Ugrás a kommentre

Klón háború - Yoda felelőssége


Ajánlott hozzászólás

Van egy nagyon érdekes momentum az EP2végén, amikor is Yoda azon sopánkopdik, hogy nem győztek a geonosisi csatában, sőt, elkezdődött a klónok háborúja. De ha ez így van, akkor azt ő robbantotta ki, mivel oda vitte a sereget a geonosisra! Vajon mi kéztette erre? És ha annyira veszélyes volt bevetni őket, miért lépte meg ezt mégis Yoda? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen... egy másik fórumon egyébként rendkivül hosszú viták mentek arról is, hogy ha már a jedik -konkrétan Yoda- felvállalta, hogy felkeresik a klónozokat és használják a Klón-sereget miért nem kutattak kicsit utána... ki rendelte a sereget? Miért? Mi köze az egésznek Jango Fetthez? Hogy lehet, hogy Fett-ből vannak a klónok, ugyanakkor Fett a Szeparatisták oldalán harcolt? Stb. stb. A vita rendkivül hosszú volt és sajna nem tudtam meggyőzni a többieket arról, hogy végülis ahogy történtek az események az igy volt logikus, meg nem tudták megkerülni Palpatine-t, mint a sereg vezetőjét stb. ... kiváncsi vagyok erről mit gondoltok (bár ha ez nagyon OFF topic, akkor máshol is kibeszélhetjük, de szerintem ide köthető)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy filózási lehetőségük és idejük nem nagyon volt! Vagy cselekednek, vagy elvesznek. Bár azért arra kíváncsi lennék Yoda milyen érvrendszer alapján hozta meg döntését a kaminon. Szerteágazó dilemma, oldalakat lehetne írni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy filózási lehetőségük és idejük nem nagyon volt! Vagy cselekednek, vagy elvesznek.

 

Itt igazán a kérdés arra a 3 évre vonatkozik, amig telt a háború. Azért ez nem olyan kevés idő és lett volna alkalom nyomozgatni ezügyben... legalábbis nekem ezzel érveltek a másik fórumon és van benne igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt igazán a kérdés arra a 3 évre vonatkozik, amig telt a háború. Azért ez nem olyan kevés idő és lett volna alkalom nyomozgatni ezügyben... legalábbis nekem ezzel érveltek a másik fórumon és van benne igazság.

 

És ki mondta, hogy nem nyomoztak? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda csak kényszerből vitte Geonosisra a klónokat, nem rajta múlott.

Palpatine és a Szenátus elrendelte a Köztársasági Nagy Hadsereg felállítását és a Szeparatista mozgalom is fegyverkezett, tehát gyorsan kellett a sereg. A klónok meg ott voltak és erről már a szenátorok is tudtak. Nem lett volna lehetősége megkerülni őket. Ha nem ő megy oda, más, a Szenátus közvetlen akaratából vagy személyes indítatásból, tök mindegy. Yoda magára vállalta, ha már egyszer 900 éves, nála alkalmasabb vezetőt úgyse találhattak volna (biztos részt vett már egynéhány csatában). És szerintem elsődleges célja Dooku elfogása volt, akkor nem tört volna ki a háború.

 

Másrészt, a Jedik biztos nyomoztak. Én abban sem kételkednék, hogy rájöttek, Dooku Darth Tyranus, aki megrendelte a klónokat, ezért került Jango is a képbe. De mivel a klónok alkották a Köztársaság hadseregét ők meg a tábornokok voltak egyszerűen nem mondhatták azt, hogy kössz, akkor most mi visszalépünk. Rájuk kényszerítették a tábornokoskodást, együtt kellett működniük a klónokkal, akikről sejthették, hogy veszélyt jelentenek rájuk. Ki tudja, talán még a 66-os parancsot is ismerték (végül is alkalmas lenne Sötét Oldalra állt Jedik likvidálsára), de egyszerűen nem volt választásuk, mint velük harcolni. A Jedik egy csúnya skatujába léptek, amibe voltaképpen Yoda vezette bele őket, de ő is kényszerből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt, a Jedik biztos nyomoztak. Én abban sem kételkednék, hogy rájöttek, Dooku Darth Tyranus, aki megrendelte a klónokat, ezért került Jango is a képbe. De mivel a klónok alkották a Köztársaság hadseregét ők meg a tábornokok voltak egyszerűen nem mondhatták azt, hogy kössz, akkor most mi visszalépünk. Rájuk kényszerítették a tábornokoskodást, együtt kellett működniük a klónokkal, akikről sejthették, hogy veszélyt jelentenek rájuk. Ki tudja, talán még a 66-os parancsot is ismerték

 

Ez igy elfogadható... de ha tényleg igy történtek a dolgok, akkor ez nem túl fajsúlyos ahhoz, hogy még utalás szinten se kapjunk róla infót?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda csak kényszerből vitte Geonosisra a klónokat, nem rajta múlott.

