Ugrás a kommentre

Sidious terve


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez nekem is feltűnt már, nem is tudtam ezt a visszafiatalodást mivel magyarázni. Végül arra gondoltam, hogy biztos Mr. McDiarmid volt az Ep2 forgatása idején rosszabb bőrben, pedig ez valójában hülyeség :roll: A sminkesek ennél többre képesek, bárkiből bármilyen másik embert (sokkal szebbet vagy rondábbat)tudnak kreálni.

Szóval valószínűleg csak annyit történt, hogy az Ep3 forgatásakor rájöttek, hogy korábban kicsit túllőttek a célon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval valószínűleg csak annyit történt, hogy az Ep3 forgatásakor rájöttek, hogy korábban kicsit túllőttek a célon.

Szerintem meg pont beleillik abba a koncepcióba, hogy Sidious valamicskét konyított ezekhez a fiatalodási dolgokhoz. Ugye emlegette a halál legyőzésést ami tág spektrumba nézve azzal kezdődhet, hogy képes kitolni az életkorát. Biztos valami sith praktika áll a háttérben. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg pont beleillik abba a koncepcióba, hogy Sidious valamicskét konyított ezekhez a fiatalodási dolgokhoz. Ugye emlegette a halál legyőzésést ami tág spektrumba nézve azzal kezdődhet, hogy képes kitolni az életkorát. Biztos valami sith praktika áll a háttérben. :roll:

A BOTOX!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Érdekes kérdés, hogy vajon mikor léphetett a színre Dooku? Ugye a klónokat tíz évvel az EPII előtt rendelték. Annak valamikor az EPI közvetlen környékére kellett esnie. Vajon már az első rész eseményei alatt tervbe volt véve a rendelés? Talán Maul lett volna a rendelő ha nem hal meg. :) De vajon hogy sikerül Sidinek ilyen gyorsan előkaparni Dookut? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Dooku valahogy már alapból meg volt környékezve. Azt tudjuk, hogy mikor Sidious már tudta, hol fogják klónozni a hadsereget, Dookunak még Jedinek kellett lennie, hiszen csak így törölhette az archívumból az adatokat. Lehetséges, hogy még csak Palpatine szenátorként/kancellárként felkarolta a Köztársasággal elégedetlen Dookut, akinek grófi címe némi pénzt is jelentett, így lett volna miből fizetni az előleget :) Aztán Maul halálával átcsábította az amúgy is hataloméhes Dookut a Sötét Oldalra, hellyel-közzel (igazán Sith nem lett belőle, ez érezhető).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ki találta ki a "nagy tervet"? Sidious ötölte ki az egészet, amit az ep1-2-3-ban láttunk? Esetleg Plagueis volt az ötletgazda, és direkt indította el Palpatine-t olyan pályán, melyen végül elérik a sikerüket? Esetleg már ő is próbálkozott, és anno Palpi csak afféle Maul volt a számára, csak Sidious keresztül húzta a számításait? Vagy mindezt már Darth Bane kitalálta? De akkor mi tartott ezer évig? Ez most így hirtelen felötlött bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Palpi találta ki. Ha nem így lenne, az elég nagy érvágás a karakteren, hiszen 'csak' levezényelte más tervét. És hogy mi tartott 1000 évig? Gondolom a sith -nek gyökeres felfogásbeli átalakuláson kellett átmenni egy ilyen konspiráció véghezviteléhez. Itt azért egy Galaktikus rendszer megbuktatásáról van szó, max. két ember által! Hatalmas feladat, és a régi sith "mindenkit legyakunk ezerrel' mentalitás erre nem volt megfelelő. Talán ennyi idő kellett egy kifinomultabb viselkedési forma kialakulásához. Most képzeld el Darth Banét ahogy nyájaskodik a Jedikkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább a megfelelő alkalom kivárása tartott ennyi ideig. A nyájaskodás itt szerepjáték a cél érdekében. Azt rövidebb idő alatt is meg lehet tanulni. Viszont a megfelelő mértékű korrupció, a lázadás közeli hangulat és az egyéb körülmények legjobb összhangjának kialakulása beletelhetett ennyi időbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon hány ponton mérgezhették a Sithek a Köztársaságot? Nem lehetett semmi munka. Ráadásul, sok Sith abban a tudatban ténykedhetett ezen a nagy terven, hogy tudta, nem éli meg a végét.

