Ugrás a kommentre

Klón háború - Yoda felelőssége


Ajánlott hozzászólás

Vagy inkább Yoda a legbölcsebben hozzáálló.   :)

 

Így is lehet mondani. :) De Yodának ez az ellenállása az EPI-ben látszik a legjobban.

 

Ott igen. Nekem az EP3-as jelenet ugrott be; Mace-Obi-Yoda. Ott egyedül csak Obi hisz Anakin Jediségében. De minek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is.Ha sima Jedik lettek volna akkor simán feláldozta volna őket.

 

Nem tudom... Bemutatni filmen azt, hogy Yoda hagy meghalni két Jedit... elég húzós dolog lenne. Nem kicsit rombolná le Yoda karakterét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi időben arról a jelenetről mindig az jut az eszembe, hogy miért az oszlopot kapta el, miért nem Anit és Obi-t lökte arrébb?

Könnyebb egyszerűbb gyorsabb. Csakhát valahogy véget kellett vetni a harcnak és a filmnek :) .

 

Én sem tudom elképzelni, hogy Yoda akárkit hagyjon agyonnyomni egy oszlop által. Legyen egy halandó, egy Jedi, vagy a kiválasztott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda-nak elsősorban a Köztársaságot kell szolgálnia.Én sem értettem volna vele egyet, ha hagy meghalni egy Jedit, mert minden élőlény fontos, de megértettem volna.Szerintem a Jedik akár az életüket is feláldoznák a Köztársaságért.Ez az a tipikus kérdés , ami gyenge amcsi akciófilmekben szokott lenni.Engedjem hogy egy ideggázzal megtöltött repülő, fedélzetén 40 utassal a nagyvárosok felé repüljön, vagy löjjem le?Megölök 40 embert, de megmentek 10000000-ot.Egy Jedinek ugyanezeket kell néha meghoznia.És ha úgy adódna bizony feláldozná a társa életét.Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda-nak elsősorban a Köztársaságot kell szolgálnia.

Yodának és minden Jedinek első sorban az életet kell szolgálnia. Minden életet. Kiválasztotatt, egyszerű embert, amőbát, bármit. Ezért is folyamodnak csak és kizérólag önvédelemből ölésért, akkor is már csak a legvégső esetben. Tehát nem politikai csoportosulást szolgálnak, mert akkor ezek szerint ha a Kamino kérne tőlük segítséget a kisujjukat sem mozdítanák, mert nem része a Köztársaságnak.

Anakin és Obi-Wan élete ugyan olyan fontos, mint több millió másiké. Ha hagyja, hogy ez a két élőlény laposra préselődjön ("Laposra préselődni nem a legszebb halál.") miközben megmenthette volna őket, egyáltalán nem Jedi szokás. Dooku elfogására volt még lehetőség, Yoda is tudta, hogy lesz még alkalom. Ha az a két ember akkor ott meghal, nem lesz egy alkalom sem visszahozni őket az életbe. A háború kitörése pedig Dookuval vagy anélkül, de mindenképpen bekövetkezett. Sidious tett volna róla (és EU szerint Grievous már a Geonosison is rendezgetett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.Engedjem hogy egy ideggázzal megtöltött repülő, fedélzetén 40 utassal a nagyvárosok felé repüljön, vagy löjjem le?Megölök 40 embert, de megmentek 10000000-ot.

 

Ezt a meglátást én sem szeretem.

Kik vagyunk mi, hogy ilyenekről döntsünk, mindig azt kell megmenteni aki előttünk, van, nem azt aki előttünk lehet, vagy lesz.

Dzséjt féle magyarázat, a szolgáljuk az életet sokkal jobban tetszik.

Yoda sem mérlegelt kit mikor ment meg, egyszerűen cselekedett.

Bennem csak az a kérdés merül fel, miért az oszlopot kapta el, miért nem a Jediket lökte el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy olyan válasz, amit én szoktam adni hasonló kérdésekre  :P

 

Pedig itt a dramaturgia keményen közbeszólt. Arról nem is beszélve, hogy így Yoda nagyobb "hőstettet" hajtott végre. Hogy erőlködött már? Monumentálisabb. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Hogy miért nem az ott fekvő Anakinéket lökte el? Talán mert per pillanatban ez jutott eszébe hamarabb. Vagy talán nem mérte fel Yoda, hogy milyen nehéz lehet az az oszlop. Talán úgy volt vele, hogy simán elkapja, és még Dooku útját is el tudja vele vágni valahogy. Mert ha ellöki Obiékat, akkor erre nem lett volna esélye. Mondjuk így se... :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsük el hogy Dooku kezdett agresszív véleménycserét az arénában.Ha kitudódott volna hogy Dooku-t a Jedik ülték meg akkor talán a Köztársaság pártik megbíznának a Jedikben, mert tudnák hogy megtudják védeni a köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Érdekes, hogy miután a hétvégén megnéztük a filmet szisszel, feltettem neki az alap kérdést, amivel eme topicot indítottam. "Vajon miért hozta el Yoda a sereget a Kaminóról?". Most azonban sikerült magamtól rájönni, hogy bizony éppen előttük rendelte el Palpatine egy sereg felállítását, tehát Yoda maximum azért mehetett oda, hogy megvizsgálja őket. Csupán az furcsa, hogy egy majdnem ismeretlen sereget "vakon" bedobtak a mélyvízbe, Palpatine azonnal rájuk támaszkodik. Minimum ez gyanús lehetett volna a Jediknek.