Palpatine és a Szenátus elrendelte a Köztársasági Nagy Hadsereg felállítását és a Szeparatista mozgalom is fegyverkezett, tehát gyorsan kellett a sereg. A klónok meg ott voltak és erről már a szenátorok is tudtak. Nem lett volna lehetősége megkerülni őket. Ha nem ő megy oda, más, a Szenátus közvetlen akaratából vagy személyes indítatásból, tök mindegy.

 

Hát persze! Erről megfeledkeztem, :34:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda, egyszerűen Obi-Wanék megmentése miatt vitte a klónokat a Geonozisra. Bár Windu is azért ment, de nem tudhatta, hogy sikerrel jár, ráadásul Obi-Mondta nekik, hogy Droid építő telep volt. Tehát lehet túlerő. Ezért elkellhetnek a klónok.

 

Meg ha Dookut fogjul ejtik tárgylahatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

N ki rendelte a sereget? Miért? Mi köze az egésznek Jango Fetthez? Hogy lehet, hogy Fett-ből vannak a klónok, ugyanakkor Fett a Szeparatisták oldalán harcolt? Stb. stb.

 

Szerintem ezek a kérdések érdekelték a legkevésbe abban a pillanatban a Jediket. Mindegyik kérdésre volt akkor egy válaszuk közelebb mégsemvoltak, mert minden megválaszolt kérdésből, két újabb kérdés keletkezett.

 

Ki rendelt? Sifo-Dyas. Miért? Valószínüleg a közt védelmére, de minek, ha nincs fenyegető veszély, talán volt. Jango? Belőle klónozták

 

Mindenre volt valami válaszuk, de ilyesmire nem volt idő...

 

Gondolom ekkor még a Jedik kezében volt a békefenntartás ami egyből átváltozott hadsereg irányítássá, mert eddig ugyebár nem lehetett hadsereg. Ezért Yoda mint a Jedik főnöke elkezdte vezetni a klónokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mit szúrt el Yoda?

Meghosszabította a Jedik életét pár évvel. Megérte?

Ha nem viszi a klónokat, ott pusztulnak a Jedik, bár láthatólag Dooku türelmesen várt, hogy odaérjen Yoda…de ha nem jön, az örökkévalóig biztos nem vár.

Ha nem kezdenek nyomozni a Jedik, ahogy Anakin is szorgalmazta, másféle úton, hogy bukkantak volna a sereg nyomára? Megint a sok „ha.” :)

 

Hát, hogy kellőképp misztikus legyek: háború nélkül is lehet harcolni, harc nélkül is lehet győzni, a másik legyőzése nélkül is lehet győzni. S ennek megtanulása Yoda által épp folyamatban van ezekben az időkben. :)

Nem szúrt el semmit, felelőssége annyi, mint Anakiné (ő külön eset az öntudatlan cselekvéseivel) vagy épp Mace Windué, már ami a háborúba sodródás körülményeit illeti. A következmények beláthatatlanok, akkor amikor a döntés születik. Valamit érez Yoda, de hogy tudja is mi az, bele is kell mennie a háborúba és a kocka el van vetve… :evil:

Dzséjt: amit feszegetsz a 66-os paranccsal kapcsolatban, abban én elakadtam. Folytatom a helyén…. :arrow:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda a Jediket akarta megmenteni.Ha nem jön a sereggel akkor az arénában lévő Jediknek annyi.Önvédelemeből tette.A szeparatisták ejtették foglyul a Jediket, ők kezdték.Yoda nem felelős a történtekért.A klónháború mindenképp kitört volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyomoztak a Jedik, nagyon sokat.Nem sokkal a ROTS történései elött a Jedik majdnem leleplezték Palpit.Megtalálták azt a széket, amivel Nute beszélt vele .Minden holo-telefont tárolt.És rátaláltak arra az épületre, ahol az AOTC végén Dooku leszáll.Bár ez csak EU, de Lucas jegyzetei alapján készült.

 

A Jedik azt hitték hogy Dooku a Szeparatistáknak rendelte a sereget, csak elvették tőle.Azért mondta hogy a Kaminoiaknak hogy a Köztársaságnak lesz a sereg, hogy a Kaminoiak ne árulják be őt. Ezt hihették a Jedik.

 

Yoda azt gondolta, ha ők nem csapnak le a seregre, akkor a szeparatisták csapnak le a seregre.

