Ugrás a kommentre

4x10 - Carnage of Krell


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez csont nélkül a legjobb, legdöbbenetesebb, legmindenebb Clone Wars rész. Ritkán eresztek meg hangos "aztak*rvákat" sorozatnézés közben de itt folyamatosan szálltak... pár jelenet, ami mindennek odavert:

 

-Ahogy Rex leemeli az "ellenség" sisakját... majd nem sokkal utána mikor a másik parancsnoknak kicsordul a könnye és meghal

 

-Mikor Krellt körbeállják, majd szétdobálja őket.... szabályszerűen felugrottam a székemben

 

-És ami mindent üt: amikor Krell elmondja, hogy miért tette

 

Ezt az írót azonnal felkéne venni állandóra.

 

Egyébként Palpatine valószinüleg anélkül hogy Krell tudta volna már megsejtette a lovag párfordulását: az umbara sorozat elején Krell elmondja, hogy a kancellár kérvényezte hogy ide helyezzék. Ha itt ügyesen produkál minden valószinüség szerint teljesült volna az óhaja és bekerülhetett volna a szeparatistákhoz.

 

Itt én azért sejtek sok mindent de főleg Palpi kezét. Mi van ha Krellt ő hűlyítette meg? Mert most már biztos hogy Anakint nem véletlenül hívatta a jó őreg salabakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűűűűűazanyjááátaztaaakuuurvaaaaamindenitvaaaaóóóóó!!!! (Kicsit ki kellett bővítenem a rész egyszavas jellemzésére. :))

Először is, a legszomorúbb, ami történt az egész TCW alatt: Waxer :cry: :cry: :cry: Miért? Miért így? Miért ő? Miért ölték meg az egyik kedvenc klónom? Szegény Boil. :(

 

Krell meg... sokkal, sokkal fájdalmasabb, keservesebb halált érdemelt volna. Egyszerű hátba lövés. Kevés. Nagyon kevés. Mocskos áruló, rohadt szadista, szemét dögedék. Eddig is gyűlöltem, de most már nincs szó erre a karakterre. Ha valaki megérdemelte volna, hogy ezer évig emésztődjön a Sarlacc bendőjébe, az ő. Pedig oda még Sidioust sem küldeném be.

 

Összességében: remek történeti szál volt ez az umbarai. Egyszerűen fantasztikus! És biztos vagyok benne, hogy ez lesz az első, vagy a legfőbb ok a 66-os parancs bevezetésére. Mert ha egy Jedi önmagától lesz áruló, akkor egy ilyen parancsra bizony szükség van. És ugye a külső szemlélők számára Krell nem az első (de eddig a legrosszabb, hiszen Sith ráhatás nélkül vállt ilyenné), hanem Dooku. Ezután a 66-os megteremtését a Szenátus tapsikolva fogja megszavazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt én azért sejtek sok mindent de főleg Palpi kezét. Mi van ha Krellt ő hűlyítette meg? Mert most már biztos hogy Anakint nem véletlenül hívatta a jó őreg salabakter.

Szerintem nem. Ne legyen így. Ne legyen már minden gonosz mögött Palpatine a hunyó, mert akkor se a Jedi Rend, se a Köztársaság nem rohadhatna, csak azóta, hogy Palpatine hatalomra tett szert. Mégis, már jóval Palpatine előtt elkorcsosult ez a két szervezet. Sidiousnak azért sem érdemes amúgy úton-útfélen Jediket hülyíteni, mert lelepleződhet. Szóval itt csak annyi lehet, hogy Palpatine-nak leesett, hogy Krell már meggajdult és mint mindig, jól rögtönözve kihasználta a kínálkozó alkalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne legyen már minden gonosz mögött Palpatine a hunyó,

 

Ez igaz, nem lenne jó, ha mindenhova őt állítanák be a gonosz öregapjának.