 

Szisszel arra a megállapításra jutottunk, hogy Yoda nyilván kimerítő felvilágosítást kapott a kaminoiaktól. Ejj mit meg nem adnék ha tudnám mi zajlott Yoda és a Kaminoiak között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja... még egy rakás gyanús dolog van. Például, hogy a klón-sereg annak az embernek a génjeiből van, aki mellesleg a Szeparatista szövetség vezetőjének a béreltje és mellesleg sikerült róla kideriteni, hogy köze volt a Padmé szenátor elleni merénylethez... szerintem ez a leggyanúsabb az egészben.

 

De a jedik kapkodnak... egyszerüen nincs idő leülni morfondirozni, mert Yoda vagy azonnal lép vagy a Rend legjobbjai vesznek oda a Geonosison. Az egész valahogy nagyon végzet-szerü... mintha csak sodrodnának az elkerülhetetlen tragédia felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sereg eredete, miértje akkor sincs tisztázva. Ez az, amit a kaminoak sem tudtak lebeszélni Yodával, bármi zajlott le közöttük. Syfo-Dias rendelte meg elvileg (úgy tudták), de ő már halott volt, de ha ő is lett volna, vajon miért tett volna ilyet? Ez nem merült fel a mesterben? A miért az (szerintem ez a legjelentősebb kérdés itt, mert elvégre már rég megrendelték, nem most volt, akkor vajon miért?), amire nincs válasz, és úgy vetik be, hogy ezt nem tudják. Ez hatalamas felelőtlenség, de akkor nem volt igazán más választás. Vagyis volt. Yoda nem tudhatta, mit talál a Geonozison, és mégis magával vitt egy hadsereget. Felettébb fura döntés volt ez tőle. Elvileg Obi-Want mentek kimenteni a Jedik is, minek akkor oda egy sereg is? Vagy Obi-Wan jelentésének ez lett a hatása?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi azt említi Windunak és Yodának, hogy a Sifo-Dyas mester már KORÁBBAN meghalt mint ahogy a sereget rendelték. Tehát már akkor sejteniük kellett volna, hogy itt valami nem stimmel (mint ahogy Windu sejti is, hiszen jelenteni akar a szenátusnak).

 

Namost Yoda milyen infokkal húzott el a Kaminora?

 

1. Valószínűleg Jango az a fejvadász, aki az Amidala elleni merénylet hátterében áll.

2. Ennek az embernek a klónjaiból készítettek egy sereget, de hogy ki adott erre megbízást azt nem tudni.

 

Biztos voltak benne kétségek mindezen dolgokkal kapcsolatban. A Kaminon történhetett valami, ami meggyőzhette annyira, hogy bevesse a sereget. Ezért lenne jó tudni, mit mondtak neki ott. Egyébként Bomarral értek egyet abban, hogy a gyanú ellenére nem is volt más választása mint bevetni a klónokat. A csatában jól vizsgáztak, hiszen első szóra teljesítettek minden parancsot. Ennek ellenére tovább firtathatták volna a sereg rendelőjének kilétét, de ez valahogy elsikadt, és ez érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy olyan háttér-szál, mint az, hogy Vader hogyan tudta meg, hogy Luke a fia... (az ep.5-ben már ifjú Skywalkerről beszél). Lucas valszeg ugy érezte, hogy közvetlen a történet megértéséhez nem létszükséglet... és az sose baj, ha nincs minden szájba rágva, hisz legalább lehet róla dumálni :)

 

A kérdés az is lehet, hogy mi történik ha Yoda nem támad:

 

Az, hogy ez a klón-sereg legyen a Köztársaság hivatalos hadereje már elfogadott dolog. Palpatine hivatalosan bejelentette. Tehát ez Yodától teljesen független... és ha nem támad, akkor valszeg odavész a Jedi Rend krémje köztük a Kiválasztottal (tuták, hogy a Geonosison egy óriási sereg van... Obi jelentette). A háború pedig már elkerülhetetlen. Ha ők nem támadnak, akkor majd támadnak a Szeparatisták.

 

Látható, hogy ez egy olyan döntés, amiben nem lehet jól dönteni. Ezért is mondja a film legvégén Yoda, hogy "ez nem győzelem".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.