Az is érdekes, hogy miként fundálták ki ezt az egészet. Olyan alapvető változáson mentek át, ami megérne egy mélyebb elemzést. Én korábban azt gondoltam, hogy Sidious találta ki az egész belülről fúrást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Én simán elképzelhetőnek tartom, hogy részben a vongok miatt is kellett a Halálcsillag, a Birodalmi Flotta, meg az óriási fegyverkezés.

Végül is ő egy Sith, és a hatalmát minden áron meg akarta őrizni bárkitől, legyenek azok a Felkelők, vagy a vongok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, meg a rút kiskacsa levadászása végett építette a Halálcsillagot és a kung-fu pandák inváziója ellen készült az Executor. Ugyan már, ne adjunk már olyat a sztorihoz, ami harminc évvel a karakter kitalálása után született, és amúgy is a legsz*rabb része a Star Wars EU-nak is, ami azért már teljesítmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak attól függ, hogyan definiáljuk az SW-t. Én pl. a Vongokat egyáltalán nem veszem bele. :)

Hát igen, kinek a pap, kinek a paplan :D

Én már az SW-t a Jedi Visszatérrel zárom le, utána csak zagyvaságok vannak klón-Sidioussal, meg klón örülkt Jedi mesterrel, az Új Jedi rendről meg a vongokról nem is beszélve. Br... szörnyű.

 

Amúgy se hiszem, hogy a vongokra valaha is gondolt, vagy ha igen, nem becsülte meg őket rendesen, nem félt tőlük, hisz csak egy admirálist állított azon vidékre.

A Halálcsillag pedig a biztosítása volt a Lázadókkal szemben, hogy ne nagyon fickándozzanak. Az más kérdés, hogy az építő külső vállalkozó trehány munkát végzett, hogy hagyott egy rácsozatlan szellőztető nyílást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy Darth Sidioust George Lucas találta ki, a vongok viszont kőkeményen az EU kategóriába esnek (sőt, szerintem megtestesítik mindazt a különbséget ami a G-canon meg az EU közt van) szerintem kizárt hogy Sidious a vongok ellen akart volna eredetileg Halálcsillagot. Thrawn viszont más kérdés. Ő EU, tehát hiába volt korábban, utólag rá lehet fogni, hogy ismerte a yuuzhan vongokat.

 

 

Szerintem a Halálcsillaggal kezdettől az volt a terve, hogy majd ha meglesz hatalom akkor jól fog jönni mindenféle zavargás ellen. A Klónháborúk alatt nem volt ilyesmire szüksége, ott ugye nem a katonai győzelem volt a fontos hanem hogy meggyengítse a leendő ellenállást és kiképezzen egy teljes hadsereget (hmm a "beüzemelje" valahog jobb szónak tűnik). Aztán eltelt húsz év, a Klónháborúk idején szolgáló klónok elfogytak a nem klón tisztek egy része meg fulladásos halált halt, kellett valami hatékony. Igaz, Palpatine önkritikája odaveszett az idők folyamán, de azt talán tudta, hogy kell fog a nagyonnehéztüzérség, ha már a katonáit néhány plüssmackó is képes legyőzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hiába válogatjuk ki hogy mi mit veszünk annak mivel hogy az ilyen dlogokat már elgogadták és betették az egész sw világba szóval mit lehet tenni :roll:

Dehogy is! Hivatalosan a Star Wars univerzumnak csak a hat mozifilm a része (meg a TCW, bár mivel elvben még mindig létezik a kanonizálás, annak eltörléséig én ezt nem veszem oda, de ez már az egyéni szociális problémám). Minden más pont azért EU, mert elkülöníthető része az univerzumnak. Mindenki azt fogadja el belőle, amit akar, de a filmekhez közük nincs. Tehát Palpatine ep1-es motivációit tuti nem a vongok táplálják, hanem az az egyszerű tény, hogy Sith nagyúr és hatalmat akar (amúgy ezt sem csípem az EU-ban, feleslegesen és túlságosan túlbonyolít mindent). Ebben az epizódban pedig csak egy valami motiválta: hogy így vagy úgy, de megszerezze a kancellár pozícióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.