 

Mindenesetre remek rész volt, Krell már már ijesztő ilyen megszállott őrülten. Remekül csinálták meg, bár igaz, egy ilyen szemétláda, genya szenvedés dúsabb halált is kaphatott volna. :evil: Egyszerüen mindt sokan mondták fantasztikus volt, és nagyon komor, de rendkívül jól megszerkesztett események voltak benne. Dogma szerepe zseniális volt, ő lőtte hátba, pedig korábban Krell legnagyobb híve volt. Nagyoooooooooooooooooooooooooooooooooooon király volt. :rock: :rock: :rock: :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. Ne legyen így. Ne legyen már minden gonosz mögött Palpatine a hunyó, mert akkor se a Jedi Rend, se a Köztársaság nem rohadhatna, csak azóta, hogy Palpatine hatalomra tett szert. Mégis, már jóval Palpatine előtt elkorcsosult ez a két szervezet. Sidiousnak azért sem érdemes amúgy úton-útfélen Jediket hülyíteni, mert lelepleződhet. Szóval itt csak annyi lehet, hogy Palpatine-nak leesett, hogy Krell már meggajdult és mint mindig, jól rögtönözve kihasználta a kínálkozó alkalmat.

Egyetértek. Palpatine sokszor csak katalizátor egy már meglévő problémában. Hamarosan összekapom magam, és írok egy kis szösszenetet a részről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mondtam én hogy volt EP 3 utalás :D

 

This episode features a couple of references to the third episode of the Star Wars movies, Star Wars Episode III: Revenge of the Sith. For example, the scene where the clones confront Pong Krell in order to arrest him is similar to the scene in the movie where Mace Windu and three other Jedi surround Chancellor Palpatine and order his arrest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében: remek történeti szál volt ez az umbarai. Egyszerűen fantasztikus! És biztos vagyok benne, hogy ez lesz az első, vagy a legfőbb ok a 66-os parancs bevezetésére. Mert ha egy Jedi önmagától lesz áruló, akkor egy ilyen parancsra bizony szükség van. És ugye a külső szemlélők számára Krell nem az első (de eddig a legrosszabb, hiszen Sith ráhatás nélkül vállt ilyenné), hanem Dooku. Ezután a 66-os megteremtését a Szenátus tapsikolva fogja megszavazni.

Ezt azért kétlem, hogy a Szenátus elé vitte volna Palpatine. A Szenátustól már csak egy köpésnyire van a Jedi Rend, nem is beszélve azokról a szenátorokról akik barátságot tartanak fel a jedikkel. Megnéztem volna az a szitut amikor a Jedi Rend ráébred, hogy létrehoztak egy ilyen törvényt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ha a szenátus tapsikolva elfogadná a 66-ost, az azért lenne furcsa, mert akkor a Jedik végül is tudnának a parancs létezéséről?

 

Az addig oké, hogy amikor Sidious kiadta, akkor minden klón parancsnok azt hitte, hogy a Jedik Krell sorsára jutottak, de azért ezen még mindig minimum el kellett volna gondolkozniuk. Láthattuk, hogy Rex nem tudta lelőni Krellt, pedig biztosan tudta, hogy áruló. Akkor egy felsőbb - nem tudjuk hogyan, de Obi-wan áruló - parancs végrehajtásának nem kellene olyan simának lennie, mint amilyen az EpIII-ban. Innen még minimum egy plusz infó hiányzik az ellentmondás feloldásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik igenis tudtak a 66-os parancsról, ahogy volt 65-ös is, ami a kancellár letartóztatásáról szól. Lényegében bebiztosítja mindkét felet, bár a Jedik nem gondolták soha, hogy erre szükség lehet.

 

Tudtak volna 66-osról nem hiszem hogy annyira bratyiztak volna a klónokkal, akik egy szóra hirtelen hátbalőhetik őket. Hol van az hogy tudtak róla?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookien azt olvastam hogy a Jedik csak a 65-ösről tudtak, többiről nem. Egyébként a többi parancs mit takar, le van írva valahol?

 

Leírva nem tudom, hogy létezik-e, de hadd halljuk őket magától, a főkancellártól :D :

http://www.youtube.com/watch?v=T2FyeKJAJpw&feature=related

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírva nem tudom, hogy létezik-e, de hadd halljuk őket magától, a főkancellártól :D :

http://www.youtube.com/watch?v=T2FyeKJAJpw&feature=related

 

Ezen még mindig tudok szakadni :lol:

 

De legalább már tudom őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookien azt olvastam hogy a Jedik csak a 65-ösről tudtak, többiről nem. Egyébként a többi parancs mit takar, le van írva valahol?

Hogy tudtak-e bármelyikről, arra van egy homályos, így is, úgy is értelmezhető válasz:

 

"They killed us... They killed us all... Why?"

