Ugrás a kommentre

4x09 - Plan of Dissent


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem így értettem. :P Válaszokat várok, hogy miért kerültek ilyen helyzetbe, ami segíthet megemészteni azt, hogy ennyire különböző klónok létezhetnek. Ez utóbbi oka pedig valószínűleg az, amit írtál, vagyis génhibák, amelyek egyre gyakoribbak lehetnek, ahogy megyünk előre az időben, hiszen Jango-tól már nem tudnak új mintákat venni.

 

Már a Clone Cadets -ben is volt arra utalás, hogy Fives -ék szakasza "selejt". Ez most be is bizonyosodott, csak másképp.

 

Egyébként itt ne spoilerezzetek! Ide csak az aktuális részről írjatok, ne a következőről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy nagyon jó, és feszült részt láthattunk. Igazából már ez is rész is csak felvezetés volt a végére, amire már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire is ment ki ez a négy rész.

Viszont amit most láttunk sem volt semmi. A holokivetítő is állat volt, ahogy a klónok egymást közt vannak, és hogy tényleg mennyire különböznek. Krell egy állat, és remélem megpusztul, bár jobban szeretném, ha nem a klónok ölnék meg, mert akkor az számomra kicsit hiteltelenné tenné őket a továbbiakban. Most arra gondolok, hogy viszont a 66os parancsot meg szó nélkül végrehajtották. Mondjuk nyílván itt a saját életükről van szó, de akkor is. Az a légicsata pedig csodaszép volt, a rövidsége ellenére is.

9/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett ez a rész is. Az előző két halálszagú epizód után kellett ez a kis... hát fogjuk rá, hogy "lazítás" a sztorin.

 

Nagy általánosságban ez a rész a Clone Cadets-ra emlékeztetett, abból a szempontból, ahogy a klónokat kezelte. Nagyon jó, hogy ezúttal Fives állt elő a kész tervvel, és az is nagyon tetszett, hogy nyíiltan kimondta, hogy csinálják meg, aztán vállalják a felelősséget a fegyelemsértésért. Apropó, csak nekem tűnt úgy néhány jelenetben, mintha egy kissé kancsal lenne?

Hardcase most is nagyot alakított, nem volt semmi ahogy az egész hangárt lerombolta :lol: Kár, hogy meghalt, hiányozni fog.

Rex-től szép volt, hogy fedezte a hármast, meg hogy el akarta vinni helyettük a balhét.

Tup és Dogma ezúttal sem tettek rám mély benyomást.

 

Most már én is csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy Krell egy idióta. Mégis mi a f*nét képzelt ez, hogy akarta bevenni a fővárost, miközben azok a rakéták egy pillanat alatt elintézhették volna az EGÉSZ szakaszt, anélkül, hogy egyetlen túlélőt hagytak volna? Az egy dolog, hogy nem akart bemenni az erdőbe. Az is egy dolog, hogy idő hiányában szembeküldte a tankokkal a gyalogságát. Na de hogy egy ekkora veszélyforrást meg se próbáljon elhárítani, miközben lenne rá lehetősége!?! Hol él ez??? Mindenesetre akár idióta akár nem, Fives és Jesse hadbíróság elé állítása sajnos jogos, és ezzel ők is tisztában voltak, mikor megszegték a parancsát.

 

Az űrcsata nagyon látványos volt, és szuper volt alatta a zene is. Nekem (nem) kissé furcsa volt az umbarai holovetítő. Mégis mitől jobb ez az éptítőkockás megoldás mint a hagyományos? Oké-oké egyedi meg menő, de semmi több.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Krellel kapcsolatban az a legidegesítőbb, hogy egyetlen ellenséget sem nyírt ki, a két állaton kívül, és még nagy a képe. Csak hátulról mozizik. :angry:

Ez még önmagában nem is lenne baj, ha értelmes stratégiákat dolgozna ki. Az első vonalból nem lehet úgy átlátni a csatateret, mint hátulról, egy magaslatról (pláne ha ő maga is harcol) ami nehezíti hogy egy tábornok jó tervekkel álljon elő. De így, hogy csak annyi telik Krelltől, hogy "egyenesen bele a közepébe", tényleg idegesítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már én is csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy Krell egy idióta. Mégis mi a f*nét képzelt ez, hogy akarta bevenni a fővárost, miközben azok a rakéták egy pillanat alatt elintézhették volna az EGÉSZ szakaszt, anélkül, hogy egyetlen túlélőt hagytak volna? Az egy dolog, hogy nem akart bemenni az erdőbe. Az is egy dolog, hogy idő hiányában szembeküldte a tankokkal a gyalogságát. Na de hogy egy ekkora veszélyforrást meg se próbáljon elhárítani, miközben lenne rá lehetősége!?! Hol él ez??? Mindenesetre akár idióta akár nem, Fives és Jesse hadbíróság elé állítása sajnos jogos, és ezzel ők is tisztában voltak, mikor megszegték a parancsát.

