Ugrás a kommentre

4x14 - A Friend in Need


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody Mandrell

Elküldve: 2012.01.15 20:45

Idézet: Pooli80 - Dátum: 2012.01.15 20:41

Sziasztok!

 

Elég jó rész volt a mostani is, mint ahogy a többi is. Nem mondom, hogy nagyon tetszett, de a azért jó volt. Tudom, hogy kellenek az ilyen epizódok is, de véleményem szerint inkább pörgősebb részek kellenének most.

 

A mostani részben elég érdekes volt látni, hogy a két fél tárgyalásokkal próbálkozik, amiről természetesen tudjuk, hogy nem fog összejönni.

A kis szerelmi szál nem igazán tetszett, viszont a halál őrség ismételt megjelenése bejött. Bár eddig a szepik oldalán próbálkoztak, ezért kicsit érthetetlen számomra, hogy mi történhetett köztük, ami miatt dühösek Dookura. Lehet valahol lemaradta,.

 

 

Összességében 5-ből 3,5 adnák erre a részre[/i]

 

Üdv Pooli! Egy újabb TCW rajongó. Nagyon jó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky

Elküldve: 2012.01.15 20:52

Idézet: Werebazs - Dátum: 2012.01.15 20:09

Szép írás lett Sky Grat

 

Köszi! Próbáltam rövidre fogni, de nem jött össze.

Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.15 19:58

Egyébként Sky, Bo-Katannak hívják és nem, nem fejezte le Ahsoka. Hát nem láttad, hogy a végén vele küzdött a sikló tetején?

 

Bo-Katan, kösz. Amúgy utólag beugrott, hogy Ahsoka vele bunyózott, csak nem volt már kedvem szerkeszteni.

Idézet: Ody Mandrell - Dátum: 2012.01.15 20:17

Te jó ég Sky. Lényegében mi is a baj Lux és Ahsoka bimbózó kapcsolatával? Ez nem Love story? És akkor Anakin és Padmé mi a rák? Ráadásul Anakin se egy agytröszt, sőt. Ha nem ismernélek azt mondanám féltékeny vagy. Lux -nak biztos meg voltak a maga okai amiket nem tudunk csak találgatunk. Egyből lehúzni róla a keresztvizet azért elég erős túlzás. Naiv volt és egyedül próbált boldogulni. Ez épp elég. Ahsokához pedig nagyon is illik, mert kiegészítik egymást.

 

Azért Anakin és Padmé más. Nekik össze "kellett" jönniük, az Ep4-5-6 fényében. Meg hát... Anakin 9 évesen került a Rendbe, amikor már sokkal kötődőbb volt, mint az átlag Jedik. Ezzel szemben, Ahsoka 3 éves kora óta Jedinek tanul.

Egyébként Luxot nem bántottam (még ha így is jött le), csak megjegyeztem, hogy naiv és saját hülyeségéből kifolyólag majdnem meghaltak mindketten. A féltékenység meg... nos, ahogy írtam, mázlista gyerek ez a Lux. Persze én még mindig bízom benne, hogy ebből nem lesz több (bár ehhez nem fűzök sok reményt. Ahogy írtam, ez a kapcsolat olyan dolog, ami sokaknak bejön, sokaknak meg nem. Igazából magam sem tudom pontosan miért, de az utóbbi kategóriába tartozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie

Elküldve: 2012.01.15 21:21

Lux szerkentyűje nem volt ám semmi. Tulajdonképpen ezzel ha a Holoneten van bárkit meg lehet találni.

 

Ashokát meg ennél jobban nem tudják kiírni. Még mindig jobb mintha megölnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky

Elküldve: 2012.01.15 21:25

Idézet: Frenkie - Dátum: 2012.01.15 21:21

Ashokát meg ennél jobban nem tudják kiírni. Még mindig jobb mintha megölnék.

 

Ez mondjuk igaz, de mégis...

Az mennyivel jobb, ha valami balfék EU író elcseszi az egész karaktert? Isten óvjon attól a naptól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie

Elküldve: 2012.01.15 21:27

Idézet: Darth Sky - Dátum: 2012.01.15 21:25

Ez mondjuk igaz, de mégis...

Az mennyivel jobb, ha valami balfék EU író elcseszi az egész karaktert? Isten óvjon attól a naptól...

