Ugrás a kommentre

4x13 - Escape from Kadavo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miért beszél itt mindenki 40.000 rabszolgáról, amikor a Slaves of the Republic-ban egyértelműen 50.000-et mondtak?

Mert figyelmetlenek az urak :P. A lényeg az, hogy a Kadavo-i létesítményből összesen kb. 100 rabszolgát szabadítottak ki.(hasamra csaptam, és mondtam egy számot, de nem hiszem, hogy sokat tévedek.) Közel sem több ezres nagyságokat mentettek meg a jedik. A sorozatban az egyik legnagyobb hiba szerintem, hogy néhol nem alkotnak elég sok háttérszereplőt. A Corruption-ban érdekes módon hatalmas tömeget varázsoltak Padmé fogadására, itt meg ahogy látom elég sokan húzzák a szájukat a mennyiség miatt. :)

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Corruption-ban érdekes módon hatalmas tömeget varázsoltak Padmé fogadására, itt meg ahogy látom elég sokan húzzák a szájukat a mennyiség miatt. :)

Ahol valószínűleg öt-tíz karakter arca ismétlődik állandóan, csak kis trükközéssel ezt elleplezték. Ha választhatok az ezres ikrek és a tíz egyedi figura között, én a tíz egyedi figurát választom. Ráadásul, szerintem simán beletudható a radikális rabszolgaszám csökkenés abba, amit lentebb sokan nagyon jól ecseteltek. Egyszerűen sokakat eladtak, valószínűleg sokan meg is haltak. Ne feledjük, az az öreg togruta is már a piacon volt, onnan terelték át Kadavora, miután Obi-Wanék sikertelenül próbálták kimenteni. Hány ezer sorstársa lehetett még?

Az sem biztos, hogy mindenki eljutott a Zygerri rendszerbe. Lehet sokakat elszállítottak más rabszolgapiacokra, más Kadavohoz hasonló világra, fűszerbányákba, stb. Ezer és egy magyarázat lehet arra, amiért ötvenezer rabszolgából csak száz lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a trilógia is megerősített benne, hogy biza ez az évad az eddigi legjobb. A prequelek mellett nálam az egyik legfőbb érv mindig is a szájtátásra késztető látványvilág volt. A színes galaxis, ahol minden világban van valami kreativ érdekesség, ami nem merül ki az eltérő éghajlatban. Nem csodálom, hogy pause-t nyomtak az élő-szereplős sorozatra az effektek fejlődéséig: ezek után elég nagy csalódás lenne mondjuk egy olyan élő-szereplős széria elé beülni amiben kékre mázolt fejjel vagy minimális masszkkal már valaki idegen lenne.

 

Kedvenc snitteim mikor Zygerria épületei körül pásztázik a kamera. Bámulatos! Én mondjuk odáig nem mennék, hogy kedvencnek minősitsem. A sztoriban akadt pár apróbb buktató (rabszolgasorba taszítják Obi-Want és nem számolnak vele, hogy a Köztársaság emiatt szénné lövi őket, ahogy az végül meg is történik... sőt arra számitanak hogy majd lesz egy Jedi rabszolga csapatuk... hmm). Bár hozzá kell tegyem: pont mikor magyarázzák, hogy Obi-Wan miképp fog megtörni az rendezés szempontjából nagyon egyben van. Nálam nem egy Krell kvadrológia, de azért nagyonis szórakoztató volt. Még sok ilyet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahol valószínűleg öt-tíz karakter arca ismétlődik állandóan, csak kis trükközéssel ezt elleplezték. Ha választhatok az ezres ikrek és a tíz egyedi figura között, én a tíz egyedi figurát választom. Ráadásul, szerintem simán beletudható a radikális rabszolgaszám csökkenés abba, amit lentebb sokan nagyon jól ecseteltek. Egyszerűen sokakat eladtak, valószínűleg sokan meg is haltak. Ne feledjük, az az öreg togruta is már a piacon volt, onnan terelték át Kadavora, miután Obi-Wanék sikertelenül próbálták kimenteni. Hány ezer sorstársa lehetett még?