 

Fives, Jesse és Hardcase tényleg nagyon bátor volt, mert egy ilyet meglépni Krell -nél azért erős. Sejthették, hogy ebből nagyon komoly bajuk is származhat. Komolyabb mint várható. Főleg amikor mondta a végén a tábornok, hogy többet nem fognak keresztbe tenni neki.

 

Nekem (nem) kissé furcsa volt az umbarai holovetítő. Mégis mitől jobb ez az éptítőkockás megoldás mint a hagyományos? Oké-oké egyedi meg menő, de semmi több.

Nekem nagyon bejött, mert passzol az eddig látott különleges Umbarai technikához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a végén ez a nem tesztek keresztbe duma, olyan mintha valami nagyon, nem épp jedi elveket követő dologra készülne. De mire? A kövi rész talán teljes választ is ad erre, nem csupán a klónokkal való elbánást mutatja be. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a végén ez a nem tesztek keresztbe duma, olyan mintha valami nagyon, nem épp jedi elveket követő dologra készülne. De mire? A kövi rész talán teljes választ is ad erre, nem csupán a klónokkal való elbánást mutatja be. :hmm:

Szerintem arra célzott, hogy a parancsait többé nem fogják megtagadni. Bár a megfogalmazás megint olyan Krell -es. :D A TCW legellentmodásosabb karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejött, mert passzol az eddig látott különleges Umbarai technikához.

 

Persze nekem is tetszik, csak azt nem értem, hogy miért jó az umbaraiaknak? Mi hasznuk van belőle nekik? A vadászgépek, a százlábú-lövegek és a pók-tankok nem csak látványosak voltak, de hatékonyak is. Ez a holovetítő viszont -az eddigiek alapján- csak arra jó, hogy felvágjanak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nekem is tetszik, csak azt nem értem, hogy miért jó az umbaraiaknak? Mi hasznuk van belőle nekik? A vadászgépek, a százlábú-lövegek és a pók-tankok nem csak látványosak voltak, de hatékonyak is. Ez a holovetítő viszont -az eddigiek alapján- csak arra jó, hogy felvágjanak vele.

 

Nem értem mi a gondod a holokivetítővel, szerintem egész pofás. Nem kell hogy a galaxis minden pontján pontosan ugyanolyan holokivetítő legyen. :) Egyébként jó az új avatarod :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Fives viselkedését nagyban meghatározza, hogy az egész osztagát kilőtték már mellőle, csak ő maradt. Főleg Echo halála volt megrázó, hisz még arra se volt idő, hogy felnézzenek. Akkor azt érezhette, egy számmal kevesebb. az ilyen kis apróságok biztos előtérbe hozták nála az individuumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális rész volt. Krell nálam már kiírta magát a Jedi Rendből, egy ilyen lény nem lehet Jedi. Belegondolok hogy Qui-Gon meg őközte mekkora a különbség. Werebazshoz hasonlóan én sem tudom felfogni, hogy ott a lehetőség, hogy kivédjék a rakétákat csak 3 klónt kell nélkülözni, és csakazért se.

Már nagyon várom a következő részt hogy kiderüljön mi ennek az oka. Hardcase-t sajnáltam, jófej volt Rex-et meg egyre jobban tisztelem, hihetetlen jó parancsnok. Igazságos és bölcs. Tök jó Jedi lehetne belőle. :D

Fives-ék viszont nagy marhaságot csináltak. Nem Krell védelmére mondom, de a parancsmegtagadás háborús helyzetben akár bajtársaik halálát is okozhatják. A hadbíróságot jogosnak tartom én is, a halálos itéletet viszont nem.

