Ugrás a kommentre

George Lucas


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Nem hiányzott nekem az a beszólás. Jól elrontottad vele a kedvem.

Ne vedd ezt ennyire komolyan, Rog. :) Szrintem Ody csak arra utalt, hogy máskor nézz be a többi topikba is. Nem történt tragédia. ;) Inkább kétszer legyen bent, mint egyszer se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szrintem Ody csak arra utalt, hogy máskor nézz be a többi topikba is.

 

Már én is valami olyasmi felé hajlok.

Amúgy normál esetben mindig benézek az engem érdeklő topikokba ha látom hogy új komment került beléjük. Az a Star Wars jövős is érdekel. Csak épp akkor hanyagoltam mikor nem kellett volna.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Rog: Semmi beszólás nem volt sem Bomarr sem Ody részéről. Csak szóltak hogy egy másik topikban már volt erről szó. Ez nem hinném hogy bűn. Ahogy az sem hogy valaki nem néz minden topikot vagy csak annyi ideje van hogy megosszon valamit és berakja a megfelelő topikba. Nekem is szóltak már hogy ez vagy az volt már. Irtam hogy bocsi aztán el volt felejtve.

Ezen nem érdemes megsértődni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Rog írta:

Egy törlésre jogosult egyén kitörölné azt a videós és az azt követő összes kommentet? Nagyra tudnám értékelni.

Nem. (fejlesztenünk kell az egy szavas szókincsünket :lol:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben magamtól is rájöttem arra hogy abból a törölgetésből semmi se lesz. :P:D

Amúgy a mondat pontosan úgy van hogy "Fejlesztenünk kell a közös szókincsünket.". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Sziasztok rajongótársak, jobb topicot nem találtam ennél, úgyhogy itt teszem fel a kérdésem. A szakdolgozatom írom, mindannyiunk szeretett galaxisáról. Biztos sokan ismeritek a The Legacy Revealed (A felfedett örökség) című doksifilmet, a Star Wars kultúrtörténeti előzményeiről és hatásairól. Egy 87 perces verziót ismerek, ez lett leszinkronizálva magyarra is, és angolul is ezt találtam meg. A hasonlóan nagyszabású és ugyanazokkal az alkotókkal készült Empire of Dreams filmnek szintén van egy 90 percre vágott rövid verziója, de abból megtaláltam a 2 és fél órás teljes verziót amit az IMDb is feltüntetett (https://www.imdb.com/title/tt0416716/?ref_=nv_sr_srsg_0) - ha megnézitek 2 óra 31 percet ír játékidőnek. A Legacy Revealed-nél ugyanúgy ilyen hosszt ír az IMDb (https://www.imdb.com/title/tt1039988/?ref_=fn_al_tt_2),  de ezen kívül csak a 87 perces rövid verziót találtam belőle angolul is. Biztos vagyok benne, hogy ha valaki, akkor ti tudtok erről valamit. Létezik egyáltalán ez a 2 óra 35 perces verzió a Legacy Revealedből, vagy valójában ez tényleg mindössze egy 87 perces film? Esetleg ha valakinek netán meg is van a teljes verzió, akkor a további részleteket beszéljük meg privátban - nagyon hálás lennék. Nagyon hasznos lenne a szakdogám szempontjából, egyik fő forrásom ez a doksi. 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

George Lucas galaxisokon innen és túl

 

Aki még nem olvasta, annak nagyon ajánlom, hogy tegye meg. Számomra tele volt új dolgokkal, bár soha nem voltam az az elvakult rajongó, aki a kulisszák mögötti dolgokat keni-vágja. Ez a könyv tényleg nem egy anekdotagyűjtemény, amit netes forrásokból, interjúkból ollóztak össze, és nagyobb a füstje, mint a lángja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Nute Gunray írta:

George Lucas galaxisokon innen és túl

 

Aki még nem olvasta, annak nagyon ajánlom, hogy tegye meg. Számomra tele volt új dolgokkal, bár soha nem voltam az az elvakult rajongó, aki a kulisszák mögötti dolgokat keni-vágja. Ez a könyv tényleg nem egy anekdotagyűjtemény, amit netes forrásokból, interjúkból ollóztak össze, és nagyobb a füstje, mint a lángja. 

Megvettem egyszer a bátyámnak ajándékba, gondoltam, hogy majd utána elolvasom én is, hát azóta hiába kértem, mindig elfelejtette elhozni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

George Lucas galaxisokon innen és túl

 

Aki még nem olvasta, annak nagyon ajánlom, hogy tegye meg. Számomra tele volt új dolgokkal, bár soha nem voltam az az elvakult rajongó, aki a kulisszák mögötti dolgokat keni-vágja. Ez a könyv tényleg nem egy anekdotagyűjtemény, amit netes forrásokból, interjúkból ollóztak össze, és nagyobb a füstje, mint a lángja. 