"Orders. You never read the GAR's contingency orders?"

―Arligan Zey and Ordo Skirata

 

 

Ha a wookien rákeresel, ott van párnak a leírása: 4, 5, 65, 66

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik igenis tudtak a 66-os parancsról, ahogy volt 65-ös is, ami a kancellár letartóztatásáról szól. Lényegében bebiztosítja mindkét felet, bár a Jedik nem gondolták soha, hogy erre szükség lehet.

Úgy vélem ez a szál, már amennyit láttam belőle azért összhangban van ezzel, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ha a szenátus tapsikolva elfogadná a 66-ost, az azért lenne furcsa, mert akkor a Jedik végül is tudnának a parancs létezéséről?

 

Az addig oké, hogy amikor Sidious kiadta, akkor minden klón parancsnok azt hitte, hogy a Jedik Krell sorsára jutottak, de azért ezen még mindig minimum el kellett volna gondolkozniuk. Láthattuk, hogy Rex nem tudta lelőni Krellt, pedig biztosan tudta, hogy áruló. Akkor egy felsőbb - nem tudjuk hogyan, de Obi-wan áruló - parancs végrehajtásának nem kellene olyan simának lennie, mint amilyen az EpIII-ban. Innen még minimum egy plusz infó hiányzik az ellentmondás feloldásához.

 

Rex nem azért hezitált, nem akarta vagy nem tudta volna lelőni Krell-t, hanem mert egy ilyen döntés messze meghaladta a hatáskörét. Hiába volt Krell áruló, attól még a feljebb valója maradt, amíg valaki még magasabbról le nem váltotta, és beleegyezését nem adta a kivégzéséhez -ezt pedig nem volt idejük kivárni, hiszen az umbaraiak feléjük tartottak (Mondjuk az, hogy végül csak nyert a Köztársaság, eléggé belerondít a képbe :no: ) tehát ha Rex Palpatine-tól kapott volna parancsot Krell kivégzésére, akkor habozás nélkül fejbe lőtte volna szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex nem azért hezitált, nem akarta vagy nem tudta volna lelőni Krell-t, hanem mert egy ilyen döntés messze meghaladta a hatáskörét. Hiába volt Krell áruló, attól még a feljebb valója maradt, amíg valaki még magasabbról le nem váltotta, és beleegyezését nem adta a kivégzéséhez -ezt pedig nem volt idejük kivárni, hiszen az umbaraiak feléjük tartottak (Mondjuk az, hogy végül csak nyert a Köztársaság, eléggé belerondít a képbe :no: ) tehát ha Rex Palpatine-tól kapott volna parancsot Krell kivégzésére, akkor habozás nélkül fejbe lőtte volna szerintem.

Így van.Mindenképpen neki kellett dönteni, ő volt a rangidős és Appo jelenti neki, hogy a kommunikációs berendezést szabotálták, így nem tudott felsőbb parancsot kérni. Mondjuk akkor fura, hogy miként vették Obi-Wan adását, arról, hogy feléjük vonulnak vissza az umabraiak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van.Mindenképpen neki kellett dönteni, ő volt a rangidős és Appo jelenti neki, hogy a kommunikációs berendezést szabotálták, így nem tudott felsőbb parancsot kérni. Mondjuk akkor fura, hogy miként vették Obi-Wan adását, arról, hogy feléjük vonulnak vissza az umabraiak?

Az szerintem nem Obi adása volt, hanem Krell manipulációja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már le volt tartóztatva és a cellájában ücsörgött. Meg különben is mit ért volna egy ilyen adással?

Én másra gondoltam. :) Üzenetet kaptak Kenobitól. Lehet, hogy füstjeleket küldött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos akkor bővebben. Mára már lehiggadtam annyira, hogy tudjak írni. :D

 

Egyértelműen itt domborodott ki ennek a szálnak a legfőbb erénye, nevezetesen az, hogy olyan szereplőket láthattunk benne, akikkel bármi történhet, nincs kőbe vésve a sorsuk (nem úgy mint Anakinnak és a többi főszereplőnek). Ez akkora pluszt adott az amúgy is remekül megírt részhez, hogy egyenesen a sorozat eddigi legjobbjává emelte az epizódot. Az eddig oly' remekül adagolt feszültség itt pattan ki, és sikerül is nagy hatást gyakorolnia. Az egyszerűen zseniális ötlet, ahogy Krell egymás ellen manőverezi a klónokat. Ehhez fogható WTF pillanat talán még nem is volt a sorozatban. Nagyon jól sikerült a karakterépítés, ráadásul kaptunk új, immár gyökerekkel rendelkező klónokat is. Ebben talán élen jár Dogma, aki nagy utat megtéve a feltétlen engedelmességtől eljutott a Jedi gyilkos címig. De hogy történhetett mindez?