Az hogy Fives-ék ilyenek szerintem nem génhiba a felelős hanem ez Anakin hatása. Gondolom hagyta őket önállóan is hadműveleteket végezni, Rex-el pedig mindig megbeszéli a stratégiát és add a véleményére. Ahogy Ody írta ez Krellnél nagyon szerencsétlen magatartás.

Iszonyúan várom a következő részt, de ez a történetszál megközelítí a Mortis-trilógiát nálam csak más értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem mi a gondod a holokivetítővel, szerintem egész pofás. Nem kell hogy a galaxis minden pontján pontosan ugyanolyan holokivetítő legyen. :)

 

Nincs semmi gondom vele, csak furcsállom :)

 

Egyébként jó az új avatarod :)

 

Köszi, de raikoh14-é az érdem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs semmi gondom vele, csak furcsállom :)

 

Köszi, de raikoh14-é az érdem :)

 

Jól van akkor :) De ezért Star Wars, hogy minnél több színübb legyenek a dolgok.

 

Lassan én is nézek magamnak valami jó avatarokat még.

 

Ja és, 1000. hsz-em, másfél év alatt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális rész volt. Krell nálam már kiírta magát a Jedi Rendből, egy ilyen lény nem lehet Jedi. Belegondolok hogy Qui-Gon meg őközte mekkora a különbség. Werebazshoz hasonlóan én sem tudom felfogni, hogy ott a lehetőség, hogy kivédjék a rakétákat csak 3 klónt kell nélkülözni, és csakazért se.

Tudod miért lehet ez? Mert Krell totálisan lenézi a klónokat, és nem bízik a képességeikben. Szerinte ők csak gyilkológépek, agy nélkül. Hogy hogy gondolkodni mernek? Pedig a bázis bevétele már bizonyíthatta volna számára, hogy a katonák, legalább is ez az elit alakulat talán többre érdemes annál mint amit ő gondol róluk. Itt is ugyanazt feltételezi mint az előző részben. Két klón idegen hajókkal? Egy űrcsata közepében? Ugyan már.... Valahol érthető is az álláspontja, hisz vajmi kevés esély volt a sikerre. A rész végén amikor mondja, hogy utoljára tettek keresztbe neki az az arra is vonatkozhatott, hogy a bázis bevétele is a kiadott parancstól eltérően történt, szóval ha úgy vesszük, már az előző részben megtörtént az engedetlenség. Krell most sokallt be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod miért lehet ez? Mert Krell totálisan lenézi a klónokat, és nem bízik a képességeikben. Szerinte ők csak gyilkológépek, agy nélkül. Hogy hogy gondolkodni mernek? Pedig a bázis bevétele már bizonyíthatta volna számára, hogy a katonák, legalább is ez az elit alakulat talán többre érdemes annál mint amit ő gondol róluk. Itt is ugyanazt feltételezi mint az előző részben. Két klón idegen hajókkal? Egy űrcsata közepében? Ugyan már.... Valahol érthető is az álláspontja, hisz vajmi kevés esély volt a sikerre.

 

Ez rendben is van, de arra azért engedélyt adhatott volna, hogy próbálják meg kiismerni a gépeket, és csak azután letiltani az akicót, hogy pl látta mit művelt Hardcase a hangárban.

 

A rész végén amikor mondja, hogy utoljára tettek keresztbe neki

Nem mondott ilyet. Azt mondta, hogy bárki aki keresztbe tesz neki, az megfizet. Van egy árnyalatnyi különbség. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az előző kettő, úgy ez is egy jó kis rész volt. Valamivel jobban bejött az előzőeknél, ami nagy szó, mivel azok sem voltak épp gyenge epizódok.

Tetszett, hogy ekkora hangsúlyt fektettek a klónok motivációinak, gondolkodásmódjának bemutatására. Engem egyáltalán nem zavar a 66-os paranccsal való ellentmondás, már amennyiben arról van szó. Lama Su sem azt mondja az Ep2-ben, hogy gondolkodás nélkül megtesznek bármit, mint a droidok, hanem azt, hogy feltétlen engedelmesség jellemzi őket. De valahol mégis csak emberek, még jó, hogy elgondolkodnak egy parancs értelmén, ha abban az életük is értelmetlenül forog kockán, úgy, hogy van mellette egyértelműen jobb opció. Ráadásul tényleg nem kizárt, hogy Krell elme roggyant, vagy ellentétes oldalon áll, így szükség van bizonyos fokig a józan ítélőképességükre is. Mellesleg az osztagból még így is számos klón követi vakon a parancsokat, úgyhogy nem értem a problémát. Nem egyszer elhangzik az a mondat is, hogy "Krell biztos tudja, mit csinál."

