Ugrás a kommentre

Jango Fett


Ajánlott hozzászólás

Jango Fett, a misztikus karakter! Mindig arra gondolok, vajon honnan kaparták elő Sidiousék? Nem semmi csávónak kellett lennie, ha egy egész hadsereget klónoztak belőle!

 

De van itt még egy érdekes kérdés. Vajon mennyit tudhatott Jango a nagy kavarásból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy kavarásból nem tudom, mennyit tudhatott, de az élettörténetéről mesélhetek kicsit :)

 

Jango Fett egy félreeső mezőgazdasági bolygón született, a Concord Dawnon. Békés világ volt, mígnem a Death Watch nevű zsoldos szervezet egy Vizsla nevű fickó vezetésével fel nem dúlta, miközben egy Jaster Mereel nevű zöldpáncélos mandalort és annak klántársait üldözte. A gabonaföldeket járó Jango találkozott ezzel a Vizslával és csatlósaival, akik aztán visszavezették őt a farmra, ahol nevelkedett. Jango itt tanúja lehetett, amint Vizsla - miután nem kapta meg a válaszokat, amiket keresett - megöli apját, anyját és nővérét. Jango futásnak ered (hála anyjának, aki egy szerencsés lövéssel még le tudott lőni egy zsoldost). A gabonatáblák közt menekülve belefut pár páncélos alakba, akik könnyedén végeznek a Jango után eredt fejvadászokkal. Vizsla, látva hátrányát úgy dönt, a mandalorokra gyújtja a gabonatáblákat. Jaster Mereel eközben magával viszi a frissen elárvult Jangot, aki segít nekik kijutni a lángok közül. Jaster hálából befogadja Jangot a klánba és neki ajándékoz egy Westar-34-es pisztolyt. Jango bosszút esküszik és a mandalorokkal tart, akik csapdát állítanak Vizslának és csapatának egy közeli városban. Ami jól be is zárul, Vizsla emberei nagyon gyorsan elhullanak, Jango pedig magával Vizslával küzd meg. Látszólag alul marad, de még időben kézhez kaparint egy sugárvetőt, amivel lelövi a zsoldosvezért. Ez a tíz éves Jango Fett első áldozata.

 

Folyt. köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miket nem tudsz Te Dzséjt! Kész EU művész vagy. :)

Hehe, nem vagyok én művész, csak mikor kitört rajtam anno a Star Wars rajongó láz, az iskolában heti egyszer lehetett netezni. Ekkor mindig tíz-húsz lemezre letöltöttem az sw.hu enciklopédiáját, hazavittem és részletesen átolvastam őket, jó sokszor :D

 

Ez a történet pedig valóban egy képregényből derül ki, a címe Bounti Hunter - Jango Fett. Az első rész, amit most leírtam az sw.hu-n is fent van magyarul. A többi részt én spec Tiburnak köszönhetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jango Fett előéletéről szóló képregény a 4 részes Open Seasons ( a Bounty Hunter - Jango Fett egy másik képregény ). Az első rész az sw.com-on is fenn van ingyen (ennek a tartalmát írta le Dzséjt, azzal az apró hibával, hogy a Death Watch és Jaster Mereel egyaránt Mandaloriaiak, csak polgárháborút vívnak, és a Concord Dawn is Mandaloriai bolygó ( ja és nem Mandalorok, Mandalore a vezérük, az általában csak egy van ) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
  • 7 hónappal később...

Szerintem, ha mindenbe nem is avatták be, de a nagyjára önerőből is rájött. Ha másból nem, abból biztos, hogy az a bizonyos Tyranus, aki megbízta, hogy legyen a Köztársaság hadseregének szánt klónok mintapéldánya, ugyan az a Dooku gróf, aki a Köztársaságra törő Szeparatisták vezére. Ráadásul bejáratos volt mind a Konföderáció, mind a Köztársaság hadsereg gyártó üzemébe. Szóval ha minde morzsát nem is tudott, tehát, hogy Palpatine=Darth Sidious (sőt, talán Sidioust nem is ismerte), azért tudhatta, hogy itt valami nem teljesen az, mint aminek látszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy Obinak mondja hogy a klónicsekek értik a dolgukat elég kétértelmű.