Olvastam pár évvel ezelőtt, és én is csak ajánlani tudom. Szinte olyan, mint egy kalandregény. Amikor a Star Wars elkészüléséről volt szó, még izgultam is, hogy sikerüljön, pedig tudtam a végkimenetelt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Érdekes dolgok derültek ki Lucas folytatástrilógiájáról. :hehe:

 

r/StarWarsLeaks - George Lucas wanted Maul has the big bad guy of the Sequels, this is from the new book Star Wars Archives Episode 1-3 The Prequels with new interviews from Lucas

 

Ha feltételezzük, hogy ez igaz, akkor lehet Lucas innen vett át ötleteket a TCW -hez? (ugye Maul "Godfather" szerepe) :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor Maul lett volna a főgonosz és Darth Talon a tanítványa, a Lucas féle trilógiában.
A TCW már remekül felvezette a bűnöző nagyúrrá válását. És tudjuk, hogy a Birodalom uralma alatt az árnyékban tevékenykedett. Ha úgy alakítják a sztorit, hogy nem fut össze Kenobival és nem hal meg a Rebelsben, akkor ez nagyon könnyen kivitelezhető lett volna. Ha valaki, akkor Maul az, aki  a sithek halála utáni állapotokat kihasználva hatalomra tudott volna jutni.
Nagy kár hogy nem ezt a koncepciót vette át a Disney. A Lucasfilm felvásárlásakor Maul még életben volt. Mint mondtam nagyon könnyen megoldható lett volna. És ezt a Rebelsben még jobban fel lehetett volna vezetni. És azt se felejtsük el, hogy Maul már az ep1 óta közönség kedvenc karakter, és a TCW után még népszerűbbé vált. Nem kellett volna a semmiből előhozni Snoke karakterét és az utolsó részre visszarángatni Sidiust, mert mint mondtam Maul a Lucasfilm felvásárláskor még életben volt, ott volt az íróknak egy kész és népszerű gonosz. Ha nem tér vissza még Sidius is, kevésbé lehetne azzal vádolni a Star Warst, hogy mindenki feltámad. Maul egy két animációs sorozat által felvezetett főgonosz lett volna, míg Snoke, és Palpatine egyáltalán nem volt felvezetve, csak úgy megjelentek. Ráadásul Palpatine csak az  utolsó részben jelent meg. Nem lehett volna azzal vádolni az új trilógiát, hogy nem elég egységes.
Ray Park miatt eleve több és jobb párbajokat kaptunk volna. Mert Maul nyilván vívott volna, míg Snoke és Palpatine egyáltalán nem vívott.

És ne menjünk el szó nélkül amellett sem, hogy Darth Talon az öltözködése miatt nagyon nagy eyecandy-faktor lett volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ugye az elkaszált Maul videojátékban állítólag maga Lucas kérte, hogy Darth Talon szerepeljen. Vannak is róla koncepciós képek.
Így talán már érthető Lucas miért hozta vissza Mault a TCW-ban, nagyobb tervei voltak a karakterrel.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 10. - 10:15, Bence1997 írta:

Érdekes dolgok derültek ki Lucas folytatástrilógiájáról. :hehe:

 

r/StarWarsLeaks - George Lucas wanted Maul has the big bad guy of the Sequels, this is from the new book Star Wars Archives Episode 1-3 The Prequels with new interviews from Lucas

 

Ha feltételezzük, hogy ez igaz, akkor lehet Lucas innen vett át ötleteket a TCW -hez? (ugye Maul "Godfather" szerepe) :hmm:

Melyikről?
Mert hogy ez már a 3.(!!!!) változat, ami Lucas állítólagos trilógiája lett volna.

 

- ugyebár ott van az, amelyiket @Ody Mandrell is említett

- az, amelyikben a "regényekhez hasonlóan" az unokákat tette volna meg főszereplővé

"Az eredeti Saga az apáról, a gyerekekről és az unokákról szólt volna, úgy értem ez nyílt titok, még a regényekben is így volt, ők viszont ekkor már a javában 20-as éveiket taposták, szóval ez nem egy újabb Baljós Árnyak lett volna."

0:25-

- meg most ez

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én másikra gondoltam. Egy Cameron-nal készült interjúban beszélt róla. 

Igen, tudom.

Ezért is írtam azt, hogy

1 órával korábban, HeirToGrievous írta:

- ugyebár ott van az, amelyiket @Ody Mandrell is említett

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.