Az sem kizárt, hogy bizonyos körülmények, események hatására némely klónok gyökeresen megváltoznak. Nem hinném, hogy mind genetikai hiba lenne. Egyébként ahogy észrevettem, Fives is elindult a Cut féle úton, remélem nem lesz belőle baja. Nehogy már egy idióta miatt végezzék ki. Ha eltekintünk a feltétlen engedelmességtől, pontosan Fives gondolkodása lenne helytálló egy hadseregben. Teljesíti a parancsokat (már amennyiben azok a körülményekhez képest a leghelytállóbbak), tiszteli a helyettesét, ha cserébe ugyanezt kapja viszont. De mivel ők klónok, valamilyen szinten kevésbé önállóak, mint egy átlag katona. Talán ez az, ami megtéveszti Krellt, aki tényleg droidként bánik az embereivel. A toronyban is milyen paraszt módon fellökte a klónt, aki semmi rosszat nem tett. A csúcs tőle (mert természetesen ebben a részben is van ilyen), hogy azért bünteti meg a klónokat, mert megtagadtak egy parancsot, ez igaz, de egy olyan tervért cserébe, ami sokkal hatékonyabb volt, mint az ő baromsága, hogy menjenek megint a darálóba. Egy jó vezető ilyenkor normális esetben minimum elnézi a parancsmegtagadást, de akár még meg is dicsérheti őket a hatásos stratégia kidolgozásáért. Ja, és még Krell mondja, amikor Rex elkéri Fivesékat, hogy nem nélkülözhet 2 embert sem a frontvonalról. Nem mindegy neki, hogy 50 vagy 52 embert küld a vágóhídra?

Egyébként azt is közre játszhat - és ez csak most jutott eszembe - hogy a klónok tudják, mi számít normális viselkedésnek egy Jedinél. Krellel pedig épp ezért ellenkezik némelyikük. A 66-os parancsig talán odáig fajul az egész, hogy már a klónok is látják, hogy egy Jedi sem úgy viselkedik, ahogy azt "kéne". Addig még történhet bármi, ráadásul a készítők nyilván nem poénból, csak hogy ellentmondásokat generáljanak írták meg ilyenre a TCW adott epizódjait. ;)

Az űrcsata amilyen rövid, olyan gyönyörű volt, szép kis Ep3 utalást keltve. De a nabooi csatára is szépen utaltak, vagy az Ep6-ra, amikor Fivesék az utolsó pillanatban repültek ki a hangárból a robbanás elől. Úgyhogy az apróságokért megint jár a jó pont. Hardcase-ért kár, sajnálom, hogy meghalt. Gondolom ez egy újabb löket Fivesnak, akivel eléggé összehaverkodott a történtek alatt. Kíváncsi vagyok, mi lesz a hadbíróságon, de ha Fivest ki merik nyírni... szóval ne nyírják ki, na. :D A látvány szokás szerint, lenyűgöző volt - főleg az űrcsata része, Krell pedig szokás szerint, egy troll, de ezeket már leírtam az előző részeknél. Krellnek vesznie kell, mihamarabb! Mikor lesz már szombat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben is van, de arra azért engedélyt adhatott volna, hogy próbálják meg kiismerni a gépeket, és csak azután letiltani az akicót, hogy pl látta mit művelt Hardcase a hangárban.

Sajnos így nem lehet megközelíteni Krell -t. :) Nála nincsenek lehetőségek ha a klónok magánakcióiról van szó.

 

 

Nem mondott ilyet. Azt mondta, hogy bárki aki keresztbe tesz neki, az megfizet. Van egy árnyalatnyi különbség. :peace:

Valóban, így másabb. Meglátjuk mit is jelent ez valójában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész végén amikor mondja, hogy utoljára tettek keresztbe neki az az arra is vonatkozhatott, hogy a bázis bevétele is a kiadott parancstól eltérően történt, szóval ha úgy vesszük, már az előző részben megtörtént az engedetlenség. Krell most sokallt be.