Az sem biztos, hogy mindenki eljutott a Zygerri rendszerbe. Lehet sokakat elszállítottak más rabszolgapiacokra, más Kadavohoz hasonló világra, fűszerbányákba, stb. Ezer és egy magyarázat lehet arra, amiért ötvenezer rabszolgából csak száz lett.

 

Nekem viszont jobban tetszik az "ezres ikrek" verzió. :D Ízlések és pofonok, ezen nem érdemes vitázni.

Azon viszont igen, hogyha az általad leírt verzió hiteles, akkor a többi Kadavo-hoz hasonló világra, fűszerbányára nem küldtek mentőcsapatokat? Az én kukacoskodásaimat meg lehet fékezni egy "Tiin és Secura mesterek is kiszabadították az XY-on és YX-en raboskodó togrutákat."-rész végi mondattal :D

 

A rabszolgák tömeges halála több, mint valószínű annak ellenére, hogy egy vérbeli rabszolgatartó nagyon vigyáz az "árujára", hiszen abban van a pénze.

Azonban itt láttuk, hogy Arguss véres kézzel bánt velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahol valószínűleg öt-tíz karakter arca ismétlődik állandóan, csak kis trükközéssel ezt elleplezték. Ha választhatok az ezres ikrek és a tíz egyedi figura között, én a tíz egyedi figurát választom.

 

Én épp azt mondtam, hogy ha ügyesen a háttérbe tették volna őket, senkit nem zavart volna, ha ugyanazt tíz a modellt még négyszer-ötször felhasználják.

 

Ráadásul, szerintem simán beletudható a radikális rabszolgaszám csökkenés abba, amit lentebb sokan nagyon jól ecseteltek. Egyszerűen sokakat eladtak, valószínűleg sokan meg is haltak. Ne feledjük, az az öreg togruta is már a piacon volt, onnan terelték át Kadavora, miután Obi-Wanék sikertelenül próbálták kimenteni. Hány ezer sorstársa lehetett még?

 

Ugyan már! Ez az egész sztori arról szólt, hogy Miraj ezzel az ötvenezerrel akarta beindítani a nagy bizniszt, ismét galaktikus méretűvé tenni a zygeriai rabszolga kereskedelmet! Ha valami újat tudsz nyújtani, akkor nagyot szóljon a reklám! Direkt azért rendezték meg a "királyi aukciót", hogy felhívják magukra a vásárlók figyelmét. Az nagyon rossz húzás lett volna, ha az aukció idejére már a áru foglyok 80%-át elpasszolják, ráadásul valószínűleg aprópénzért! Nem, ez kizárt. Sok mindent el lehet mondani a zygeriaiakról, de, hogy ne lenne üzleti érzékük, azt kétlem. Például, miért épp egy rozzant, vén csontot választottak a kiros-i foglyok kirakati bábujául? Nem lett volna ésszerűbb egy-egy fiatal férfit és nőt kiállítaniuk? Ha már korábban elkezdték volna az árusításukat, akkor mindenképp az lett volna az okosabb döntés. De nem kezdték el, mert a togruták voltak a sokk-faktor, a meglepetés, amit hirtelen, nagy felhajtás közepette kellett leleplezniük, hogy hatásos marketing fogás legyen. És hogy hiteles legyen, természetesen a legmagasabb rangú foglyot tetté közszemlére.

Kizárt, hogy ezt a meglepetést azzal gyengítették volna, hogy már korábban elkezdték terjeszteni az árut.

 

Azt is megjegyezném, hogy Roshti nem a piacon volt, hanem a palota fogdájában, ahova valószínűleg csak más rabszolga kereskedőknek, és olyan törzsvásárlóknak, mint a Huttok volt bejárásuk, jelezve, hogy ő nem szimpla árucikk volt.

 

Azt pedig nem gondolhatod komolyan, hogy mindenki ilyen "happy" lett volna az epizód végén, annak a tudatában, hogy ötvenezerből jó ha százan húszan megmaradtak.