 

 

 

Hát ez is igaz. Az Ep6 után Ashoka és Lux fia áttér a sötét oldalra...brrr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky

Elküldve: 2012.01.15 21:34

Idézet: Frenkie - Dátum: 2012.01.15 21:27

Hát ez is igaz. Az Ep6 után Ashoka és Lux fia áttér a sötét oldalra...brrr.

 

Jaj, ne ne.

Egyébként nem kötözködni szeretnék, de Ahsoka nem Ashoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 21:42

Idézet: Frenkie - Dátum: 2012.01.15 21:27

Hát ez is igaz. Az Ep6 után Ashoka és Lux fia áttér a sötét oldalra...brrr.

 

Megnéznék egy ember togruta félvért. Haja lenne, vagy montrálja?

Szerkesztve KisKósa által: 2012.01.15 21:42

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a hiányzó darab, csak hogy senkinek se legyen hiányérzete. :)

 

Azt a... Rég óta vártam egy ilyen részre, amely ennyire hangulatos, ennyire dinamikus, ennyire jó zenei aláfestései vannak és ennyire ötletes. A Friend In Need egész egyszerűen megadta nekem mindezt. Először is imádom Mandalore-t, már a második évad óta lenyűgöz és nagyon szeretem, hogy újra és újra visszatérnek ide és folytatják az itt megkezdett történetszálat, csak azt sajnálom, hogy idén csak egy epizódot kaptunk belőle. Jópofa volt látni azt a zöld bőrű szeparatista szentárnőt a Heroes On Both Sidesból, úgy tűnik makacsságából azóta sem engedett. Az a siniteen szenátor pedig úgy nézett ki, mintha fogták volna Lok Durdot és kicserélték volna a fejét. (Bár állítólag ő is szerepelt már korábban.) Ült mellettük egy gossam is, vártam már, hogy esetleg kiderüljön, hogy ő Shu Mai, de ezek szerint nem az, különben sokkal nagyobb szerepet kapott volna. Lux Bonteri belépője hatásos volt és most valahogy sokkal érdekesebb és talpraesettebb figurának tűnt, mint a fent említett epizódban. Ott egy ilyen piperkőc nemesi sarjnak nézett ki, itt pedig egy igazi hősnek. Az nagyon jó volt, amikor Ahsoka és Lux menekültek a kommandós droidok elől és olyan gyönyörű szép folyosókon futottak, hogy csak na. Hiába, Mandalore látványvilágban még mindig az egyik legjobb. De kaptunk még egy bolygót, amely a kedvenceim egyikévé nőtt ki magát, méghozzá a Carlacot... Egyszerűen leírhatatlanul gyönyörű, főleg a növényzete és a települései fogtak meg, ami keleties hangulatának köszönhetően engem Tibetre emlékeztetett. Ráadásul az itt élők is kvázi kínaiak voltak. (Most olvasom, hogy az itt élőket Ming Pónak hívják, ennél tisztább utalás már nem is lehetne.) Sajnos éjszaka, hóviharban nem köszönt vissza a Carlac bája, de ott nem is azon volt a hangsúly. A zene brutálisan jó volt, számtalan alkalommal visszaköszönt a Death Watch zenei témája a második évadból, amely már akkor is ütős volt és most is az. Bo-Katan is jópofa karakter volt, de sokat nem tudtunk meg róla és nem is hoztak ki belőle túl sokat. Azt hittem elsütik azt, hogy leütik róla a sisakot és kiderül, hogy valójában hogy néz ki, de ez sajnos elmaradt. De nem beszélek feleslegesen, rátérek arra, aki az egész epizódban vitte a prímet és ez nem más, mint Pre Vizsla. Úgy tűnik, hogy ő még mindig a legény a talpán és hogy volt benne annyi kurázsi, hogy szembeszállt Dookuval személyesen. Mondjuk nem is vártam volna mást egy vérbeli mandaloritól. Míg a második évadban kicsit szimpatizálhattak volna vele a rajongók, akik a régi mandalorikat szeretik jobban, azoknak most azzal kell szembesülniük, hogy Vizsla tényleg nem más, mint egy terrorista. Ugyanis ő a mandalorik rosszabbik fajtáját képviseli, nem véletlenül a Death Watch vezetője. Értelmetlenül legyilkolt volna egy ártatlan falut, csak azért, mert beszóltak neki. Arra pedig végképp nem számítottam, hogy hátbaszúrja Trylát. A végső összecsapás volt még nagyon jó, amikor Ahsoka elvágta négy mandalori torkát, csak lestem... Tud ő, hogy ha akar. Pre Vizsla pedig még mindig erős harcos, kettejük párbaja nagyon izgalmas volt, elvégre akármelyikük meghalhatott volna. Persze, tudtam, hogy Ahsoka nem fog, mert benne volt a Deception előzetesében, de attól még Vizsla részéről kérdéses volt a dolog. Egyelő felekként küzdöttek, Vizslának a taktikája ugyan még mindig elég felületes, de elég erős. A harc végül félbemaradt, amolyan TCW-s elánnal. És aztán ott volt a búcsú jelenet. Sky-nak és nekem volt igazunk, sejtettem, hogy valamilyen előrelépés lesz a kapcsolatukban, de nem vártam el, hogy már is összeboronálják őket. Sky sem hitte hogy lesz valami és nem is lett, de mégis... Ott volt valami, mindenki érzi. Hasonlított egy kicsit a Heroes On Both Sides befejezésére, de ez valahogy sokkal több volt annál. A levegő vibrál, azt meg kell hagyni, egyelőre nincs semmi, de majd ha tudomásunk lesz arról, hogy a jövőben lesz egy rész, ahol Lux ismét visszatér, akkor már kezdhetünk kombinálni. Nálam az évad legjobbja jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky

Elküldve: 2012.01.15 18:49

Apropó Vizsla... lehet, hogy csak nekem tűnt fel, de mintha pösze lett volna kicsit.

Favreau selypít, ráadásul nem is kicsit. :) Már az előző részekben is elég feltűnő volt.

 

SZERK: Köszi KisKósa! :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos rész volt.

Na, pont ilyenek képzelem a mandalórikat, ahogy most szerepeltek. A táboruk nagyon hangulatos volt.

Ahsoka és Lux között talán még lesz valami. Talán pont miatta hagyja ott a Jediket.

A végeén a harc nagyszerű volt. Kár volt Artuar bízniuk a droidok javítását, így a mandik szívtak.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi, Ody, köszi :D

 

Frenkie

Elküldve: 2012.01.15 21:27

Hát ez is igaz. Az Ep6 után Ashoka és Lux fia áttér a sötét oldalra...brrr.

Én tudok ennél rosszabbat:

 

Ahsoka és Lux lánya összejön Luke-al. Tudom, tudom, hogy a jelenlegi canon szerint Mara Jade Luke felesége. :fű: :hehe:

 

 

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 21:42

Megnéznék egy ember togruta félvért. Haja lenne, vagy montrálja?

Szerkesztve KisKósa által: 2012.01.15 21:42

Szerintem olyasmi lenne, mint Suu Lawquane gyerekei. Úgy értem, hogy Shaeeah lekkui egy kissé alulfejlettek voltak Numáéihoz képest, aki vele nagyjából egykorú. Valószínűleg egy togruta-ember hibridnek is lennének montráljai és lekkui, csak jóval kisebbek mint egy valódi togrutának. Mondjuk felnőtt korában is csak akkorák, mint Ahsokának voltak a sorozat elején.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Ha van egy olyan szerkezet ami megmutatja a holoadás helyét, akkor miért is nem találják meg a Jedik Dookut?

Ahhoz Dooku -val kellene beszélgetni holoadásban... Kevés az esély rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Ha van egy olyan szerkezet ami megmutatja a holoadás helyét, akkor miért is nem találják meg a Jedik Dookut?

Valószínűleg nagyon ritka holmi. Még az is lehet, hogy ez a darab antik volt, és generációk óta Lux családjáé volt.

Arról nem beszélve, amit Ody is írt :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami.

Ez a kérdés már benne is felötlött, csak pont nem tudtam beírni a szerver vacakolása miatt, utána meg kiesett a fejemből.

 

Egyetlen magyarázat az lenne, ha ezt most fejlesztette volna ki a HalálŐrség, mert ha már régóta elérhető lenne ez a technológia a hadsereg biztos használná - és ahogy láthatjuk nem teszik.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kérdés már benne is felötlött, csak pont nem tudtam beírni a szerver vacakolása miatt, utána meg kiesett a fejemből.

 

Egyetlen magyarázat az lenne, ha ezt most fejlesztette volna ki a HalálŐrség, mert ha már régóta elérhető lenne ez a technológia a hadsereg biztos használná - és ahogy láthatjuk nem teszik.