Vagy arra utal hogy jó harcosok vagy a három évvel későbbi dolgokra céloz hogy később jól végre fogják hajtani Palpi parancsát. Mondjuk azt se lehet tudni hogy Dukesz mit árult el neki amikor megbízta és hogy ő mennyit tudott a 66-os parancsról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez a felálás a valószínű. Főképp Dookunak tartozott engedelmességgel, az, hogy gondolkodjon, nem volt feladata. :clap: Persze ettől még sejthetett dolgokat. Nem véletlenül kezdett el azonnal csomagolni, miután Obi megjelent...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem véletlenül kezdett el azonnal csomagolni, miután Obi megjelent...

Azt mindig furcsállottam hogy Obi nem törődött azzal hogy Bobival a fater becsukatja az ajtót ami mögött a szerkója van. Lehet hogy azért mert tudta hogy megtalálta az emberét. Szerintem is rögtön leesett Jangesznak hogy pucolnia kell.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem törődött. De még előtte észrevehette a Jet-pack-et.

Épp most akartam magam szerkizni mert a gépen jobban megnéztem azt a részt és Obi jó néhány mp-ig nézi azt az ajtót miután Jangi elsétál előle. Még előtte mintha kicsit nyújtózna is hogy lássa Jangesz válla fölött hogy mi van mögötte és miközben megfordul lehajtja a fejét mintha azt gondolná hogy megvan az ő embere. Meg még ott van hogy Jangi nemrég járt Coruscanton.

Pechem volt.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valaki! Már azt mondom mióta, hogy Obi már akkor rájöhetett, Jango az a fejvadász akit Coruscanton látott.

Ezzel azt akarod mondani hoigy nem akartak hinni neked?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, van aki más véleményen van? :clap:

A könyvben is írják ha jól emlékszek, hogy Obi vetett egy gyors pillantást arra a szobára.

Én nem lehettem más véleményen mert eddig nemigen foglalkoztam azzal hogy Obi hová néz, a könyvet meg nem olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog: Jango azzal a "Jól végzik a dolgukat" szerintem inkább magára célzott, hiszen mivel a klónok az ő klónjai, ebből egyenesen következik, hogy ő is jól végzi a dolgát. Szerintem ez afféle: "Vigyázz magadra, Jedi" beszólás volt.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a klónjai nem izgatnak, az a Jedi akit kinyírt meg meghátrált miután az egyik lövéstől valami baja lett a kardjának mert szikrázott egy pár képkockán és azt leste majd úgy kapott találatot hogy nem tudta használni a kardját mert az akkor már oldalra tartva volt és lassú volt amikor maga elé akarta emelni, így szerintem Janginak csak mázlija lehetett.

Macéval szemben meg nem boldogult a lövésztudományával mert az ügyesebb volt nála.

Annyira tisztában volt a képességeivel hogy teljesen elszállt magától úgy ahogy a feje leszállt a helyéről.

Az én szememben mindig is egy öntelt hólyag marad.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

így szerintem Janginak csak mázlija lehetett.

Obi-Wannak mázlija volt majdnem minden ellenfelével szemben, akkor már ő is tehetségtelen kutyaütő?

 

Mace-sel szemben meg a technika és nem a tudása hagyta cserben. Rájött, hogy nem tud vele elbánni, ezért megpróbált elszállni. Sajnálatos mód, a rakétája benyögte az unalmast és visszapottyant pont Windu kardja elé. Ez pech, de nem bénaság, tehetségtelenség. Ha ekkora béna lenne, Obi-Wan miért nem tudta elkapni? Ja persze, Obi-Wannak is csak mázlija van általában, tehát ő is béna, ezért nem tud elkapni egy béna fejvadászt. Kár, hogy ez a béna fejvadász valószínűleg nem a két szép szeméért lett több százezer klón mintapéldánya.

Öntelt? Igen, joga van hozzá, több, mint néhány más karakternek az SW-ben (teszem azt a Jedi Tanács három másodperc alatt lemészárolható tagjainak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ekkora béna lenne, Obi-Wan miért nem tudta elkapni? Ja persze, Obi-Wannak is csak mázlija van általában, tehát ő is béna, ezért nem tud elkapni egy béna fejvadászt. Kár, hogy ez a béna fejvadász valószínűleg nem a két szép szeméért lett több százezer klón mintapéldánya.

Öntelt? Igen, joga van hozzá, több, mint néhány más karakternek az SW-ben (teszem azt a Jedi Tanács három másodperc alatt lemészárolható tagjainak).

Na erre majd privátban visszatérünk.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.