Az sem biztos, hogy mindenki eljutott a Zygerri rendszerbe. Lehet sokakat elszállítottak más rabszolgapiacokra, más Kadavohoz hasonló világra, fűszerbányákba, stb.Ezer és egy magyarázat lehet arra, amiért ötvenezer rabszolgából csak száz lett.

 

Persze, D'Nar biztos titokban seftelt rivális rabszolgakereskedőkkel :roll:

 

Egyszerűen arról van itt szó, hogy nem fért bele az epizód budgébe, hogy néhány száz modellel többet rakjanak oda, vagy úgy találták, hogy képtelenség lenne belepréselni több száz fogoly kiszabadítását az utolsó öt percbe. Ennyi. In-Universe ott volt mind az ötvenezer -vagy legalábbis a nagyrészük-, csak mi nem láthattuk őket.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: mint írtam, nem az a baj, hogy a végén 100 ember maradt (de egyébként annyi sem), hanem hogy semmi utalást nem tesznek a szereplőink arra, hogy mi lett a többiekkel, vagy hogy bármilyen lépést kívánnak foganatosítani az 50.000 (köszi a helyesbítést, Werebazs) - 100 (vagy kevesebb) kallódó rabszolgák irányába. Ashoka is mondja, hogy "megmentem a népem", aztán na bumm, látunk összesen pár tucat embert, mikor több ezret raboltak el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: mint írtam, nem az a baj, hogy a végén 100 ember maradt (de egyébként annyi sem), hanem hogy semmi utalást nem tesznek a szereplőink arra, hogy mi lett a többiekkel, vagy hogy bármilyen lépést kívánnak foganatosítani az 50.000 (köszi a helyesbítést, Werebazs) - 100 (vagy kevesebb) kallódó rabszolgák irányába. Ashoka is mondja, hogy "megmentem a népem", aztán na bumm, látunk összesen pár tucat embert, mikor több ezret raboltak el.

Szerintem egyszerűen nem mondják ki az óriási veszteségeket, hogy a néző ne érezze rosszul magát utána (a legtöbben nem egy filmdrámát várnak, amikor megnéznek egy TCW részt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért beszél itt mindenki 40.000 rabszolgáról, amikor a Slaves of the Republic-ban egyértelműen 50.000-et mondtak?

Mert ha jól emlékszem én említettem ebben a topikban először konkrét számot és rosszul emlékeztem, a hülyeségem pedig átragadt másokra is, bocsánat. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha jól emlékszem én említettem ebben a topikban először konkrét számot és rosszul emlékeztem, a hülyeségem pedig átragadt másokra is, bocsánat. >.<

 

Ja, jó értem, már kezdtem azt hinni, hogy én értettem rosszul :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztoriban akadt pár apróbb buktató (rabszolgasorba taszítják Obi-Want és nem számolnak vele, hogy a Köztársaság emiatt szénné lövi őket, ahogy az végül meg is történik... sőt arra számitanak hogy majd lesz egy Jedi rabszolga csapatuk... hmm). Bár hozzá kell tegyem: pont mikor magyarázzák, hogy Obi-Wan miképp fog megtörni az rendezés szempontjából nagyon egyben van. Nálam nem egy Krell kvadrológia, de azért nagyonis szórakoztató volt. Még sok ilyet!

Örülök, hogy tetszett. :) Ez az Obi-s dolog azért működött számomra, mert senki nem tudta, hogy ott van. Szerencséje volt, hogy Miraj elárulta Anakinnak a hollétét. A Jedi hadsereg pedig csak a királynő "tudatlanságát" bizonyítja. Miért ne gondolhatott ilyenre? :)

 

Ugyan már! Ez az egész sztori arról szólt, hogy Miraj ezzel az ötvenezerrel akarta beindítani a nagy bizniszt, ismét galaktikus méretűvé tenni a zygeriai rabszolga kereskedelmet! Ha valami újat tudsz nyújtani, akkor nagyot szóljon a reklám! Direkt azért rendezték meg a "királyi aukciót", hogy felhívják magukra a vásárlók figyelmét. Az nagyon rossz húzás lett volna, ha az aukció idejére már a áru foglyok 80%-át elpasszolják, ráadásul valószínűleg aprópénzért! Nem, ez kizárt.