Vajon leforgatták azt a jelenetet Yodával, ahogy a Kaminon tárgyal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon leforgatták azt a jelenetet Yodával, ahogy a Kaminon tárgyal?

 

Szerintem nem forgattak le ilyen jelenetet. Mivel Full CG lett volna, ezért max storyboard szintjén letezhet. Full CG jelenetbe csak akkor kezdenek bele, ha tuti, hogy kell(Erre csak az ep3ban volt ellenpélda.). De szerintem nem létezik, mert nem terveztek ilyen jelenetet. LEnne infónk róla valami kezdetleges forgatókönyv, vagy valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvben benne vagy egy párbszédrészlet Windu és Yoda között a Geonózison, a csapatszállítón (nem pontos idézet, régen olvastam):

Windu: Idehoztad hát őket.

Yoda: Csak ettől remélhettem oly sok Jedi visszatérését.

És utalnak rá, hogy Yoda tisztában van vele: hibás döntést hozott, de a másik választás is rossz lett volna. Ő azt választotta, ami számára a kevésbé rossz volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon leforgatták azt a jelenetet Yodával, ahogy a Kaminon tárgyal?

 

Kétméteresnél is magasabb, szürke, nyúlánk figurák között ott tipeg egy kilencvencentis zöld manó, és tárgyalnak. :)

El tudom képzelni, marha jól nézett volna ki! :)

Yoda megérkezik, Taun We kinyitja az ajtót, de nem lát senkit, mire rájön, hogy lefelé kell nézni... Egy-két kaminói belebotlik a kis Jedibe, míg eljutnak a tárgyalóig... A szék a mennyezetről a padlóig ereszkedik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még azért sem terveztek ilyen jelenetet, mert elveszne az igalom, hogy mi lesz a barátainkal az arénában. Én mindig annyira belemelegszem a csatába, hogy teljesen meglepetésként ér Yoda érkezáse, ha látnánk, a Kaminói tárgyalást elveszne ez.

Szerintem ezt a részt tudatosan így akarták.

Elvégre erről szól a film a címe is ez a Klónok Támadása erre volt kehegyezve, hogy meglepetés legyen... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Énis mindig elfelejtem az erősítést.Jöttek a Jedik meglepetés szerűen, aztán a klónok meglepetés szerűen.

 

A háború így is úgy is elkerülhetetlen lett volna....

Az hogy Yoda miért ment el Kaminora, mert kiváncsi volt a seregre+ tudta jól, ha G.-n sok az ellenség akkor a 200 jedi nem ér fel velük...

Ezért lehet hogy rossz döntés alapján magával vitte a klónokat, hogy segítsen a jediknek,+ elkapják Dookut....

 

+ Olvastam hosszú oldalakat arról, miért is engedte el Yoda Dookut...

Elvileg ezért van a áború, mert ha elkapta volna Dookut nem lett volna 3 évig háborúskodás.....

 

Volt egy elmélet, ami tetszett:

Yoda-t a harc alatt, az erő irányította, és amikor kellett cselekedett, nem gondolta át magába mit kell tennie, amikor Dooku törbe húzta, ani+obival...

Az erő súgta neki, hogy meg kell mentenie a Kiválasztottat.... Szóval, ez olyan mint amit Obi mond, hogy Yoda nem tudja legyőzni az uralkodót, mert csak a Kiv. teheti ezt meg....

 

Sztem Yoda-nak nem sok köze van a háború kitöréséhez..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor elolvastam a topic címét, nem az ugrott be, amiről beszélgettetek. Véleményem szerint ha Yodának volt is felelőssége a klón-háborúban, az nem azért volt, mert bevetette a klónokat, hanem azért, mert nem ölte meg Dookut :arrow: hagyta elmenekülni. A Jedi-mester, aki azt hangoztatja, hogy el kell engednünk szeretteinket, itt egyértelműen hibázik. Két Jedi élete semmi ahhoz képest, amit Dooku gróf szökése idézhet elő. Yodának itt igen is hagyni kellett volna, hogy ráessen az oszlop a két fekvő Jedire, és el kellett volna kapnia Dookut. A gróf nélkül a szeparatisták vezér nélkül maradtak volna, és így nem tudták volna megvívni a háborút - véleményem szerint. És Sidiousnak is újabb tanítvány után kellett volna néznie.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Yoda hagyja meghalni a Kiválasztottat, akkor "megöli" az egyetlent aki egyensúlyt hozhat az Erőben, ergo megölheti Sidioust... Dooku megölésével viszont nem nagyon lettek volna beljebb. Az ep.3-ban jól láthatóan Dooku nélkül is elvannak a Szeparatisták.

 

Yoda jó döntést hozott. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.