Most nem azért, de Vizsla bandája egyáltalán nem úgy néz ki, mint akik rendelkeznek egy ilyen eszköz kifejlesztéséhez szükséges anyagi, vagy legalábbis agyi kapacitással :P

 

Szerintem inkább arról van szó, hogy két-három ezer évvel ezelőtt olyan gyakran alkalmazták ezt az eszközt, hogy muszáj volt kitalálni valamit, amivel semlegesíteni lehetett, így aztán rövidesen feledésbe merült maga a kütyü is, aztán meg mivel már nem volt rá szükség, az ellen-módszer is. Arra pedig, hogy miért nem gondol arra a megoldásra senki, hogy hologrammal mérjenek be valakit, ugyanaz a válasz, minthogy miért nem végeznek a Jedik midichlorián tesztet az összes szenátoron, vagy hogy miért nem merült fel Obi-ban, hogy a Kamino adatait törölték az Archívumból: túl nyilvánvaló, hogy bárki is gondoljon rá (mármint a gyermeki elmét leszámítva) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem azért, de Vizsla bandája egyáltalán nem úgy néz ki, mint akik rendelkeznek egy ilyen eszköz kifejlesztéséhez szükséges anyagi, vagy legalábbis agyi kapacitással :P

Én is valahogy így gondolom, csak az a baj, hogy számomra ez a "régi technológia/túl nyilvánvaló" elmélet még nevetségesebben hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is valahogy így gondolom, csak az a baj, hogy számomra ez a "régi technológia/túl nyilvánvaló" elmélet még nevetségesebben hangzik.

Miért az a kettő, amit felhoztam nem nevetséges, és mégis canon példák a "nyilvánvaló=kizárt, hogy bejön" gondolkodás módra? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akad egy apró vágási baki az epizódban:

 

Amikor Ahsoka bunyózik a mandikkal, nincsenek nála a fénykardjai, ez egyértelmű (ezért is használja a rudakat). Itt viszont valami csoda folytán ott fityeg a derekán...

tcw_baki_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

A következő képkockákon megint semmi, így az is kizárható, hogy talán Artu passzolta át neki nagyon gyorsan. :)

tcw_baki2_www.kepfeltoltes.hu_.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az animációs sorozatokban előfordul az ilyesmi. A legdurvább ilyen amire emlékszek az a "Bolygó kapitányában" volt, amikor épp arról szólt az adott rész, hogy a főhősöktől ellopták a csodagyűrűiket, ehhez képest minden egyes képkockán ott volt a gyűrű az ujjukon, még akkoris mikor épp kiselőadást tartottak arról milyen fontos lenne ezeket visszaszerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az animációs sorozatokban előfordul az ilyesmi. A legdurvább ilyen amire emlékszek az a "Bolygó kapitányában" volt, amikor épp arról szólt az adott rész, hogy a főhősöktől ellopták a csodagyűrűiket, ehhez képest minden egyes képkockán ott volt a gyűrű az ujjukon, még akkoris mikor épp kiselőadást tartottak arról milyen fontos lenne ezeket visszaszerezni.

:D Ez azért durva hiba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez egy nagyon jó kis rész volt. Tetszett, hogy ennyi minden történt benne. Jó volt a mandaloriakat újra látni, és hát Vizsla köcsögebb mint volt. :D Ahogy szegény droidokkal bántak, ...na meg persze a bolygó lakóival...hát remélem hosszú és fájdalmas halála lesz. Általában nem szeretem Ashokát, de mostanában egyre jobb. Nagyon szépen helyt állt, ahogy R2 is. Szegégy droidokat épp csak helyrehozta, erre egyből szét is löveti őket. :D Lux és Ashoka kapcsolata is egyre érdekesebb. Nem hittem, hogy még látjuk a gyereket, de ezek után még biztos lesz. :)

8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez egy nagyon jó kis rész volt. Tetszett, hogy ennyi minden történt benne. Jó volt a mandaloriakat újra látni, és hát Vizsla köcsögebb mint volt. :D Ahogy szegény droidokkal bántak, ...na meg persze a bolygó lakóival...hát remélem hosszú és fájdalmas halála lesz. Általában nem szeretem Ashokát, de mostanában egyre jobb. Nagyon szépen helyt állt, ahogy R2 is. Szegégy droidokat épp csak helyrehozta, erre egyből szét is löveti őket. :D Lux és Ashoka kapcsolata is egyre érdekesebb. Nem hittem, hogy még látjuk a gyereket, de ezek után még biztos lesz. :)

8/10

Jó látni, hogy haladsz a sorozattal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.