Én nem hinném, hogy a Kirosaiakkal akarták volna beindítani a nagy bizniszt. Erre egy deka utalás nem volt. Ráadásul láttuk a piacot, ahol volt mindenféle fajú szolga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rabszolgák tömeges halála több, mint valószínű annak ellenére, hogy egy vérbeli rabszolgatartó nagyon vigyáz az "árujára", hiszen abban van a pénze.

Azonban itt láttuk, hogy Arguss véres kézzel bánt velük.

Pontosan, még Agruss sem lehet ennyire hülye. Azzal, hogy tömegével irtja a rabszolgákat semmit sem ér el, csupán kidobja a pénzt az ablakon. Tömegével. Ekkora bevétel kiesést pedig még Obi-Wan sem ér meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iszonyatosan jó rész volt :) Szinte a szívemhez nőtt ez a trilógia. Jó,hogy a készítők ezt a képregényes sztorit vászonra vitték. Látványban bizony volt részünk,nem is kevés. A zygerriaiak ismételten megmutatták,hogy mennyire romlottak és,hogy milyen szörnyűségekre képesek. A rész nézése közben nem egyszer akartam legalább az egyiket puszta kézzel megfojtani.

Mint minden más sorozatban,ebben is lehetnek hibák,bakik. Most itt is volt. De ellehet mellettük suhanni egy ilyen kirobbanó rész nézése közben :)

A királynő kinyírva,nem is hittem volna - nem is lehetett volna - ,hogy életben marad. Sosem volt szimpatikus egy karakter.

És jön Dooku... nem hiszem el,hogy már megint itt van (és azt sem,hogy hamarosan visszatér megint) és már megint pont Anakinnal küzd... :roll: De tudom én,ha benne van a képregényben,akkor benne is van az erről készült rész(ek)ben is.

Szegény Obi és Rex :( Hogy mennyit szenved(het)tek.... Aggrus féreg megkapta ami neki járt,még egy "megkaptad k*cs*g!" is kicsúszott a számon :D

A mentőakció szerintem baromira jól sikerült :)

Egyedül talán azt sajnáltam,hogy a kis Kiros madarak nem kaptak szerepet :) De sebaj :)

Összességében állati jó trilógiát láthattunk, meg is adom rá a 10/10-et :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hinném, hogy a Kirosaiakkal akarták volna beindítani a nagy bizniszt. Erre egy deka utalás nem volt. Ráadásul láttuk a piacot, ahol volt mindenféle fajú szolga.

Épp csak D'nar minden második megnyilvánulása a Kidnappedben, arról szólt, hogy mennyivel sz*rabb nekik, mint régen, és nem mellesleg Anakin képébe is vágta, hogy "my queen will bring back the royal slave auction. The jedi will not stop us this time!" Ha az az aukció csak valami mindennapos dolog lett volna a Zygerián, akkor mire volt a nagy felhajtás körülötte? Ami a piacot illeti, az a kis és közép kereskedelem helye. Mellesleg ha már régóta folyt volna a nagyüzemi rabszolga kereskedelem, arról a Jedik tudtak volna. Szerintem a háború során a zygeriaiak fokozatosan terjeszkedtek, és a kirosiakkal akarták bebetonozni magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp csak D'nar minden második megnyilvánulása a Kidnappedben, arról szólt, hogy mennyivel sz*rabb nekik, mint régen, és nem mellesleg Anakin képébe is vágta, hogy "my queen will bring back the royal slave auction. The jedi will not stop us this time!" Ha az az aukció csak valami mindennapos dolog lett volna a Zygerián, akkor mire volt a nagy felhajtás körülötte? Ami a piacot illeti, az a kis és közép kereskedelem helye. Mellesleg ha már régóta folyt volna a nagyüzemi rabszolga kereskedelem, arról a Jedik tudtak volna. Szerintem a háború során a zygeriaiak fokozatosan terjeszkedtek, és a kirosiakkal akarták bebetonozni magukat.