 

A klónok dilemmája és csalódottsága gyönyörűen van ábrázolva. Bár tegnap este még nem értettem egyet Frenkie -vel a 66 -os parancsot illetően, ma már viszont úgy vélem igaza van. Ez a kvadrológia teljesen megágyaz ennek a parancsnak. Láthatjuk honnan indul el a folyamat. Bár kis finomítás még elkél majd, de az erős alap már megvan. Itt lényegében az történt, hogy a klónok szembekerülnek egy olyan lovaggal, aki szívből utálja őket, sőt, az a célja, hogy minél többet küldjön a halálba. Ráadásul már a Köztársaságban sem hisz. Nem hiába értetlenkednek sokszor, hogy de hát ő egy Jedi, miért teszi ezt? Teljesen új helyzettel találták szemben magukat, és ami a leglényegesebb, ezután az incidens után már semmi nem lesz olyan mint ezelőtt. Az előítélet és a bizalmatlanság ott lesz bennük a Jedik iránt. Fives és Jesse biztosan erre az útra lépett, de Rex -ben is elhatalmasodhattak ezek az érzések. Az epizód legdöbbenetesebb része minden bizonnyal segített neki meghozni a nehéz döntést, mert amikor a klónok egymást lőtték halomra az igazán szívbe markoló és tragikus volt. Ilyen aljasságot már nem lehet megmagyarázni és védeni sem.

A legjobban Dogma esete mutat rá, hogy mennyire komoly traumán estek át a katonák. Ő a végletekig lojális volt Krell -hez, megtestesíti mindazt amiről Lama Su beszélt az EPII -ben Obi -nak. Minden parancsot vakon végrehajt, és csak a Jediket fogadja el vezetőnek, mindenben alárendeli magát a parancsaiknak. Erre most mit hall? Teljesen a sárba tiporja a vakon követett Jedi tábornok, idiótának nevezve őt. Vajon a jövőben miként fog Dogma bármilyen parancsot is vakon követni? Megmondom én, sehogy. A feltétlen bizalom (a hangsúly a feltétlenen van) a Jedik iránt szerintem itt kiveszett a klónokból. Krell kiölte belőlük. Rex is mindvégig próbál azon a mezsgyén haladni amit a rangja megenged, bár ez nem könnyű, mert a cselekedeteivel ő is átlépi azt a bizonyos határt. Ellenben nincs más lehetősége. Olyan volt ez az egész, mint egy mini 66-os parancs, csak egészen más hangsúlyokkal.

 

És persze Krell is megér egy bekezdést. Most már tudjuk milyen Jediknek építhették anno a Citadellt. Döbbenetes, hogy mivé fajult. Én is azt vallom, hogy a tábornok fokozatosan vált ilyenné, semmi szeparatista vagy sötét oldali behatás nem érte. Egyszerűen egy állat lett a háború alatt. Valószínűleg eleve nem szerette a klónokat, akik korábban talán keresztbe is tehettek neki valamilyen szinten. Erre rakódhattak rá a látomásai a jövőről, amiket teljesen félre értelmezett. Érthető, hogy miért vágyott Dooku -hoz, hisz ő is egy renegát Jedi aki azt vallotta amit lassan Krell is a magáévá tett. Mondhatni megvilágosult, de ezt valami elég groteszk módon tette. Jól érezte, hogy a Köztársaságnak vége, és hogy a Jedik már nem elég erősek, viszont abban szarvashibát vétett, hogy a megváltást Dooku -tól várta. Kíváncsi lettem volna milyen pofát vág, amikor megtudja az igazságot. Egyébként volt egy nagyon jó mondata: "Nem vagyok már olyan naiv, hogy Jedi legyek" Milyen igaz és szomorú is egyben. A halála megérdemelt volt, és a sors iróniája, hogy az a katona lőtte hátba, aki a végletekig hűséges maradt hozzá.

