó a gyalogság mozgatásához - valószínűleg ez az első számú cél) tökéletesen alkalmas

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.