De hol van itt, hogy a Kirosiak ebben a kulcsszereplők? Ők csak egy állomás a naggyá válás útján. Az aukció egy normális aukciónak nézett ki, semmi többnek. Az, hogy mi épp a Kirosiakról hallottunk nem véletlen, hisz ők álltak a történet középpontjában. Ez az egész csak a Te nézőpontod én úgy érzem. :) Persze nem rossz, de én nem így gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hol van itt, hogy a Kirosiak ebben a kulcsszereplők? Ők csak egy állomás a naggyá válás útján.

Én is erről beszéltem, csak nem tudtam, ilyen jól és egyszerűen megfogalmazni :clap: Egy kicsit pontosítva: ők lettek volna az első állomás ;)

Az aukció egy normális aukciónak nézett ki, semmi többnek. Az, hogy mi épp a Kirosiakról hallottunk nem véletlen, hisz ők álltak a történet középpontjában.

Hát azért "normális"-nak nem nevezném :lol: Egyébként egy aukció, amit maga a királynő rendez minden lehet csak nem átlagos. Ahogy D'Nar beszélt róla, úgy hangzott mintha a zygeriaiak számára a nagyság legfőbb szimbóluma lenne a királyi árverés.

 

Ez az egész csak a Te nézőpontod én úgy érzem. :) Persze nem rossz, de én nem így gondolom.

Persze, lehet, hogy én már egyből belelátom azt is ami a képregényekben volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megkérdeznék valamit. Az a vadászgép mely úgy néz ki mint egy összecsukott X-szárnyú, az a Z-95. Melyikből lett később az X-wing, a Z-95-ből vagy az ARC 170-esből?

Én úgy tudom a Z-95 -ös az elődje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trilógia csúcsa. Szép akciódus. Anakin és Ahsoka jól kiverekedték magukat. A dookuval való párbaj is nagyon ütős lett. A királynőt kár, hogy nem Anakin ölte meg. A kadavói bánya jó hangulatos és nyomasztó. Jól próbára tette még Obi-vant is. Valahogy arra a helyzetre emlékeztetett, amikor a Bandomiron raboskodott. Arguss jól megkapta a magáét Rextől, az a beszólás sem volt semmi.

Attól függetlenül, hogy erős lenyúlás volt ez a szál a TCW legjobbja közé tartozik.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom. De attól még nem eredeti.

Szerintem annyiról van szó, hogy a készítőknek megtetszett a képregénybeli sztori és úgy döntöttek, átültetik a sorozatba, kicsit más köntösben. Ez még nem ötlettelenség, inkább elismerés, tisztelgés... ahogy a 2. évados Godzilla vagy szamurájos alapötlet. De a 3. évadban is volt pár utalásoktól hemzsegő sztori. ;) Nem hiszem, hogy azért nyúlnak az EU-hoz, mert nincs ötletük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most jöttem haza a Baljós Árnyak 3D-s vetítéséről és a nézése közben eszembe jutott valami. Anakin azt mondta, hogy arról álmodott, hogy Jedi volt és hogy felszabadította az összes rabszolgát. Egyből az Escape From Kadavo jutott az eszembe. Ha nem is úgy, ahogy szerette volna, de valóra vált egy gyermekkori álma. Bár az is igaz, hogy ő már korántsem az a lelkes, önzetlen kisfiú, mint aki volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jöttem haza a Baljós Árnyak 3D-s vetítéséről és a nézése közben eszembe jutott valami. Anakin azt mondta, hogy arról álmodott, hogy Jedi volt és hogy felszabadította az összes rabszolgát. Egyből az Escape From Kadavo jutott az eszembe. Ha nem is úgy, ahogy szerette volna, de valóra vált egy gyermekkori álma. Bár az is igaz, hogy ő már korántsem az a lelkes, önzetlen kisfiú, mint aki volt.

Ez sajnos csak a magyar szinkronnal passzol 100%-osan, mert az eredetiben azt mondta, hogy "Volt egy álmom, amiben Jedi voltam, visszajöttem ide (a Tatooine-ra), és felszabadítottam az összes rabszolgát"

 

Egy kicsit pontatlan, de végül is igazad van, így is lehet nézni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.