 

A történet hagyott maga után jópár kérdőjelet. Biztos vagyok benne, hogy ez csak a kezdet volt, és lesz még szó az Umbarán történtekről, mert ezek nagyon súlyos események ahhoz, hogy csak úgy túllépjünk rajtuk. Dogmát bilincsben vitték el, mi lesz a sorsa? Mit szólnak a Jedik a történtekhez? Mit lép Palpatine a szenátus felé? Dooku után már a második Jedi fordul a Köztársaság ellen, ráadásul igen kemény módon. Megannyi kérdőjel, ami feloldásért kiált. Remélem kapunk válaszokat. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ha a szenátus tapsikolva elfogadná a 66-ost, az azért lenne furcsa, mert akkor a Jedik végül is tudnának a parancs létezéséről?

 

Az addig oké, hogy amikor Sidious kiadta, akkor minden klón parancsnok azt hitte, hogy a Jedik Krell sorsára jutottak, de azért ezen még mindig minimum el kellett volna gondolkozniuk. Láthattuk, hogy Rex nem tudta lelőni Krellt, pedig biztosan tudta, hogy áruló. Akkor egy felsőbb - nem tudjuk hogyan, de Obi-wan áruló - parancs végrehajtásának nem kellene olyan simának lennie, mint amilyen az EpIII-ban. Innen még minimum egy plusz infó hiányzik az ellentmondás feloldásához.

Igen, a klónok itt bizonyitják, hogy nem teljesitenek olyan parancsot ami szembe megy a saját értékitéletükkel. Vagyis a 66-os parancs után az umbaraihoz hasonló klónoknak egyszerüen kikéne nyomniuk Sidioust, hogy "na tudod mikor", pont ahogy a saját bajtársaikat se végezték ki. Vagy beolvasni neki hogy pont az ellenkezője zajlik per pillanat is: a jedik az első vonalban életüket kockáztatva harcolnak a Köztársaságért. A rész során többször elmondják, hogy ők bizony nem robotok... ami azt sejteti hogy a 66-os parancskor minden klónnak már eleve árulónak kell hinnie a jediket, aminek a kivitelezését most igy hirtelen elképzelni se tudom. Mégis ki győzi meg Cody-t hogy Obi-Wan áruló és miért fog neki jobban hinni, mint Obi-Wannak... sőt a nagyobb kérdés, hogy miért fog kétségek nélkül hinni neki. Kiváncsi vagyok mik lesznek a válaszok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a klónok itt bizonyitják, hogy nem teljesitenek olyan parancsot ami szembe megy a saját értékitéletükkel. Vagyis a 66-os parancs után az umbaraihoz hasonló klónoknak egyszerüen kikéne nyomniuk Sidioust, hogy "na tudod mikor", pont ahogy a saját bajtársaikat se végezték ki. Vagy beolvasni neki hogy pont az ellenkezője zajlik per pillanat is: a jedik az első vonalban életüket kockáztatva harcolnak a Köztársaságért. A rész során többször elmondják, hogy ők bizony nem robotok... ami azt sejteti hogy a 66-os parancskor minden klónnak már eleve árulónak kell hinnie a jediket, aminek a kivitelezését most igy hirtelen elképzelni se tudom. Mégis ki győzi meg Cody-t hogy Obi-Wan áruló és miért fog neki jobban hinni, mint Obi-Wannak... sőt a nagyobb kérdés, hogy miért fog kétségek nélkül hinni neki. Kiváncsi vagyok mik lesznek a válaszok.

Miért kellene Cody -t meggyőzni arról, hogy Obi-Wan áruló? Nem elég ha a rendje az lett? De valóban kell majd még ide egy-két darabka. Meglátjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kellene Cody -t meggyőzni arról, hogy Obi-Wan áruló? Nem elég ha a rendje az lett? De valóban kell majd még ide egy-két darabka. Meglátjuk. :)

Mert Cody nem a Jedi Rendre, hanem Obi-Wan Kenobira, a bajtársára lövetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kellene Cody -t meggyőzni arról, hogy Obi-Wan áruló? Nem elég ha a rendje az lett? De valóban kell majd még ide egy-két darabka. Meglátjuk. :)

 

Attól még hogy a Rendje áruló nem jelenti feltétlen azt hogy Obi is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.