Erről jut eszembe, még ha nem is pontosan ezt mondja, de a lényeg, hogy mindkét esetben, amikor eredményt értek el, az az ő határozott parancsai ellenére történt, ami elég nagy gáz. Ha valaki hátráltatja a küldetést, akkor az ő maga, Krell. Ezt vajon hogy magyarázza meg saját magának? És szerintem ez el fog hangozni érvként, Fives-ék tette mellett a következő részben, amikor jön a hadbíróság.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod miért lehet ez? Mert Krell totálisan lenézi a klónokat, és nem bízik a képességeikben. Szerinte ők csak gyilkológépek, agy nélkül. Hogy hogy gondolkodni mernek? Pedig a bázis bevétele már bizonyíthatta volna számára, hogy a katonák, legalább is ez az elit alakulat talán többre érdemes annál mint amit ő gondol róluk. Itt is ugyanazt feltételezi mint az előző részben. Két klón idegen hajókkal? Egy űrcsata közepében? Ugyan már.... Valahol érthető is az álláspontja, hisz vajmi kevés esély volt a sikerre. A rész végén amikor mondja, hogy utoljára tettek keresztbe neki az az arra is vonatkozhatott, hogy a bázis bevétele is a kiadott parancstól eltérően történt, szóval ha úgy vesszük, már az előző részben megtörtént az engedetlenség. Krell most sokallt be.

 

 

Én is ezt érzem. Hogy holt hülyegyerekeknek nézi őket akikre azt sem lehetne rábízni hogy egy zsemlét hozzanak a boltból. Szerintem a következő részben kiderül ennek oka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky. Egy seregben nem mérlegelheted a parancsot. Végre kell hajtani! Nem válogathatsz, hogy ez most tetszik, ez meg nem mert meghallhatok. Persze most kicsit sarkítottam, de hiába kegyetlen Krell, akkor is végre kellene hajtani amit kér. Ebben egyetértek oldival.

 

A Jedik megszokott viselkedése pedig változhat. Nyilván a háború rájuk is hatással van, némelyiket eltorzíthatja. Krell esetében is ez látható. Az is lehet, hogy ő az első példánya ennek a fajtának és idővel több is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, még ha nem is pontosan ezt mondja, de a lényeg, hogy mindkét esetben, amikor eredményt értek el, az az ő határozott parancsai ellenére történt, ami elég nagy gáz. Ha valaki hátráltatja a küldetést, akkor az ő maga, Krell. Ezt vajon hogy magyarázza meg saját magának? És szerintem ez el fog hangozni érvként, Fives-ék tette mellett a következő részben, amikor jön a hadbíróság.

Krell elvakult, ezért tőle ne várjunk belátást szerintem. A tárgyalás meg marha jó lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky. Egy seregben nem mérlegelheted a parancsot. Végre kell hajtani! Nem válogathatsz, hogy ez most tetszik, ez meg nem mert meghallhatok. Persze most kicsit sarkítottam, de hiába kegyetlen Krell, akkor is végre kellene hajtani amit kér. Ebben egyetértek oldival.

Persze, de ez a Krell-féle vezetőkre nem igaz. :)

Ezért írtam, hogy nem árt, ha a katonák is mérlegelnek és elgondolkoznak a parancs értelmén. Ha Rexék nem így tettek volna, akkor valószínűleg a klónok fele már halott lenne, Krell parancsai miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de ez a Krell-féle vezetőkre nem igaz. :)

Ezért írtam, hogy nem árt, ha a katonák is mérlegelnek és elgondolkoznak a parancs értelmén. Ha Rexék nem így tettek volna, akkor valószínűleg a klónok fele már halott lenne, Krell parancsai miatt.

De épp azt írom, hogy ilyen nincs. :) Ez parancsmegtagadás, lázadás. Krell -ről lehet jelentést tenni, vagy beárulni Aankinnak, aztán majd a Jedik a körmére néznek. De szembeszegülni a parancsaival nem lenne szabad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp azt írom, hogy ilyen nincs. :) Ez parancsmegtagadás, lázadás. Krell -ről lehet jelentést tenni, vagy beárulni Aankinnak, aztán majd a Jedik a körmére néznek. De szembeszegülni a parancsaival nem lenne szabad.

Akkor ezek szerint, én pocsék katona lennék, mert Fivesal 100%-ig egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.