Ugrás a kommentre

Special Edition-ok


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  • 6 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Nem tudom, hogy egyedi esetről számolok-e be, de mindenképp fontos.

Pár hete vettem a tv-hez új scart-kábelt. Nem egy high-end kategóriás, de minőségi helyen vettem, olyan áron, mely a tv-ből kihozza a max-ot szerintem. Ahogy betettem a filmjeimet egyértelműen látszott a különbség a régihez képest. Hát persze, hogy a jó öreg SW-filmek is kötelezőek ilyenkor. Az ep3 gyönyörű lett, szebb színek, élesebbb kép. Na mondom, kíváncsi vagyok mit hoz ki az ep4-ből? Hát persze, hogy az is szebb lett. De ami miatt igazából írok az kicsit megdöbbentett: teljesen eltűntek az űrhajók körüli négyzetek, kockák!!! :):)

Majd még megsasolom az ep5-6-ot is. Amikor az első TIE-vadászok feltűnnek, direkt nem akartam figyelni, ne rontsa az élményt, de gyanússá vált, hogy nem vettem észre, aztán a csatában már egyenes arra koncentráltam, hogy kiszúrjam a hibákat, de sehol semmi. Há' mi ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy kicserélte valaki a dvd-t a saga edition-ösre. :)

Viccet félre téve lehet hogy beújítok egy Scart-kábelt, csak tudnám hogy mi a különbség közöttük.

A mostanit egy nagyon minőségi helyen vettem, a Media Markt-ban. :)

 

Na, a neten kutatva találtam egy 6000! forintosat, valami aranyozottat... :)

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy kicserélte valaki a dvd-t a saga edition-ösre. :)

Viccet félre téve lehet hogy beújítok egy Scart-kábelt, csak tudnám hogy mi a különbség közöttük.

A mostanit egy nagyon minőségi helyen vettem, a Media Markt-ban. :)

 

Na, a neten kutatva találtam egy 6000! forintosat, valami aranyozottat... :)

Nekem is aranyozott. Én a Kácsa-audionál vettem. Mivel a tv-m csak 63-cm-es átmérőjű, így nem találam értelmét, hogy túl drága kábelt vegyek. Alap scart, 2100 Ft, típus KCB-SC-15.

http://kacsa-audio.hu/index.php?pid=csoportok&csoport=63

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban érdekes. Vajon mi lehet az oka? Van valami tipped Lada?

Egyelőre nincs tippem, nyilván a kábelre gyanakszik az ember. De hogy technikailag hogyan történhet ilyen, abban én nem vagyok guru. Hazamegyek, megnézem a többit is, és holnapra megírom a fejleményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, tegnap megnéztem a többi rész kritikus pillanatait.

Ep5: egy jelenetnél vehető észre, hogy kilóg a lóláb, mégpedig akkor, amikor a Falcont üldözi a csillagromboló és egy két Tie-vadász, de ez semm annyira, mint a másik kábellel. A többi jelenet mind rendben.

Ep6: emlékszem, hogy amikor volt a tv-ben, már az előzetesben mutatott csatajelenetből is észrevehtő volt a jelenség.

A legkritikusabb pont ott van, amikor a Falcon az első Tie-dömpingen átnyomul. És láss csodát! Teljesen rendben van a jelenet.

 

Ezeket a részeket végig kikockáztam, és tényleg eltűntek a hibák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Űrhajók körüli négyzetek ,kockák???????Hol???????????Én nem láátok semmi ilyet.És ezeréves kábelem van.Sőt moziban sem láttam ilyet.Mikor lehet látni?

A dvd változaton lehet látni ilyeneket, azt hiszem (de hogy hol, azt hozzáértők tudják). Bár én nem veszem észre őket, de nálam ez nem is csoda (na meg biztos minden technika is klappol) :D No azért a fénykardok rossz színei még nekem is feltűnnek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

"Kaptam" valakitől egy olyan New Hope cd-t, amin rajta van 3 hang is. Az eredeti, a felújított változat és az angol is. Állati durva. mindegyikkel megnéztem már, és most állandóan azzal játszok hogy a különböző részeket hallgatom meg különböző szinkronnal, és hasonlítom össze őket. De a kedvencem akkor is Greedo hangja marad. :):yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Kaptam" valakitől egy olyan New Hope cd-t, amin rajta van 3 hang is. Az eredeti, a felújított változat és az angol is.

Ez nekem is meglesz, 28 perc múlva :yeah:

Az SE szinkronja meg megvan a 2004-es verzióhoz (kicsit mondjuk hülyén fest az ep5 módosított Palpatine-os jeleneténél, mert ott angol).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
  • 9 hónappal később...

Azt hiszem, ez itt van a legjobb helyen:

 

Sajnos csak a '77-es és a 2004-es verzió van belevágva, mert a '97-es csak VHS-en van meg. Az ep5 és az ep6-nál már az SE is benne lesz (bár ott még akkora különbség sincs, mint eme rész esetében), meg ha egyszer meglesz az ep4 SE, akkor azt is belerakom ebbe. Addig is, jó videjózást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Főnök úr (Ody): Itt is törölte a képfeltöltés az összes képet, ezt is jó lenne pótoltatni, mert ez egy remek összeállítás! Épp a napokban akartam újra átolvasni, de így azért csak nem jó :D

 

Bomarr: Szerintem jól mutatna pluszban, ha az Adywan-os verziót is beletennéd az összehasonlításba! :lol: De persze ez csak 1 ötlet/javaslat/kérés, mindenesetre nagyon jól nézne ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.